Wzrastam. Jak się wyleczyć z przeszłości i zacząć od nowa

Okładka książki Wzrastam. Jak się wyleczyć z przeszłości i zacząć od nowa Nicole LePera
Okładka książki Wzrastam. Jak się wyleczyć z przeszłości i zacząć od nowa
Nicole LePera Wydawnictwo: Muza poradniki
poradniki
How to Do the Work. Recognize Your Patterns, Heal from Your Past, and Create Your Self
Muza
2022-11-09
2022-11-09
2021-03-09
Nina Wum

Czytam wiele książek z kategorii rozwoju osobistego, ale niewiele jest takich, które mnie szokują, zaskakują, czy sprawiają, że treść na długo zapada w pamięć. Ta zdecydowanie zalicza się do tej kategorii i z pewnością trafi na półkę “ulubionych”.

“Wzrastam” to książka skierowana głównie do kobiet, ale spokojnie z jej treścią mogą (a nawet powinni) zapoznać się również Panowie. Głównym tematem, który autorka porusza jest trauma z dzieciństwa, którą nosi wiele z nas i może nawet nie być tego świadomym. Celem książki jest przedstawienie zainteresowanemu czym jest trauma i jakie są jej rodzaje, dzięki czemu czytelnik może przekonać się, czy takową nosi w sobie i z czym może być ona powiązana. Tłumaczy nam jak taka trauma oddziałuje na nas w dorosłym życiu i jak my, często nieświadomie, możemy przekazać ją kolejnym pokoleniom. Dodatkowo rozdziały książki zawierają sporo wiedzy na temat tego, jak poszczególne narządy w naszym ciele połączone są z mózgiem i co robią z nami złe nawyki.

Książka zawiera również sporo wskazówek na temat tego, jakie drobne zmiany możemy wdrożyć w nasze życie, aby osiągnąć wewnętrzny spokój i harmonię.

Pewnie nie jest ona dla wszystkich – tych, których nie dotyczy ten temat spokojnie mogą nazwać się szczęściarzami, aczkolwiek polecam sprawdzić, czy aby na pewno nie nosicie w sobie traum, które mogą ukrywać się bardzo głęboko. Warto skonsultować to również ze specjalistą i nie należy się tego bać ❤️.

Jak wskazuje autorka książki, pokolenie naszych dziadków przez wpływ wojny było niemal w większości narażonych na taką traumę – tym samym najprawdopodobniej przekazali ją naszym rodzicom, którzy także nie mieli łatwo za czasów PRL-u, a co za tym idzie mogli przekazać tą traumę nam. Ja dowiedziałam się z tej książki sporo i jeśli ktoś z Was ma podejrzenia, że może zmagać się z taką przypadłością to zachęcam do sięgnięcia po ten tytuł.

Mocna, dobra książka, w której autorka dość mocno się obnaża i pokazuje, w jaki sposób natłok negatywnych myśli i nieuleczony traumy z dzieciństwa wpłynęły na jej stosunek do samej siebie, nieumiejętność tworzenia zdrowych relacji, kłopoty w pracy czy niemożność zaakceptowania swoich emocji. Dopiero lata kształcenia kierunkowego (sama jest psychoterapeutką) i rozwód sprawiły, że przejrzała na oczy i zaczęła pracować nad sobą. I to przyniosło jej nie tylko nową jakość w życiu, ale i ogrom wniosków, którymi podzieliła się w tej książce. Myślę, że jej bardzo głęboka podróż w siebie może zainspirować i inne czytelniczki i pokazać, że zawsze warto walczyć o siebie. Dobra, wartościowa książka.

Wszystko, czego potrzebujesz, by przejść cały dystans to twoje świadome Ja, pragnienie, by spojrzeć w głąb oraz świadomość, że zmiana nie jest rzeczą łatwą i że napotkasz liczne utrudnienia."

