Odwet

Okładka książki Odwet K.E. December
Okładka książki Odwet
K.E. December Wydawnictwo: Amare Cykl: Costello Brothers (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Costello Brothers (tom 2)
Amare
2022-05-11
2022-05-11
9788382198928
Mafia Romans

Okładka książki Moja prawda Rina Dark, K.E. December
Moja prawda Rina Dark, K.E. Dec...
Okładka książki Słodkie zapomnienie Rina Dark, K.E. December
Słodkie zapomn... Rina Dark, K.E. Dec...

W tej historii głównymi bohaterami są Jessika oraz Marcello Costello.
Jess już nie jest naiwną dziewczynką. Mierzy się teraz z demonami przeszłości. Pragnie zemsty na osobach, które przyczyniły się do jej bólu. Jej siostra Annabelle próbuje jej pomóc, do tego przyłącza się również Marcello, który pragnie przywrócić uśmiech na twarzy Jess. Kobieta wszystkich odpycha. Żyje żądzą zemsty.

Czy dokona tej zemsty? A może miłość wszystko przezwycięży?

Costello Brothers Odwet to druga część tomu. W tej historii dzieje się znacznie więcej niż w pierwszej. Żal było mi Jessiki, ale czasem doprowadzała mnie do szału. Bardzo lubię pióro autorki i to w jaki sposób jest napisana cała seria. Oczywiście na plus są napisane rozdziały z perspektywy różnych bohaterów. Dzięki temu znamy myśli i uczucia innych. Bardzo polubiłam się z bohaterami. A już wiem, że w trzeciej części polubie się z Marco.

✨7/10✨

W tej historii głównymi bohaterami są Jessika oraz Marcello Costello.

Moja ulubiona cześć o braciszkach. Polecam

Moja ulubiona cześć o braciszkach. Polecam

W tej części poznajemy historie Jessiki młodszej siostry Anna bell. Po tym, co przeżyła już nic nie będzie takie samo. Nie ma już malej niewinnej Jess. Za to, co się stało obwinia rodzinę Costello. Miewa koszmary. Śni o tym, co jej brutalnego zrobili. Jest jej ciężko. Jej siostra pragnie jej pomóc, ale ona odpycha wszystkich od siebie. Chce się zemścić na rodzinie Costello. Obmyśla plan, który jest niebezpieczny. Czy jej się on uda?

W tej częście dzieje się jeszcze więcej. Jess po tym, co przeżyła próbuje się pozbierać. Jednak nie wychodzi to jej zbyt łatwo. Przy jej boku jest Marcello. Wspiera ją jak tylko umie. Jej zachowanie bardzo mnie denerwowało. Nie umiałam zrozumieć jej postępowania. Odpychała wszystkich od siebie. Raniąc ich. Wiele jeszcze przeżyła po tych traumatycznych przeżyciach. Nie miała łatwo. Ja zabieram się za ostatnią cześć, której jestem równie ciekawa.

"Costello Brothers. Odwet"
K. E. December

Na początku lutego recenzowałam dla Was "Costello Brothers. Zemsta", dziś nadszedł czas na "Odwet", który jest kontynuacją pierwszej książki.
W tej części głównymi bohaterami są Jessika Moretti oraz Marcello Costello. Czytając "Zemstę" poniekąd znamy już tragiczną historie dziewczyny. W tej części możemy dowiedzieć się wszystkiego z jej perspektywy (kocham tą narracje pierwszoosobową!). Dowiadujemy się również, co stało się później.
Ci którzy czytali cześć pierwszą łatwo mogą się domyślić, że po tym co Jess przeżyła ma ogromną traumę. Marcello robi wszystko co może, by przywrócić uśmiech na jej twarzy. Dziewczyna zaczyna jednak postępować i myśleć wręcz nieracjonalnie. Nie pamietam kiedy ostatnio główna bohaterka książki wywoływała na mnie tak negatywne odczucia i choć z całej siły próbowałam ją zrozumieć, miejscami po prostu nie mogłam.
Nie ukrywam, że cześć pierwsza bardziej mi się podobała, jednak ta również jest świetna. Strasznie podoba mi się styl pisania autorki który sprawia, że ciężko jest oderwać się od książki.
Moja ocena to 8/10 ♥️

"Costello Brothers. Odwet"
K. E. December

Druga część książki skupia się na historii Jess i Marcello. Opowiada o dramatycznych przejściach, sile walki i determinacji. Pomimo że zostaje uratowana przez braci nigdy nie będzie już tą samą dziewczyną. W głębi serca wini całą rodzinę Costello za każde zło, które na nią spadło. Nie jest w stanie spać po nocach, zaufać bliskim i własnej siostrze, która pomimo odtrącenia walczy o to, aby jej pomóc.
Według Jess zemsta jest najlepszym rozwiązaniem, aby uśmierzyć jej ból.

