Zwiastun mroku

Okładka książki Zwiastun mroku J.L. Drake
Okładka książki Zwiastun mroku
J.L. Drake Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Mroczna Seria (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Mroczna Seria (tom 1)
Darkness Lurks
Świat Książki
2024-01-10
2024-01-10
Krystyna San

book.moodpl

„Zwiastun mroku” to pierwszy tom serii „Mroczna Seria”. Książka bardzo podobała mi się, ponieważ swoją fabułą i stylem pisania autorki, przypominała mi twórczość Vi Keeland. Taki klimat podczas czytania tej książki poczułam.
Emily McPhee nie ma lekko w życiu. Cały czas próbuje pogodzić się ze śmiercią ojca, ale mimo upływającego czasu nadal jej ciężko. Z matką ma ograniczony kontakt z racji tego jaką mają relacje i co wydarzyło się w przeszłości. Studiuje, mieszka sama, ale na szczęście ma przyjaciół, na których może liczyć. Jednym z nich jest Seth, w którym dziewczyna podkochuje się, ale wydaje jej się, że mężczyzna nie odwzajemnia jej uczuć, dlatego zostaję z nim na stopie przyjacielskiej. Seth jest policjantem, który już z natury dba o bezpieczeństwo najbliższych, a zwłaszcza o Emily jak się okaże. Niestety w tej historii pojawia się zły charakter, bez którego pewnie historia nie była tak wciągająca. A mianowicie Jimmy Lasko to psychopata, który nęka kobietę. Ale więcej już nic nie zdradzę. Mogę Wam tylko napisać, że dzieje się w tej historii. Po zakończeniu już nie mogę doczekać się jak tylko sięgnę po II tom. Książka zakończyła się w takim miejscu, że potrzebuje szybko dalszej historii. W książce znajdziecie pewną intrygę i mroczny klimat w połączeniu z romansem i chemią pomiędzy głównymi bohaterami.

book.moodpl

"Zwiastun mroku" od J. L. Drake to pierwszy tom Mrocznej Serii.

Emily McPhee - żyje swoim życiem, próbując pogodzić się ze śmiercią ojca oraz utrzymując rzadkie kontakty z matką. Studiuje, mieszka sama, ma grono dobrych przyjaciół. Jednym z nich jest przystojny glina Seth, w którym Emily się podkochuje, jednak dziewczyna wmawia sobie, że wystarczy jej tylko relacja przyjacielska.

Jimmy Lasko - niezwykle skuteczny psychopata, który zawsze dostaje czego chce, a teraz chce Emily.. Obserwuje ją, czeka i osacza, aż przyjdzie odpowiedni moment.

Seth Connors - lubi swoją pracę oficera policji, a jeszcze bardziej lubi Emily. Pragnie ją chronić i za wszelką cenę zapewnić jej bezpieczeństwo, jednak wie, że najlepiej ochrania się osobę zachowując obiektywizm sytuacji, dlatego walczy z uczuciem. Jednak, gdy prześladowca podejmuje nieudany atak, chłopak nie może już dłużej zaprzeczać swoim uczuciom.

"To, że nie widzisz diabła, nie oznacza, że on cię nie widzi".

Fabuła jest wciągająca, pomysł intrygujący, gorzej z wykonaniem.. język i styl pisania jest tak zły, że miałam ochotę na DNF i gdyby nie to, że bardzo tę książkę chciałam przeczytać pewnie bym ją porzuciła, co robię bardzo rzadko. Jako nastolatka pisałam z koleżankami opowiadania i brzmiały one podobnie do tej książki.. Chaos, dziwny styl pisania, przeskoki w akcji, brak głębi w relacjach pomiędzy bohaterami, suche fakty - jakbym czytała jakiś referat. Naiwność głównej bohaterki przyprawiała o zawrót głowy, chwilami nierealne i dziecinne zachowania pozostałych bohaterów również. Miałam bardzo duże oczekiwania co do tej książki i muszę przyznać, że gdy wczytałam się w historię Em to kibicowałam jej.

Książka skończyła się w takim momencie, że mimo wszystko jestem ciekawa co dalej. Fabuła tutaj na prawdę miała potencjał i gdy już pominę to co wyżej opisałam, historia sama w sobie jest ciekawa. Dodatkowo okładka jest przyciągająca i mam nadzieję, że drugi tom będzie lepszy.