Jest to kolejny poradnik jaki miałam.możliwość czytać dzięki uprzejmości Wydawnictwa @wydawnictwomuza
za co serdecznie dziękuję 😘

#Psycholog kliniczna Dr Nicole LePera pisząc książkę „Wzrastam. Jak się wyleczyć z przeszłości i zacząć od nowa” pokazuje czytelnikowi jak należy uporać się z przeszłością aby dalsze życie było ułożone oraz harmonijne. Powrót i ciągłe roztrząsanie traumatycznych wydarzeń z przeszłości nie powoduje, że je zrozumiemy i wyciągniemy błędy swojego postępowania a wręcz przeciwnie może doprowadzić nas do depresji.

Autorka w świetny sposób wprowadza czytelnika do zagadnień jakie.obejmuje książka. Na jej wstępie wyjaśnia czym tak.naprawde jest psychologia holistyczna i na czym w głównej mierze się skupia. Uświadamia iż w procesie uleczenia najważniejsi jesteśmy my sami i nasze nastawienie. Dopóki.nie będziemy tego pragnęli nie osiągniemy sukcesu.
Książka podzielona jest na trzynaście punktów gdzie oprócz teorii która przedstawiona jest w bardzo zrozumiały sposób znajdziemy motywatory do działania nad sobą.- fajne zadania dla czytelnika. Do niektórych cofnelam się drugi raz dla lepszego zrozumienia.

Polecam ją każdemu,ale przede wszystkim tym którzy chcą w swoje życie wprowadzić pozytywne zmiany.

za co serdecznie dziękuję 😘

#Psycholog kliniczna Dr Nicole LePera pisząc...

Przyznajcie sami - każdy z nas miał zapewne taki moment w swoim życiu, kiedy stres wręcz paraliżował nasze ciało, a usta nie chciały wydobyć z siebie żadnego dźwięku.
Wiele osób zmaga się z traumami, które początkowo wydają się nie do pokonania. To straszne jak wiele z tych traum potrafili zgotować (często nieświadomie) rodzice.

Autorka w swojej książce przytacza historie osób, których dotknęły ciężkie wydarzenia, na zawsze odciskając piętno na ich życiu.
Ponadto, książka zawiera ćwiczenia, które pozwalają na lepsze zrozumienie siebie i wprowadzenie małymi kroczkami, skutecznych zmian w swoim życiu.

Nicole Leppera napisała książkę, która umożliwia nam rozpoczęcie od nowa, lepszego życia.
,,Wzrastam,, to prawdziwa skarbnica wiedzy i klucz do samorozwoju.

Przyznam, że rzadko sięgam po poradniki, ale nie da się ukryć, że ten wyjątkowo dobrze mi się czytało. Myślę, że w dużej mierze to zasługa przytoczonych historii opartych na faktach.

Autorka w swojej książce przytacza historie...

Wszyscy pragniemy zmian i lepszych relacji nie tylko z rodziną. Niekiedy bywa tak, że żeby się polepszyły potrzeba dużo czasu, bo nic samo się nie zadzieje, więc dlatego warto dać sobie wzajemnie czas...
„Nie dano nam uży­tecz­nych na­rzę­dzi do tego, by zro­zu­mieć, jak po­wsta­ją zmia­ny, któ­rych ocze­ku­je­my. Nie­roz­sąd­nie jest wy­ma­gać od in­nych, by do­ko­na­li za nas tego, czego nie po­tra­fi­my zro­bić sami”.
Zdarzało się wam czasami, że ktoś nie zechciał was wysłuchać, a wy tego pragnęliście? Osobiście mogę stwierdzić, że miałam takie momenty w swoim życiu. Spróbujcie za jakiś czas wrócić do tematu, jeżeli nadal ta osoba, zwłaszcza dla was ważna ewidentnie was olewa, to nie sądzę, że warto tkwić w takich relacjach. Natomiast są też ludzie, którzy nie potrafią słuchać...
„Bycie nie­wy­słu­cha­ną boli. Bycie igno­ro­wa­ną jest przy­kre. Wnio­sek, że mu­si­my ukry­wać swoje praw­dzi­we ja, żeby do­świad­czyć mi­ło­ści, wpro­wa­dza nam zamęt w gło­wie. Jedną z naj­głęb­szych ludz­kich po­trzeb jest po­trze­ba bycia do­strze­żo­ną”.
Większość ludzi na świecie nie miała łatwych początków. Ponadto to tyczy się również na przykład edukacji seksualnej, która u jednego z partnerów w domu rodzinnym była tematem tabu. W tych czasach myślę, że warto przełamywać "sprawy święte", iż seksualność jest czymś normalnym w rozwoju każdego z nas.
„Trau­ma roz­prze­strze­nia się na wskroś po­ko­leń, prze­ka­zy­wa­na od jed­ne­go ro­dzi­ca do na­stęp­ne­go. Mam wra­że­nie, że coraz ła­twiej przy­cho­dzi nam to do­strzec. U źró­deł tego pro­ce­su leży zja­wi­sko wa­run­ko­wa­nia, w myśl któ­re­go nie­świa­do­mie przej­mu­je­my za­cho­wa­nia oraz prze­ko­na­nia tych, któ­rzy nas wy­cho­wa­li”.
W tej książce znajdziecie rady, jak radzić sobie ze szkodliwymi wzorcami i emocjami, które utrudniają życie. Uważam, że mogę wam ją polecić.

