Nigdy nie pozwól mi odejść Tom 2

Okładka książki Nigdy nie pozwól mi odejść Tom 2 Patrycja Zdanowska
Okładka książki Nigdy nie pozwól mi odejść Tom 2
Patrycja Zdanowska Wydawnictwo: Ridero IT Publishing Seria: Efekt Motyla literatura obyczajowa, romans
Efekt Motyla
Ridero IT Publishing
2022-09-29
2022-09-29
tajemnica romans miłość wspomnienia biznesmen

Opis już mówi sam za siebie. Ta część totalnie rozwaliła moje emocje! Odczuwałam całą ich gamę, nie mówiąc o tym jak niesamowicie wciągnęłam się w książkę. Główni bohaterowie i ich problemy to jedno ale bardzo się cieszę, że pojawił się w tej serii Nicholas (postać z poprzednich książek autorki) a ja takie łączenia postaci uwielbiam! Muszę przyznać, że książkę chłonie się jak gąbkę 😂❤️

Pióro autorki kolejny raz jest lekkie i przyjemne w czytaniu. Jednak chyba ta książka z wszystkich najbardziej mi się podobała ze względu na charaktery bohaterów i przede wszystkim fabułę, która idzie w idealnym tempie. Dalej się zastanawiam, jak autorka upchała tyle świetnych scen w tak cienka książkę - i to właśnie uwielbiam w piórze Patrycji 🥰

Kasia

11:01 (24 minuty temu)

do mnie

Recenzja patronatu

[…]Kiedy impuls jest szczery i pochodzi prosto z serca, powinniśmy się do niego przyznać. W nim tkwi magia i prawdziwa miłość. Dzięki niej czujemy, że wystarczy podskoczyć, by dotknąć księżyca[…]

Q: A czy w Was jest taki impuls, który sprawia, że macie ochotę fruwać ponad gwiazdami?

Elena po fatalnym wypadku, próbuje żyć na nowo. Stara się zapomnieć o Liamie, jednakże nie potrafi. Natomiast on, budzi się ze śpiączki kompletnie nic nie pamiętając. Nawet nie wie kim był za życia, jął postępował i kim była dla niego Elena. Jednakże strzępki wspomnień które ma, stara się złożyć w całość. Gdy się to udaje, w końcu Elena i Liam mogą być razem. Jednakże brutalna prawda wychodzi na jaw. Co zrobi Elena? Czy będzie w stanie wybaczyć przeszłości i ruszyć w stronę przyszłości?

Jak pierwsza część prawie zmiotła mnie z powierzchni ziemi to ta tak naprawdę mnie w nią wbiła. Mnóstwo emocji we mnie buzowało. Tych dobrych i tych złych. Raz śmiałam się i płakałam, raz drżałam o Elenę, raz miałam ciarki na całym ciele, żeby następnie być przybitą i smutną. Myślałam, że momentami uduszę mamusię Eleny, za to jaka była i trochę dam Marco po mordce😝😝😝gdy w końcu autorka ucieszyła me serce, że Liam obudził się z tego letargu i on i Elena w końcu są razem, to autorka musiała je brutalnie wyrwać i sprawić zakończeniem, że byłam w takim szoku, że dopiero teraz piszę tą recenzję. No moja droga zrzuciłaś na mnie bombę bo tego się kurna nie spodziewałam. Matko chyba nie wytrzymam do kolejnego tomu i będę ci pisać wiadomości, abyś mi powiedziała co dalej.

Piękna część pokazująca, że czasem los potrafi być okrutny. Że nie zawsze życie jest takie proste, ale że zawsze musimy się starać o nie walczyć pomimo przeciwności losu. Bo jeszcze może być pięknie. Polecam oba tomy.

Kasia

11:01 (24 minuty temu)

do mnie

Recenzja patronatu

Elena po fatalnym...

