Nie odpuszczę

Okładka książki Nie odpuszczę Diana Brzezińska
Okładka książki Nie odpuszczę
Diana Brzezińska Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Prokurator Gabriela Sawicka (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Prokurator Gabriela Sawicka (tom 2)
Otwarte
2022-06-01
2022-06-01
śledztwo zabójstwo zbrodnia morderca Szczecin prokurator Sawicka literatura polska

Bardzo ładna okładka. Druga część o prokurator Sawickiej i moja ostatnia, przynajmniej na razie. Niezwykle irytuje mnie postać Gabrieli - zadufana w sobie, bezczelna, wulgarna. Jej brak szacunku dla innych, obrażanie wszystkich i wysyłanie policjantów do Koziej Wólki już mi się przejadło. Z kolei Michalski jest za bardzo idealny, choć pod wpływem swojej ukochanej traci niezłomność. I jeszcze jedna uwaga - prawidłowe określenie na półprzepuszczalne lustro, często stosowane przy przesłuchaniach to "fenickie", choć często (również w tej powieści) jest mylone z "weneckim", czyli lustrem ze szkła szlifowanego produkowanym początkowo na weneckiej wyspie Murano.

Cytat:
"Kiedy spoglądasz w otchłań, ona również patrzy w ciebie."

Historia mało prawdopodobna jak dla mnie, jednak wciągająca. Akcja dzieje się blyskawicznie co sprawia,ze trudno ją odłożyć i szbko chcemy znać zakonczenie.
Jest to 2 część cyklu składającego się z 6 części, dlatego jak można się domyśleć czeka nas jeszcze dużo czytania z z Sawicką i Michalskim w akcji.

Ciekawa fabuła. Czyta się szybko i przyjemnie, akcja toczy się dość szybko, pomysł ciekawy i do tego Sawicka ze swoim ciętym językiem. Jednak tutaj już widać, że i ona ma swoje słabe strony. Zakończenie otwarte i zachęcające do kontynuowania tej serii. Polecam.

Nie jest źle, ale troszkę trąca Mrozem... oby autorka nie szła w tym kierunku!!!

Prokurator Gabriela Sawicka jeszcze nie złapała po są swoim pierwszym głośnym procesie, a trafia jej się kolejna głośna sprawa. Morderca zabija młode kobiety, a jego sposób działania jest podobny do zabójcy jej siostry. Prosi o pomoc Michalskiego jednak im głębiej szuka, tym poważniejsze kłopoty na niego spadają i lepiej, żeby się wycofał. Jednak już wie, że trafił na jakąś grubszą sprawę i na na pewno nie odpuści tym bardziej, że Gabriela nie jest mu obca i ma wobec niej dług. Czy to ten sam sprawca ? Czy Gabriela w końcu zazna spokoju.

To już drugie spotkanie z niepokorną Panią prokurator oraz zasadniczym śledczym i nie zawiodłam się. Książka w sumie czyta się praktycznie sama. Akcja, tempo, zwroty akcji. Do tego trzyma w mega napięciu, aż do ostatniej strony. Tonacja utrzymana z pierwszego tomu. Nieraz bywa, że drugi tom słabszy niż pierwszy jednak tu jest odwrotnie. Do tego cięty język język, świetny humor, monetami sarkazm dodaje tylko dodatkowy realizm całej książce. Już w pierwszym tomie polubiłam się z bohaterami i bardzo im kibicowałam. Tutaj mamy też inne oblicze Gabrieli, iż na zewnątrz twarda babka, jednak w rzeczywistości krucha kobieta ze swoimi demonami i problemami.

Zakończenie totalne zaskoczenie i trzeba sięgnąć po kolejną część.

Warto czytać po kolei.

Bezczelna, bezwzględna Pani prokurator. Można powiedzieć wstrętna zołza. Jednak zbudziła moją sympatię i polubiłam ją.
A Sawicka...myślę. że porozumiałaby się z Chyłką. Spodobała mi się ta seria. Poelcam.

Gabriela Sawicka w swoim żywiole, zajmuje się sprawą seryjnego mordercy. Niestety demony z jej przeszłości dają o sobie znać. Morderstwa młodych dziewczyn są łudząco podobne do morderstwa jej siostry sprzed 30 lat. Czy w końcu uda się jej pomścić śmierć siostry? Gorąco polecam.

Kolejna seria, kolejne książki, a Diana Brzezińska nadal zaskakuje 😜Fanom Chyłki Mroza zdecydowanie polecam serię z prokurator Sawicką, bo zdecydowanie dogadała by się z Joanną😂

Prokurator Sawicka nie zdążyła odetchnąć po swoim pierwszym szczecińskim śledztwie, a konsekwencje niektórych jej działań zaczynają domagać się jej uwagi. Jednak kryminalna rzeczywistość nie odpoczywa i Sawicka dostaje kolejną sprawę i niestety może ona być ostatnim gwoździem w trumnie kariery Pani prokurator. W Szczecinie pojawia się seryjny morderca, jednak nie to przeraża Sawicka najbardziej. Krew w żyłach ścina jej fakt, że morderca zabija młode kobiety w sposób charakterystyczny dla zabójcy jej siostry, a gdy przy zwłokach znajdują wiadomość, to Sawicka już wie, że morderca wrócił po nią...

Kiedy Sawicka zwierza się Michalskiemu z historii zabójstwa sprawy ten postanawia zbadać sprawę zabójstwa Moniki Sawickiej. Podobieństwo do aktualnych zbrodni jest ewidentne, ale im głębiej próbuje grzebać tym bardziej ktoś mu w tym przeszkadza.
Komu zależy na zatuszowaniu sprawy sprzed lat? Czy ta sprawa sprawi, że Sawicka złamie wszystkie zasady by odkryć zabójcę siostry?

Oj to było dobre. Historia trzymającą w napięciu do ostatnich liter pozostawia czytelnika w takim stanie:😮. Ta część jest tak naładowana emocjami i to takimi przykrymi, że sama nie wiem kogo mi szkoda bardziej Sawickiej, Michalskiego czy Klimka. Ciekawie było spojrzeć na Sawicką w innej odsłonie niż twardego, nie znoszącego sprzeciwu tornada na szpilkach.
Jako fanka twórczości Mroza mogę powiedzieć jedno, prokurator Sawicka ma swojego Langera 🤷🏼‍♀️🙈

Świetna kontynuacja. Powracają demony przeszłości i Gaba z determinacją dąży do wyjaśnienia sprawy. Intrygujące zakończenie. Akcja dynamiczna i wciągająca.

Świeża sprawa budzi stare demony z przeszłości,co do czego to doprowadzi krnąbrna panią prokurator?Czy po raz kolejny stanie na krawędzi?

• Przeczytane 2022