(Nie)bezpieczna znajomość

Okładka książki (Nie)bezpieczna znajomość Katarzyna Piątek
Okładka książki (Nie)bezpieczna znajomość
Katarzyna Piątek Wydawnictwo: Dlaczemu Seria: Złamana miłość literatura obyczajowa, romans
Złamana miłość
Dlaczemu
2022-03-02
2022-03-02

Powiem tak że ogólnie fabuła była ciekawa, ciągle coś się działo. Ale trochę brakowało mi więc tej strony romantycznej. Więcej uwagi poświęcono na wątek kryminalny.

Fajna, przyjemna książka którą dość szybko się czyta. Sama tematyka dla niektórych może być ciężka ale historia została opisana w naprawdę fajny sposób przez co całość jest bardzo ciekawa. Mamy tutaj wątek mafijny, gwałtu i tajemnic więc dla każdego coś po trochu.

Piękna i pełna radości Mellody nagle traci swój blask, nie ma w niej żadnej radości a jej duszę nęka koszmar, który przeżyła na własnej skórze. Co wydarzyło się w życiu dziewczyny, że stała się wrakiem człowieka?
Po przeprowadzce Mellody poznaje Kierana, przystojnego a jednocześnie niebezpiecznego chłopaka, który pracuje w półświatku przestępczym.

Czy chłopak z szemraną przeszłością może być ratunkiem dla zniszczonej psychicznie dziewczyny?

Niesamowicie rewelacyjna książka. Choć zostały tutaj poruszone trudne tematy depresja, traumatyczne przeżycia, samookaleczenia Autorka stworzyła historie od której ciężko się oderwać, ale również która wywołuje w człowieku ogrom emocji.

Uwielbiam Kierana za jego opiekuńczość, cierpliwość i skrywaną wrażliwość, która otacza dziewczynę, ale również za to że trafił przebić się za mur którym się otoczyła. Mellody natomiast dusi się w środku z swoimi emocjami i przeżyciami, nie mnie oceniać jak przeżywa swój ból.

Książka warta uwagi!!

Czy chłopak z szemraną...

„Jesteś warta tego, by chronić cię przed innymi na każdy możliwy sposób”.

(Nie)bezpieczna znajomość to historia pokazująca życie dziewczyny, która została w brutalny sposób zniszczona przez osobę, której ufała nie tylko ona sama, ale całe jej otoczenie. Wydarzenie z pewnej nocy sprawiło, że Mellody z każdym dniem popadała w coraz większą otchłań ciemności. Jednak każdy z nas ma gdzieś tam ukrytego anioła stróża, który czeka żeby się ujawnić i wnieś w nasze życie promyczek nadziei.

Autorka w tej powieści pokazuje, nam że jednego dnia jesteśmy niczym promyczek słońca tryska z nas dziecięca radość, a jedna chwila, ułamek sekundy, minuty i nasze życie staje się mroczną otchłanią w której się pogrążamy nie dając sobie rady z demonami przeszłości, strasznych wydarzeń. Jak za pstryknięciem palca zostaje wyłączone nam światło, a jedyne co uśmierza choć na chwile nasze straszne wspomnienia jest zadawanie sobie samemu bólu w postaci samookaleczenia, a w najgorszym wypadku może prowadzić także do próby samobójczej.

Historia pełna tajemnic, mroku, niebezpieczeństw, przemocy w szkole, depresji, traumy, bólu, smutku, cierpienia, walki z demonami przeszłości oraz samym ze sobą, przyjaźni, niespodziewanej miłości, troski.

Polecam wam bardzo gorąco sięgnąć po tę książkę, bo są w życiu takie wydarzenia, które poruszają nas do głębi i są takie historię bohaterów, obok których nie jesteśmy w stanie przejść obojętnie. To trzeba przeczytać.

Całość mojej opinii znajdziecie na blogu Świat książkowy Mali

„Jesteś warta tego, by chronić cię przed innymi na każdy możliwy sposób”.

„ Każdego cholernego dnia starała się wykrzesać z siebie uśmiech i zachowywać się w miarę normalnie, ale nie ważne, jak bardzo się starała, na jej nieszczęście, nie była dobrą aktorką.”

Witajcie kochani. Dziś przychodzę do Was z recenzją książki ,,(Nie) bezpieczna znajomość" autorstwa Katarzyny Piątek, którą miałam zaszczyt objąć patronatem medialnym.