#cześć, #słowomaniacy!
Zastanawialiście się kiedyś nad występowaniem #efektmotyla 🦋w książkowym świecie📖🌍? Naszym zdaniem jest w nim miejsce dla chaosu deterministycznego, bowiem szelest wertowanych kartek #romans "Nigdy nie pozwól mi odejść" spod pióra Patrycja Zdanowska - Strona autorska potrafi w rekordowo krótkim czasie wywołać huragan🌪 emocji.
Mamy charakterną bohaterkę - Elenę, która została mocno pokiereszowana przez życie. W swoim szefie ( i zarazem ukochanym) Liamie - niezwykle przystojnym rekinie biznesu, rozpoznała oprawcę sprzed lat. Nie wierząc w jego przemianę postanowiła zakończyć związek zanim się na dobre zaczął. Liam, jako mężczyzna, który nie lubi przegrywać, wziął sobie za punkt honoru odzyskanie ukochanej. Plany pokrzyżował mu niefortunny wypadek ... Czy tej dwójce uda się odnowić relację? Czy da się w ogóle zbudować relację z dawnym oprawcą? Kogo posłuchać: serca❤, rozumu🧠 a może przystojnego Włocha Marco?
Patrycja Zdanowska wie jak namieszać i doprowadzić czytelników do emocjonalnego wyczerpania! Na niespełna dwustu stronach zmieściła:
➡️ ognisty temperament i zarazem piekielny upór Eleny,
➡️ dwóch skrojonych na miarę samców alfa o nieco wybujałym ego,
➡️gąszcz tajemnic i intryg,
➡️ pędzącą jak pendolino akcję,
➡️ świetnie rozpisane dialogi,
➡️ szczyptę elektryzującej pikanterii.
Musicie przyznać, że to całkiem sporo jak na powieść tak niewielkich rozmiarów!
Choć romanse nie są naszym pierwszym wyborem, jeżeli chodzi o literaturę, to po #książki Patrycji sięgamy w ciemno 😉 Jak doskonale wiecie, pierwszy tom serii objęłyśmy #patronat i nie pożałowałśmy tej decyzji. Przy #sequelu nie mogło więc być inaczej. Nie ukrywamy, że czekałyśmy na niego jak na szpilkach, a kiedy w końcu egzemplarz papierowy dotarł w czytelnicze łapki Zdrowo BooKKniętej Sandry, to został on pochłonięty w tempie ekspresowym🚄. Zakończenie wbiło naszą blogerkę w fotel i sprawiło, że zapałała chęcią ...mordu, no dobra potrząśnięcia (żeby nie było,że ma problemy z agresją🤣) co niektórymi bohaterami. Teraz pozostało jej czekać na trzeci tom, żeby dowiedzieć się jak potoczą dalsze losy Liama i Eleny... Oby finał tej trylogii ukazał się jak najszybciej! Write Pati, write😉
Jako okładkowa sroczka, Sandra zwróciła uwagę na spójny, estetyczny (żeby nie powiedzieć "apetyczny" - Ach! Ten Epifanio Lopez) design okładek. Książki obłędnie prezentują się w biblioteczce!

#cześć, #słowomaniacy!
Mamy charakterną...

Kontynuacja dalszych losów Eleny i Liama z pierwszej części "Zabierz tę miłość".
--------------------------------------
Elena chcąc zacząć od nowa, zmieniła pracę i studiuje. Na jej drodze stanął nowy mężczyzna Włoch, którego znała, ale który zaczął ją adorować. Lecz ona nadal nie wyleczyła się z Liama.
Kiedy postanowiła rozmówić się z nim w jego biurze, dowiaduje się tam, że on leży w klinice i jeszcze się nie wybudził ze śpiączki po wypadku. Elena nie mogła uwierzyć, i tym samym domyśliła się czemu odpuścił wysyłanie kwiatów itp. Po dowiedzeniu się, gdzie leży odwiedza go, lecz zostaje przegoniona przez kobietę, a on się budzi. Liam niestety stracił pamięć, a dawna jego miłość wykorzystuje sytuację wmawiając mu, że są razem...
Liam i Elena wpadają na siebie, ale on jej nie rozpoznaje, ale kolejne spotkania wpływają na  niego dużo...

Jak potoczą się ich losy?
Co zrobi Liam kiedy odzyska pamięć?
Jakie tajemnice są ukrywane przed Liamem?
Czy Liam i Elena będą razem?

