#LIKEASTAR. Make-up by Magdalena Pieczonka

BeYa
2022-09-07
2022-09-07
makijaż make-up

Mam sporo książek o tej tematyce, ale żadna z nich mnie tak nie znudziła. Niby wiele dziewczyn i wiele makijaży, ale co z tego jak wszystkie zrobione na twarzach jakby z jednej linii produkcyjnej. Photoshop aż bije po oczach, na twarzach nie ma żadnej skazy. Czytałam do momentu że "modelka była przerażona szarym cieniem do powiek", odstawiłam i zostałam z nieprzyjemnym uczuciem płycizny tego poradnika.

Recenzja książki "#LIKEASTAR. Make-up by" autorstwa Magdaleny Pieczonki 🌟💄

💭 Opis:
Ta książka to prawdziwa perełka dla miłośniczek makijażu! Magdalena Pieczonka, znana blogerka i wizażystka, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie makijażu. Znajdziesz tu wiele cennych wskazówek, trików i inspiracji, które pomogą Ci stworzyć perfekcyjny look. 💁‍♀️💄

✍️ Styl:
Magdalena Pieczonka pisze w sposób przystępny i zrozumiały dla każdego. Jej język jest prosty i klarowny, co sprawia, że lektura jest przyjemna i łatwa do zrozumienia. Nie musisz być profesjonalistką, aby zrozumieć i zastosować porady zawarte w tej książce. 💁‍♀️📚

🌈 Zawartość:
Książka "#LIKEASTAR. Make-up by" zawiera wiele praktycznych porad dotyczących makijażu. Autorka omawia różne techniki, kroki i produkty, które warto zastosować, aby osiągnąć wymarzony efekt. Znajdziesz tu również wiele inspirujących zdjęć i przykładów makijażu, które pomogą Ci znaleźć swój własny styl. 💄💅

💖 Emocje:
Czytając tę książkę, czułam się zainspirowana i pełna pozytywnej energii. Magdalena Pieczonka przekazuje swoją pasję do makijażu i motywuje do eksperymentowania z różnymi stylami. To naprawdę wspaniałe uczucie, gdy możesz odkrywać swoje piękno i podkreślać je za pomocą makijażu. 💖💄💋

🌟 Podsumowanie:
Książka "#LIKEASTAR. Make-up by" to doskonały przewodnik dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się tworzyć piękne i profesjonalne makijaże. Magdalena Pieczonka dzieli się swoją wiedzą w przystępny sposób, a liczne inspiracje i porady sprawiają, że czytanie tej książki to prawdziwa przyjemność. Polecam ją każdej miłośniczce makijażu! 💄🌟📚

#LIKEASTAR #makeup #ksiazka #recenzja #piekno #inspiracja

Recenzja książki "#LIKEASTAR. Make-up by" autorstwa Magdaleny Pieczonki 🌟💄

💭 Opis:

✍️...

Książka jest wspaniała dla osób początkujących, ale również tych, które chcą się otworzyć na nowe techniki makijażu. Pokazuje nowe dziedziny, nowe kompozycje na które nie każdy byłby w stanie się odważyć. Poradnik pokazuje, że makijażem można wyrażać siebie, a to najważniejsze, żeby zawsze być sobą. Nie bójcie się, jesteście piękne w każdym wydaniu!!
Polecam całym❤

