Twój make-up z gwiazdami

Okładka książki Twój make-up z gwiazdami Magdalena Pieczonka
Okładka książki Twój make-up z gwiazdami
Magdalena Pieczonka Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Twój make-up z gwiazdami
Sensus
2019-10-02
2019-10-02

Może i Magda Pieczonka zna się na tajnikach makijażu i ładnie maluje... ale w tej książce są pokazane tylko jej psiapsiółki, którym i ona słodzi i one jej także (aż się niedobrze robi od tego cukru xD). Poza tym - znajdziemy tutaj twarze tylko znanych celebrytek, które mają zrobione wszystko.... ładne noski, licówki, doczepiane rzęsy, napompowane usta...

Byłoby fajniej, gdyby zaprosić do zdjęć zwykłe Kowalskie, które przemykają obok takich div, jak szare myszki... Wtedy byłyby to fajne metamorfozy. Swoją drogą... co to za moda, że każda kobieta musi wyglądać jak klon z fabryki? Z powiększonymi ustami, z doklejonym paskiem rzęs, czy z wyciętymi policzkami?... Ech.

Szczerze? Wolę sobie obejrzeć Maxineczkę, Adę Grotkowską, czy Katosu i od nich uczyć się makijażów dla "zwykłych zjadaczy chleba".

Byłoby fajniej,...

Makijaż telewizyjny krok po kroku - tak bym podsumowała tę książkę.
Telewizyjny - bo chodzi o ten typ makijażu, który dobrze wygląda w obiektywie, a na żywo jak kilogram tapety (potem jego brak to szokujący news pt. "X przyłapana bez makijażu!!!").
Krok po kroku - bo raczej nie znajdziemy wskazówek jak dojść do danego rozwiązania. Kolory są dobierane wprost pod osobę występującą przy danym makijażu.

Co jest w tej książce wyjątkowe, to że rozkłada na części pierwsze te idealne makijaże z okładek. Bez względu na to czy chodzi o "delikatny" czy "wyrazisty" efekt, za każdym razem trzeba kłaść kilka warstw kosmetyków na całą twarz, szyję i dekolt, a następnie sztuczne rzęsy. Po nałożeniu takiej ilości produktów już nie ma większego znaczenia, jaka twarz ukrywa się pod spodem. Zresztą, tak jak czytamy we wstępie - "Na świecie nie ma brzydkich kobiet, jest tylko zły lub źle dobrany makijaż".
Osobiście sądzę, że ładne, młode twarze tylko na tym cierpią, bo z dużą ilością kosmetyków wyglądają staro i zostają sprowadzone do tego samego mianownika co osoby stawiające na "dobry makijaż".

Plusem jest to, że tutoriale nie wskazują na konkretne produkty do makijażu, co pozwala sądzić, że dany krok nie został uwzględniony tylko po to by coś zareklamować.

Pod względem tricków makijażowych książka nieco rozczarowuje. Autorka ograniczyła się do rzeczy dość oczywistych, tak jakby bała się zdradzać tajniki swojego warsztatu. Pod tym względem zdecydowanie bardziej polecam "Perfekcyjny makijaż" Bobbi Brown - uczy dobierać odcienie dla każdego typu urody i jak je modyfikować by lepiej wyglądały w obiektywie, dobrze grały ze światłem itp.

Podczas czytania irytują częste powtórzenia. Nie dość, że kroki w makijażach są praktycznie identyczne, to nawet za każdym razem przyświeca im ten sam "trick". Wiele rycin zostało ponownie powtórzonych na całą stronę, jak gdyby w celu wypchania czymś książki, a już wisienką na torcie jest kilka stron na "notatki" na końcu.
Końcową ocenę psuje również wydanie - okładka się gnie jak w czasopismach, już chyba tylko papier z drukarki jest bardziej lichy. W ogóle nie wiem co te autorki z branży beuty mają, że ich książki wyglądają jak gazety, nawet treść zawiera więcej ramek i przeróżnych wstawek, niż jakiegoś w miarę uporządkowanego tekstu.

Makijaż telewizyjny krok po kroku - tak bym podsumowała tę książkę.

„Twój make-up z gwiazdami” wyjaśnia jak profesjonalnie stworzyć makijaż. Przydaje się zarówno na użytek prywatny jak i w pracy zawodowej jeśli z tego żyjecie lub sobie dorabiacie. Pozytyw.

Porady nie tylko dla makijażystki, ale również dla osoby malowanej - jak się zachowywać, jakie gesty ciała - mimika, itp. Poza fotografiami znajdziecie też ilustracje, często na wesoło.

Daję 4 gwiazdki tylko dlatego, że oceniam z perspektywy osoby, która zna już rynek makijażowo-książkowy. Daję tę 1 gwiazdkę więcej, bo zdaję sobie sprawę, że dla kogoś, kto lubi makijaż, a nie czytał jeszcze książek na ten temat, może być coś ciekawego. Osobiście nie dowiedziałam się niczego nowego, nic mnie nie zaskoczyło teksty raczej infantylne, dla amatorów. Na plus piękne zdjęcia i dużo tych zdjęć. Na minus powielona po raz setny historia makijażu na początku książki. Wydanie książki nie do końca mi odpowiada, tzn. personalnie ok, ale chciałam książkę kupić na prezent, do czego się nie nadaje, bo jest wydana jak gazeta. Totalnie, gibka okładka, strony śliskie, ktoś kto stoi obok ewidentnie widzi, że mamy w rękach gazetę.
Oglądałam kiedyś kanał autorki na YouTube i zdaje się, że przez to nie jestem targetem, bo w książce jest dokładnie to samo! Na pewno nie wszędzie, ale w wielu miejscach czułam się, jakbym to już słyszała, słowo w słowo, zwłaszcza, że po kolei przypominałam sobie, że przecież ja oglądałam makijaż tej gwiazdy! YouTube w wersji papierowej, raczej nie polecam.

Polecam zrobić zapas kosmetyków w domu, bo od razu pójdą w ruch. Same zresztą zobaczycie. Najlepsza książka z omawianego obszaru wiedzy. Rekomenduję, bo sama zastosowałam porady i wyszło mi.

• Uroda
  • Stylizacja
  • Z polecenia do kupienia ...
  • 2020r.

Dodaj cytat z książki Twój make-up z gwiazdami