Mellody los nigdy nie oszczędzał. Dziewczyna bardzo wiele przeszła, zmagając się z traumatycznymi zdarzeniami związanymi z bliską osobą. Rodzice nie mogąc patrzeć na cierpienie własnego dziecka podjęli decyzję o przeprowadzce z Waszyngtonu do innego miasta.

Główna bohaterka za wszelką cenę chce zapomnieć o swojej przeszłości. Od momentu wspomnianego zdarzenia Mellody bardzo zamknęła się w sobie. Z dziewczyny, która żyła pełnią życia, stała się osobą unikającą ludzi. Wpada w depresję. Zaczyna się samookaleczać. Straciła poczucie własnej wartości.

Pewnego dnia Mellody w sklepie poznaje Kierana. Chłopak na codzień uczy się w tej samej szkole, co Mellody. Jednak po szkole prowadzi całkowicie inne mroczne życie. Tajemniczy, wytatuowany przystojniak pracuje dla mafii a pieniądze zarabia nielegalnie. Kieran od razu zwraca uwagę na Mellody, która wpada mu w oko. Między nimi zaczyna iskrzyć. Czy Mellody nareszcie odnalazła upragnione szczęście? Czy jednak Kieran okaże się jej przekleństwem? Co wyniknie z tej znajomości? Przekonajcie się sami sięgając po ,,(Nie) bezpieczną znajomość" !

Rewelacyjny debiut autorki! Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. Bardzo podobała mi sięfabuła. Genialnie wykowani bohaterowie. Podobała mi się także narracja z perspektywy Mellody oraz Kierana. Autorka ma lekkie pióro, dzięki czemu przyjemnie i szybko mi się czytało tą książkę. Poruszone zostają tutaj także ciężkie tematy, takie jak trauma, ból, poszukiwanie szczęścia, samookaleczamie się, depresja. W trakcie lektury niejednokrotnie ściskało mnie w sercu. To straszne jak ogromnej krzywdy doświadczyła główna bohaterka. Zdecydowanie jest to książka, która chwyta za serce. Polecam Wam z całego serca. Gratuluję autorce znakomitego debiutu litearackiego. Jednocześnie dziekuję autorce oraz wydawnictwu Dlaczemu za zaufanie oraz możliwość objęcia powieści patronatem medialnym.

Mellody los nigdy...

❤️Recenzja❤️

"Je­steś wy­jąt­ko­wa, a na to, co wy­jąt­ko­we, warto cze­kać nawet całe życie."

Mellody z dziewczyny radosnej, pełnej marzeń i snującej plany, stała się skryta, zamknięta w sobie, wycofana i na dodatek popadła w depresję. Do tego wszystkiego doprowadziła jedna chwila, która przyniosła ze sobą, zupełnie inną i obcą osobę. Rodzice pragną jej pomóc, dlatego postanawiają, aby wyprowadzić się na Alaskę. Ashland to mała miejscowość, gdzie jest jak w jednym rodzinnym domu, mianowicie wszyscy się znają.

Na drodze Mellody pojawi się chłopak, który budzi strach, owiany jest aurą niebezpieczeństwa. Mowa tutaj o Kieranie.
Czy chłopak stanie się jej wybawieniem?

Nowe miejsce, nowi ludzie, nowa historia. Czy właśnie w tej miejscowości Mellody zapomni o przeszłości, która dotkliwie ją skrzywdziła?

Autorka stworzyła książkę, która zasługuje na miano wspaniałego debiutu.
Książka nie opowiada słodkiej historii, ale przepełniona jest bólem, łzami, cierpieniem i milionem emocji.

Jest to książka poruszająca trudne tematy, z jakimi musi mierzyć się młoda kobieta. Przemoc zarówno ta szkolna, jak i cielesna. Kiedy ktoś robi, coś wbrew naszej woli jest to niczym igła, która wbija się pod skórę i powoduje uporczywy ból. Nie da się tego zapomnieć. Jej psychika była niczym zgliszcza. Zniszczona.

Jednak na jej drodze pojawił się Kieran, który jest niejako jej anioł stróż. Za wszelką cenę chce do niej dotrzeć, pomóc jej. Wymagało to od niego wiele cierpliwości, aby przebić się przez mur, jaki wokół siebie zbudowała. Nie było to łatwe zadanie, ale kiedy czegoś bardzo chcemy, to niemożliwe jest możliwe.