Polecam całym❤

Jestem szczęśliwą posiadaczką jej pierwszej księgi makijażu wiec jak dowiedziałam się że wychodzi z nowością od razu wiedziałam że jej potrzebuję. 😍
Magda Pieczonka to osoba której niesamowite makijaże od lat podbijają Internetową strefę beauty. Jak mówią same dziewczyny które zostały przez nią pomalowane? Że nigdy nie czuły się tak pięknie! Jej kanał na Youtube jest dla mnie miejscem w którym szukam konkretnej wiedzy makijażowej oraz polecanych produktów do makijażu. Jest prawdziwą inspiracją!🤩 Madga na swoim kanale wykonuje makijaże dla znanych gwiazd, a każda jej praca jest perfekcyjna i zadbana w każdym calu. Potrafi wydobyć piękno i podkreślić atuty każdej kobiety.
Tym razem jako modelki Magda zaprosiła gwiazdy Instagrama, Youtube i TikToka. Influencerki wybrane do projektu różnią się typami urody, także każda z czytelniczek znajdzie coś dla siebie. Jeśli chodzi o same makijaże to głównie autorka skupia się na oku. Proponuje zarówno klasyczne, uniwersalne makijaże jak i szalone i kolorowe. Zaprezentuje bardzo popularne smoky eye ale także kreskówkowe, graficzne looki. Każdy z makijaży jest bardzo dobrze wytłumaczony, a w książce znajduje się bardzo dużo zdjęć. Dowiadujemy się z niej krok po kroku jak wykonać interesujący nas makijaż. Posiada też kompendium makijażowej wiedzy o podstawach. Urocze są także wstawki Q&A z influencerkami.😊
Sama książka jest pięknie wydana, na śliskim papierze, a zdjęcia są wysokiej jakości. Jest napisana przyjemnym, prostym, zrozumiałym jeżykiem dla każdego. Dostałam ją wydawnictwa helion

Myślę że jest to dobra pozycja dla każdej kobiety która interesuje się makijażem. Laik znajdzie w tej książce sporo podstaw a osoba zaawansowana zaczerpnie dużo inspiracji. Jeśli macie w swoim otoczeniu młodsze kobiety interesujące się makijażem i lubiące oglądać strefę beauty w social mediach to jest to także dobra propozycja na prezent. 🎁

Wstyd mi, żem to przeczytała.
Zacznę może od tego, że wszystkie, absolutnie wszystkie Panie na okładce wygląda dla mnie tak samo i jest to przerażające. To jest oczywiście moja opinia, każdy może sobie wyglądać jak chce i nic nikomu do tego. Ale tak się składa, że to jest moja opinia, więc ja sobie w niej napiszę co tylko chcę. Deal with it.
W środku niby, że najpierw widzimy twarz przed, a potem w pełnym makijażu. No nie, bo to przed to jest twarz w podkładzie. Nikt tutaj nie twierdzi, że jest bez podkładu, ale jednak trochę niefajnie, że to się nazywa 'przed', bo potem nastolatki mają kompleksy.
Pieczonka przekonuje, że wszystko jest absolutnie must-have, konturowanie na mokro must-have, ano proszę sobie wyobrazić, że nie konturuję na mokro i żyję.
Umarłam, jak przeczytałam odpowiedzi tych dziewczyn, każdej zadano 10 pytań. Powaliło mnie to, że Kylie Jenner jest czyimś autorytetem, a także absolutny brak ładu, składu, sensu w odpowiedziach tych dziewczyn, jakbym słuchała parodii wyborów jakiejś miss, czyli 10 pytań i 10 odpowiedzi osób, które nie mają absolutnie NIC do powiedzenia.
Wszystkie słuchają Biebera, Rihanny i WSZYSTKIE mają ogromne usta. Rozumiem, że takie im się podobają, takie chcą i takie mają. To wiele mówi o naszych czasach i social mediach zdaje się, bo zasadniczo to ja żadnej z tych wielkich gwiazd nie znam. Znam Lil Masti, ale z czasów, kiedy zajmowała się czymś lekko innym (hue hue) i o dziwo ona tutaj najrozsądniej mówi, widać, że ma strategię, którą realizuje i trzeba jej to oddać.
Reszta? Dno. Żenada.

Wstyd mi, żem to przeczytała.
W środku niby, że najpierw...

#LIKEASTAR. Make-up by Magdalena Pieczonka to poradnik, w którym występują znane influencerki, w różnych odsłonach makijażowych. Byłam bardzo ciekawa tej pozycji. Chciałam poznać, tajniki makijażu, bym mogła później użyć ich na sobie.