"Zwiastun mroku" od J. L. Drake to pierwszy tom Mrocznej Serii.

Książkę mam z klubu recenzenta serwisu nakanapie.pl

Emily McPhee jest zwyczajną kobietą, prowadzącą zupełnie normalne życie, które aktualnie wypełnione jest przechodzeniem żałoby i dochodzeniem do siebie po śmierci Ojca.

Otoczona bliskimi osobami ma szansę znów otworzyć się na życie, jednak, nie jest jej to dane bo nagle staje się ofiarą obsesyjnego psychopaty Jimmy'ego Lasko. Facet jest opętany myślą o niej i staje się ogromnym zagrożeniem zarówno dla Emily jak i jej bliskich.

Przerażona kobieta boi się przede wszystkim utraty tych, którzy są dla niej ważni, natomiast o nią samą chce się zatroszczyć i zadbać jej przyjaciel Seth. On jednak ma własne lęki.

Emily nie wie, kim może być jej prześladowca, ale zaczyna rozpatrywać zwabienie go wystawiając siebie. Cały czas pomaga jej Seth. Między tą dwójką cały czas mocno iskrzy, ale nie ma tu oczywistych rozwiązań. Para krąży wokół siebie, zbliża się i oddala. W mężczyźnie jest wiele wątpliwości.

Przede wszystkim książka moim zdaniem błędnie jest sklasyfikowana jako romans. Ma prawdziwy klimat thrillera. Niewiele w niej wątku romantycznego czy erotyku, który mogłaby sugerować okładka. Tajemnica jaka czai się w mroku kart tej powieści jest zbudowana bardzo sprawnie i wciąga niczym wir. Język książki jest bardzo przystępny i czyta się ją sprawnie i bez zbędnej dłużyzny, przez co mimo mroku jest dość lekką lekturą.

Zakończenie powieści przerywa akcje w taki sposób i w takim miejscu, że zostawia nas z potężnym głodem ciągu dalszego. Rzadko zdarza się, by ktoś potrafił zakończyć pierwszy tom tak niespodziewanie i w sposób tak ... Brutalny dla serca czytelnika.

Do tej pory nie znałam twórczości autorki, ale fakt że Zwiastun Mroku jest pierwszym tomem nowej serii sprawia, że na pewno zostanę z nią na dłużej.

Prawdę mówiąc dawno nie bawiłam się tak dobrze podczas czytania książki, i dawno nie byłam tak zaskoczona biorąc do ręki- było, nie było - romans i absolutnie jestem oczarowana tym w jakim kierunku potoczyła się akcja tej książki. Dlatego z chęcią sięgnę po inne tytuły, czekając na rok drugi.

Książkę mam z klubu recenzenta serwisu nakanapie.pl

„Zwiastun mroku” to pierwszy tom „Mrocznej sagi” autorstwa J.L. Drake.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

W życiu Emily McPhee nie dzieje się nic nadzwyczajnego. Dziewczyna próbuje pogodzić się ze śmiercią ojca. Ma wokół siebie bliskich przyjaciół, jej życie jest trochę smutne, ale spokojne. Do czasu aż na jej drodze staje Jimmy Lasko. Psychopata, który ma jej punkcie wielką obsesję. Emily jest przerażona, boi się o siebie, ale także o swoich bliskich. Seth, przyjaciel od lat, boi się, że jego uczucia do Emily nie pozwolą mu skutecznie jej ochronić. Seth i Emily, złapani w sieć intryg, próbują się dowiedzieć kto i dlaczego prześladuje dziewczynę. „Czy warto podjąć ryzyko i zwabić napastnika tym, czego pragnie najmocniej?”

Historia pełna jest tajemnic, fabuła jest skomplikowana i mocno zakręcona. Motyw tajemniczego prześladowcy, który kryje się w mroku, ale jednocześnie widzi wszystko, dodaje mrocznego klimatu. Lasko bawi się w kotka i myszkę, nakręca go świadomość, że Emily nie wie kiedy zaatakuje. W książce występuje rownież wątek romansu, ale jest on w bardzo małych ilościach. Emily i Setha ciągnie do siebie, ale mężczyzna bardzo się wacha czy wchodzić w tą relację. Historia nawet mnie wciągnęła, ale także w pewnych momentach wkurzała. Długie opisy najprostszych czynności, które są nie potrzebne, tylko wyciągają książkę na siłę. I mam wrażenie, że bohaterowie, za dużo imprezują, pomimo świadomości zagrożenia. Książka napisana jest prostym językiem, przez co szybko się ją czyta.