Czy młoda Jess zemści się na swoich wrogach❓️

Czy miłość przezwycięży wszystko❓️

W drugim tomie książki widzimy wszystko oczami Jess i Marcello. Po ciężkich przejściach młodej Moretti to Marcello jest dla niej największym oparciem.
Pomimo jej odtrącenia chłopak nie poddaje się i pragnie, aby jej uśmiech znów zagościł na jej ustach. W głębi serca bardzo współczułam Jess i chciałam mocną ją przytulić, ale z drugiej mocno bym nią wstrząsnęła, aby w końcu się obudziła i zaczęła racjonalnie myśleć. „Odwet” to świetna kontynuacja części pierwszej, która zaczyna się bardzo spokojnie, a już po chwili nabiera tempa. Ta lekkość pióra autorki jest niesamowita, przez co nie będziemy w stanie odłożyć książki na później. Fabuła genialna i jeszcze lepiej rozwinięta, wzbudza ogrom emocji. Dzieje się tutaj jeszcze więcej niż w części pierwszej.
Wątek końcowy o trzecim bracie Marco dodaje ogrom nadziei na cudowne rozwinięcie tomu trzeciego i już wiem, że polubimy się z tym gościem.

Polecam z całego serducha. 🥰

❤️Opinia❤️

Tytuł: Odwet
Autor: @k.e.december_autorka
Wydawnictwo: @wydawnictwo_amare
📖

Annabelle i Jess nie miały w życiu łatwo. Żyjąc pod dyktando despotycznego ojca, stały się pionkami w grze o zdobycie władzy w nowojorskim półświatku.
Dzień, w którym Annabell wchodzi w zaaranżowany związek małżeński z Matteo Costello staje się początkiem koszmaru Jess. Porwana i zgwałcona dziewczyna traci nadzieję na odnalezienie, choć odrobiny szczęścia i prawdziwej miłości.
Przewrotny los sprawia, że osobą, która jest przy niej i dzięki, której odżywa na nowo to Marcello, członek znienawidzonej rodziny Costello.
Do czego będzie musiała posunąć się Jess chcąc dokonać zemsty na tych, od których to wszystko się zaczęło?

❤️Moja opinia❤️

Gdy starsza siostra Jess, Annabell miała wyjść za mąż za Matteo Costello, Jess zazdrościła siostrze tego, że wyrwie się z domu i uwolni się od ich despotycznego ojca, a gdy zaczęła już godzić się z tym faktem i cieszyć szczęściem siostry dowiaduje się, że ojciec zamierza wydać ją za faceta, który jest od niej dużo starszy. Annabell obiecuje jej, że uratuje ją z tej sytuacji, lecz to się nie udaje, a Jess zostaje porwana i zgwałcona.
Gdy jest po wszystkim Jess nie chce niczyjej pomocy, a to, co się wydarzyło, powoduje u niej traumę.
Za sprawą manipulacji Jess postanawia zemścić się na rodzinie Costello, mając świadomość, że jeśli zniszczy braci, zniszczy również swoją siostrę.
Jess nie jest już tą samą osobą, którą znała Annabell.

Marcello to najmłodszy z trójki braci Costello.
To właśnie on czuje do Jess coś więcej niż zwykłe zauroczenie.
To właśnie on robił wszystko, co mógł, żeby ją znaleźć i udało mu się to.
Gdy Jess nie chce niczyjej pomocy, Marcello się nie poddaje i próbuje dotrzeć do dziewczyny, żeby pomóc jej zwalczyć traumę i demony, które zagościły w jej życiu po tym, co przez co przeszła.

