Powiedz STOP depresji, lękom i toksycznym ludziom

Okładka książki Powiedz STOP depresji, lękom i toksycznym ludziom Mirosław Słowikowski
Okładka książki Powiedz STOP depresji, lękom i toksycznym ludziom
Mirosław Słowikowski Wydawnictwo: Feeria poradniki
poradniki
Feeria
2022-10-26
2022-10-26
Rozwój osobisty Depresja Lęki choroby psychiczne zdrowie psychiczne Lęk emocje

Okładka książki Instrukcja obsługi twojego faceta Tomasz Curlej, Mirosław Słowikowski
Instrukcja obs... Tomasz Curlej, Miro...

Opis ćwiczeń pracy nad sobą. Myślę, że jednak dla osób chcących tą pracę podjąć na prawdę, nie dla tych którzy książkę chcą tylko przeczytać.

Powiedz STOP depresji, lękom i toksycznym ludziom Mirosława Słowikowskiego, JK Wydawnictw (Feerie),to poradnik przeznaczony osobom, które straciły sens życia, które mają niskie poczucie własnej wartości. Przygnębienie, apatyczność, depresja, pesymizm są to cechy, które w dużym stopniu przeszkadza w normalnym życiu.
Chęć akceptacji siebie, swoich emocji, przyjmowanie krytyki to wszystko z czym borykamy się na co dzień. W książce są zawarte rady w jaki sposób poradzić sobie z tymi problemami. Należy pamiętać, że w dążeniu do celu mogą przeszkadzać nam właśnie problemy z samym sobą. Depresja, czy stany lękowe ograniczają nasze działania. Stoimy w miejscu- nie rozwijamy się. Należy wziąć się w garść i podążać przed siebie, a w tym pomoże poradnik- „Powiedz STOP depresji, lękom i toksycznym ludziom”.
Książka napisana jest lekkim, przystępnym językiem. Podzielona jest na kilka rozdziałów. Wraz z autorem w 17 krokach czytelnik poznaje siebie, akceptuje swoją osobę, swoje emocje i uczucia oraz uwalnia się od toksycznych ludzi. Książka ta to nie tylko czysta teoria. Po dawce wiedzy, autor ma dla nas pewne ćwiczenia, które pozwalają nam sprawdzić się w praktyce. Oprócz tego, w każdym rozdziale zawarte są tzw „złote myśli”, które podkreślone są szarym tłem w małej tabelce. Chcąc wrócić po czasie do lektury można łatwo wyłapać te myśli, które nakierują nas na konkretny temat. Jak dla mnie jest to strzał w dziesiątkę!
„Bez względu na to, w jakiej sytuacji jesteś w tej chwili, możesz zawsze wybrać, masz wolność i nikomu nie musisz jej oddawać. Nie rób niczego tylko dlatego, że POWINIENEŚ!!!”
Mnie osobiście urzekł rozdział o „Toksycznych ludziach w twoim życiu”. To prawda, że takie osoby wpływają depresyjnie na człowieka. Manipulują, niszczą, krytykują. Od takich ludzi jak najdalej, a wtedy świat przynajmniej ten nasz „lokalny” będzie szczęśliwszy!
Poradnik ten jest bardzo ciekawą książką zawierającą metody radzenia sobie z problemami psychicznymi. Wiedza zawarta na łamach tej lektury powinna być wdrażana w życie przez nas wszystkich. Bardzo ciekawa i intrygująca lektura.

ZAPRASZAMY :
https://yerbopoczytalni.blogspot.com/ 😀
https://www.facebook.com/YerboPOCZYTALNI/ 😀

Chęć akceptacji siebie, swoich emocji, przyjmowanie...

Na półkach: , , , , , ,

Nie znam bowiem innej wolności jak ćwiczenie duszy. ~Antoine de Saint-Exuper

Któż w tym zwariowanym, pędzącym z niesamowitą prędkością świecie potrafi funkcjonować bez różnych psychicznych dolegliwości? Kogo nie dotyka stres? Powiem więcej, czy w naszym otoczeniu, w domu, pracy nie brakuje ludzi, którzy odbierają nam energię, wręcz ją z nas wysysają? Zmagamy się z różnymi rodzajami lęków, o depresji nie wspomnę. Uczucie smutku, beznadziejności i obniżona energia. Niepokój, który wywołuje uczucie zdenerwowania, zmartwienia lub przerażenie. Problemy dnia codziennego nas przytłaczają, powodują w nas spadek energii i chęci do życia. Alarmujące? Przerażające? Na pewno prawdziwe!

