Nie odkryjesz prawdy

Okładka książki Nie odkryjesz prawdy Diana Brzezińska
Okładka książki Nie odkryjesz prawdy
Diana Brzezińska Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Prokurator Gabriela Sawicka (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Prokurator Gabriela Sawicka (tom 4)
Otwarte
2023-04-12
2023-04-12
literatura polska zbrodnia zabójstwo śledztwo tajemnica

Autorka nie daje nam czasu na oddech. Jeśli wkraczamy w świat Gabrieli Sawickiej, musimy być gotowi na wszystko. Kolejny tom przygód i perypetii Pani Prokurator wciąż nas potrafi zaskoczyć....Polecam

Jest to czwarta część cyklu Diany Brzezińskiej, której bohaterką jest prokurator Gabriela Sawicka.
Po zabiciu Lisa, Gabriela nie może dojść do siebie. Nadal zajmuje się sprawą seryjnych zabójstw prostytutek. Niespodziewanie do prokuratury zgłasza się Antoni Madej, który twierdzi że jest zabójcą. Po jego przesłuchaniu Gabriela ma jednak zupełnie inne zdanie. Po raz pierwszy zleca Michalskiemu by znalazł dowód na niewinność Madeja. Zdaje sobie sprawę, że skoro Madej tak dokładnie opisał wszystkie zbrodnie to informacji mógł mu udzielić tylko i wyłącznie morderca we własnej osobie.
Prywatnie Gabriela wprowadza się do Michalskiego, który próbuje oswoić się ze śmiercią partnera. Klimek zginął zasłaniając swoim ciałem Gabrielę.
Co odkryje Michalski z Gabrielą?

Książkę o niepokornej pani prokurator czyta się dobrze. Nie wiem czy taka historia jest prawdopodobna, lecz nie chciałabym mieć w Gabrieli swego wroga. Mogę tylko współczuć jej przełożonym, gdyż ogarnąć taki temperament jest rzeczą wielce niemożliwą, a wręcz nieprawdopodobną. Z drugiej strony widać, że ta zadziorność to swego rodzaju przykrywka, gdyż Gabriela potrafi być wrażliwa i potrafi kochać.
Książkę oceniam na 7 pkt.

Polecam mistrzyni budowania akcji i napięcia nie można się oderwać

Polecam mistrzyni budowania akcji i napięcia nie można się oderwać

Czasami trzeba ludziom pozwolić podjąć decyzje, która wydaje się dla nich najlepszym rozwiązaniem. Nawet wtedy, kiedy z naszej perspektywy to czyste szaleństwo. Być może dla nich to ostatnia deska ratunku.

Do prokuratury zgłasza się Antoni Madej i twierdzi, że jest mordercą prostytutek. Do tego wskazuje gdzie można znaleźć kolejne ciało. Jednak Sawicka nie wierzy, iż on to zrobił i zleca Michalskiemu oraz Kruk sprawdzenie tego. Jednak to nie jedyny problem Gabrieli, bo oprócz tego przychodzą do niej rodzice Łukasza Lisa i proszą o pomoc w odnalezieniu syna. Problemy się mnożą, a brak perspektyw na rozwiązanie do tego oboje z Lisakiem zaczynają dostawać anonimy.

To już czwarte spotkanie z Gabi i jak do tej pory się nie zawiodłam. Książkę przeczytałam w jedno popołudnie no może kawałek nocy tak mnie wciągnęła, że musiałam poznać zakończenie historii. Chociaż teraz głód czytania jest jeszcze większy po takim zakończeniu. Gabi dalej brnie w swoje próbuje za wszelką cenę utrzymać swoją karierę. Jednak Rafał z zasadniczego gliniarza pod wpływem ukochanej zmienia się na naszych oczach i też nie cofnie się przed niczym, aby uchronić ich oboje. Akcja w książce pędzi dość mocno, brak czasu na nudę do tego niespodziewane zwroty akcji. Za to Mariola wnosi trochę świeżości i to jeszcze całkiem inny duet śledczych niż byliśmy przyzwyczajeni. W dodatku porusza ważny aspekt ile człowiek jest w stanie poświęcić dla rodziny, nawet jeśli ma resztę życia jej nie widzieć.

Zakończenie szokujące i tylko zaprasza do sięgnięcia po kolejny tom.

Polecam czytać po kolei, żeby nie zgubić wątku.

Akcja się zagęszcza.Z tomu na tom historie nabierają tempa i czy pani prokurator rozwikła dziwne zeznanie świadka?Czy pyskata pani prokurator wybrnie tez i ze swojej zagmatwanej sprawy?👍

Uwielbiam Gabrielę Sawicką, jest jedyna w swoim rodzaju. Sprawy ,które przejmuje coraz bardziej komplikują jej życie. Gorąco polecam, nocka zarwana.

Kolejny bardzo dobry tom z Gabrielą Sawicka w roli głównej. Fabuła staje się coraz bardziej skomplikowana. A zakończenie ..zaskakujące. Trzeba przeczytać

Podobało mi się odwrócenie roli prokuratora i postawienie go w sytuacji, w której nie wierzy w winę osoby przyznającej się do popełnianego czynu. Za to plus. Wątek osobisty Sawickiej zamiast się wyjaśniać, coraz bardziej się plącze i troszkę zaczęło mnie to męczyć.

Kolejna część wciągającej serii o prokurator Sawickiej.
Do prokuratury zgłasza się mężczyzna, który jest odpowiedzialny za zabójstwo kilku kobiet. Sawicka jednak nie wierzy w przedstawioną przez niego wersję.
Czy Gabrieli uda się odkryć prawdę?
Fabuła książki jest ciekawa i zachęca do sięgnięcia po kolejne części.

Kolejna część wciągającej serii o prokurator Sawickiej.
Czy Gabrieli uda się odkryć prawdę?
Fabuła książki jest ciekawa i zachęca do sięgnięcia po kolejne części.

Byłam bardzo ciekawa tej autorki.To moja pierwsza przeczyta książka tejże pisarki.Jestem bardzo mile zaskoczona, książka napisa super,momentami nawet widziałam jej ekranizacje.
Wciągająca fabuła..a koniec? Ja powiedziałam na głos: no nie! Tak to się skończyło?!!...
Bardzo polecam

Bardzo polecam