Czytacie poradniki psychologiczne i motywacyjne?

"Wzrastam" to idealna książka dla osób, które nie mogą pogodzić się z trudną przeszłością. Dzięki tej książce dostaniecie wskazówki i porady jak przejść drogę do przemiany oraz wyciągnąć wnioski na przyszłość. Pozbędziecie się negatywnych myśli i przekonacie się, że rozpamiętywanie przeszłości prowadzi do destrukcyjnych zachowań, które działają na naszą szkodę.
Pomoże Wam w tym doświadczona psycholog kliniczna dr Nicole LePera.
Autorka prowadzi popularny profil terapeutyczno - edukacyjny na Instagramie jako @the.holistic.psychologist

Jeśli szukacie wartościowej i rzetelnej książki to w tej znajdziecie cenne porady jak zrobić postęp i ruszyć do przodu.

Polecam!

Czytacie poradniki psychologiczne i motywacyjne?

Gdy zamiast żyć teraźniejszością skupiasz się na tym, co było. W kółko analizujesz sytuacje, na które nie masz wpływu. Co zrobić, gdy jesteś w pułapce negatywnych myśli i uczuć. Nicole Lepera podpowiada nam jak wyleczyć się z przeszłości i zacząć żyć od nowa.

"Wzrastam" podpowie nam jak wyznaczać granicę, jak zacząć zmieniać swoje przekonania, które niszczą nas od środka. Przeczytasz w niej o sposobie poznawania swojego wewnętrznego dziecka oraz o trudach i dojrzałości emocjonalnej. Wszystko to opisane jest przystępny sposób.

Przez tę książkę po prostu się płynie. Pokazuje, jak przeszłość nas kształtuje, jaki ma wpływ na odbieranie rzeczywistości i myśleniu o przyszłości. Autorka bazując na swoim doświadczeniu, pokazuje nam jakich błędów powinniśmy się wystrzegać.

Ta książka to podróż głąb siebie, to analiza naszego zachowania. "Wzrastam" może okazać się bardzo pomocna dla każdej z nas.

Jak często bywa, że nie możecie się z czymś w życiu uporać i sami tak do końca nie wiecie dlaczego? Macie wrażenie że tkwicie w pułapce? Negatywne myśli i stwierdzenia o was nie pozwalają Wam ruszyć naprzód? Zmartwienia i problemy wysysają z was energię, którą moglibyście przeznaczyć na coś innego? Rozpamiętujecie przeszłość?
To wszystko to tylko kilka z wielu destrukcyjnych schematów z którymi boryka się wiele kobiet ale i nie tylko. Warto jednak nauczyć się je opanować i zerwać ze złymi schematami. A jak to zrobić?
Z pomocą praktycznych porad które znajdziecie w książce Nicole Lepery - psycholog klinicznej, która zgłębia holistyczną filozofię zdrowia. Wiele ciekawych terapeutyczno-edukacyjnych postów znajdziecie też na jej profilu @the.holistic.psychologist 🥰
🌱
Mi osobiście książka bardzo się przydała, by uświadomić sobie schematy, w których tkwię od dawna i rozpocząć proces wychodzenia z nich by lepiej funkcjonować. Czasem nie zdajemy sobie sprawy jak przeszłość hamuje nas przed pójściem naprzód. Często katujemy się nią, ranimy i nic dobrego z tego nie wychodzi.
Wystarczy jednak bardzo niewiele by móc zacząć żyć i oddychać pełną piersią. ☺️
🌱
Książkę polecam Wam niezależnie od tego czy jesteście aktualnie dobrej czy średniej kondycji psychicznej.