Wzruszająca książka, która łamie serce, jednak pokazuje jak ulotne i ciężkie bywa życie. Wystarczy jedna chwila, aby zamienić je w piekło, które pochłonie nas od środka.

Czekam na kolejne książki autorki, bo po tej mam niedosyt jej twórczości 🥰

❤️Recenzja❤️

Książka, o której dziś Wam opowiem bardzo mnie ciekawiła, jak i sama autorka, która nią zadebiutowała. Mowa tutaj o Katarzynie Piątek i jej pierwszej powieści „Niebezpieczna znajomość”, nie powiem niczego odkrywczego, chociaż i milczeć nie zamierzam w ocenie okładki. Jest ona osobliwa na wpół mroczna, na wpół romantyczna, co rozbudza ciekawość i w niewielkim stopniu przygotowuje czytelnika na to, z czym zetknie się w środku. To trudna książka przepełniona bólem i emocjami, z którymi nie zawsze można sobie samemu poradzić. Psychika bywa bardzo trudna, zwłaszcza, kiedy zostaje zszargana. Czy Katarzynie Piątek udał się debiut? Czy książka mi się podobała?
Główną bohaterką książki „Niebezpieczna znajomość” Mellody, młodziutka dziewczyna, która powinna wieść wesołe, swobodne i szczęśliwe życie, jednak wydarzyło się coś, co odebrało jej taką możliwość. Wszystko się zmieniło, zniknął uśmiech, radość, a pojawił się ból i dewastacja. Rodzice dziewczyny postanowili się przenieść, zostawić za sobą Waszyngton i przeszłość. Molly z trudem radzi sobie z własnym bólem, wpada w depresje i się okalecza. Woli być w cieniu niż być kimś popularnym, nie radzi sobie zbyt dobrze z tym, co ją spotkało. Chce tylko przebrnąć przez szkołę nie wdając się w głębsze relacje, jedna los pokazuje, że chcieć nie zawsze znaczy móc. Poznaje Cass, która staje się jej dobrą przyjaciółką i Kierana, chłopaka, przed którym powinna uciekać. Nie robi tego, chociaż wie, że jest niebezpieczny i ma powiązania ze złymi ludźmi. Świat Mellody nie należał do prostych, została skrzywdzona i w jej oczach dało się dostrzec ból, który czuła, a przynajmniej dostrzegł go on. Kieran postanowił ją chronić nawet, jeśli nie znał powodów tego, co złamało Mel. Co wyniknie z tej relacji? Czy z kimś tak niebezpiecznym można nawiązać przyjemną relację? Do czego doprowadzi ta znajomość?
„Niebezpieczna znajomość” jest książką, która porusza, w której nic nie jest łatwe. Każdy dzień, którym żyła bohaterka był dla niej walką, o której nie mieli pojęcia najbliżsi. Katarzyna Piątek nie zapomniała o tym, jak ważne jest zdrowie psychiczne, wiarygodnie opisała depresję i poprowadziła bohaterów w taki sposób, że można był poczuć ich traumę i problemy. Choroby psychiczne są niebezpieczne i niewidoczne, dlatego tak łatwo je pominąć i nie dostrzec. W powieści z pewnością jest wiele bólu, niebezpieczeństw, silnych mężczyzn i wydarzeń, które wstrząsną nie jednym czytelnikiem. „Niebezpieczna znajomość” to emocjonująca książka, która potrafi sprawić, że nie można jej odłożyć „na potem”, zająć się czymś innym, fabuła intryguje, chce się poznać jej finał. Uważam, że to jeden z tych lepszych debiutów, jeśli chcecie przeżyć emocjonującą podróż dzięki książce to ta jest tego dobrą propozycją.

KOBIETA Z PROBLEMAMI PSYCHICZNYMI SPOTYKA NIEGRZECZNEGO CHŁOPAKA

KOBIETA Z PROBLEMAMI PSYCHICZNYMI SPOTYKA NIEGRZECZNEGO CHŁOPAKA

Bardzo dobra książka

Bardzo dobra książka

Zdarzyło mi się kilka razy wywrócić oczami. Plus, że szybko się czytało.

Zdarzyło mi się kilka razy wywrócić oczami. Plus, że szybko się czytało.

• Przeczytane 2022
  • P: Szkoły/studia/studenci

Dodaj cytat z książki (Nie)bezpieczna znajomość