Odzyskaj mnie

Okładka książki Odzyskaj mnie Sandra Biel, Lena M. Bielska
Okładka książki Odzyskaj mnie
Sandra BielLena M. Bielska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Nieuchwytni (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Nieuchwytni (tom 3)
NieZwykłe
2022-05-11
2022-05-11
Różnica wieku Policjant Hakerka

Recenzja♡
To trzeci tom serii"Nieuchwytni",czyli kontynuacja losów Igi I Piotra.A tutaj dzieje się, oj dzieje🤭Iga jest w ciąży i za sprawą Maćka jest przekonana,że Piotr ją porzucił i nie chce ani jej ,ani dziecka .Maciej jest zakochany w Idze i zrobi wszystko aby się w nim Zakochała,ale choć Dziewczyna jest mu bardzo wdzięczna jej serce nadal bije dla Piotra.A ten został oddelegowany do tajnego zadania rozpracowania Łomżyskiej szajki,kiedy odkrywa ,że jego przykrywka została odkryta,musi uciekać i za wszelką cenę ochronić bliskich w tym Igę.Piotr pewny ,że Iga po przeczytaniu listu (końcówka tomu pierwszego))czeka na niego z utęsknieniem, odkrywa, że nie dość że ukochana na niego nie czeka, jest w ciąży, a na dodatek nie chce go znać. Czy Piotr przekona Igę ,że ją kocha ,czy Iga odkryje prawdę, i co robi tutaj Lera i Timofey,???to wszystko znajdziecie w tej części. I tutaj zaczyna się mega akcja ,istny rollercoaster emocji.Panie autorki wplotły troszkę smaczku ,,troszkę komedii i dużo wahań nastrojów. BARDZO mi się podobała ta część, jestem miło zaskoczona.Nie zawsze seria się udaje ,a tutaj wyszło to perfekcyjnie....polecam.
10/10☆~IVA♡♡♡

Recenzja♡

Co mi się nie podobało - Iga praktycznie na każdej stronie płacze, w tej książce wylewa morze łez bez końca, to wkurzające i zniesmaczające mnie jako czytelnika, niby była taką twardą sztuką, która potrafiła sobie poradzić w wieloma przeciwnościami, a tu płacze i płacze. Szkoda też, że autorka pomieszała wszystkie części ze sobą, lepiej aby każda z nich miała własną fabułę. Ale to moje zdanie, Jak pojawił się Tima, to już zdążyłam zapomnieć o co chodziło w części 2. Stylistycznie ok.

Świetna seria. Polecam.

Świetna seria. Polecam.

No i ta cześć przeczytałam z zapartym tchem na dwa podejścia. Z jednej strony nie ma szans, że policja współpracuje z mafia, a z drugiej kto ich tam wie do czego by się posunęli, w końcu to normalni ludzie.

Wracamy do historii Igi i Piotra z pierwszego tomu. Trochę się tutaj dzieje tak szczerze mówiąc. Iga zostaje sama , do tego odkrywa, że jest w ciąży, która jest zagrożona. Wierzy, że Piotr ją wykorzystał i nie chce ani jej ani dziecka, w czym utwierdza ją Maciek. Były partner Piotra robi co tylko może żeby zdobyć serce dziewczyny, które pomimo wszystko wciąż należy do podkomisarza. Za to Piotr został oddelegowany no nowego zadania. Ma rozpracować od środka łomżyńską grupę. Gdy odkrywa, że został spalony robi co w jego mocy aby uchronić również Igę. Gdy dociera do jej kryjówki wtedy zaczyna się zabawa.
Wyobraźcie to sobie. Wpada do domu w którym znajduję się ukochana w przeświadczeniu, że cała stęskniona za nim czeka, co możemy przypuszczać z końcówki tomu pierwszego. A tutaj zonk. Nie dość, że widzi ukochaną w ciąży to jeszcze ona nie chce go znać. Jednak jej bezpieczeństwo jest dla niego najważniejsze.. Zastanawiałam się czy uda im się w jakiś sposób dogadać. No bo halo, nie ukrywajmy, że charakterek to Iga ma. Zresztą w tym Piotr jest wcale od niej nie lepszy.
Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw szczerze mówiąc… tzn.. co nieco można było się domyślić, ale byłam mile zaskoczona gdy pojawili się inni bohaterowie co rzuciło trochę więcej światła na tom drugi i przy okazji tom czwarty.
Jestem naprawdę zadowolona z rozwoju wydarzeń, bo to co dla niektórych jest oczywiste dla innych już nie do końca.
Lena M. Bielska po raz kolejny skradła kawałek mojego serca tą serią. Z każdą jej książką tylko utwierdzam się w przekonaniu, że warto sięgać po jej dzieła.

Nawet miło się zaskoczyłam.

Nawet miło się zaskoczyłam.

To. Było. Zajebiste. Nie znajduję innych słów, które by lepiej opisały, co czułam, przeczytawszy "Odzyskaj mnie". Pochłonęłam tę książkę w dwa dni.

