Mózg szczęśliwych ludzi. Jak pokonać lęki i czerpać radość z życia

Okładka książki Mózg szczęśliwych ludzi. Jak pokonać lęki i czerpać radość z życia Ferran Cases, Sara Teller
Ferran CasesSara Teller Wydawnictwo: Filia poradniki
poradniki
El cerebro de la gente feliz
Filia
2022-10-12
2022-10-12
Ewa Ratajczyk
lęk motywacja

Zapewne wielu z Was nie raz odczuwało narastający niepokój przed utratą pracy, wykluczeniem społecznym, czy nawet wynikami egzaminów.
Paraliżujacy strach nie pozwalał Wam racjonalnie podejść do problemu, przez co podejmowaliście nie zawsze korzystne dla siebie decyzje, a w konsekwencji Wasze obawy przybierały na sile.
Każdy z nas zmaga się z jakimiś lękami, ale istnieją sposoby, aby się ich pozbyć, albo przynajmniej zredukować do tego stopnia, aby nie ograniczały nas w życiu codziennym.
W trakcie czytania książki poznajemy historię Ferran'a Cases'a, który opisuje swoje doświadczenia z lękiem i wyjaśnia jak udało mu się go przezwyciężyć po 15 latach cierpienia, zaś neurobiolożka Sara Teller omawia, co działo się w głowie Ferran'a w trakcie kryzysu.
Zawarte w książce informacje z pewnością pomogą nam znaleźć przyczynę powstawania lęków, a proste techniki, zarówno fizyczne jak i umysłowe, złagodzą uczucie niepokoju.

Każdy z nas zmaga się z jakimiś lękami, ale istnieją...

Świetna książka, od której nie mogłam się oderwać. Przykłady z życia z wytłumaczeniem naukowym, ale w tak przyjemny sposób, że nie czuje się tego. Dla osób, której miały kiedyś atak paniki -SZTOS! Mega motywująca!

Byleby wdrożyć opisane wskazówki, a mózg na pewno podziękuje i będzie bardziej szczęśliwy. :) Książka w sposób przystępny wyjaśnia neurologiczne podstawy pojawiania się lęków. Równolegle biegną dwie narracje - bardziej opisującą codzienne zmaganie z lękiem pierwszego autora, a później naukowe wyjaśnienie powstających wtedy mechanizmów opisanych przez druga autorkę. Czyta się szybko i przyjemnie. Dobra lektura na początek dla osób, które szukają wyjaśnień i sposobów na radzenie sobie ze swoimi atakami lękowymi.

Miewasz stany lękowe? Może cierpisz na bezsenność? Albo po postu chcesz zmienić w swoim życiu?
Z propozycją jak pokonać lęki wychodzi F. Cases oraz S. Teller.
Omawiają oni wspólnie historię samego Casesa, który sam cierpiał na lęki oraz to jak z nimi sobie poradził. Teller natomiast naukowo starała nam się wytłumaczyć, co się wydarzyło i jakie zachodziły w jego organizmie zmiany.
Jest to ciekawy przykład połączenia konkretnej prawdziwej historii z nauką. Dzięki niej, możemy sami znaleźć rozwiązanie naszych problemów. Lub chociaż z nich zaczerpnąć.
W rozdziałach omawiane jest między innymi: jak jedzenie może wpłynąć na nasze samopoczucie, jak nawyki nas ograniczają, czy nagroda wpędza w pewne błędne koło. Jak zmienić pewne rzeczy i jak podejść do nich ze zdrowym rozsądkiem? Jeśli jesteś zainteresowany, sięgnij po tę pozycję.
Sama niestety za dużo z niej nie wyciągnęłam, bo sama sporo już wiedziałam. Niestety te rzeczy na mnie nie działają lub nie ma fizycznej możliwości zrobić. Cóż zapewne ze mnie ciężki przypadek. Ale będę szukać dalej.

Z propozycją jak pokonać lęki wychodzi F. Cases oraz S. Teller.

Co za mądra książka. Lubię takie. Fajna odskocznia od powieści różnego rodzaju.

Co za mądra książka. Lubię takie. Fajna odskocznia od powieści różnego rodzaju.

Sensowny poradnik na temat dobrego życia tylko tytuł wprowadza trochę w błąd bo jednak głównym tematem jest lęk i to lęk pierwotny, strach, obawy czyli różne oblicza lęku. Poradnik w magiczny sposób nie pomoże Ci wyzbyć się lęku, bo należy samemu się z nim zmierzyć. Miła i przyjemna lektura. Polecam

Wydawnictwo Filia kolejny raz mnie mega pozytywnie zaskoczyło fantastyczną książką "Mózg szczęśliwych ludzi. Jak pokonać lęki i czerpać radość z życia".
Tutaj mamy do czynienia z lękiem, z którym zmaga się tak naprawdę każdy z nas.
Strach bardzo często nie pozwala nam normalnie funkcjonować. Tutaj jeden z autorów tak naprawdę opisuje swoje osobiste zmagania z lękiem. Jak udało mu się go pokonać po tylu latach? Poznaj tą historię czytając tą książkę.
Ten poradnik zdecydowanie pomoże nam pozbyć się naszych lęków.
Dowiemy się stąd również jak tak naprawdę dobra dieta jest ważna dla naszego lepszego samopoczucia.
Książka jest napisana bardzo prostym językiem co pomaga nam dokładniej zrozumieć jej treść.
Serdecznie polecam 🤗

Tutaj mamy do czynienia z lękiem, z którym zmaga się tak naprawdę każdy z nas.

