Na ostrzu noża

Okładka książki Na ostrzu noża Paulina Kurpiel
Okładka książki Na ostrzu noża
Paulina Kurpiel Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Przepis na kłopoty (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Przepis na kłopoty (tom 1)
NieZwykłe
2022-03-30
2022-03-30
Znajomość Tajemnica Śmierć nienawisc Żal

Bardzo mi się podobała mimo tego, że zakończyła się bardzo niespodziewanie. Czekam na kolejną cześć.

Książka ta ma złudną okładkę. Jest ona słodka, za dużo nam nie zdradza, ale jednak daje nadzieję, że historia ta będzie lekkim romansem. Nic z tego. Autorka chciała się tu poruszyć naprawdę trudne tematy, jak opieka nad młodszą siostrą, kiedy rodzice wolą ten obowiązek scedować na drugie dziecko niż samemu się nim zająć czy nieakceptacja w grupie rówieśników. I jak bardzo bym tego nie pochwalała, bo takie tematy w książkach zawsze będą potrzebne to jednak wykonanie tego mocno kulało. Tak naprawdę fabuła opiera się tu tylko na jednym, a mianowicie na tym, by Emily i Oliver w końcu się złączyli w miłosnym uścisku. I jest to tak przewidywalne, że od ich pierwszego spotkania wiemy, jak to wszystko się zakończy. Jeśli już przy postaciach jesteśmy przy bohaterach to właśnie Emily najbardziej mnie tu chyba irytowała. Czym? Swoim zachowaniem i sposobem myślenia. Jej rodzice też nie byli lepsi, czasem miałam ochotę mocno nimi potrząsnąć i wręcz wykrzyczeć im prosto w twarz, po co chcieli dzieci, skoro nawet ich opieką i wychowywaniem nie chce im się zajmować. Na sam koniec autorka postanowiła dodać trochę więcej dramaturgii i może faktycznie są osoby, które TAKA scena wprawiłaby w zdumienie, ale u mnie to kompletnie nie wyszło i na pewno nie sprawiło, że będę tę pozycję polecać innym.

Ta książka nie jest przesłodzonym romansidłem z jeepy endem. Bardzo mi się podobała! Moim zdaniem warto ją przeczytać, ja z chęcią do niej wrócę! Żałuję że nie ma 2 tomu.. aż się prosi o Jareda historie..

Czekam na kontynuację bo autorka zostawiła mnie z lekkim niedopowiedzeniem. Jestem ciekawa jak potoczy się historia Emily i Oliviera. Książka dość krótka Ale nie nudziłam się wręcz przeciwnie dobrze mi się ją czytało. Moim zdaniem mało było kuchni, ale ogólnie daje plusa. Trochę urwane w połowie książki motyw z młodszą siostrą i dopiero na końcu powrót do niej. Jak dla mnie warta by ją poznać bliżej

🔥 Recenzja 🔥
Autorka @paulina_kurpiel
Wydawnictwo @wydawnictwoniezwykle

Opis:
Dwudziestopięcioletnia Emily Stones to młoda, utalentowana szefowa kuchni. Praca jest jej wielką pasją i spełnieniem marzeń. Niestety kobieta nie może cieszyć się z zawodowych sukcesów, ponieważ sen z powiek spędza jej młodsza siostra Nazali, którą Emily non stop musi wyciągać z najrozmaitszych tarapatów.
Pewnego dnia w lokalu, w którym pracuje kobieta, zjawia się znany oraz ceniony restaurator Oliver Maxwell. Emily udaje się zdobyć jego uznanie. Mężczyzna chwali dania, czym wprawia ją w zachwyt. Kobieta nie spodziewa się, że spotkają się wkrótce w zupełnie innych okolicznościach.
Maxwell w wyniku zbiegu wydarzeń z impetem wkracza do prywatnego życia Emily. Jednak kobieta nie wie, że… był w nim od dawna.

Recenzja:
Sięgając po tą książkę byłam pewna, że to będzie lekka książka, mało skomplikowana. Nie sprawdziło się nic z tego co zakładałam 🙈 Książka jest genialna pełna emocji, od początku jest ukryta tajemnica związana z Maxwell, cały czas coś jest na rzeczy, ale tak się nam bohater maskuje że do samego końca ciężko jest rozszyfrować co ukrywa.
W lokalu, w którym pracuje Emily niespodziewanie pojawia się Oliver Maxwell, przystojny, utalentowany i sławny restaurator. Kiedy mężczyzna zachwyca się jej kuchnią, kobieta jest w siódmym niebie. Jemu jednak nie tylko podoba się to, co dostał na talerzu, ale i piękna Emily, która to wszystko przygotowała.Emily jest wspaniałą dziewczyną, która bardzo kocha swoich bliskich, względem siostry wykazuje się aż na zbyt dużą opiekuńczością, gdyż rodzice totalnie się nią nie interesują. Kiedy w jej życiu pojawia się sławny Oliver Maxwell dziewczyna ma wrażenie, że będzie jego tylko chwilowym kaprysem. Podczas spotkania u rodziców ma wrażenie że jej siostra go zna, ale szybko przestaje się nad tym zastanawiać.
Autorka pokazuje problemy współczesnego świata, młodzieży, która nie potrafi radzić sobie z problemami, która nie potrafi wogole rozmawiać, prosić o pomoc. Pokazuje też jak rodzice bagatelizują problemy swoich dzieci, albo nie chcą ich widzieć albo udają że nie widzą. Zakończenie -wow wgniotło mnie w fotel. 🔥🔥🔥 czekam na kolejny tom 💋

🔥 Recenzja 🔥
Autorka @paulina_kurpiel
Wydawnictwo @wydawnictwoniezwykle

Opis:

Ciekawa, chociaż miejscami trochę męcząca i denerwująca mnie gówna bohaterka psuła mi fabułę. No ale to bardziej wynika ze mnie niż ze źle napisanej książki. Po prostu pewne cechy u ludzi bardziej mnie denerwują niż inne.
Co do drugiej części to na pewno nie kupię jej w wersji papierowej, ale przeczytam na pewno.

Bardzo fajna, lekka, w sam raz na 1 -2 wieczory. Bardzo mi się podobała I czekam na kontynuacje;)))

Ta historia porwała mnie bez reszty. Czytałam ja z zapartym tchem zwłaszcza samą końcówkę. Fakt zabrakło tutaj tej miłości do gotowania, ale była tutaj historia o kłopotach rodzinnych, która jest w wielu rodzinach. Rodzice, którzy maja klapki na oczach, dzieci, które mają problemy, a sobie z nimi nie radzą i nie potrafią poprosić o pomoc nawet najbliższych. A Olivier no cóż sama bym ukradła takiego romansu dla siebie.

Opinia z książką z Book Tour z książką "Na ostrzu noża"
Autorki @paulina_kurpiel organizowanego przez @karoo__linka dziękuję za możliwość udziału w Book Tour ❤️❤️.

Książka bardzo mi się spodobała ❤️ romans w tle kulinarnych inspiracji . Wciągająca do ostatniej strony a zakończenie zaskakuje niesamowicie.
Polecam

Opinia z książką z Book Tour z książką "Na ostrzu noża"

Polecam

Książka mocno przeciętna. Historia banalna, powtarzalna i przewidywalna, choć zakończenie było dla mnie zaskakujące dlatego 5*

• Romans
  • Egzemplarz recenzencki