Książka zakończona jest cliffhangerem, w takim momencie, że szczęka mi opadła. Rozdziały pisane są z różnych perspektyw, jest też dużo tajemniczych bohaterów, którzy mogą być zamieszani w sprawę Emily.

Jeśli lubicie thriller z wątkiem miłosnym to polecam tą książkę.

„Zwiastun mroku” to pierwszy tom „Mrocznej sagi” autorstwa J.L. Drake.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

"Zwiastun Mroku" to pierwsza część "Mrocznej Serii". Podczas czytania miałam jednak wrażenie, że czytam kolejną część, bowiem do niektórych sytuacji brakowało mi kontekstu. Em mieszka sama w domu, który dzieliła wraz z ojcem, a teraz po jego śmierci stara się na nowo ułożyć życie. Nie pomaga jej w tym matka, która usilnie namawia dziewczynę do sprzedaży domu i zupełnie nie interesują ją uczucia dziecka. Em odczuwa niepokój. Wydaje się jej, że jest obserwowana, jednak nie ma na to dowodu. Z pomocą przychodzi jej wieloletni przyjaciel - Seth, policjant.
Próg wejścia jest wysoki. Czytelnik zostaje włączony w akcję w momencie, kiedy prześladowca działa coraz aktywniej, dając coraz śmielej o sobie znać. Odnalezienie się w sytuacji oraz połączenie wątków chwilkę zajmuje, jednak nie wszystkie stały się dla mnie zupełnie jasne. To, w jaki sposób Seth znalazł się w domu Em absolutnie mnie nie przekonało. Mam wrażenie, że autorka wykorzystała trochę drogę na skróty, aby bohaterowie znaleźli się w pożądanym przez nią miejscu. Em jest młodą dziewczyną, inteligentną, która potrafi postawić na swoim. Początkowo nie miałam do jej postaci zastrzeżeń, jednak z czasem pojawiało się ich coraz więcej. Młoda kobieta potrafi być uparta, jednak w sytuacji w jakiej się znalazła jej zachowanie ogromnie irytuje, bowiem wszyscy starają się ją ochronić, a ona zdaje się robić wszystko, aby tylko wystawić się na niebezpieczeństwo. Zabrakło mi większej dynamiki oraz zmian tempa akcji. Pomysł na historię ciekawy, jednakże sposób realizacji nie do końca przekonuje mnie do siebie.
"Zwiastun Mroku" to część mocno wprowadzająca. Zmiana tempa akcji tak naprawdę, ma miejsce dopiero pod koniec książki, co wzbudza szybsze bicie serca u czytelnika. Książka ma niewielką objętość, czyta się ją bardzo szybko. Podoba mi się relacja Setha i jego partnera w pracy, którzy tworzą zgrany duet. Z jednej strony ogromnie jestem ciekawa, w jaki sposób autorka poprowadzi dalej akcję oraz jakie pomysły ma na rozwinięcie serii, jednak obawiam się o to, czy bohaterowie swoim zachowaniem i postępowaniem nie odbiorą historii zainteresowania. "Zwiastun Mroku" to dobra historia, na leniwe wieczory.
Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Egzemplarz otrzymałam za pośrednictwem klubu recenzenta z serwisu nakanapie.pl.
Dziękuję również wydawnictwu Świat Książki.

