Olejki eteryczne dla zdrowego mózgu

Okładka książki Olejki eteryczne dla zdrowego mózgu Jodi Cohen
Okładka książki Olejki eteryczne dla zdrowego mózgu
Jodi Cohen Wydawnictwo: Czarna Owca poradniki
poradniki
Essential Oils to Boost the Brain and Heal the Body: 5 Steps to Calm Anxiety, Sleep Better, and Reduce Inflammation to Regain Control of Your Health
Czarna Owca
2022-06-01
2022-06-01
9788382520071
Ryszard Oślizło

W książce poznamy pięć kroków do poprawy jakości życia oraz zdrowia dzięki olejkom eterycznym.
Mnóstwo ciekawej ,merytorycznej wiedzy.Autorka pisze, że właśnie naturalne olejki eteryczne są potężnym narzędziem do samoopieki. Moga one :
łagodzić stres, niepokój i depresję; poprawić sen; wyciszyć ból i stan zapalny; zwiększyć energię i poprawić pamięć;wspomóc trawienie i utratę wagi; wzmocnić układ odpornościowy.
Książka ma twarda oprawę, jest starannie ,estetycznie i przejrzyście wydana.Ukłony w stronę tłumacza, książkę czyta się z zainteresowaniem i łatwo można zrozumieć dość fachowa treść .
Polecam jeśli interesujecie się tematami natury i tym co ma nam do zaoferowania.

Bardzo lubię olejki eteryczne, gdyż pięknie pachną, potrafią zlikwidować ból głowy, pozwalają się wyciszyć a nawet zwalczyć infekcję. Z przyjemnością więc zabrałam się za lekturę tej książki.

Olejki można stosować na różne sposoby takie jak inhalacje, masaże, czy do kąpieli. Autorka zgłębiła temat, gdy zawiodły ją wszystkie metody i lekarstwa stosowane w tradycyjnej medycynie.
W swoim poradniku opisuje mechanizmy tworzenia się dolegliwości i chorób oraz olejki bądź ich mieszanki, które będą pomocne w ich niwelowaniu. Opisuje pięć kroków do uleczenia ciała i mózgu, które pomogą nam powrócić do zdrowia. To bardzo ważne, gdyż olejki oddziałują pozytywnie na nasz metabolizm czy układ nerwowy a nawet łagodzą stany zapalne. Podpowiada jak stosować je samodzielnie lub tworzyć mieszanki oraz gdzie i w jaki sposób aplikować aby uzyskać optymalne efekty.

Książka jest bardzo ładnie i przejrzyście wydana, dodatkowo okraszona pięknymi zdjęciami a jedno do czego muszę się przyczepić to dość mała czcionka, która mi trochę wymęczyła wzrok.

Olejki eteryczne dla zdrowego mózgu i ciała - Jodi Cohen.

Używacie w swoim domu olejków eterycznych? Wiecie czym są i w jaki sposób można z nich czerpać? Czy są „zdrowe”?
Jodi Cohen stawia nam wyzwanie. Proponuje pięć kroków do tego, aby poprawić stan naszego życia i zdrowia. Zmienić to, co nas stresuje i sprawia, że nie możemy spać. Ale czy to działa?

Obecnie jestem po używaniu kilku olejków, których przeznaczenie było różne. Co myślę? Ciężko stwierdzić. Na pewno ładnie pachniały. Ale czy wpłynęły znacząco na mnie? Może za krótko ich używałam.

Olejki same w sobie nie są niczym złym. W końcu, to naturalne składniki, to, co nas otacza i takie powinny być (w moim odczuciu, bez chemii). To trochę tak, że sami w domu możemy stworzyć coś dobrego.
Autorka podaje również przepisy na stworzenie leczniczych mieszanek. Ile i jakich olejków trzeba, na co są i w jaki sposób je aplikować i co najważniejsze, gdzie aplikować.

Aromaterapia jest coraz bardziej popularnym terminem.

A Wy? Mieliście okazję je testować? Jakie są wasze ulubione? Uważacie, że działają?

Olejki eteryczne dla zdrowego mózgu i ciała - Jodi Cohen.

Obecnie jestem...

Aromaterapia.

Czy olejki eteryczne, jakiekolwiek zapachy i szeroko pojęta aromaterapia są rzeczywiście czymś, co może nam pomagać w codziennym funkcjonowaniu? Treści zawarte w książce "Olejki eteryczne dla zdrowego mózgu i ciała" przekonują, że tak - zwłaszcza w kwestii poprawy jakości naszego snu, zmniejszenia poziomu stresu, czy poprawienia ogólnego funkcjonowania naszego układu odpornościowego. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się na ten temat więcej, to niniejsza książka wydaje się być najlepszym dostępnym w tej chwili wyborem.

