Paranoja

Paranoid
Skarpa Warszawska
2022-09-28
2022-09-28

W sumie to dobrze się czyta tą książkę, zgrabnie napisana , nie męczy ale według mnie to momentami trochę taka obyczajowa a nie kryminał. Wątek ciekawy , koniec zaskakujący . Może być.

Pomysł na książkę nie był zły, do pewnego momentu nawet dobrze mi się ją czytało. Ale później niestety zaczęła się dłużyć, by na koniec upchać wszystko w dwóch rozdziałach. Czytałam lepsze książki Lisy, ta nie jest moją ulubioną, jednak polecam przeczytać, żeby wyrobić sobie własne zdanie.

i znowu audiobook czytany przez Filipa Kosiora. właściwie to pozwoliłam tak trochę przepłynąć tej książce obok. po czasie muszę przyznać, że była całkiem całkiem. chociaż trochę się dłużyła

Jednak do dziś nikt nie zna całej prawdy. Niewinna zabawa nastolatków przerodziła się w tragedię. Ktoś podmienił naboje w broni. Gdy nagle z ciemności wyłoniła się nieznana postać, Rachel wystrzeliła, by dopiero po chwili odkryć, że to jej przyrodni brat – Luke. Czytając książkę miałam kilka propozycje na rozwiązanie ale okazało się inne.

Fajna fabuła.ksiazka wciągająca.
Choc można się pogubić kto jest synem kogo,i jakie są koligacje rodzinne trochę pogmatwane.
Jednak polecam.

Fajna fabuła.ksiazka wciągająca.
Jednak polecam.

Autorka swą książką zagwarantowała mi pełną gamę emocji mocnych,niesamowitych,że nie można mi było się oderwać od czytanej książki.
Fabuła w tym thrillerze jest dobra,trzyma w napięciu od pierwszej strony do ostatniej.
Bohaterowie nakreśleni ciekawie i to prawdziwi.
Pani Lisa Jackson pisze fantastycznie swoje thrillery i kryminały.
Jej pióro zachwyca mnie mistrzynią genialną,wspaniałą jest w swych książkach.
Porywała mnie z każdą kartką książka i wciągnęła.
Z zainteresowaniem ogromnym śledziłam losy Rachel i byłam ciekawa co się wydarzy u niej czy zostanie ukarana za makabryczną,okrutną zbrodnię ,za morderstwo własnego brata Luca.
Pojawiają się w lekturze tajemnice skrywane,sekrety .Dla mnie to książka bardzo przewidywalna jest,ja domyśliłam się kto jest mordercą rozszyfrowałam go w książce.
Thriller psychologiczny znakomity,wciągający.

Bohaterowie nakreśleni ciekawie i to prawdziwi.
Pani Lisa Jackson pisze fantastycznie swoje thrillery i kryminały.
Jej pióro zachwyca mnie mistrzynią...

To jest proszę Państwa świetny kawał thrillera! Akcja wartka, zagrożenie realne. W jakiej paranoi trzeba żyć przez 20 lat, jeśli co noc śni się ten sam koszmar? Aż cud, że Rachel jest w stanie w miarę normalnie funkcjonować.

Między bohaterami istnieją bardzo skomplikowane powiązania – czy to przyjaciółki, czy już rodzina? Nic nie jest tu oczywiste. Starałam się usilnie odkryć prawdę, ale przyznaję – nie udało mi się! Podejrzewałam co najmniej 3 osoby, ale żadna z nich nie okazała się sprawcą…
Jak zatem podsumować tę książkę, aby nie zdradzić, kto zabił? Nie jest to takie proste, zatem musicie się przekonać sami, czy to coś dla Was. Mnie lektura wciągnęła bez reszty, wprost nie mogłam się oderwać. Dodatkowym atutem był małomiasteczkowy klimat amerykańskiej prowincji.
Było to moje pierwsze spotkanie z autorką. Uważam je za bardzo udane i chętnie sięgnę po inne jej książki. Jej barwny styl pobudza wyobraźnię i sprawia, że chce się czytać i czytać. Nie wolno zapomnieć o świetnym przekładzie, bo przecież to zasługa tłumacza, że lektura jest tak przyjemna. A już absolutną wisienką na torcie jest audiobook, czytany przez Filipa Kosiora.

“Paranoja” Lisy Jackson to książka, co do której mam mieszane uczucia. Autorka miała ciekawy pomysł na fabułę, ale wątek śledczy wypada tutaj bardzo słabo. Generalnie śledczy w żaden sposób nie posuwają sprawy naprzód, a robią to postronni bohaterowie. Sceny zbrodni bardzo mocne i krwawe, dla mnie trochę jak w kiepskim horrorze. Mimo wszystko, tajemnica z przeszłości wzmaga ciekawość czytelnika. Warto przeczytać chociażby ze względu na końcowy twist, którego totalnie się nie spodziewałam. Końcówka zdecydowanie nadrabia, tutaj kartki przewracałam niezwykle szybko. Jednak całość mogłaby być zdecydowanie krótsza niż te 500 stron 🙂

Jestem bardzo rozczarowana tą książka.
Nudna, przegadana, wątek śledztwa i morderstwa bardzo słaby. Ogólnie to ta książka mogła mieć 200 stron a nie ponad 500!
Bardzo słaba, szkoda czasu bo są ciekawsze pozycje. Zakończenie też bez szału.

Jestem bardzo rozczarowana tą książka.
Bardzo słaba, szkoda czasu bo są ciekawsze pozycje. Zakończenie też bez szału.

Solidnie napisany thriller, chociaż nie do końca do mnie trafił. Na pewno jestem zaintrygowana autorką i ciekawa innych jej książek, ale przy tej mam wrażenie, że była trochę za długa i przez to miejscami brakuje napięcia - czułam to, bo moje skupienie momentami ulatywało i niekiedy trochę wiało nudą. Ogólnie podoba mi się, jak to wszystko się rozegrało i wyjaśnienie całej zagadki, jak i tytułowej paranoi głównej bohaterki, ale wiecie - zanim dotarłam do zakończenia byłam już jednak trochę zmęczona i nie odebrałam tego tak, jak powinnam. W skrócie - bardzo fajna, ale zdecydowanie za długa. Mniej stron zadziałałoby na jej korzyść i zdecydowanie dostałaby wtedy wyższą ocenę.

• Thriller