Książka pełna różnych emocji, przez to co się działo w ich życiu, mamy intrygi, tęsknotę, zazdrość.
Książka czyta się szybko, również przez to, że w otoczeniu głównych osób pojawiły się nowe postacie, które zaczęły wpływać na nich.
Kto nie czytał pierwszej części, musi ją koniecznie nadrobić, aby przeczytać tą część i przeżyć ich niesamowitą historię.
A kolejne tajemnice rzucone na koniec zostaną dopiero rozwiązane w trzeciej ostatniej części. ;D

--------------------------------------
Kiedy postanowiła rozmówić się z nim w jego biurze, dowiaduje się tam,...

RECENZJA PATRONACKA🍁

"TYLE RAZY ILĘ UPADNĘ, TYLE TEŻ I WSTANĘ Z GŁOWĄ DUMNIE PODNIESIONĄ DO GÓRY. BO CHOĆ POPEŁNIAM BŁĘDY, TO TEŻ I WYCIĄGAM Z NICH WNIOSKI"

"NIGDY NIE POZWÓL MI ODEJŚĆ" To drugi tom z serii Efekt Motyla. To kolejne burzliwe chwilę z życia bohaterów Liama i Eleny, w którym są i dobre i złe chwile . Wiele przypadkowych zdarzeń, zbiegów okoliczności, nieprzewidzianych przeszkód, miłość, smutek, przerażenie, gniew.
Autorka bardzo sprytnie przedstawia co jesteśmy w stanie zrobić, co poświęcić aby odzyskać miłość, ochronić bliskich.
Książka, która robi ogromne wrażenie, nie tylko z wyglądu, ale tym, że czytelnik popada w ogrom emocji jakie przechodzą bohaterowie. Przez cały czas czujemy wiszące w powietrzu problemy-kłopoty, uczucia i wiele innych.
To historia na którą czekałam z niecierpliwością, ale po tym jak ją przeczytałam i co autorka nam zafundowała na zakończenie czekam dwa razy bardziej. Kto by pomyślał, że można tak zakończyć historię. Ja się pytam jak i dlaczego 🤔
Po przeczytaniu kilku stron, oczywiście wpadłam po uszy i przeczytałam w zaledwie jeden wieczór. Poprostu się po niej płynie. Tym razem dostajemy historię przedstawioną z dwóch perspektyw, dzięki której otrzymujemy dwa razy więcej odczuć. Czy Polecam oczywiście, że tak. Gwarantuję, że zatracisz się w lekturze .
Pati oczywiście ogromne brawa za idealną , rewelacyjną lekturę , która pokochałam od pierwszego tomu. Dziękuję również za zaufanie i możliwość trzymać obie książki pod swoimi skrzydłami. ❤️

RECENZJA PATRONACKA🍁

Witajcie!
Choroba nie ustępuje, wręcz mam wrażenie, że tylko się nasila.
Jednak ja się nie poddaję i ostatkiem sił czytam i piszę recenzje.
Na szczęście gardło nie jest mi potrzebne do w/w. ☺
Dziś chciałabym przytoczyć Wam bliżej mój patronat, który premierę miał 29 września.
Jest to kontynuacja książki "Zabierz tę miłość", serii Efekt Motyla. Konieczna jest znajomość tegoż właśnie tomu, by móc przeczytać "Nigdy nie pozwól mi odejść". Mile widziana znajomość serii Cienie 🥰.
Po fenomenalnym pierwszym tomie, nie mogłam się doczekać dalszych losów bohaterów.
Powypadkowy zanik pamięci Liama, trudna przeszłość Eleny to tylko początek niebanalnej opowieści.
Przed wypadkiem łączyło ich wiele, jednak co będzie po wypadku?
W co uwierzy Liam, czy kobieta ujrzała zaraz po przebudzeniu coś dla niego znaczy? Nie pamięta jej, a mimo to jest pewny, że łączyło ich coś niesamowitego.
Kim zatem jest kobieta z dzieckiem, podająca się za jego żonę?
Dlaczego każdy pracownik jest zdziwiony zmianą zachowania swojego szefa?
Kim zatem był Liam? Jak złym człowiekiem musiał być?