Zwiastun Mroku / Mroczna seria - J.L. Drake

Jak do tej pory nie miałam okazji przeczytać żadnej książki autorstwa J.L. Drake. Wiem, że autorka ma za sobą dużo ilość powieści, ale i tak nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Zalecam tę pozycję dla odbiorców 18+.
Według mnie nie jest to lektura obyczajowa/romans tak jak to zostało przedstawione. Dla mnie jest to bardziej jest to thriller z elementami sensacji.
Okładka też jest nieco myląca i może sugerować erotyk, ale to zupełnie co innego...
Spodziewałam się trochę czegoś innego i mało było tego zapowiedzianego mroku.
Tylko te fragmenty z Lasko budziły we mnie lekko niepokój, czy też było można trochę poznać psychikę mężczyzny.
Podczas lektury nie zabraknie emocji, które, choć skupione głównie na ostatniej części książki porywają czytelnika i intrygują. Oczywiście muszę przyznać, że zakończenie to się autorce udało.
W sumie całość budzi we mnie skrajne odczucia.
Nie ukrywam, że są tu fragmenty, przy których można trochę się pośmiać. Akcja toczy się w naturalnym tempie, ale w niektórych chwilach, to aż wkurzała swoją monotonią. Bohaterka była skrajna w swoim zachowaniu. Niepokój, czy też stres działały na nią w ten sposób, że raz się załamywała, po czym wskakiwała na poziom takiej odwagi, co mogło być dla niej bardzo niebezpieczne. Postać stalkera została dobrze przedstawiona (na tyle ile znam ten temat z kryminałów/ thrillerów),po raz kolejny winę na rozwaloną psychikę ponoszą rodzice. Trochę przypominało mi to dzieciństwo Christiana (50 twarzy Greya) czy też Hardina (After). Kto miał okazję czytać te pozycje, ten może sobie wyobrazić co siedziało w jego głowie, ale on poszedł drogą szaleństwa. Niestety nie dowiemy się co będzie dalej, bo nic nie znalazłam na ten temat.
On cały czas był o krok przed nimi. Zawsze mnie zadziwiało jak oni (psychopaci) mają wszystko zaplanowane w taki sposób co do najmniejszego szczegółu. To wygląda jak zabawa kotka z myszką.
Jeśli chodzi o samo przestawienie wątku romansu, to niestety, ale nie udał się autorce. Niestety, ale nie było widać tej romantycznej zażyłości. Za to można było zauważyć duży pociąg seksualny. Kobieta (Emily) została opisana jako piękna i odniosłam takie wrażenie, jakby była traktowana przedmiotowo.
Za to męscy bohaterowie zostali super przestawieni, każdy miał swój indywidualny charakter i byli bardzo wyraźni w fabule. Szczególnie dotyczy to gliniarzy.
Mimo wszystko tej książce zabrakło tego czegoś, co sprawiłoby, że czyta się ją z mega przyjemnością.
Książkę pochłonęłam dosłownie w kilka godzin, choć według mnie nie była ona wysokich lotów.
Lektura trochę niedopracowana, ale znów nie taka najgorsza.
Nie sprawiła ona niestety abym miała chęć po nią ponownie sięgnąć w przyszłości. Nie mniej mogę śmiało powiedzieć, że jakby kiedyś była kontynuowana ta historia i pojawiła się na polskim rynku, to z chęcią ją przeczytam
Moja ocena 6/10

Cytaty z książki:
"[...] Już słyszałam jej słowa: ,, Trzeba się czasem pokazać, moja droga. W szczęśliwej rodzinie wszyscy się nawzajem wspierają". Jasne. Nie pamiętała tylko tych okazji, kiedy sama zapominała wesprzeć mnie lub tatę. [...]"

" [...] "Łatwiej jest chronić kogoś, z kim nie jest się związanym" [...]"

"[...]- Należy mi się szacunek.
- Szanuję tylko tych, którzy na to zasługują. [...] "

Egzemplarz otrzymałam za pośrednictwem klubu recenzenta z serwisu nakanapie.pl.
Dziękuję również wydawnictwu Świat Książki.

Zwiastun Mroku / Mroczna seria - J.L. Drake

✍No Hej ❤️ Dzisiaj wpadamy do Was z książką J.L. Drake - ,,Zwiastun Mroku". Możliwość przeczytania, zrecenzowania oraz pokazania jej Wam otrzymałyśmy dzięki wydawnictwu @Swiatlsiazki za co dziękujemy z całego serducha❤️

,,TO, ŻE NIE WIDZISZ DIABŁA, NIE OZNACZA, ŻE ON CIĘ NIE WIDZI."

✍Emily to młoda dziewczyna, która od pewnego czasu musi radzić sobie sama. Jej ojciec zmarł, natomiast matka nigdy się nią zbytnio nie interesowała. Jedyne co potrafiła to dzwonić do niej raz na parę miesięcy, głównie po to by namówić ją do sprzedania ich rodzinnego domu. Natomiast dla Emily była to cenna pamiątka, ponieważ to jedyne co pozostało jej po ojcu, którego tak bardzo kochała. Na co dzień studiuje, ma cudownych przyjaciół oraz życie bez zmartwień ( oczywiście prócz relacji z własną matką),a do tego wszystkiego posiada obok siebie prawdziwą perełkę, czyli Setha. Jest to mega przystojny oficer policji oraz najlepszy przyjaciel Emily. Tak na prawdę moglibyśmy jej tylko pozazdrościć, ale i w tym prostym życiu coś musiało się popsuć. A ten demon nazywa się Jimmy Lasko.