To wszystko to tylko kilka z wielu...

Masz czasem wrażenie, jakbyś tkwiła w pułapce negatywnych myśli i uczuć, które wymykają Ci się spod kontroli? – tym pytaniem rozpoczyna się opis książki Wzrastam. Jak się wyleczyć z przeszłości i zacząć od nowa.

Jestem pewna, że niejedna z nas odpowiedziałaby na to pytanie twierdząco. W obecnych czasach jesteśmy narażone na masę negatywnych bodźców, które trwale zostawiają ślady na naszej psychice. Samo zjawisko nie jest już nawet czymś obcym.

Znana psycholog – Nicole LePera – przychodzi z pomocą, by choć trochę wesprzeć nas w tej codziennej walce z samą sobą. Bardzo podobało mi się to, że poruszyła tak wiele ważnych tematów, jak na przykład: trauma czy ukryte w nas wewnętrzne dziecko.

Nicole często przywoływała historie z własnego życia. Zagłębiając się w pozycję, czułam się zatem trochę raźniej. Miałam szansę zobaczyć, że nie tylko ja tak to odczuwam. Mogę wręcz rzec, że w końcu poczułam się „normalna”, bo zrozumiałam, że są to naturalne myśli i odczucia, które przeżywa niejedna kobieta.

Znalazłam jednak minus tej lektury – spora ilość błędów. Trochę wygląda to tak, jakby książka nie przeszła korekty i tak została oddana do druku. Przykładem tutaj może być sformułowanie „zyskujemy zdolność możemy akceptowania”. Na pewno lepiej, by się czytało, gdyby takie błędy nie występowały, bo mnie osobiście wytrącały z równowagi.

Więcej na: CzasoStrefa

Czasami mam wrażenie, że tkwię w pułapce. W miejscu, gdzie cały świat mnie nie rozumie. Codzienność wysysa całą moją energię, mimo, że i tak już mam jej niewiele.

Czuję się źle. Fizycznie boli mnie ciało. Psychicznie, wnętrze, dusza- usychają.

Wiele z nas doznaje takich uczuć każdego dnia. Walczymy z nami samymi, chcemy być perfekcyjne.

Dlaczego akceptujemy taką rzeczywistość?

Może dlatego, że łatwiej zaakceptować aktualny stan rzeczy, zacisnąć zęby i udawać, że wszystko jest dobre, że tak miało być, zgodnie z planem.

"Wzrastam. Jak się wyleczyć z przeszłości i zacząć od nowa" to książka, która prowadzi ku nowej, lepszej rzeczywistości, w której podświadomie chcemy się znaleźć. Ukazuje schematy, które doprowadziły nas tutaj, gdzie jesteśmy. To nie kolejny pusty poradnik.. To książka, która tłumaczy rzeczywistość, sięga do naszego wnętrza, pomaga zrozumieć psychikę, podjęte decyzje i działania. Często spowodowane przeżytą traumą lub wydarzeniami z dzieciństwa. Psychika ma na nas ogromny wpływ, również na zdrowie fizyczne. Książka ta tłumaczy również, dlaczego coś się dzieje, przez co prowadzi do rozwiązania problemu.

Popatrz sobie w oczy i zapytaj samą siebie… czy nie marzysz o spokojnym oddechu? O zamknięciu oczu i powiedzeniu sobie samej: "jestem szczęśliwa".

Jednak warto pamiętać, że droga do tego banalnego szczęścia nie jest prosta. Jest kręta i pełna przeszkód, ale musi taka być, przecież na jej końcu czeka coś niezwykłego.

Będziesz mogła poczuć, że żyjesz!

Dlaczego akceptujemy taką...

• Rozwój osobisty
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Wzrastam. Jak się wyleczyć z przeszłości i zacząć od nowa