Życie mimo wszystko. Rozmowy o samobójstwie

Okładka książki Życie mimo wszystko. Rozmowy o samobójstwie Halszka Witkowska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Życie mimo wszystko. Rozmowy o samobójstwie
Halszka Witkowska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Prószyński i S-ka
2022-09-08
2022-09-08
Samobojstwo Depresja

Wyróżniona opinia i

Życie mimo wszystko. Rozmowy o samobójstwie

przeczytanych książek 1404 napisanych opinii 1392

Na wstępie należy zaznaczyć, że jest to książka w formie wywiadu. Ja tego nie zauważyłam, a ta forma trochę mi tutaj nie pasuje. Poruszana treść jest niezmiernie ważna i potrzebna, a w naszym kraju nadal za mało się o niej mówi. Nie mówi się o samobójstwach, o próbach, czy myślach samobójczych. Tak też duży plus, że książka ma szansę trafić do szerokiego odbiorcy, a tym samym skłonić kogoś będącego w potrzebie do zasięgnięcia pomocy. Z drugiej strony mam wrażenie, że jest dość ogólnikowa, brak jest głębszych analiz i przykładów.

Książka napisana jest w formie wywiadu - warto to zauważyć nim po nią sięgniecie. Jeśli ktoś nie ma pojęcia o depresji, leku czy bólu - to może to być książka pierwszego kontaktu.
Chyba najlepszy jest rozdział o erozji etosu studenta, mimo, że nie sposób jego obszerności i treści powiązać z omawianym tematem.

Książka przełamująca temat tabu, stereotypy i otwieraja oczy na problem jakim jest samobojstwo. Bardzo rzetelny i pełen konkretów wywiad z osobą, która z pełnym oddaniem i zaangażowaniem opisuje temat.
Wciąz w tej kwestii jest tak wiele do zrobienia, bo przecież jak pomóc osobie z próbą samobojcza? Jak rozmawiać, jak się zachować ? Z tej niewiedzy i strachu ludzie boją się cokolwiek zrobić, a szkoda bo pracy jest dużo i jest ona potrzebna. Takie książki równiez są potrzebne i warto po nie sięgać.

Jeśli interesuje cię problematyka samobójstw, sam miewasz myśli samobójcze lub znasz kogoś takiego przeczytaj tę książkę lub poszukaj strony: życie warte jest rozmowy (https://zwjr.pl/)...

Książka potrzebna i ważna. Ciężko się czyta, w audiobooku znacznie lepsza w odbiorze. Przynajmniej dla mnie

Trochę nie się tego spodziewałem - miałem nadzieję na szczegółowe historie i analizy, a zamiast tego dostałem książkę w formie wywiadu. Może się przydać szaremu czytelnikowi, ale dla reszty jest zbyt płytka naukowo i za bardzo skupia się na autorce.

Ile bym dała żeby trafić na taką książkę 10 lat temu kiedy sama przechodziłam przez największy kryzys w swoim życiu który niestety skończył się próbą samobójczą. Uważam że ta książka powinna być obowiązkową lekturą w szkole średniej, i na jej podstawie powinny odbywać się regularnie zajęcia. Każdy powinien się z nią zaznajomić.

Bardzo ważna książka

Bardzo ważna książka

Książka potrzebna. Ważna. Bardzo mi pomogła w żałobie po stracie bliskiej osoby w wyniku śmierci samobójczej. I też w zrozumieniu siebie, bo takie myśli również przeszły mi przez głowę.

Książka bardzo wrażliwa, otwierająca oczy i edukująca! Nie jest przy okazji "zbyt naukowa". Jedna z lepszych pozycji, na które ostatnio trafiłam! Polecam!

• Psychologia