Magia bezceremonialna

Okładka książki Dzień po najczarniejszej nocy Sabina Bacior-Chadryś, Dariusz Jacek Bednarczyk, Adrianna Filimonowicz, Anna Karnicka, Tomasz Kozłowski, Martyna Pawłowska-Dymek, Michał Pięta, Anastazja Pluta, Joanna Krystyna Radosz, Istvan Vizvary
Dzień po najcz... Sabina Bacior-Chadr...
Okładka książki (Nie)realna magia D. B. Foryś, Patrycja Fraj, Camille Gale, Ewelina Kasiuba, Martyna Ludwig, Katarzyna Muszyńska, Marek Pawłowski, Joanna Krystyna Radosz, E. Raj, Sandra Rozbicka, Ludka Skrzydlewska, Grzegorz Wielgus
(Nie)realna magia D. B. Foryś, Patryc...

Bardzo przyjemna i spójna antologia. Zadziwiające, jak często w wyobraźni piszących pojawiły się podobne wizje, a jednocześnie jak bardzo się od siebie różniły. Powracały diabły, bazyliszki i smoki, wracali też Twardowscy w kilku odsłonach, znajome historie odsłaniały coś zupełnie nowego, czasem zabawnie codziennego, czasem niewiarygodnego. Polecam do zgarnięcia na podróż, bo szczypta wirtualnej pamięci zapewnia sporo ciekawych opowieści (sama tak właśnie zrobiłam).

Nie wierzcie ocenie, to naprawdę fajna antologia. Wiadomo, jak to w antologii bywa, teksty były nierówne, ale nie mogę powiedzieć, żeby którykolwiek mi się tak całkiem nie spodobał. Tematyka jest dość różnorodna, ale wszystkie opowiadania łączy vibe urban fantasy do tego stopnia, że kilka razy przeszło mi przez myśl, jak fajnie pomysł na świat/bohaterów sprawdziłby się w pełnoprawnej powieści.

Naprawdę przyjemnie spędziłam czas przy tych opowiadaniach. Dajcie im szansę, jeśli lubicie urban fantasy.

Piszę tak celowo..
Tży opowiadania naprawde super. Arz prosi sieł o kontynółację. Som tesz opowiadania przecientne. Som tesz złe. Tzn. nie jest zły sam pomysł. Złe jest uszywanie "zaimków bezosobowych". Nie umiem czegoś takiego czytać. Mencze siem.

Piszę tak celowo..

Trzy niezłe, jedno sympatyczne, jednego chętnie przeczytałabym więcej. Ale za darmo było to nie narzekam 😉

Miło się czytało, ale generalnie to bardziej literatura kocykowa, a ja za taką średnio przepadam. Plus, trzy opowiadania były tak zakończone, że wyglądało to bardziej na urwanie się w połowie :v Tak nie wolno, to igranie z ciekawością czytelniczki!

Darmowy ebook dostępny pod linkiem: https://grupawydawniczaalpaka.pl/magia-bezceremonialna/ (formaty PDF, EPUB i MOBI)

• LGBTQ+
  • Urban fantasy
  • E-book & Audiobook
  • E-books

Dodaj cytat z książki Magia bezceremonialna