✍Kochani na wstępie możemy powiedzieć, że jest to pierwsza książka autorki, z którą mamy możliwość się zaznajomić, ale wiemy że nie będzie to na pewno ostatnia. Taką ciekawostką , które chcemy Wam przekazać jest fakt, że nie potrafimy zrozumiemieć opinii innych ludzi na temat tej książki. A przede wszystkim nie zgadzamy się z tamtymi ocenami. Ale od początku. Gdy skończyłyśmy czytać tę powieść, przypadkiem trafiłyśmy na opinie o tej książce. Gdzieś tam rzuciła nam się łączna ocena tej pozycji. I tak z ciekawości postanowiłyśmy zajrzeć. I większość tych pierwszych opinii wyświetlanych na tej stronie była raczej negatywna. A my tak szczerze do końca nie potrafimy zrozumieć czemu. I wszystkim tym, którzy jeszcze nie czytali tej książki to polecamy w ogóle nie sugerować się opiniami z internetu. Bo my po przeczytaniu jej , już dawno nie powiedziałyśmy o książce, że była meeega ciekawa, trzymająca w napięciu, pełna akcji i z takim nowym nietypowym wątkiem - czyli wątkiem prześladowcy. Bardzo rzadko spotyka się taki temat w książkach, a właśnie na podstawie tej widać jak super można go przestawić i o nim opowiedzieć. Wiele ludzi zarzucało również fakt, że nigdzie nie ma napisane, że jest to seria, a dokładniej pierwszy jej tom. Natomiast już na okładce widzimy napis MROCZNA SERIA i nie oszukujmy się no po przeczytaniu paru kartek już widać, że jest to pierwsza część, bo dopiero poznajmy losy bohaterów od podstaw. Jak dla nas ta pozycja książkowa wymiata. Super przedstawiona relacja między bohaterami. Krótko mówiąc od przyjaźni do miłości. Natomiast nasze postacie niestety nie za długo mogły cieszyć się tą miłością. My jesteśmy meeega ciekawe jak potoczą się ich losy dalej. Teraz trochę taki spoiler😂😂 Ale najbardziej ciekawi nas jak długo prześladowca, będzie przetrzymywał Emily, która nie do końca jest twardą babeczką. No wiadomo potrafi walnąć konkretnie ( nie jeden raz w książce to pokazała 😂😂),ale głównie chodzi nam o psychikę. Na prawdę ciekawie autorka w kolejnych częściach może ukazać nam jej powrót do normalności (jeśli w ogóle będzie miała taką okazję 😉). A jeśli chodzi o Setha, był on twardym, wytrwałym i rozważnym facetem, chociaż teraz on również może zmienić się o 180 stopni. Dlatego jeśli również chcecie się dowiedzieć co się będzie działo, bądź jak to wszystko się zaczęło to nie czekajcie i wpadajacie na stronę wydawnictwa, by zakupić swój własny egzemplarz.

,,TO, ŻE NIE WIDZISZ DIABŁA, NIE OZNACZA, ŻE ON CIĘ NIE WIDZI."

Uwielbiam romanse i książki sensacyjne, więc gdy przeczytałam opis książki „Zwiastun mroku” J.L. Drake, poczułam, że to coś dla mnie. Tajemniczy prześladowca, który, aby dopaść swoją ofiarę, nie cofnie się przed niczym, młoda dziewczyna, która próbuje jakoś radzić sobie sama w życiu i przystojny oficer, który zrobi wszystko dla swojej ukochanej. Jest to idealny przepis na wciągającą i trzymającą w napięciu historię, więc czy tutaj mogło pójść coś nie tak?

Niestety „Zwiastun mroku” okazał się bardzo przeciętną historią i z bólem muszę stwierdzić, że jest to jedna z najgorszych książek, jakie miałam ostatnio przyjemność, a tutaj raczej nieprzyjemność czytać. Książka liczy sobie zaledwie 300 stron, a czytałam ją przez 4 dni i to nie dlatego, że nie miałam czasu na czytanie, ale od początku.

