Zagrożona

Okładka książki Zagrożona J.L. Drake
Okładka książki Zagrożona
J.L. Drake Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Broken Trilogy (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Broken Trilogy (tom 3)
Mended
NieZwykłe
2023-02-23
2023-02-23
2015-06-02
9788383204420
Military Abuse Dark Żołnierz Dark romance

"Trzymam głowę prosto, przechodząc obok prawników Amerykanina, którzy przewiercają mnie wzrokiem. Serce wali mi jak szalone - na jeden krok przypadają jego trzy uderzenia. Staję na miejscu dla świadków, następnie unoszę prawą rękę, a lewą kładę na Biblii. Z trudem przełykam ślinę, bo moje gardło jest suche jak wiór. Gorąco mi."

Można by powiedzieć, że wszystko to co spotkało Savannah, ma już za sobą. Porwanie oraz zdradę najbliższych. Niestety przeszłość nie ma zamiaru tak łatwo odpuścić i rzuca jej kolejne wyzwania z którymi dziewczyna będzie musiała się zmierzyć. W tych trudnych chwilach Sav, ma obok siebie ludzi, którzy nie pozwolą jej upaść. A w szczególności jego...

Jej wybawcę...
Jej obrońcę...
Jej siłę...

Cole'a Logana, który jest w stanie zrobić wszystko, by dziewczyna była nie tylko szczęśliwa ale i bezpieczna.

Czy pomimo zagrożenia, wciąż czyhającego, tuż za rogiem, mają szansę na szczęśliwe zakończenie?

Serie takie jak "BROKEN TRILOGY", kończą się zbyt szybko. "Zagrożona" jest już niestety ostatnią częścią i jednocześnie wyśmienitym zwieńczeniem historii Savannah, dziewczyny, która przeżyła piekło oraz Cole'a, mężczyzny który stał się jej wybawieniem. Poprzednie części miały w sobie ogrom niebezpieczeństwa i niedomówień. Natomiast ta część była dodatkiem i jednocześnie finiszem kłopotów. Bardzo lubię tego typu książki, które wciągają, a nie nudzą oraz takie po których czytelnik dostaje odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Bardzo gorąco polecam.

Można by powiedzieć, że wszystko to co...

Finałowe zakończenie losów Savannah i Cole'a. Bardzo polubiłam bohaterów cyklu Broken Trilogy i poprzednie części, w których roiło się od emocji i zwrotów akcji. Ostatni tom jest spokojniejszy od pozostałych. Czasem niektóre wątki ciągnęły się dłużej niż powinny, co troszkę jednak męczyło. Z całą pewnością całą historię można było zamknąć w dwóch częściach.

To było moje pierwsze spotkanie z autorką i napewno nie ostatnie.

Historia tych dwojga pokazuje, że miłość przychodzi wtedy, kiedy się jej nie spodziewamy. Z całą pewnością okoliczności im nie sprzyjały, ale udowodniły, że bliższymi osobami mogą być te, z którymi nie łączą nas więzi krwi, a także że rodzina z krwi i kości potrafi wbić nóż prosto... w serce, plecy.

To było moje...

Ostatnia część trylogii, fajna, lekka. Przyjemnie i szybko się czyta, jednak dla mnie bardzo przewidywalna

W trzecim i ostatnim tomie trylogii Broken Trilogy, Savannah próbuję krok po kroku odzyskać samą siebie. Wie, że będąc otoczona swoimi przyjaciółmi nigdy nie stanie na własnych nogach. Musiała wybrać, tylko jej wybór zranił mężczyznę, którego kochała nad życie. Cole z kolei nie pragnie niczego więcej, jak powrotu jego ukochanej. Stara się pogodzić z jej decyzją nawet, jeśli się z nią nie zgadza. W końcu połączyło ich coś prawdziwego, a on nie pozwoli temu odejść.

„Zagrożona” to zakończenie, na które czekałam, mimo, że czytałam już tę książkę po angielsku. Rozumiałam zachowanie Sav, która chciała pogodzić się z tym, co ją spotkało i podążyć ścieżką, którą sama sobie wydepta, a na jej końcu pragnie zobaczyć Cole’a.

Trylogię Broken najlepiej jest czytać po sobie, jeden tom po drugim, bo wtedy można najlepiej poczuć wszystkie emocje, które targalły bohaterami. Ja osobiście bardzo polubiłam się z tą trylogią mając na uwadze, że została ona wydana w oryginale w 2015 roku, co czuć jest w tekście.

Moim zdaniem wszystkie trzy tomy są idealne na letnie wieczory i pokazują, że czasami miłość można spotkać w sytuacjach, w których się tego nie oczekuje. Savannah i Cole pokazali, że dla siebie byliby w stanie zrobić wszystko.

Uwielbiam również bohaterów drugoplanowych, których ja pokochałam i wiem, że wy również ich pokochacie.