W życiu Eleny po wielu bolesnych doświadczeniach pojawia się przystojny Włoch. Czy kobieta na nowo zaufa mężczyznom? Czy między nią a Włochem, wybuchnie gorące uczucie?
****
Nie chcę Wam więcej zdradzać, bo i tak nie odczujecie "tego czegoś" co ja czułam w trakcie czytania.
A zakończenie.... Nie. Nie. Nie. Nie mam słów. Patrycja!!!!! Jak mogłaś nam to zrobić?! 😭😭 Pozostaje czekać na ostatni, trzeci tom.
Musicie! Po prostu musicie przeczytać tę serię. Ja jestem zszokowana, zniesmaczona, zła na Patrycję za zakończenie i pełna nadziei, że czas oczekiwania na premierę trzeciej części nie będzie mi się za bardzo dłużył.

Nie traćcie czasu, zamawiajcie lub czytajcie na legimi i to szybko!
Ja jestem bardzo, bardzo dumna, że jest to perełka pod moim patronatem. Taką książką aż miło się chwalić❤.

Witajcie!
Choroba nie ustępuje, wręcz mam wrażenie, że tylko się nasila.
Jednak ja się nie poddaję i ostatkiem sił czytam i piszę recenzje.
Na szczęście gardło nie jest mi potrzebne do w/w. ☺

"Ostat­ni czas był dla mnie na­praw­dę trud­ny i nie­zro­zu­mia­ły. Po­dob­no je­stem taki sam, jak daw­niej, a jed­nak zu­peł­nie inny. Czuję się tak obco we wła­snym ciele. Nie wiem, czy fak­tycz­nie to moje życie."

"Nigdy nie pozwól mi odejść"

tom 2

Seria: Efekt Motyla

Autor: Patrycja Zdanowska

Liam Black po wypadku samochodowym traci pamięć i wspomnienia. Pomimo utraty wspomnień z dnia na dzień coraz bardziej staje się podejrzany w stosunku do osób, które go otaczają. Czy odzyska pamięć i utracone wspomnienia?

Elena po odkryciu prawdy się zmienia. Podejmuje się nowej pracy oraz zaczyna studia. W życiu Eleny pojawia się nowy mężczyzna Marco, próbując rozkochać w sobie kobietę. Co się wydarzy kiedy kobieta dowie się o wypadku Liama? Czy wybaczy mężczyźnie? Czy będą mieli szczęśliwie zakończenie?

"Zawsze odnajdę do Ciebie drogę, nawet jeśli moje oczy staną się niewidome."

Nie spodziewając się, przeszłość dopadła ich szybciej niż sie spodziewali. Tajemnice wyszły na jaw i namieszały w życiu Eleny i Liama.

Wspomnienia, cierpienie, ból i tęsknota im towarzyszą na co dzień i ciężko im pozbyć się przeszłości kiedy nawet teraźniejszość nie sprzyja im w budowaniu relacji.

Patrycja Zdanowska po raz kolejny udowadnia, że jej książki czyta się jednym tchem lekkim piórem i stylem wprowadza nas w poruszającą głęboką historię dwóch osób poszukujących ukojenia swojego bólu. Dialogi i akcja w książce są dopracowane, fabuła jest tak naturalna, że czujesz się częścią książki.

Autorka kawałek po kawałku odkrywa przed nami coraz więcej, w napięciu i oczekiwaniu co przyniesie następna kartka, odkrywamy sekrety.
Emocje i jeszcze raz emocje, w tej części jeszcze bardziej są odczuwalne.

Od pierwszej strony wciąga nas historia, cały czas przyciąga, że nie da się jej przerwać i po prostu ją pochłaniamy.
Sekrety, miłość, ale również ból i tęsknota uświadamia nam jakie demony trzeba przezwyciężyć, żeby się podnieść i zacząć żyć. Miłość potrafi wiele, ale trzeba się na nią otworzyć.
Mamy tak poprowadzoną fabułę, że nic do końca nie jest oczywiste co, tylko podsyca naszą ciekawość.

Jestem zachwycona książką, cały czas autorka trzyma nas w niepewności, co się wydarzy, a zakończenie wywołało szok i niedowierzanie dosłownie wbija nas w fotel. Patii moje emocje sięgnęły zenitu. Autorka w tej części zafundowała nam jeszcze więcej emocji: cierpienie, ból, napięcie, ale również chwile radości. Coś niesamowitego.
Tu nic nie jest oczywiste. Książka to coś więcej, niż nam się wydaje, zapada na długo w pamięci.