„Odwet” to drugi tom z serii Bracia Costello autorstwa K.E. December.
Tym razem głównymi bohaterami są Jess i Marcello.
Marcello polubiłam już w pierwszym tomie.
Z Jess niestety się nie polubiłam. Jej zachowanie, które po części jest zrozumiałe - w końcu przeszła przez piekło – momentami mnie denerwowało.
Chciała zemścić się na osobach, które obwiniała o to, co się jej przytrafiło, lecz wcale nie miała racji, to nie przez Braci Costello została porwana. A to, że nie ruszało jej to, że rani również Annabell, która się dla niej poświęciła i była w stanie zdradzić męża, zdradzić swoją nową rodzinę denerwowało mnie najbardziej.
Oczywiście jak na brutalny świat mafijny przystało mamy tu intrygi i jeszcze więcej intryg, niebezpieczeństwo, tajemnice, sekrety i chęć zemsty.
A skoro to romans nie może zabraknąć również scen erotycznych, które opisane są ze smakiem.
Przy czytaniu historii Jess i Marcello ważna jest znajomość pierwszego tomu, gdyż początkowe rozdziały zawarte w tej części to sytuacje, które miały miejsce wcześniej.
Czy Jess zrozumie kto, tak naprawdę jest po jej stronie, a kto jest wrogiem? Czy osoby, na których chciała się zemścić, są tymi właściwymi?
Czy nie będzie za późno na naprawienie błędów?
Tego wszystkiego dowiecie się, gdy sięgniecie po książkę.

❤️Moja ocena❤️
⭐ 4/5

❤️Cytaty❤️

🍷I taka była prawda. Czułem, że poszedłbym z nią na koniec świata, byle częściej widzieć uśmiech na jej twarzy, słyszeć dźwięk śmiechu czy czuć słodki zapach ciała.

🍷Gdzie kolwiek się pojawiał, odnajdywałam go i kierowałam w jego kierunku. Dopiero kiedy znajdywałam się blisko, czułam, że jestem w odpowiednim miejscu.

🍷 Zamknęłam oczy. Przestałam walczyć. Mój świat zawalił się jak pieprzony domek z kart, a ja nie mogłam nic zrobić.

🍷 Ojciec zawsze powtarzał, że ludzie tacy jak my - ludzie mafii - nie żyją długo i szczęśliwie. Umierają w młodym wieku, zabici przez swoich wrogów bądź ewentualnie kończą swoje nędzne życie w więzieniu. Zawsze się z tego śmiałam i łudziłam, że mnie to nie dotyczy, ale teraz z biegiem czasu zaczynałam mu wierzyć i widziałam, że nie ma dla mnie szczęśliwego zakończenia.

🍷- Jessica, którą znałem, była... - próbował mi przerwać.
- Jessica, którą znałeś, nie żyje, była słaba i dlatego to wszystko ją spotkało. Ja jestem inna, silniejsza i nikt już nigdy nie skrzywdzi mnie w żaden sposób.

🍷 Nadszedł czas, żebym zaczęła planować zemstę. Całą sobą czułam, że tylko w ten sposób odzyskam upragniony spokój.

🍷Dobrze, że mam braci, na których zawsze mogę liczyć - pomyślałem i uśmiechając się pod nosem, wyszedłem z domu.

🍷 Twarz miałam tę samą, ale to, co było w moich oczach, to istne szaleństwo. Niegdyś błyszczące zielone oczy, teraz świeciły pustką, ale im dłużej się przyglądałam, tym wyraźniej dostrzegałam również żal i poczucie winy.

🍷 Ważne, że kogoś takiego masz i dzięki niemu możesz wyjść nawet z najcięższych sytuacji, bo ktoś, kto cię kocha, zrobi dla ciebie wszystko.

🍷 Spieprzyłam, wszystko spieprzyłam i miałam coraz większe obawy, że tego, czego się dopuściłam, nie da się naprawić zwykłym "przepraszam".

🍷Nie byłam już dawną naiwną Jessie, którą każdy manipulował i próbował urobić pod siebie. Nie byłam też, a przynajmniej nie chciałam być osobą, którą byłam przez ostatnie tygodnie.

#odwet #costellobrothers #kedecember #wydawnictwoamare #książka #book #bookphoto #instabook #instagramczyta #czytambokocham #czytanieuzależnia #czytampolskichautorów #polskiebookstagramy #bookstagram #ksiazka_i_dobre_wino #romansowelove #mojaopinia

❤️Opinia❤️

Tytuł: Odwet
Autor: @k.e.december_autorka
Wydawnictwo: @wydawnictwo_amare
📖

Drugi tom o braciach Costello jest świetna lektura,aby spędzić niezapomniane chwile podczas jej czytania.Znajdujemy w niej zemstę,odwet i zagubienie w podejmowanych decyzjach.Bratanie się z wrogiem nie wróży nic dobrego…Determinacja Jess jest początkiem złych decyzji,które maja konsekwencje…
Jej zachowanie było dla mnie niezrozumiałe i niepojęte.Wybrała jedno z najgorszych decyzji,a mafia nie zapomina…

