Ricochet: A London Villain Prequel

2022-01-31
2022-01-31
mafia dark romans dramat

Okładka książki City of Thieves Cora Kenborn, Catherine Wiltcher
City of Thieves Cora Kenborn, Cathe...
Okładka książki Tainted Blood Cora Kenborn, Catherine Wiltcher
Tainted Blood Cora Kenborn, Cathe...
Okładka książki Bad Blood Cora Kenborn, Catherine Wiltcher
Bad Blood Cora Kenborn, Cathe...

Catherine jak zawsze nie zawodzi, z każdą kolejną książką coraz bardziej rozkwita i serwuje nam takie emocje, że książka na długi czas zapada w pamięć. Niesamowicie chwytające za serducho a pod koniec roztrzaskujące je na kawałki wprowadzenie do książki "A London Villain", opowieść o Francesco Lastrze, którego znamy z książki "Black Skies Riviera". Nikt by się nie spodziewał, ile ten chłopak przeszedł w dzieciństwie i ile skrywał w sobie tajemnic. Cóż, teraz pozostaje niecierpliwie czekać na dalszy ciąg, czyli spotkanie po latach Ady i Frankiego. Co po tych wszystkich latach pozostanie z tej biednej dziewczyny? Jak potoczyły się jej losy. bo o Frankiem znacznie więcej wiemy, nawet to, jak trafił do więzienia. No i nowa postać brata Ady, Razora, też mnie mocno zaintrygowała.

Książka jest genialna, idealny wstęp do kolejnej części, . W nowelce ALV otrzymaliśmy odpowiedzi na wydarzenia które miały miejsce w Black Skies Riviera, nawiasem mówiąc należy zacząć właśnie od tej książki, zanim przejdziemy do ALV. Wracając, Frankie w BSR zaskoczył mnie ogromnie i tu dostałam historię pt. jak to się zaczęło. Jest też Ada, która żyje w więzieniu bez krat. Dwie złamane, cierpiące dusze, jedna walczy by przetrwać, druga żyje dla zemsty. Już nie mogę się doczekać rozwinięcia tej historii a znając autorkę, jak zawsze książka będzie idealna i nieprzewidywalna.

2056

Na półkach: , , , , , , ,

Cóż za niesamowity początek i doskonałe podsumowanie tego, co ma nadejść w A London Villain i nie mogę się doczekać, aż wyjdzie cała historia!
To początek historii Frankiego i Ady, która mnie całkowicie zafascynowała. Jest mroczna, szorstka, pokręcona i nieprzewidywalna. Dokładnie to, czego oczekiwałabym od Catherine Wiltcher. Ricochet jest połączony ze światem Black Skies Riviera (jeśli go nie czytałeś, musisz to zrobić).
Oni dzielą miłość od pierwszego wejrzenia, ale to nie jest typowa historia miłosna. Ich historia jest pełna przemocy i złamanego serca i nie dziwę się ,że jest porównywana do „Romea i Julii”.
Chociaż jest to krótka historia, to tak wiele się dzieje, że dostaję zawrotów głowy.
Ten prequel sprawia, że pokochasz Frankie Lastra i Adę O’Sullivan, a także zapragniesz zemsty w ich imieniu. Bo ich wrogowie uczynili ich równymi. Dwie ofiary. Dwoje ocalałych. Czas zemsty nadchodzi!

• Dark
  • M:Mafia