Jestem pod wielkim wrażeniem i myślę, że przypadnie wam do gustu. Mam nadzieję, że skusicie się na książkę "Nigdy nie pozwól mi odejść".

Polecam serdecznie !!!
Dziękuję Patrycjo za zaufanie i oczywiście wyczekujemy następnych książek. Wzbudzasz kochana duże emocje.
Do zaczytania...

"Nigdy nie pozwól mi odejść"

tom 2

Seria: Efekt Motyla

Autor: Patrycja Zdanowska

Liam Black po wypadku samochodowym traci pamięć i wspomnienia. Pomimo...

Twórczość Patrycji Zdanowskiej jest ze mną już od jakiegoś czasu, a ja sama towarzyszę jej poniekąd od początku jej drogi wydawniczej. Autorka pisze powieści prosto z serca, językiem przystępnym dla każdego czytelnika.

Teraz nadeszła pora na II tom serii "Efekt motyla", która opowiada historię Eleny i Liama. Dwójki zupełnie różnych od siebie ludzi, których połączyło wielkie uczucie, ale i tragiczna przeszłość.

"Nigdy nie pozwól mi odejść" pokazuje nam czas impasu pomiędzy głównymi bohaterami. Mężczyzna tkwi w śpiączce nie mając pojęcia, że jego życie zmieniło się o 180°, a ukochana uciekła. Elena chce dla siebie czegoś więcej, potrzebuje "dobra", po tym wszystkim co przeżyła. Nie ma jednak pojęcia, gdzie znajduje się Liam. A tymczasem w jej codzienność wkrada się przystojny Włoch.
Dwoje ludzi połączonych wspomnieniami. Czy narysują dla siebie wspólną przyszłość?

Jeżeli czytaliście I tom "Zabierz tę miłość", to drugi jest wręcz pozycją obowiązkową. Nie da się poznawać tej historii bez przebrnięcia przez nią krok po kroku. Ta część ma w sobie więcej emocji, to istna "jazda na wariackich papierach". Ale znajdziecie tutaj także momenty zadumy i zastanowienia. Nie wszystkie decyzje postaci przypadły mi do gustu, momentami irytowali mnie niemiłosiernie, ale to dlatego, że chciałam dla nich jak najlepiej. A ich historia tak naprawdę nadal jest w toku. Moje serce skradła tutaj jedna, mała postać. Jestem pewna, że Was również zauroczy.
Zakończenie zostawia w zawieszeniu, w oczekiwaniu na kolejną część. A więc czekam z niecierpliwością na tom III tej serii 🥰

!!!Recenzja Patronacka!!!

Uczuć nie da się zlikwidować z dnia na dzień, do tego potrzebny jest czas. Jednakże żeby cokolwiek osiągnąć musimy być świadomi tego, jak sprawa wygląda naprawdę, a nie udawać, że nic się nie dzieje. Innym wyjściem z tej sytuacji jest szansa na związek z daną osobą, do której coś czujemy, ale tylko wtedy, gdy nie przyniesie to nam żadnych dodatkowych cierpień.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Elenę, która nadal nie może zapomnieć swej przeszłości i na zajęciach terapeutycznych zostaje uświadomiona, że kocha Liama. Dziewczyna postanawia zakończyć znajomość z Liamem, by dalej. żyć W międzyczasie nową restaurację w pobliżu uczelni Eleny otwiera Marco jej dawny znajmy, który coś do niej czuje. Elena dowiaduje się o wypadku Liama sprzed miesiąca, jego śpiączce i postanawia go odwiedzić w szpitalu. Kobieta będąc u mężczyzny napotyka się na jego byłą z synem. Liam odzyskuje przytomność, ale nie pamięta swego życia z kilku ostatnich lat. Jak dowie się prawdy o sobie Liam? Jakie kroki podejmie, by zbliżyć się do Eleny? Czego pragnie bohaterka i jak zakończy się ta historia? O tym w książce „Nigdy nie pozwól mi odejść” autorstwa Patrycji Zdanowskiej.