To co w tej książce jest najlepsze to dwie perspektywy, dwie narracje, którymi jest prowadzona. Z jednej strony problemy, lęki, wątpliwości Ferran Cases, z drugiej naukowe wytłumaczenie, nakierowanie Sary Teller. Dzięki temu wszystko się ze sobą łączy, mamy podane przykłady, które nie raz są jak wyjęte z naszego życia i od razu dostajemy wytlumaczenie DLACZEGO, CO z CZYM i w JAKI SPOSÓB.

Ta książka nie odpowie na wszystkie pytania. Przynajmniej dla mnie nie była odpowiedzią na przeróżne lęki z którymi obcuję na codzień, ale była czymś co otworzyło moją głowę, skłoniło ku temu by szerzej myśleć, by nie zamykać się w schematach, starać się nie powielać wciąż tych samych błędów w myśleniu, tłumaczeniu sobie różnych rzeczy.

Dużym plusem jest język i przekaz. Sam temat jest dość trudny, specyficzny, naukowy. Jednak autorom udało się to wszystko przedstawić w taki sposób, że jest to zrozumiałe, przyswajalne, bez zbędnych trudności. Owszem, warto jeszcze pogłębić wiedzę w tym temacie, ale co najważniejsze nie trzeba szukać definicji niektórych stwierdzeń, żeby zrozumieć o czym jest mowa w książce.

„Mózg szczęśliwych ludzi. Jak pokonać lęki i czerpać radość z życia.”

Miewasz jakieś lęki? Czy zawsze widzisz świat w pozytywny sposób?

Bardzo fajny pomysł na poradnik. Z jednej strony Ferran Cases, który opisuje z autopsji co działo się z nim podczas, gdy napadały go lęki, obawy. Jak sobie radził, gdy go dopadały oraz ostatecznie jak je wyrzucił ze swojego dotychczasowego życia i teraz jest tym szczęśliwcem, który nie myśli każdej minuty, kiedy nastąpi atak. Natomiast Sara Teller, wyjaśnia nam co dokładnie działo się w głowie mężczyzny, podczas wyżej wspomnianych ataków i lęków. Wszystko wyjaśnione w bardzo prosty sposób, więc nie ma problemu ze zrozumieniem tego co autorzy chcą nam przekazać.

Uważam, że w ostatnim czasie, który świat nam zgotowuje każdy z nas miewa większe bądź mniejsze napady lękowe. Niestety przyszło nam żyć w czasach, kiedy nie wszystko jest jasne i kolorowe. Zdarzają się momenty, na które nie mamy wpływu i które jedynie tylko potęgują nasz wewnętrzny strach.

Fajnie byłoby się czasem zatrzymać, aby nasz mózg, który musi mierzyć się z różnymi myślami odpoczął. Musimy nauczyć się walczyć z lękami, aby nie zrobiły z naszego mózgu czarnej otchłani. Życie jest piękne i warto czerpać z niego chociażby najmniejsze przyjemności.

Każdy rozdział posiada porady, które pozwalają nam walczyć z lękami.

Bardzo ciekawy poradnik. Uważam, że na dzisiejsze czasy wręcz idealny. Po prostu nie dajmy się zwariować, a pozwólmy sobie pomóc.

„Mózg szczęśliwych ludzi. Jak pokonać lęki i czerpać radość z życia.”

Miewasz jakieś lęki? Czy zawsze widzisz świat w pozytywny sposób?

"Mózg szczęśliwych ludzi" Ferrana Casesa i Sary Teller bardzo otworzy Waszą głowę. Dosłownie :) Czytamy w niej opowieści o... mózgu. To on odpowiada za wszystko czym jesteśmy, a okazuje się że sposób jego działania znamy bardzo słabo.

Ogromny skok cywilizacyjny, który nastąpił podczas ostatnich 100 lat był tak zaskakujący, że nasze mózgi tego nie ogarnęły. Dlatego mózg robi teraz co może żeby przetrwać, a robi to dzięki korzystaniu z utartych, neuronowych ścieżek. A dlaczego? A dlatego że nie lubi uczyć się nowych rzeczy. Jego zadaniem nie jest przyniesienie nam szczęścia, ale przeżycia. Nie musimy być szczęśliwi jego zdaniem, mamy po prostu przeżyć. Właśnie dlatego korzysta ze znanych, bezpiecznych rozwiązań.

Książka w czytelny sposób wyjaśnia, jakie zmiany powinniśmy wprowadzić żeby zapanować nad zaburzeniami lękowymi i jednocześnie ulepszyć swoje codzienne funkcjonowanie. Z jednej strony nie zaskakuje nas, bo przecież wiemy że zdrowe jedzenie, sport, spacery, ograniczenie korzystania ze smartfonów są dla nas zdrowe. Ale jednocześnie wskazuje rolę socjalizacji jako super istotnej w produkcji absolutnie kluczowej oksytocyny.

Ważne w naszym życiu jest to, żeby możliwe najbardziej ograniczyć stres. Oczywiście wiemy, że usunięcie go w naszego życia jest niemożliwe. Warto jednak pamiętać, że podczas długotrwałego stresu nasz mózg uwalnia kortyzol, który blokuje pracę naszych układów m.in. odpornościowego czy rozrodczego... Wtedy dopiero dociera do nas, jak straszne skutki może mieć m.in. praca w stresującym środowisku.

Książka warta przeczytania.

• Poradniki
  • Psychologia
  • Popularnonaukowe
  • Rozwój osobisty
  • Z polecenia

Ferran Cases Mózg szczęśliwych ludzi. Jak pokonać lęki i czerpać radość z życia Zobacz więcej
Sara Teller Mózg szczęśliwych ludzi. Jak pokonać lęki i czerpać radość z życia Zobacz więcej