Lekkość pióra autorki jest niesamowite.Dosłownie płynie się przez cała lekture.Poznając dalsze losy bohaterów,również Annabell i Matteo było wspaniale.Dowiadujemy się co u nich słuchać oraz z jakimi kłopotami muszą się zmierzyć.I choć Jess z Marcello są na pierwszym planie powieści to osoby drugoplanowe wnoszą wiele ciekawych wątków.Powoduje to,że czytanie jest przyjemnością.
Wzmianka o trzecim bracie Costello-Marco daje nadzieje na świetna historie z nim na czele.A dodanie do tego rosyjskiej mafii będzie historia warta poznania.
Z całego serca polecam♥️

Jess i Marcello poznajemy w poprzednim tomie. Tu mamy historię opisaną z ich punktu widzenia. Początkowo historia jest nam znama bo to nic innego jak poprzednie wydarzenia ale oczyma Jess i Marcella. Czy mi się podobało? Nie wiem, czy tom drugi był lepszy, czy gorszy od poprzedniego.

Jess to młodsza sistra Anny. Początkowo zazdrościła siostrze, że ta wychodzi za mąż i uwolni się od apodyktycznego ojca. Potem zaczęła się cieszyć jej szczęściem. Jednak wszystko się zmienia, gdy dowiaduje się, że jej ojciec zamierza wydać ja za mąż za człowiek, który mógłby być jej ojcem. Siostra i Marcello obiecują, że do tego nie dopuszczą. Jak to się skończyło wiemy w tomie pierwszy. Dla Jess to była trauma, po której nie potrafi się podnieść. Nie chce pomocy, w dodatku została zmanipulowana i planuje zemstę na braciach Costello. Obwinia ich o to, co się jej przydarzyło Ale czy prawda jest taka, jaka zakładała Jess? W co wplącze się dziewczyna, próbując zrealizować swój plan? Jakie to będzie miał konsekwencje dla wszystkich?

Marcello to najmłodszy z braci Costello. Szybko nawiązał nić porozumienia z Anną. Jej siostrę darzy uczuciem od samego początku. Coś jest w Jess, że nie potrafi przejść obok niej obojętnie. Wszystko się komplikuje, gdy Jess zostaje porwana. Odbicie jej z rąk porywacza to dopiero początek kłopotów Marcello i braci Costello.

Akcja początkowo jest spokojna. Skupia się na Jeess i jej planach i na Marcello, który próbuje dotrzeć do dziewczyny. Wszystko się komplikuje, gdy bracia dowiadują się o zdradzie Jess. Czy wybacza jej to, co zrobiła jak jej siostrze Annie? Autorka ma świetne pióro, książkę czyta się rewelacyjnie. Fabuła świetnie przemyślana, bardziej zmienna niż w poprzednim tomie. Marcello pokochałam już w poprzedniej części. Tu były momenty, że trochę zalazł mi za skórę, ale oststecznie póki co to mój ulubieniec. Na razie bo już w niedługo sięgam po tom trzeci i ostatniego z braci Marco, który coś czuje trafi w moje serducho. Jeśli chodzi o Jess, to czasem ciężko ja było rozszyfrować. Z jednej strony przeszła traumę, z drugiej zachowywała się nierozsądnie. Pchała się tam, gdzie mogło spotkać ja to samo, a nawet gorsze rzeczy.

Końcówka książki rewelacyjna. Wydarzenie zaskakują, a fabuła jest zupełnie inna niż w pierwszej części. Mama więcej mafii, więcej pokazanych zależności. Układy i decyzje, które nie zawsze wszystkim pasują. Jeśli kochacie książki mafijne to ta seria jest dla was. Co prawda książki z mafią bardzo często są do siebie podobne, bo mafia to mafia. Za to duży plus za stworzenie historii, która niby podobna, a jednak inna. Chcecie dowiedzieć się jak potoczą się losy Jess i Marcello? A może ciekawią was dalsze losy Anny i Matteo? A jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o Marco, to zapraszam po lekturę Odwety. Będziecie zaskoczeni. A ja zabieram się za czytanie historii Marco faceta, który ma nieciekawą reputację u braci.... Chcecie wiedzieć jaką? To zapraszam do lektury tomu 1 i 2 zanim sięgniecie po trzeci.

❤️🖤 RECENZJA PATRONACKA 🖤❤️

”Mój wybawca. Człowiek, który przyszedł mnie uratować, i spóźnił się o kilka tygodni. Człowiek, przez którego musiałam cierpieć niewyobrażalne katusze. Człowiek, który zapłaci za wszystko".

