Nie oskarżysz mnie

Okładka książki Nie oskarżysz mnie Diana Brzezińska
Okładka książki Nie oskarżysz mnie
Diana Brzezińska Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Prokurator Gabriela Sawicka (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Prokurator Gabriela Sawicka (tom 6)
Otwarte
2023-11-08
2023-11-08

Zaskakujący finał całego cyklu książek, którego bohaterką jest nieustępliwa pani prokurator Gabriela Sawicka.

Super seria polecam

Super seria polecam

Cała seria wciągająca, ale ten ostatni tom kuleje. Widać zmęczenie autora i presję wydawniczą. Autorka wspomina o braku konspektu i w tym tomie szczególnie to widać. Wątek głowny tego tomu jeszcze idzie zrozumieć, ale historia głównej bohaterki mocno naciągana. Już lądowanie kosmitów wiarygodniej by wypadło. A ta odręczna korespondencja to już kpina. Czy wystarczy kotu przykleić trochę psiej sierści żeby weterynarz pomyśłał, że kot jest psem? (To oczywiście wnioskowanie 'per analogiam')

I finito. Przeczytałam ostatnią książkę z cyklu i trochę mi żal bo bardzo zżyłam się z głównymi bohaterami czyli prokurator Gabrielą Sawicką i komisarzem Rafałem Michalskim. Czasami nie zgadzałam się z ich postępowaniem ale ich polubiłam. Losy prokurator Sawickiej są trochę mało prawdopodobne tak jak i można mieć wątpliwości czy tak działa wymiar sprawiedliwości ale to fikcja literacka i autorka prowadzi fabułę według własnego uznania. W ostatnim tomie dużo się dzieje, wywołuje sporo emocji i prowadzi do niespodziewanego zakończenia. Rozstaję się z Gabrielą Sawicką ale może autorka pokaże nam kiedyś te zdarzenia np. z punktu widzenia Lisa?

No tu prokurator Sawicka pokazała na co ją stać ale czy to wszystko da jej moment na przemyślenia czy nie?Tego podobno się nie dowiemy bo to już koniec.😟

Gabriela Sawicka nadal ma ogromne problemy. Prokurator Englert cały czas dąży do udowodnienia, że Sawicka jest winna śmierci Lisa. Kolejne intrygujące śledztwo w sprawie morderstwa pięciu mężczyzn. Jaki będzie finał całej historii? Zakończenie zaskakujące, nie mogę uwierzyć, że to już koniec.
Gorąco polecam.

Gorąco polecam.

No i skończyłam ostatni tom serii o Gabrieli Sawickiej. Cała seria w moim odczuciu trzyma poziom, główny wątek jak i wątki kryminalne z każdego tomu są ciekawe i trzymające w napięciu. Podobał mi się wątek kryminalny w tym tomie, chociaż zaczął się stosunkowo późno na rzecz wątku głównego. Moralność i postępowanie Gabrieli Sawickiej coraz bardziej kłóciło mi się z tym jak powinna zachowywać się prokurator, generalnie bohaterka „jechała po bandzie”, i to konkretnie. Zakończenie ciekawe, nawet bardzo i zaskakujące. Jak zawsze dobrze się bawiłam czytając.

"Jeśli chce pan dobrze wykonywać swoją pracę, to polecam skupić się na jednej rzeczy, tak jak ja. Wtedy nie przegapi pan absolutnie niczego."

A Ty na ilu książkach się zazwyczaj skupiasz? Ile na raz zdarza Ci się czytać? U mnie w 90% to jedna. Czasem jednak zdarza się, że jedno czytam, a coś innego słucham. Oczywiście nikogo nie oceniam, zawsze podziwiam ludzi, którzy czytają jednocześnie więcej książek i ogarniają fabułę.

To już ostatni tom z Gabrielą Sawicką w roli głównej. A wiadomo, że jak kończyć to z przytupem, więc trafia jej się sprawa zbiorowej mogiły odnalezionej w Trzeszczynie. Ofiary łączy fakt, że są mężczyznami. Do pewnego momentu przyczyną śmierci nie jest znana. Czas oczywiście nie jest sprzymierzeńcem. Sawicka i Michalski nie mają go w zapasie.

Drugim faktem jest to, że Englert szuka tropów, by pogrążyć Sawicką. Zaślepiony swoimi domysłami wpada w pułapkę.
Kot zawsze spada na cztery łapy, a tym kotem tym razem nie jest on.

Wiele się dzieje. Aż szkoda, że to już koniec. Cała seria dostarczyła wiele emocji. Była złość i frustracja, był śmiech i mnóstwo niepewności. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś spotkam Gabi na kartach powieści, bo zakończenie według mnie zostaje otwarte a scenariuszy może być wiele.

Jeśli nie znacie tej serii - to mocno ją polecam. Gabrielą Sawicką ma w sobie to coś. Niezmiennie też polecam serię z Adą i Krystianem. Bo to właśnie od niej zaczęła się moja miłość do książek napisanych przez Dianę Brzezińską.

Jak zwykle wartka, wciagajaca akcja. Świetny finał. Czyta się fenomenalnie.

Jak zwykle wartka, wciagajaca akcja. Świetny finał. Czyta się fenomenalnie.

Niesamowita podróż z prokurator Sawicką właśnie się zakończyła :-( Jak żyć pani Diano? Jak teraz żyć? ;-) Polecam całą serię, którą trzeba czytać chronologicznie. Świetna warstwa fabularna i emocjonalna. Być może główna bohaterka może przywoływać skojarzenie z mecenas Chyłką, jednak pozbawiona jest sztuczności i wymuszonych dialogów. Świetna zabawa.

• Przeczytane 2024
  • Kryminały