Nie odpuszczę

Okładka książki Nie odpuszczę Diana Brzezińska
Okładka książki Nie odpuszczę
Diana Brzezińska Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Prokurator Gabriela Sawicka (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Prokurator Gabriela Sawicka (tom 2)
Otwarte
2022-06-01
2022-06-01
śledztwo zabójstwo zbrodnia morderca Szczecin prokurator Sawicka literatura polska

Ciekawa fabuła. Czyta się szybko i przyjemnie, akcja toczy się dość szybko, pomysł ciekawy i do tego Sawicka ze swoim ciętym językiem. Jednak tutaj już widać, że i ona ma swoje słabe strony. Zakończenie otwarte i zachęcające do kontynuowania tej serii. Polecam.

Prokurator Gabriela Sawicka jeszcze nie złapała po są swoim pierwszym głośnym procesie, a trafia jej się kolejna głośna sprawa. Morderca zabija młode kobiety, a jego sposób działania jest podobny do zabójcy jej siostry. Prosi o pomoc Michalskiego jednak im głębiej szuka, tym poważniejsze kłopoty na niego spadają i lepiej, żeby się wycofał. Jednak już wie, że trafił na jakąś grubszą sprawę i na na pewno nie odpuści tym bardziej, że Gabriela nie jest mu obca i ma wobec niej dług. Czy to ten sam sprawca ? Czy Gabriela w końcu zazna spokoju.

To już drugie spotkanie z niepokorną Panią prokurator oraz zasadniczym śledczym i nie zawiodłam się. Książka w sumie czyta się praktycznie sama. Akcja, tempo, zwroty akcji. Do tego trzyma w mega napięciu, aż do ostatniej strony. Tonacja utrzymana z pierwszego tomu. Nieraz bywa, że drugi tom słabszy niż pierwszy jednak tu jest odwrotnie. Do tego cięty język język, świetny humor, monetami sarkazm dodaje tylko dodatkowy realizm całej książce. Już w pierwszym tomie polubiłam się z bohaterami i bardzo im kibicowałam. Tutaj mamy też inne oblicze Gabrieli, iż na zewnątrz twarda babka, jednak w rzeczywistości krucha kobieta ze swoimi demonami i problemami.

Zakończenie totalne zaskoczenie i trzeba sięgnąć po kolejną część.

Warto czytać po kolei.

Bezczelna, bezwzględna Pani prokurator. Można powiedzieć wstrętna zołza. Jednak zbudziła moją sympatię i polubiłam ją.
A Sawicka...myślę. że porozumiałaby się z Chyłką. Spodobała mi się ta seria. Poelcam.

Gabriela Sawicka w swoim żywiole, zajmuje się sprawą seryjnego mordercy. Niestety demony z jej przeszłości dają o sobie znać. Morderstwa młodych dziewczyn są łudząco podobne do morderstwa jej siostry sprzed 30 lat. Czy w końcu uda się jej pomścić śmierć siostry? Gorąco polecam.

Świetna kontynuacja. Powracają demony przeszłości i Gaba z determinacją dąży do wyjaśnienia sprawy. Intrygujące zakończenie. Akcja dynamiczna i wciągająca.

Druga część z prokurator Sawicką, to rozprawa z przeszłością. Giną młode kobiety, jedna z nich w miejscu gdzie trzydzieści lat temu zamordowano starszą siostrę Gabrieli Monikę. Dobra seria, trzymająca w napięciu, znajomi z pierwszej części policjanci nie przegadani i dosyć fachowi. Nie mogło zabraknąć również Lisa, który może namieszać w kolejnych częściach, więc koniecznie trzeba do nich zajrzeć. Polecam.

Świeża sprawa budzi stare demony z przeszłości,co do czego to doprowadzi krnąbrna panią prokurator?Czy po raz kolejny stanie na krawędzi?

Co to były za emocje!!! Jak to się świetnie czytało! Drugi tom jeszcze lepszy niż pierwszy.
Polecam!

Polecam!

Kolejna seria, kolejne książki, a Diana Brzezińska nadal zaskakuje 😜Fanom Chyłki Mroza zdecydowanie polecam serię z prokurator Sawicką, bo zdecydowanie dogadała by się z Joanną😂

Prokurator Sawicka nie zdążyła odetchnąć po swoim pierwszym szczecińskim śledztwie, a konsekwencje niektórych jej działań zaczynają domagać się jej uwagi. Jednak kryminalna rzeczywistość nie odpoczywa i Sawicka dostaje kolejną sprawę i niestety może ona być ostatnim gwoździem w trumnie kariery Pani prokurator. W Szczecinie pojawia się seryjny morderca, jednak nie to przeraża Sawicka najbardziej. Krew w żyłach ścina jej fakt, że morderca zabija młode kobiety w sposób charakterystyczny dla zabójcy jej siostry, a gdy przy zwłokach znajdują wiadomość, to Sawicka już wie, że morderca wrócił po nią...

Kiedy Sawicka zwierza się Michalskiemu z historii zabójstwa sprawy ten postanawia zbadać sprawę zabójstwa Moniki Sawickiej. Podobieństwo do aktualnych zbrodni jest ewidentne, ale im głębiej próbuje grzebać tym bardziej ktoś mu w tym przeszkadza.
Komu zależy na zatuszowaniu sprawy sprzed lat? Czy ta sprawa sprawi, że Sawicka złamie wszystkie zasady by odkryć zabójcę siostry?

Oj to było dobre. Historia trzymającą w napięciu do ostatnich liter pozostawia czytelnika w takim stanie:😮. Ta część jest tak naładowana emocjami i to takimi przykrymi, że sama nie wiem kogo mi szkoda bardziej Sawickiej, Michalskiego czy Klimka. Ciekawie było spojrzeć na Sawicką w innej odsłonie niż twardego, nie znoszącego sprzeciwu tornada na szpilkach.
Jako fanka twórczości Mroza mogę powiedzieć jedno, prokurator Sawicka ma swojego Langera 🤷🏼‍♀️🙈

Nie jest źle, ale troszkę trąca Mrozem... oby autorka nie szła w tym kierunku!!!

• Przeczytane 2022