Trzeci tom Nieuchwytnych skupia się ponownie na Idze i Piotrze, jednak już od samego początku nie jest różowo. Będąca w ciąży Iga zostaje na lodzie, bez pieniędzy, dachu nad głową i przede wszystkim bez ukochanego. Pomaga jej Maciek, dawny partner Piotra. Podczas gdy ten drugi wykonuje tajną misję powierzoną mu przez przełożonego, Maciek stara się przekonać do siebie dziewczynę. Kiedy przykrywkę Skarżyńskiego diabli biorą, a do mężczyzny dociera, że zostanie ojcem, wszystko zaczyna się sypać...

Już od pierwszych stron współczułam Idze. Nie dość, że została okłamana – co nigdy na dobre nie wychodzi, o czym się zresztą przekonujemy później – to jeszcze nosi pod sercem dziecko. Maćka co prawda lubiłam nieco mniej niż w pierwszym tomie, ale wciąż to on dbał o młodą mamę. Żal mi było także Piotra, który nie był nawet świadom tego, co dzieje się z Zamojską.

Bardzo podobało mi się również to, że akcja i ponure wydarzenia przeplatały się z chwilami pełnymi humoru. Autorki osiągnęły tutaj idealny balans, którego w wielu powieściach brakuje. Nieraz siedziałam z nosem w książce i walącym sercem, żeby po chwili wybuchnąć głośnym śmiechem przez jakiś tekst Igi czy zachowanie Piotra. A cała akcja z ruską mafią po prostu rozbroiła system!

W fabułę został także wpleciony wątek Lery i Timofeya z "Kochaj mnie", w dodatku w sposób, którego zupełnie bym się nie spodziewała. Jedynie sama końcówka książki lekko mnie zniechęciła. Było śmiesznie, było fajnie, ale odniosłam wrażenie, że ów kawałek został wrzucony tam na siłę, tylko po to, aby czytelnik się pośmiał. Smaczek niezły, ale w moim odczuciu niepotrzebny.

Mimo tego uważam, że "Odzyskaj mnie" to najlepszy (jak na razie) tom całej serii Nieuchwytnych. Autorki odwaliły kawał dobrej roboty przy pisaniu. Mega polecam każdego, kto lubi niekonwencjonalne romanse z różnicą wieku, motyw mafii i kryminał.

2002

Dla mnie ta część jest o wiele lepsza od pierwszej. Wreszcie coś ciekawego się dzieje, są ciekawe zwroty akcji, niebezpieczeństwo i trochę emocji.
Pierwsza połowa powieści bardzo spokojna, w której przeważa wątek obyczajowy, dopiero druga wciąga na maksa.
Iga po wydarzeniach z poprzedniego tomu, czuje się nieszczęśliwa, odrzucona przez Piotra. Ma huśtawki nastrojów co normalne bo jest w ciąży. Jest pod opieką Maćka, który wcale nie ukrywa, że jest nią bardzo zainteresowany.
Natomiast Piotr nieświadomy stanu Igi działa pod przykrywką w łomżyńskiej mafii. Gdy cudem unika śmierci wreszcie może powróci do Igi, która wcale nie chce mu przebaczyć tego, że ją zostawił.
W tej części bardzo irytowało mnie zachowanie zarówno Igi, jak i Piotra, który ciągle kajał się i przepraszał.
Potem akcja nabiera tempa, bo podczas ucieczki napotykają na zmaltretowaną kobietę, którą okazuje się Lera, żona Tima bosa moskiewskiej mafii i teraz właśnie on wkracza do akcji, rozprawiając się z łomżyńska mafią i tym samym usuwając zagrożenie z ich życia.
Powieść dla mnie bardzo nierówna. Nieraz nudziłam się czytając o opiece nad dzieckiem, żeby za chwilę z ciekawością uczestniczyć w rozgrywającej się akcji.
Ciekawa jestem jaka będzie najnowsza powieść tego duetu, chociaż mam pewne obawy bo będzie o Zuzi siostrze Igi a jaka jest zwariowana dała popis już w tej powieści.

Taki duet pisarski można czytać w nieskończoność! Polecam <3

Taki duet pisarski można czytać w nieskończoność! Polecam <3

Sięgnęłam po trzeci tom, bo był kontynuacją losów Igi i Piotra, i choć pod koniec książki pojawiają się bohaterowie z drugiego tomu, ten mały spojler w niczym nie przeszkadza, ale jeśli ktoś jest cierpliwy, niech czyta po kolei. Pierwszy tom został przerwany w takim momencie, że pozostawił czytelnika z wieloma pytaniami. I choć całość może wydawać się naciągana, charakterek Igi dodaje pikanterii, polubiłam tę parkę, a zarzut siostry Igi, że och*jała, biorąc na poważnie powiedzenie "ja*ać policję" rozłożyły mnie na łopatki.

• Przeczytane 2022
  • Romans