W książce zabrakło mi tego, czegoś, co sprawiłoby, że książkę czyta mi się z przyjemnością i zaangażowaniem, jakieś lekkości w piórze autorki. Postacie wykreowane przez Drake były dla mnie płytkie, ich losy były mi obojętne, nie rozumiałam ich zachowania. Emily, główna bohaterka, z jednej strony zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakie na nią czyha, chce jakoś pomóc w schwytaniu prześladowcy, ale z drugiej strony podejmuje wiele nieprzemyślanych decyzji, jedzie do rodziny, przez co naraża ich na niebezpieczeństwo, wychodzi kiedy chce. Niestety nie czułam też, zupełnie chemii między główną bohaterką, a Sethem, a przy romansie jest to bardzo ważne.

Miałam trochę wrażenie, że autorka miała pomysł na fabułę, całkiem ciekawy i z dużym potencjałem, ale nie potrafiła tego ubrać w jakąś jedną spójną całość. Raczej wyglądało to tak, że odhaczała ona dane punkty z wcześniej stworzonej listy. Bohaterka, która straciła ojca i ma problem z matką – wspomniane - odhaczone, ma się pojawić przystojny bohater, który potajemnie kocha się w głównej bohaterce – odhaczone, ma być też jakiś bohater, który trochę namiesza w związku głównych bohaterów – odhaczone i nie ma znaczenia, że pojawia się wielkie zauroczenie i zażyłość, w raptem kilka dni od spotkania. To wszystko było dla mnie po prostu sztuczne, mało wiarygodne.

Małym minusem dla mnie jest również brak informacji o tym, że „Zwiastun mroku” jest dopiero pierwszym tomem serii (trylogii – nie znalazłam dokładniej informacji, ile ma być tomów).

Jednak warto też wspomnieć o plusach, bo i takie na szczęście się pojawiły. Pierwszy plus, to wspomniana już przeze mnie wcześniej fabuła, a raczej pomysł na fabułę. Plusem jest również akcja na końcu, która trzymała mnie w napięciu jak i samo zakończenie, które sprawiło, że mogłabym wziąć pod uwagę przeczytanie kolejnego tomu jeśli taki się pojawi.

Podsumowując, „Zwiastun mroku” nie jest książką górnych lotów i ja oceniam ją raczej przeciętnie, ale myślę, że znajdą się osoby, którym książka może się spodobać.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl
Zwiastun mroku autorstwa J.L. Drake jest zapowiedzią nowego cyklu zatytułowanego Mroczna seria. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i ze względu na zakończenie raczej nie ostatnie, ale chyba nieprędko, nawet jeżeli druga część pojawi się, sięgnę po kontynuację. Dlaczego? O tym napiszę tuż po przybliżeniu fabuły.
Główną bohaterką powieści jest Emily McPhee, która po stracie ojca, który zginął w wypadku samochodowym, nie potrafi się pogodzić z jego stratą. Na dodatek jej relacje z matką nie są najlepsze. Oparcie znajduje w przyjaciołach, a w jednym z nich jest zakochana. Seth Connors jest oficerem policji, któremu zależy przede wszystkim na przyjaźni z Emily. Wszystko zmienia się, kiedy pewnego dnia na stacji benzynowej Emily zostaje zaatakowana przez nieznanego sprawcę. Właśnie wtedy Seth uzmysławia sobie, że Emily jest dla niego kimś więcej niż tylko przyjaciółką. Decydując się ją ochronić, zbliża się do niej, skracając dystans. Czy uda mu się ochronić swoją ukochaną przed psychopatą, który nie cofnie się przed niczym, by Emily należała właśnie do niego?
Po książkę sięgnęłam z dwóch powodów. Pierwszym z nich było połączenie tytuły z okładką. Nie jestem książkową sroką, ale akurat to zestawienie mnie do siebie przekonało. Drugim, decydującym czynnikiem okazał się opis. Wydawało mi się wówczas, że trafię na mocny erotyk z wyrazistymi postaciami i ciekawym wątkiem może i pobocznym, ale zahaczającym o sprawę kryminalną. Erotyku to tu za dużo to nie ma. Sceny seksu dla mnie są źle napisane. Kiedy czytam erotyk, chcę czuć podniecenie ogarniające całe moje ciało. W tym przypadku nie zostałam rozpalona do czerwoności, czego żałuję. Wątek kryminalny na czele z psychopatą był w tej powieści całkiem dobrze prowadzony, ale jako fanka kryminałów i thrillerów, czasami wyczuwałam fałsz, który wziął się z tego, że zbyt schematycznie autorka podeszła do tematu. Jeżeli chodzi o wyraziste postaci, jedyny bohater, który miał szansę stać się wyrazisty, niestety taki się nie stał. Mam tu na myśli psychopatę, którego autorka potraktowała po macoszemu, i dość schematycznie, nie dając mu za dużo przestrzeni. Problem tej książki chyba polega na tym, że autorka sama nie wiedziała, na czym chce tak naprawdę postawić akcent. Sam romans nie wydawał się jej atrakcyjny, więc wymyśliła sobie policjanta. A jak policjant to jakaś prawa kryminalna, by ożywić fabułę. Jestem jak najbardziej za takim miksem, ale warto dopracować szczegóły, które rzutują na całość powieści. Bardzo ciężko czytało mi się tę książkę ze względu na styl autorki. Budowa niektórych zdań była dla mnie trudna do przebrnięcia. Bardzo łatwo jest zrzucić w tym momencie winę na tłumacza. Gdyby się okazało, że jeśli tłumaczka swoją pracą ,,uratowała'' tę historię? No właśnie... Ode mnie 4/10, bo mimo iż z mojej opinii wybrzmiewają same negatywy, to dostrzegam potencjał, i niejako daję kredyt zaufania kontynuacji.
PS. Pisanie opinii o książce, która nie przypadła mi do gustu, nie sprawia mi żadnej satysfakcji.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu @nakanapie.pl