Tytuł: Odwet. Tom 2
Autor: K.E. December @k.e.december_autorka
Wydawnictwo: Amare @wydawnictwo_amare
Premiera: 11.05.2022 r.

Dzień, w którym Annabelle siostra Jessiki wbrew swojej woli wchodzi w związek małżeński z Matteo Costello, staje się dla dziewczyny początkiem koszmaru. Porwana i zgwałcona, traci nadzieję na to, że kiedykolwiek uda się jej znaleźć odrobinę prawdziwego szczęścia i miłości. A jednak jest obok niej ktoś, dzięki komu młoda dziewczyna odżywa na nowo. Przewrotny los sprawia, że tym kimś jest Marcello, członek znienawidzonej rodziny Costello… Nie mając nic do stracenia, Jessika postanawia za wszelką cenę zemścić się na tych, od których wszystko się zaczęło. Do czego będzie musiała się posunąć, by sprawiedliwości stało się zadość? Czy sprawiedliwości stanie się za dość?

Życie sióstr Moretti - Annabelle i Jessiki, nigdy nie było proste. Żyjąc pod dyktando despotycznego ojca, pełnią rolę pionków w brutalnej grze o przejęcie władzy w nowojorskim półświatku. Wykorzystywane jako środek do celu nie mają prawa głosu a za każdy sprzeciw a co za tym idzie ośmieszenie ojca w oczach innych czeka je kara. I to często dość dotkliwa. Jak bracia Costello wpłyną na ich dalsze losy? Czy znajdzie się coś lub ktoś kto zdoła jeszcze uratować Jessike?

Pierwszy tom jakim była Zemsta był w naszej opinii naprawdę fajny ale Odwet musimy przyznać jest po prostu... świetny! w tym tomie zaobserwowałyśmy rozwój warsztatu pisarskiego K.E. December czego serdecznie gratulujemy. Historia ta jest przemyślana i dopracowana. Z pozoru może i mogłoby się Wam wydawać, że będzie to książka jak wiele innych - przewidywalna i bez polotu ale tu musimy Was zaskoczyć wcale tak nie jest i nikt nie powie, że nic się nie dzieje i wieje nudą gdyż akcja jest dynamiczna i przez całą książkę zaabsorbowani jesteśmy dziejącymi się w niej wydarzeniami. Mimo iż główna bohaterka doprowadzała nas momentami do białej gorączki swoim nieco irracjonalnym zachowaniem chcąc zemścić się na osobie, która jej niczym nie zawiniła a wręcz przeciwnie, to w pełni rozumiemy, że po takich traumach jakich doświadczyła jej osąd może nie być w pełni jasny. W zasadzie to pokusimy się nawet o stwierdzenie, że jej zachowanie wywoływało w nas jeszcze większe zaciekawienie historią gdyż chciałyśmy jak najszybciej dowiedzieć się co konkretnie chodzi jej po głowie i co ma w planach. Nie myślcie jednak sobie, że tak będzie przez cały czas. Jess w pewnym momencie dorasta i zaczyna się stawać dojrzałą, konkretną babką 😎😁
"Odwet" z całą pewnością należy do książek ciekawych, wciągających i intrygujących z bohaterami, którzy swoim zachowaniem wielokrotnie wpłyną na odczuwane przez Was emocje 😁 my polecamy ją z czystym sumieniem! 😊

@k.e.december_autorka dziękujemy bardzo za możliwość objęcia książki patronatem oraz całe zaufanie! 😘
@wydawnictwo_amare dziękujemy za współpracę 😊

Książka dostępna na:

❤️🖤 RECENZJA PATRONACKA 🖤❤️

Tytuł: Odwet. Tom 2
Autor: K.E. December @k.e.december_autorka
Wydawnictwo: Amare @wydawnictwo_amare
Premiera: 11.05.2022...

O ile pierwszą część dało się przetrawić tak drugiej nie mogłam zdzierżyć. To co przeżyła główna bohaterka na pewno spowodowało traumę ale jej zachowanie temu przeczy. Jest to dla mnie tak głupie, że poddałam się w połowie. Tego nie da się czytać. Czy ktoś tak skrzywdzony jak Jessi umawiałby się w podejrzanym miejscu sam na sam z wrogiem? Tok jej myślenia jest mocno pokręcony i o jakiejkolwiek logice nie ma tu mowy. Totalna bzdura, szkoda czasu.

• Mafia

K.E. December Odwet Zobacz więcej