The Kinghts of Crystallia

Okładka książki The Kinghts of Crystallia Brandon Sanderson
Okładka książki The Kinghts of Crystallia
Brandon Sanderson Wydawnictwo: Starscape Cykl: Alcatraz kontra Bibliotekarze (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Alcatraz kontra Bibliotekarze (tom 3)
Starscape
2016-04-19
2016-04-19

Jak na razie każda kolejna część zdecydowanie lepsza od poprzedniej.

Jak na razie każda kolejna część zdecydowanie lepsza od poprzedniej.

Humor i fabułą nadal super choc zaczyna mi się trochę przejadać. Jednak dalej polecam ,autor niby irytuje specjalnie ,ale w pozytywny sposub . Seria genialna sanderson nie zawodzi, dużo akcji i wkoncu odwiedzamy wolne krainy

Format zaczyna się wyczerpywać, albo ja trafiłem na zły moment, niestety tom 3 podobał mi się znacznie mniej niż pierwsze 2. Dlaczego mimo to 9 gwiazdek? Sentyment i zakończenie!

W dużym uproszczeniu: fabuła jest kontynuacją tomów 1-2, robi dobrze to co robili poprzednicy... ale nic poza tym. Nie ma już tego efektu "WOW". I nie zrozum mnie źle, to nadal kawał genialnej książki. Ale łamanie czwartej ściany dla samego łamania nie ma sensu. W pewnym momencie to powszednieje, a w gruncie rzeczy to było największym atutem serii do tej pory.

Za to zakończenie jest bardzo fajne, i niektóre wątki... no w gruncie rzeczy urocze, a ich finał generuje banana na ustach. Czy 9/10 to dobra ocena? Pewnie nie. Raczej powinno lepiej pasować 8, będąc mocno czepliwym 7. Ale obawiam się, że do 10tki już nie wrócimy, a wykres ocen będzie spadać, więc tak trochę na zachętę, trochę z sentymentu, wystawiam 9 ;3

Generalnie moja opinie się nie zmienia: lubię bohaterów, lubię fabułę, niekoniecznie lubię się z Alcatrazem i nienawidzę sposobu narracji (:

Powiem go kolejny raz. G E N I A L N A seria. Czytajcie koniecznie!
Z każdym kolejnym tomem bawię się coraz lepiej. Akcja nie zwalnia ani na chwilę. Humor taki, jaki powinien być. Uwielbiam nawiązania do różnych innych książek (Hobbit ❤️) które Brandon przemyca w tak zabawny sposób.
Nawet jeżeli nie jesteście docelowym targetem tej pozycji, to przeczytajcie, chociaż jeden tom, a zapewniam, że zakochacie się tak jak ja!

46/52

Powiem go kolejny raz. G E N I A L N A seria. Czytajcie koniecznie!

Bardzo przeciętne są te książki, najprawdopodobniej przez głównego bohatera, który jest niezmiernie irytujący. Cała książka jest utrzymana w dosyć absurdalnym i atakującym czytelnika stylu pisania, którego osobiście nie jestem fanką. Gdyby było to napisane normalnie, pewnie podobałoby mi się bardziej. Skończę serię, bo jest dosyć ciekawa fabularnie, a poszczególne tomy krótkie. Tylko to mnie przy niej nadal utrzymuje.

Trzeci tom trzyma poziom poprzednich więc nie zmieniam oceny. Dużo frajdy z lektury. Dużo akcji, nowi bohaterowie. Dużo zabawy autora z czytelnikami. Konstrukcja i dekonstrukcja na każdym kroku ale na takim poziomie do uchwycenia przez młodego czytelnika. A za naukę - przesłanie że nic nie należy przyjmować za pewnik nawet zdań największych ekspertów, że należy uczyć się myśleć wątpić, zadawać pytania wielki plus.

Na półkach: , , , , , , , ,

Narracja / Styl / Humor 8/10
Morał / Przesłanie 7/10
Klimat / Subiektywne odczucia 7/10

PODSUMOWUJĄC 7/10

Trzeci tom nie zawodzi, a mam wrażenie, że z każdym tomem jest jeszcze przyjemniej. Są przygody, jest humor, sympatyczni bohaterowie. Czegóż chcieć więcej? Czysta rozrywka dla młodszego i starszego czytelnika.

Trzeci tom cyklu dla młodszych nastolatków i jestem oficjalnie wciągnięty. Cykl o Alcatrazie to dla mnie najlepsze z twórczości Sandersona, lepsze niż Mistborn czy Archiwum, jak to świadczy o nim jako o pisarzu? Albo o mnie, jako o czytelniku?

Cóż, biorę się za czwartą część.

Cóż, biorę się za czwartą część.

• Brandon Sanderson

Brandon Sanderson Rycerze Krystalii Zobacz więcej