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_swiatksiazki

Moje wyzwanie czytelnicze na luty legło w gruzach. Miała być codziennie jedna książka i codziennie jedna recenzja jak widać nie wyszlo. Jednak nie dałam za wygraną a mój zastój czytelniczy przełamała @j.l.drake ze swoim "Zwiastunem mroku" pierwszą częścią Mrocznej serii.

Jest to historia Emily i jej obsesyjnego prześladowcy którego zimny, obleśny oddech czytelnik wraz z bohaterką książki odczuwa od pierwszej do ostatniej strony. Emily na szczęście ma wsparcie w bandzie umundurowanych facetów którzy są pod jej urokiem a szczególnie mowa tu o Sethcie. Mężczyzna mimo że potrafi rozwiązywać najbardziej skomplikowane sprawy kryminalne, nie jest w stanie rozgryźć co takiego łączy go z uroczą Emily. Być może wziął sobie za cel uratowanie będącej w opałach niewiasty a może jest w tym jakiś większy sens?

Autorka po raz kolejny pokazała że potrafi tworzyć skomplikowane, pokręcone fabularnie opowieści z bohaterami których albo się kocha albo nienawidzi i tak też było w tym przypadku. Emily jako ofiara niebezpiecznego i nieobliczalnego szaleńca im bardziej powinna trzymać się z dala od kłopotów tym bardziej się w nie pakuje, a ten który skrywa się w mroku tylko na to czeka. Czy Sethowi i jego kumplom uda się zapobiec tragedii? Czy zdołają uratować Emily przed człowiekiem który w swoim chorym umyśle obrał sobie dziewczynę za swój cel?

Motyw tajemniczego prześladowcy i wyścigu z czasem w mojej opinii był strzałem w dziesiątkę. Pikanterii dodają sceny bliskich spotkań pomiędzy głównymi bohaterami. Zabawa w kotka i myszkę dopiero się rozkręca a pionków w tej grze jest coraz więcej. Historia jednocześnie wciąga i intryguje ale też momentami irytuje bo gdy już myślisz że rozgryzłaś/ łeś zamysły autorki dostajesz pstryczka w nos i znów wracasz do punktu wyjścia. Po raz kolejny przekonałam się że lubię czytać takie pokręcone historie przy których nie można się nudzić. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy bo zakończenie daje wyobraźni takie pole do popisu że sama jestem ciekawa który z moich scenariuszy się sprawdzi

Książka z Klubu Recenzenta serwisu @nakanapie.pl

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_swiatksiazki

• 52 książki (2022)
  • Romansidła/Erotyki
  • Kiedyś przeczytam
  • Romans

Dodaj cytat z książki Zwiastun mroku