„Za trudne chwile, które sprawiają, że jesteśmy silniejsi. I za niespodziewaną miłość, która nas uskrzydla.”

Savannah próbuje na nowo odkryć, kim tak naprawdę jest, a co za tym idzie stara się na nowo zbudować swoje życie. Jednak przeszłość nie daje za wygraną i ciągle ją goni. Jednak krok po kroku, dziewczyna stara się odbudować swoją pewność siebie. A pomaga jej w tym osoba, która naprawdę ją kocha. Ale czy tej dwójce pisane jest szczęście?

„Ostatecznie postanawiam zostawić go sam na sam z jego uczuciami, zresztą sama też próbuję zapanować nad dochodzącymi do głosu emocjami. Jednak jednego jestem pewna: kocham tego mężczyznę.”

Bardzo polubiłam się z tą serią. W poprzednich częściach autorka sprawiła, że jej historie są bardzo nieprzewidywalne, dlatego też tak bardzo te książki polubiłam. Sięgając po ostatnią część tej trylogii liczyłam na to samo. Jednak zdecydowanie nie mogę powiedzieć, że ta historia była nieprzewidywalną.
Bohaterowie to dwie osoby, które w końcu chciały zaznać odrobinę spokoju, wytchnienia i szczęścia. A ich uczucie? Muszę przyznać, że autorka ich nie oszczędzała, ponieważ wystawiła ich na wiele prób. Ale właśnie to sprawiło, że oboje brnęli do celu i do szczęścia, które mieli nadzieję, że czeka na nich gdzieś za rogiem. A to ich wspólne przyciągnie? Czytając tę część miałam wrażenie, że wszystko to, co łączyło Cole’a i Savannah zostanie spisane na straty. A prawda była taka, że to wzajemne przyciąganie było widoczne już z daleka. A chemia pomiędzy nimi bardzo odczuwalna. Jednak jeżeli mówię o bohaterach, zdecydowanie muszę przyznać, że na uznanie zasługują wszystkie osoby, które otaczały tę dwójkę. Cała ekipa Cole’a. Ja osobiście obdarzyłam ich ogromną sympatią!
J. L. Drake to autorka, której styl i pióro bardzo lubię. Jest ono pozornie proste i zwyczajne, ale potrafi ona ująć słowami tak dosadnie, że chwyci za serce jednocześnie sprawiając, że nie można się nie wkurzyć na niektóre poczynania bohaterów. Ale to jest właśnie taka niezwyczajna zwyczajność w piórze autorki. A muszę przyznać, że w tej trylogii było ono naprawdę bardzo dobrze wykorzystane.

„- Nie da się przestać kochać kawałka siebie, Savannah. Jesteś tutaj. – Wskazuje na swoją klatkę piersiową, przez co sprawia, że serce zaczyna tłuc mi się piersi jak oszalałe, jakby chciało z niej wyskoczyć i przykleić się do jego serca.”

Podsumowując. „Zagrożona” to naprawdę godne zakończenie całej trylogii. Autorka fajnie połączyła wszystko to, co działo się z bohaterami wcześniej sprawiając, że w końcu wszystkie elementy trafiły na odpowiednie miejsce. To historia, w której nie brakuje walki o swoje własne szczęście, ale też to historia, która pokazuje jak ciężko jest ruszyć dalej. A ja zachęcam do sięgnięcia po tę historię.

Skoro przeczytałam już pierwszą i drugą część to stwierdziłam, że nic mi nie zaszkodzi gdy sięgnę po trzecią. A nóż może będzie lepsza. No, ale... Jak mam być szczera to w tej książce nic się prawie nie dzieje. Większość książki to opisy o miłości jej do Cole'a, jak za nim tęskni... Wspomnienia o bolesnych wydarzeniach, płacz, ataki paniki. No nie wiem, mnie to nie przekonuję. Moim zdaniem ta część była już niepotrzebna, na miejscu autorki to co się działo w trzeciej części wrzuciłabym w drugiej, zamiast bezsensownego ruchania się co chwilę po kątach i nawet by mi się spodobała wtedy ta druga część. Czytając pierwszą część miałam nadzieję, że pozostałe będą również dobre. No chyba, że pierwsza też jest do dupy a ja po prostu akurat wtedy tego nie wyłapałam. Jest taka możliwość. Nie będę już się nad tym rozczulać.

🌺 Recenzja 🌺

Savannah stara się dowiedzieć, kim jest i jakoś odbudować swoje życie. Ma przy sobie człowieka, który jej w tym wszystkim pomaga, ale to jeszcze nie koniec ich walki. Bezpieczna i spokojna przyszłość, której pragną, nadal znajduje się poza ich zasięgiem.

