Nie wygrasz ze mną

Okładka książki Nie wygrasz ze mną Diana Brzezińska
Okładka książki Nie wygrasz ze mną
Diana Brzezińska Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Prokurator Gabriela Sawicka (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Prokurator Gabriela Sawicka (tom 3)
Otwarte
2022-09-28
2022-09-28
literatura polska #prokurator prokurator Szczecin zbrodnia przestępczość policjant

Podobnie, jak poprzednie części bardzo dobrze się czyta, akcja toczy się szybko i nie ma czasu na nudę. Sawicka podejmuje decyzje i nie ma już odwrotu. Polecam.

Do Sawickiej pijącej poranną kawę dosiada się Lis i pokazuje jej nagranie ze słowami „szach-mat” i już wie, że jest pod ścianą i nie ma wyjścia. Jednak to dopiero początek jej problemów za chwilę do kawiarni wchodzą zamaskowani bandyci z bronią. Nic nie chcą, a tylko zabić dwóch ludzi i resztę puszczą wolno. Oczywiście Sawicka nie odpuści i razem z Michalskim i Klimkiem biorą się do roboty, aby znaleźć sprawców zanim dojdzie do paniki oraz kolejnych zamachów.

Po dość mocnym zakończeniu drugiego tomu trzeba było sięgnąć po kolejną część. Już na samym początku autorka zaskakuje, intryguje i wiadomo, że to będzie dobra książka. Jest akcja, tempo, nagłe zwroty akcji. Czytało mi się z czystą przyjemnością tym bardziej, że chciałam wiedzieć co dalej i w sumie bardziej co z Gabrielą i Rafałem niż śledztwem. Sam pomysł, aby motywem była sekta fajnie skonstruowany, niestety takich instytucji nie brakuje i potrafią do siebie wciągnąć wiele osób. Widać też kolejny zmiany w samej Gabrieli jak daleko może się posunąć, aby osiągnąć spokój ale również chronić innych.

Zakończenie trochę smutne no ale zobaczymy co autorka wymyśli w kolejnym tomie.

Sawicka jest szantażowana przez Lisa, a w tle pojawia się sekta w Szczecinie - troszkę naciągane, ale nie czyta się źle.

No tym razem Gabriela naprawdę zabrnęła za daleko. Przekroczyła granicę, gdzie już nie będzie powrotu. Uwielbiam ją, jest jedyna w swoim rodzaju. Ciekawa jestem jak dalej to wszystko potoczy się.

Prokurator Sawicka mierzy się z sektą, terroryzmem....i ze swoimi demonami.Czy przekroczy granice? Jaką cenę zaplci za swoją zuchwałość i determinację.

Kolejna część serii o prokurator Gabrieli Sawickiej jest również wciągająca jak jej poprzedniczki.
Problemy prokurator Sawickiej mnożą się w niesamowitym tempie.
Do czego doprowadzi szantaż stosowany przez Lisa?
Czy psychika Sawickiej jest w stanie wytrzymać napad
z broną w rękach, w którym prokurator stanie się zakładnikiem?
Książka jest wciągająca, a wiele nierozwiązanych spraw zachęca do lektury kolejnych części.

Problemy prokurator Sawickiej mnożą się w niesamowitym tempie.
Do czego doprowadzi szantaż stosowany przez Lisa?
Czy psychika Sawickiej jest w stanie wytrzymać napad
z broną w rękach, w którym prokurator stanie się zakładnikiem?
Książka jest wciągająca, a wiele...

Skoro powiedziało się A to trzeba powiedzieć B. Po części drugiej przyszła pora na część trzecią serii Diany Brzezińskiej tym razem zatytułowanej "Nie wygrasz ze mną". Jeśli myśleliście, że do tej pory się działo, to okazuje się, że w części trzeciej, czytelnik dopiero zostanie wciągnięty w wir emocji, intryg i napięcia, które podniesie poziom adrenaliny czytelników już od pierwszej strony lektury.
Głównym wątkiem powieści jest szantaż, którego celem staje się Prokurator Gabriela Sawicka. Widmo przeszłości powraca, gdy Lis, postać znana czytelnikom z poprzednich części, zmusza Sawicką do wykonania jego poleceń, grożąc ujawnieniem kompromitujących informacji. To zdarzenie sprawia, że bohaterka musi stawić czoło trudnym wyborom i moralnym dylematom. Dynamika relacji między Sawicką a Lisem wplątuje czytelnika w emocjonalne labirynty, a autorka mistrzowsko buduje napięcie, trzymając je na odpowiednim poziomie przez całą powieść. Dodatkowo okazuje się, że próbując wymknąć się ze szponów Lisa oboje stają się zakładnikami terrorystów, którzy przejęli władanie nad pewną kawiarnią i jej gośćmi. To zdarzenie łączy się z kolejnym śledztwem, które stopniowo rozwija się w niebezpieczne spirale. Śledztwo wplątuje Sawicką w sieć intryg i tajemnic, a ślady prowadzą do niebezpiecznej sekty działającej na terenie Szczecina.
W trzecim tomie Sawicka staje się jeszcze bardziej wyrazista niż do tej pory. Widzimy jak coraz bardziej nagina swoje zasady, by osiągnąć zamierzony cel. Jej walka o prawdę przybiera formę prawdziwej wojny, a nieuchronne błędy i kompromisy podkopują jej moralny fundament. Czytelnik śledzi z zainteresowaniem, dokąd zaprowadzi ją ta nieustanna chęć wygrywania, a autorka zręcznie poszerza horyzonty psychologiczne postaci, uczyniwszy ją jeszcze bardziej fascynującą.
Diana Brzezińska zgrabnie konstruuje fabułę, mieszając elementy psychologicznego thrillera z kryminałem, co sprawia, że lektura jest absorbująca. Dialogi są celne, a tempo akcji utrzymane na wysokim poziomie, co sprawia, że czytelnik nie może oderwać się od książki, chcąc dowiedzieć się, jak zawiłe intrygi się rozwiną.
"Nie wygrasz ze mną" to udany i emocjonujący dalszy ciąg przygód Prokurator Gabrieli Sawickiej, po który warto sięgnąć. Mi się podobało i cieszę się, że kolejne części przede mną.

Nie mniej wciągająca od poprzednich. Gabriela jest zdolna do wszystkiego, szczególnie podczas walki z zabójczą sektą. No i w obronie bliskich.
Dobra rozrywka.

Dobra rozrywka.

Bardzo dobra i szybko się czyta. Prokurator Sawicka i jej zespół są rewelacyjni. Sama Pani Prokurator....No cóż, do czego jest zdolna? Warto przeczytać. Z przyjemnością sięgnę po kolejny tom.

Pani prokurator przesadziła, polecam ją już czytam cd

Pani prokurator przesadziła, polecam ją już czytam cd