Lęk i depresja to rodzaje zaburzeń nastroju, które dotykają coraz więcej osób. Zamartwiamy się, boimy się o swoją przyszłość, dopuszczamy do siebie złe myśli i co gorsza, toksycznych ludzi. Nawyk zamartwiania się i zaprzątania głowy bezsensownymi myślami uniemożliwia osiągnięcie spokoju umysłu. Jednak doświadczony coach i trener biznesu Mirosław Słowikowski dzięki doświadczeniom i zdobytej wiedzy postanowił wypowiedzieć STOP depresji, lękom i toksycznym ludziom – napisał książkę pod tym właśnie tytułem. Jak sam stwierdził, ta książka jest próbą „skonstruowania programu regeneracyjno-rozwojowego opartego na skutecznych i sprawdzonych metodach pracy z naszymi problemami, pozwalającego wykorzystać nasz potencjał oraz mierzyć się z ograniczeniami”. Dodam jeszcze, że autor całą zdobytą wiedzę pragnął przekazać czytelnikowi w zrozumiały sposób, „nowoczesnym językiem” – i przyznam szczerze, udało mu się to zamierzenie. Książka jest napisana w przystępny, jasny i komunikatywny sposób.

Czytamy w niej o tym, jak zmiany stylu życia są prostymi, ale potężnymi narzędziami w leczeniu depresji i lęków oraz stanowią istotny element zintegrowanego podejścia do leczenia. W niektórych przypadkach same zmiany stylu życia mogą pomóc w depresji lub złagodzić stany lękowe, dlatego warto zacząć od razu. Ważne jest to i tutaj wieli szacunek dla autora, który wyjaśnia, że jeśli cierpimy na umiarkowaną lub ciężką depresję, lub stany lękowe, natychmiast mamy poszukać profesjonalnej pomocy, a poradnik stosować jako wsparcie. Gdyż ma on charakter terapeutyczno-rozwojowy i jest wsparciem w zrozumieniu procesów emocjonalnych, które w nas zachodzą. To także źródło ćwiczeń autoterapeutycznych, a część technik relaksacji, które tutaj przedstawił to znane i wypróbowane sposoby „zaczerpnięte z mądrości Wschodu”.

Jak zatem osiągnąć wewnętrzną wolność, jak cieszyć się spokojem umysłu i jak wyciszyć swój umysł? Z tej książki dowiesz się jak budować poczucie własnej wartości. Jak akceptować siebie, jak uciszyć wewnętrznego krytyka, który w wielu sprawach nas ogranicza (praca z wewnętrznym dzieckiem)? Jak niedorzeczny, a zarazem groźny jest mechanizm projekcji? Możemy przeczytać o gniewie, jak sobie z nim radzić (któż nie ma problemu z wyrażaniem gniewu – bo nie wypada, pojawia się potem poczucie winy itd.). I mała ciekawostka, która trochę mnie zaskoczyła: „Gniew jest nie tyle niszczycielskim demonem, ile raczej niezrealizowaną potrzebą zmiany” – muszę się temu przyjrzeć uważniej :)

Ciekawostką jest rozdział o toksycznych ludziach w naszym życiu – ludziach, którzy sprawiają, że czujemy się niepewni, zagubieni, niezdolni do podejmowania własnych decyzji wręcz powiedziałabym wybrakowani. Nie brakuje ich wokół nas, „wampiry energetyczne” po spotkaniu, z którymi czujemy się zmęczeni, a nawet wyczerpani. Poznamy postawy toksycznych ludzi oraz sposoby radzenia sobie z nimi. Będzie trochę o schematach myślowych oraz ciekawy rozdział o tym, kiedy warto żyć, czyli kilka słów o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Osobiście zainteresował mnie rozdział o rozpoznaniu zasad, jakie żądzą życiem – autor swoje opinie zainspirował ideami zaczerpniętymi z wiedzy o duchowości człowieka i jej związku z psychiką. A już przysłowiową wisienką na torcie jest rozdział, w którym zawarte zostały ćwiczenia wspierające regenerację i rozwój skutecznych w codziennej pracy z emocjami (praktykowane systematyczne przynoszą niesamowite rezultaty).

Ciekawa książka, wiele cennych wskazówek w drodze do większej samoświadomości, które krok po kroku w sobie zaczniemy odkrywać i co najważniejsze uczyć się z nich korzystać. Nie jest to książka, którą przeczytasz od deski do deski, warto często do niej zaglądać, zgłębiać wiedzę, i systematycznie stosować w życiu – tylko wtedy wraz z autorem będziemy mogli zdecydowanie i głośno (tak brzmi tytuł tej książki) powiedzieć STOP depresji, lękom i toksycznym ludziom.

Nie znam bowiem innej wolności jak ćwiczenie duszy. ~Antoine de Saint-Exuper

Oto kolejny poradnik, który tym razem ma szczególnie pomóc w przypadku depresji, leków I pozbycia się toksycznych ludzi.

Znajdziemy tutaj wyjaśnienie tych problemów, braku akceptacji, problemów z emocjami i z ludźmi.
Poza wiedzą to przede wszystkim metody która pomagają na niskie poczucie wartości, pomagają zwalczyć lęk, wyalienowanie czy nadpobudliwości. Wszystkie te metody i ćwiczenia da łatwe i szybko można wykonać.

Bardzo ciekawy poradnik.

• Psychologia
  • Psychologiczne
  • 52 w 2023
  • Popularnonaukowe
  • Legimi rozwój
  • Przeczytane w 2023

Dodaj cytat z książki Powiedz STOP depresji, lękom i toksycznym ludziom