Każda z przedstawionych z dziewczyn ma inaczej wykonamy makijaż, który podkreśla ich urodę i styl.
Kobiety na zdjęciach wyglądają bardzo korzystnie, makijaż pasuje do nich.

Magdalena skupia się przede wszystkim na oku, operuje różnymi barwnymi kolorami.

Z poradnika dowiemy się, jak wykonać boho look, skokey eye, wet look, baby doll look.
Mamy pokazane każdy etap w wykonaniu makijażu. Nie mamy za to ukazanych produktów-marek kosmetyków co bardzo mi się podobało. Nie ma, dzięki temu promocji danej marki a my możemy poszaleć z własnymi kosmetykami w domu.

Magazyn zawiera przepiękne zdjęcia, sami wydanie jest bardzo dobrej jakości. Papier nie jest cienki. Nie ma mowy, by porwać magazyn.

Jeśli lubicie makijaże i chcielibyście nauczyć się jak się malować i poznać przydatne sztuczki makijażowe to polecam.

Kobiety na zdjęciach wyglądają bardzo...

Pierwszy raz mam doczynienia z recenzowaniem książki typu poradnik jednak po tej książce już widzę, że chcę to robić dalej. Piękne zdjęcia, idealnie opisany każdy krok, a na dodatek opisy tego jaki kolor czy jaki makijaż pasuje do danej urody. Książka jest drukowana na śliskim papierze dzięki czemu jest bardziej odporna na zniszczenia typu puder rozsypany na stronach czy tusz do rzęs na okładce. Moją zmorą od zawsze jest makijaż oka, a właśnie w głównej mierze to zostało opisane w tym poradniku. Nie jest to jednak tylko pusty instruktaż - znajdziemy tu również krótkie Q&A z każdą z dziewczyn z okładki. Sama przetestowałam kilka propozycji i może nie wyszło mi tak idealnie bo nie mam takiej wprawy ale będę ćwiczyć i próbować do skutku!!

Magda Pieczonka, najbardziej znana i utytułowana polska makijażystka. Współpracuje na stałe z gwiazdami, tworząc makijaże wprost na czerwony dywan. Stworzyła swoją kolekcję pędzli i kosmetyków, dostosowanych do potrzeb różnych kobiet.

Do udziału w pracy nad książką zaprosiła kobiety o różnych typach urody. Ich wspólny mianownik to indywidualność.

Bo przecież jesteśmy różne ― i to jest piękne!

Na początku książka skupia się na podstawach makijażu. Omawiane są produkty, dzięki którym rozwiejemy swoje wątpliwości i sposoby na odpowiednią pielęgnację. Podzielona została ona na odpowiednie rodzaje skóry, dzięki czemu będziemy w stanie dobrać rady do swojej cery. Często zapominamy, że makijaż to nie tylko ta kolorowa część, ważne jest to, czego nie widać pod pudrami czy podkładami, a co tworzy największą robotę. Odpowiednio zadbana skóra jest w stanie odpłacić nam pięknym makijażem, który utrzymywać się będzie, jak należy.

Również przechodzimy przez proces omówienia przyborów, jakich powinniśmy używać, co przekłada się na łatwiejsze wykonywanie makijażu i wiedzą ta przyda się w kolejnym kroku. Każda z bohaterek poradnika jest innej urody, a makijażystka pokazuje jak, wykorzystuje kolory i techniki makijażu, aby pokreślić ich atuty i wydobyć piękno.

Każdy z wykonanych makijaży posiada omówienie nałożonych kosmetyków, dzięki czemu próbując wykonać go samej, mamy gotową instrukcję.

Bierzemy pędzle w dłonie, palety cieni i odpowiednie podkłady i tworzymy cudo, które na początku wydają się skomplikowane. Z każdą kolejną próbą sami decydujemy o kolorach, gdyż wszystko, co się dowiedzieliśmy, sprawia, iż wiemy, jak się posługiwać tymi kosmetykami.