Odczucia

Autorka wpadła na doskonały pomysł z wypadkiem i częściową amnezją Liama, bo dzięki temu kontynuacja serii zaczyna się ciekawym i wciągającym wątkiem. Takie podejście do akcji w książce jest bardzo dobre, gdyż nie musimy długo czekać na moment kulminacyjny przez który czytelnik zapomina o płynącym czasie tylko leci rozdział za rozdziałem. Ten tom, jak i poprzedni jest z gatunku romans klasyczny, co obecnie jest rzadko spotykane na naszym rynku, a warto czytać pozycje skupiające się na wnętrzu człowieka, a nie tylko te dotyczące sfery erotycznej lub mieszanej. Nieprzewidywalność i zwroty w akcji są dodatkowym atutem zachęcającym do dalszej lektury.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się szybko i z dużym zaciekawieniem, dzięki pojawiającym się u mnie emocjom wywołanym różnorakimi przeżyciami bohaterów. Serię najlepiej czytać po kolei, gdyż drugi tom jest kontynuacją losów Eleny i Liama. Osobiście ciekaw jestem, co się wydarzy w kolejnym zapowiadanym tomie. Błyszcząca okładka przedstawiająca umięśnionego mężczyznę zapewne przyciągnie wzrok niejednej fanki gatunku. Gorąco polecam pozycję czytelnikom romansów, jeśli poszukują wartościowych książek skupiających się na życiowych problemach przedstawionych w interesującej historii dwojga ludzi pochodzących z różnych warstw społecznych.

Za współpracę dziękuję autorce Patrycji Zdanowskiej.

!!!Recenzja Patronacka!!!

RECENZJA PATRONACKA
"Nigdy nie pozwól mi odejść " to kontynuacja losów Liama I Eleny.

„Zawsze odnajdę do Ciebie drogę,nawet jeśli moje oczy staną się niewidome…”

Liam po wypadku traci pamięć, jest zagubiony ale probuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Czuję, że traumatyczne przeżycia bardzo go zmieniły.

"Ostat­ni czas był dla mnie na­praw­dę trud­ny i nie­zro­zu­mia­ły. Po­dob­no je­stem taki sam, jak daw­niej, a jed­nak zu­peł­nie inny. Czuję się tak obco we wła­snym ciele. Nie wiem czy fak­tycz­nie to moje życie."

Elena nie potrafi pogodzić z się z tym co odkryła, że mężczyzna którego pokochała wyrządził jej ogromną krzywdę. Jednak postanawia ułożyć sobie życie studia ,nowa praca i być może nowy facet ? Ale czy Marco będzie w stanie rozkochać ją w sobie ?
Jak potoczą się losy naszych bohaterów? Czy Liam będzie wstanie stworzyć dom dla Kelly i ich synka? Co się stanie kiedy na drodze Eleny ponownie stanie Liam?

No muszę przyznać, że nie zazdroszczę głównej bohaterce. 😉 i nie chodzi tu o dwóch, przystojnych facetów, którzy o nią walczą. Czasem mam wrażenie, że nie ważne jak bardzo będzie się starała, jej życie to jedno wielkie nieszczęście.
Powieść ta przepełniona jest ogromnymi emocjami, wielkimi niewiadomymi i trudnymi zagadkami. Autorka bardzo sprawnie prowadzi akcję, dzięki czemu nie ma czasu na nudę. Książka napisana jest z dwóch perspektyw dzięki czemu możemy poznać uczucia i przemyślenia bohaterów.
Nie mogłam się doczekać kiedy przeczytam o moich ulubionych bohaterach i teraz kiedy jestem już po , czuję pustkę i rozdarcie bo zakończenie nie tak miało wyglądać ❗️ halo @patrycjazdanowska każdy w książkach liczy na happy end, a to co tu się dzieje , to wciska w fotel.
Ja na to nie byłam przygotowana 🤯
Całość emocji jakoe w sobie mam ,mogę opisać w 3 słowach "musicie ją przeczytać ".🔥🔥

RECENZJA PATRONACKA
"Nigdy nie pozwól mi odejść " to kontynuacja losów Liama I Eleny.

„Zawsze odnajdę do Ciebie drogę,nawet jeśli moje oczy staną się niewidome…”

"Ostat­ni czas był dla mnie na­praw­dę trud­ny i...

• Romans
  • Patronat