Diagnozy chorób ciała i umysłu mnożą się z roku na rok. Coraz częściej słychać też narzekania na zmęczenie, przebodźcowanie czy brak energii. Oto jednak dobra wiadomość: naturalne olejki eteryczne są potężnym narzędziem do samoopieki, które może zmienić Twoje życie i uzdrowić na wielu poziomach. Mogą one:
- Łagodzić stres, niepokój i depresję,
- Poprawić sen,
- Wyciszyć ból i stan zapalny,
- Zwiększyć energię i poprawić pamięć,
- Wspomóc trawienie i utratę wagi,
- Wzmocnić układ odpornościowy.

Dzięki krokom proponowanym przez autorkę będziemy mogli rozpocząć własne doświadczenie z olejkami eterycznymi i znaleźć się na dobrej drodze do zdrowszego ciała i mózgu - tak przynajmniej twierdzi autorka książki, a jej słowom wypada wierzyć, zajmuje się bowiem tą tematyką od kilkunastu dobrych lat.

Względem zawartych na łamach książki propozycji i rewelacji doświadczenie każe zachować rezerwę, jednak... czy w gruncie rzeczy ryzykujemy czymkolwiek próbując? Wydaje się, że nie, a więc... może jednak warto spróbować?

Tę decyzję musicie podjąć sami, jednak proponowane przez Jodi Cohen rozwiązania wydają się być w gruncie rzeczy całkowicie niegroźne, co oznacza, że ich praktyczne zastosowanie może nam tylko i wyłącznie pomóc. Ile w tym prawdy? Nie wiem - praktycznie porad Cohen nie stosowałem. Jednak od strony czystej teorii patrząc, jej propozycje mają ręce i nogi i... po prostu brzmią sensownie. Być może warto więc dać im szansę.

Czarna Owca - dziękuję.

#olejkieterycznedlazdrowegociałaimózgu #jodicohen #olejkieteryczne #aromaterapia #czarnaowca #wydawnictwoczarnaowca #cosnapolce #dobraksiazka #czytamksiazki #bookstagram #bookstagrampolska #recommendedbooks

Aromaterapia.

Z roku na rok coraz więcej osób narzeka na zmęczenie, przebodzccowanie, brak energii, czy po prostu gorsze zdrowie. Jednak okazuje się, że naturalne olejki eteryczne mogą okazać się być dla nas wybawieniem o czym przekonuje Jodi Cohen w swojej książce „Olejki eteryczne dla zdrowego mózgu i ciała”.

Autorka w swojej książce przedstawia nam kroki do uzyskania zdrowszego ciała oraz mózgu. Dzięki niej przekonamy się, że olejki eteryczne mają ogromną moc i potrafią pomóc w łagodzeniu stresu, poprawiać sen, niwelować ból oraz stany zapalne, wspomagać trawienie, wzmacniać odporność, a nawet dodawać energii.
Już na wstępie muszę pochwalić samo wydawnictwo za świetną oprawę graficzną książki i zredagowanie tekstu. Najważniejsze elementy zostały pogrubione, czy przedstawione w formie rysunków oraz tabelek.
W książce znajdziemy wiele podstaw medycznych, które pozwalają nam lepiej zrozumieć własny organizm i przede wszystkim jaką rolę dla niego mogą odgrywać olejki. Jodi o tym wszystkim pisze w sposób niezwykle klarowny i zrozumiały dla czytelnika co oczywiście wychodzi na ogromny plus. Największą ciekawostką dla mnie było zrozumienie tego jak przyswajamy zapachy i w jaki sposób one na nas oddziałują. W drugiej części książki znajdziemy mieszanki, które oddziałują na różne sfery naszego zdrowia.

„Olejki eteryczne dla zdrowego mózgu i ciała” to bardzo ciekawa książka dla osób, które interesują się zdrowym stylem życia. Możemy znaleźć tutaj wiele ciekawostek, które mogą mieć szczególny wpływ dla naszego zdrowia.

Autorka w swojej książce przedstawia nam kroki do uzyskania zdrowszego ciała...

Zapachy, aromaterapia, olejki eteryczne.
Stosujecie u siebie i na sobie wszelkie olejki?
Osobiście sięgam po nie zawsze, albo tylko wtedy kiedy bierze mnie przeziębienie.

Więc jak to właściwie z tymi olejkami eterycznymi jest? Całkiem ciekawie i co najważniejsze zdrowo!
Autorka Jodi Cohen w sposób bardzo klarowny i zrozumiały tłumaczy wszystko od podszewki. Zastosowanie, korzystanie, i dostosowanie do funkcjonowania naszego organizmu. Między innymi w pięciu krokach dowiemy się jak przełączyć układ nerwowy na tryb współczulny, jak poprawić jakość snu, jak zmniejszyć stres i uregulować układ odpornościowy. Jest to naprawdę ogromne źródło informacji, przede wszystkim w oparciu o swój wzór i własne doświadczenie, które autorka pokochała i niezmiennie od 2008 roku jej towarzyszy.
W drugiej części książki otrzymujemy cały ogrom mieszanek, wskazówek, przepisów jakie możemy zastosować zależnie od potrzeby.