Lubisz makijaż, ale nie wiesz jak tworzyć efektowne efekty? Ten poradnik jest dla ciebie. Nic już nie będzie dla ciebie niejasne i niezrozumiale.

Bo przecież jesteśmy...

Dzisiaj przychodzę z propozycją książki od @magdapieczonkamakeup, to jedna z najbardziej znanych i utytułowanych polskich makijażystek. Stworzyła poradnik, w którym krok po kroku prezentuje jak zrobić różnorodne makijaże: na różne okazje, zarówno uniwersalne, stonowane, jak i szalone, różnokolorowe; wymagające lub proste w wykonaniu. Pokazuje jak uzyskać efekt graficznych oczu, smokey eye, foxy eye czy baby doll look, a także jak zrobić piegi i malować kreskę na rozmaite sposoby.
Do udziału w pracy zaprosiła osoby z różnych sfer mediów społecznościowych,o różnych typach urody.Ich wspólny mianownik to indywidualność.
Bo przecież jesteśmy różne – i to jest piękne, więc w tej książce każdy znajdzie coś dla siebie.

Zacznę od tego, że nie korzystam z usług kosmetyczek ani fryzjerów, w moim domu znajdują się sprzęty od tych do pielęgnacji twarzy, przez laser do depilacji, aż do frezarki i lampy hybrydy. Początki nie zawsze są łatwe, ale w efekcie im więcej się ćwiczy tym szybciej można dojść do momentu, w którym jest się zadowolonym z siebie. Nie musimy tłumaczyć nikomu jak chcemy, żeby to wyglądało, a w rezultacie i tak niekoniecznie ktoś spełni nasze oczekiwania..
I teraz przechodzę do tematu książki, swoją wiedzę zawsze czerpię od profesjonalistów, w chwili kiedy zaczynam się czegoś uczyć nie wpisuje w google jak to zrobić…a szukam osób, które w tej dziedzinie posiadają duże doświadczenie. Do takich zaliczam autorkę, w czasach kiedy oglądałam jeszcze tv,już wtedy widziałam jak potrafi zdziałać cuda, potem zaobserwowałam ją na IG.
Makijaż dobrze wykonany to talent, żeby z Kopciuszka zrobić Księżniczkę, zdecydowanie Magdalena Pieczonka to potrafi.
Nauczyła mnie już kilka sztuczek, a w tej książce dostałam kolejne, które muszę dopracować (konturowanie twarzy do nich należy).
Wiem, że nie każda kobieta lubi się malować, ale zapewne każda lubi wyglądać dobrze, jeśli pragniecie poszerzyć swoje umiejętności i krok po kroku zobaczyć jak to się robi, ta książka nada się idealnie. Polecam

W #Like a star make up by Magdalena Pieczonka autorka stawia na kolorowe oko. Wszystkie zaprezentowane makijaże koncentrują się właśnie na tym elemencie. Nie zabraknie tu też doklejanych rzęs, cieniowania brwi i konturowania twarzy. Każdy makijaż i przygotowanie do niego opisane są bardzo szczegółowo. Tak jak już wspomniałam autorka skupia się głównie na oku i pokazuje jak je pomalować, jakimi pędzlami, kosmetykami aby idealnie wyglądało na każdą okazję.
Modelkami Magdy Pieczonki są znane influencerki, tiktokerki i youtuberki. Autorka zaznacza, że chciała, żeby każda z dziewczyn wyglądała pięknie, jednak inaczej niż zwykle.
Oprócz konkretnych make upów znajdziemy tu podstawy makijażu, w których autorka opisuje pielęgnację skóry, rodzaje podkładów, korektorów, bronzerów, malowanie brwi i rzęsy, w tym rozdziale znajdziemy również opis pędzli. Następnie przechodzimy już do konkretów i mamy opisane makijaże m.in baby doll, klasyczne smokey eye, Fresh i wet look i wiele innych…
Bardzo mi się podoba i wiem, że nie raz do niej wrócę, żeby poeksperymentować z makijażem.

• Od wydawcy
  • .2022