„Zagrożona” to finałowy tom „Broken trilogy”. Savannah stara się znaleźć swoje miejsce na ziemi i za wszelką cenę chce się usamodzielnić. W pewnych momentach nie jest to łatwe, ale wie, że nie ma innej drogi niż ta. Cole widzi jakie kobieta poczyniła postępy i jak świetnie daje sobie radę, choć czasami mu to ciężko przychodzi do głowy, kiedy chce ją w pełni odzyskać i pragnie, by wróciła do niego, żeby mógł być przy niej w różnych chwilach, bo chce dla niej jak najlepiej. Ta dwójka bardzo się kocha, ale muszą zaakceptować pewne rzeczy i stawić im czoło, by stworzyć dla siebie stabilną relację i odrobinę normalności, której po pewnych przeżyciach potrzebowali. Byli dla siebie jedynym ratunkiem, jakiego potrzebowali, nawet jeśli nie zawsze mogli być przy sobie.

Bardzo czekałam na zakończenie losów Cole’a i Savannah. Jeśli czytaliście poprzednie tomy, to wiecie, że ta dwójka przeszła już nie jedno i ciągle muszą mierzyć się z nowymi wyzwaniami rzucanymi przez los, by wreszcie zaznać spokoju, o którym marzą. Cała trylogia mi się podobała i zdążyłam się polubić z piórem autorki, bo naprawdę jest ono przyjemne, przez co szybko czyta się jej książki. Czasami jednak miałam wrażenie, że pewne wątki za długo się ciągną, a przy tym niezbyt dużo wnoszą do fabuły, choć i tak bardzo miło spędziłam czas czytając tę trylogię.

🌺 Recenzja 🌺

Książka, o której dziś Wam opowiem jest finałowym tom Broken Thrilogy autorstwa L. J. Drake. Minęło trochę czasu, zanim usiadłam i zabrałam się za jej przeczytanie. Poprzednie książki z tej serii bardzo mi się podobały. „Zrujnowana” była dynamiczną historią pełną akcji i jej zwrotami, w której ciągle się coś działo. Polubiłam głównych bohaterów i chciałam wiedzieć, jak zakończy się ich historia, czy Savannah i Cole rozwikłają wszystkie tajemnice? Czy uda im się dojść do porozumienia i być ze sobą? Zastanawiałam się, czy ta książka będzie zbliżona do poprzednich, w którą stronę podaży jej linia fabularna? Pewnych wiadomości nie można po prostu wykreślić i uznać, że ich nie było, tylko skąd brać siłę, aby przetrwać?
Główną bohaterką książki autorstwa J. L. Drake pod tytułem „Zagrożona” jest Savannah Miller, dziewczyna, w która w swoim życiu przeszła wiele, córka znanego polityka, która została porwana przez kartel, a następnie odbita przez pewien oddział żołnierzy. Zawierzyła jednemu z nich, Cole Logan był mężczyzną, który miał zapewnić jej bezpieczeństwo, a zdobył znacznie więcej, jej serce. Od tego czasu bohaterowie przeszli wiele ciężkich prób, zyskali wiele, prawda czasami potrafi pogrążyć, a potrzeba odnalezienia siebie jest zbyt silna, aby ją pogrzebać. Czy bohaterom uda się przejść przez ciężkie próby? Czy w tym przypadku miłość wystarczy, aby zmienić wszystko?
„Zagrożona” to finał tragicznej, ale pięknej historii, główna bohaterka przeszła tak wiele, a mimo to nie straciła umiejętności kochania. Myślę, że to godne podziwu, zwłaszcza, że Savannah jest załamana po traumatycznych doświadczeniach związanych z porwaniem. Większość ludzi na jej miejscu by się poddała, ale ona walczyła i przetrwała, dopóki nie została uratowana. Jest zmęczona kłamstwami i zdradą, chciała poznać samą siebie, potrzebowała tego bardziej niż powietrza. Tak na prawdę nie miała szansy by podążać własną drogą. Wszystko, czego potrzebuj eto podejmować samodzielnie decyzje, nie ważne, czy są dobre lub złe. Chce się uczyć na własnych błędach, a nie być pod dyktando wszystkich, którzy chcieli nią dyrygować. „Zagrożona” to powieść, która dotyka dwóch skrzywdzonych dusz, zarówno Cola, jak i Savannah, wszystko zależy od tego, czy uda im się znaleźć sposób, aby pogodzić się z przeszłością i odzyskać wiarę we własne siły.

Najsłabsza z całej trylogii, w poprzednich częściach były zwroty akcji, a tutaj praktycznie nic się nie dzieje, spokojnie mogłaby być dołączona do poprzedniej części jako kilka rozdziałów.

Oo całkiem fajna. 7/10
Niestety i z żalem muszę to napisać ale najsłabsza z całej serii :( szkoda. Aczkolwiek nadal podoba mi się cała seria.

Oo całkiem fajna. 7/10

Dodaj cytat z książki Zagrożona