Natura jest cudowna, a teraz sama z idealnym przewodnikiem mogę rozszerzyć dalszą aromaterapię olejkami eterycznymi. Znajdziemy tutaj także wiele cennych informacji, a także ciekawostki. Ale kiedy się czegoś nie praktykuje, to najczęściej boimy się zaryzykować.

Jeśli interesuje Was taka tematyka, a naturalne metody coraz bardziej do Was przemawiają to obowiązkowa książka na półce.

Jedyne do czego mogę się przyczepić to czcionka, jest naprawdę drobna i troszkę może utrudniać czytanie. Cała reszta bez zastrzeżeń. :)

Zapachy, aromaterapia, olejki eteryczne.
Stosujecie u siebie i na sobie wszelkie olejki?

Cudowna książka. Duzo przydatnej wiedzy. Ja zawsze lubiłam olejki, ale nigdy nie znałam ich właściwości. Kiedyś kupowałam gotowe mieszanki - dziś sama mogę je robić. Od zatkanego nosa poprzez bole glowy bezsenność.
Zastanawiam się tylko czy wszystkie olejki jestem w stanie kupic by zrobic swoja mieszankę.

Polecam - bardzo przydatna książka.

Polecam - bardzo przydatna książka.

Przeczytałam już całkiem sporą ilość "poradników" i większość z nich ostatnio traktuje o jodze i zdrowym stylu życia. Niektóre nawet do mnie trafiają inne są już mocno przeżutym i przetrawionym tematem. Jednak gdy dostałam propozycje przeczytania książki o olejkach eterycznych, mocno mnie to zaciekawiło. Bo akurat w to, że zapachy mogą mocno na nas oddziaływać nie tylko wierze ale znam z doświadczenia po sobie. Mam pecha, a czasami szczęście, mieć bardzo wyczulony zmysł powonienia. Już jakiś czas temu zwróciłam uwagę, że niektóre zapachy działają na mnie odprężająco lub kojąco ( bo to, że mnóstwo zapachów działa drażniąco myślę, że większość z nas się z tym spotkała). Nawet mam wisiorek, który jest małym dyfuzorem zapachowym :).

Wracając do książki. Z doświadczenia wiedziałam już, że zapachy "działają" jednak byłam ciekawa jak to się dzieje, na co mogą mieć jeszcze wpływ, plus - nie pogardziłabym kilkoma gotowymi przepisami na mieszanki :D . I właśnie to, najkrócej ujmując, znajdziemy w tej niepozornej książeczce (chwała wydawcom, że nie jest kolejnym różowym poradnikiem ;p ).

Rozwijając natomiast nieco bardziej - autorka tłumaczy nam wiele podstaw medycznych, pisze o nerwie błędnym, o tym jak przyswajamy komórki zapachowe z olejków i czym w ogóle one są. Pisze o detoksykacji i stymulowaniu mózgu, regulacji układu odpornościowego i regulacji snu. Podaje tez kilka mieszanek opisując na co mają wpływ i jak ich używać.

Po nad to książka od środka jest fajnie zredagowana, mamy tu wytłuszczonym drukiem ważne informacje, tabelki z ciekawostkami lub rozwinięciem informacji, rysunki. Autorka daje nam też otwarcie możliwość byśmy sami wybrali czy czytamy całość, czy korzystając z dobrze opracowanego spisu treści, wybierzemy jedynie interesujące nas w danym momencie tematy.

Na pewno wypróbuje kilka sposobów z książki jak tylko uzupełnię swój mikry zapas olejków.

"Olejki eteryczne dla zdrowego mózgu i ciała" Jodi Cohen to kompendium wiedzy dla tych, którzy chcą sięgać po to co natura ma najlepszego.
Autorka sięgnęła po olejki w 2008 roku i nieprzerwanie jej towarzyszą.
Książka podzielona jest na dwie części. W pierwszej ukazuje pięć kroków do lepszego samopoczucia i optymalnego funkcjonowania organizmu. W drugiej daje daje nam przepisy, mieszanki olejków itp. by poprawić pracę poszczególnych organów czy układów. Dowiemy się jak poprawić sen, wzmocnić układ odpornościowy, jak oczyścić mózg z toksyn, poznamy przyczyny kłopotów z cukrem i wiele wiele innych. To ogromne źródło informacji o tym jak funkcjonujemy i co negatywnie na nas wpływa. Autorka podaje nam też olejkowe rozwiązania. A wszystko to bardzo przystępnym językiem.
Bardzo długo zbierałam się do tego, by wykorzystywać olejki eteryczne nie tylko do prania. Myślę, że ta książka wiele ułatwi. Chociaż nie wszystko. Autorka niestety nie pokusiła się o dawkowanie i użycie olejków w przypadku dziecki. Książkę oceniam bardzo pozytywnie i polecam wszystkim zainteresowanym. Natura to potęga.

Autorka sięgnęła po olejki w 2008 roku i nieprzerwanie jej towarzyszą.

Olejki

• PROZA [przeczytać]
  • Z polecenia
  • Przetłumaczone
  • Kuchnia/Ogród/Zdrowie/Uroda

Dodaj cytat z książki Olejki eteryczne dla zdrowego mózgu