Nikolaj

Okładka książki Nikolaj Agnieszka Kowalska-Bojar
Okładka książki Nikolaj
Agnieszka Kowalska-Bojar Wydawnictwo: motylewnosie.pl Cykl: Psychole (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Psychole (tom 3)
Nikolaj
motylewnosie.pl
2023-12-16
2023-12-16
#nikolaj #dark romans #psychole

kolejna trudna książka, aczkolwiek o łagodniejszym tonie niz poprzednie,; treśc trudna psychopatyczny morderca i zakochana w nik kobieta

Zacznę od tego, że w tym roku mam takie postanowienie noworoczne. Jak zacznę czytać jakąś książkę to chodźmy mi się nie podobała to ją kończę. I tak też było w przypadku tej serii. A jak jest z wami? Czytacie do końca czy się poddajecie?
Mam mocny żołądek i niewiele jest rzeczy, które są w stanie mnie poruszyć, ale seria "Psychole" autorstwa Agnieszki Kowalskiej-Bojar to zestaw, który wywołał u mnie odruch wymiotny. To pierwszy raz, kiedy jestem tak bezkompromisowa w ocenie przeczytanych książek. Jednakże nie mogę ukryć swojego zniesmaczenia tego typu historiami.
Ostrzeżenia na okładkach wyraźnie wskazywały na drastyczne i kontrowersyjne treści, jednak nawet te przestrogi nie oddały stopnia brutalności i kontrowersyjności zawartych opowieści. Psychopata, psychol nie jest zdolny do pozytywnych i miłości, więc próba odnalezienia tych pierwiastków w takich osobach jest dla mnie całkowicie nie do przyjęcia. Opisy wydawcy sugerują, że seria ta eksploruje tematykę skrajnych zachowań i psychologicznych głębi, jednakże niektóre elementy, takie jak szczegółowe opisy przemocy, gwałtów mogą być dla wielu czytelników nie do zniesienia. Zwłaszcza jeśli dotyczą one małoletnich dzieci.
Pomimo próby ukazania nietypowych relacji i uczuć, opowieści te pozostają kontrowersyjne i niejednoznaczne w swoim przekazie. Dla niektórych czytelników seria "Psychole" może być zbyt skrajna i prowokacyjna, przekraczając granice ich komfortu czy moralności. Dla mnie taka była.
Ostrzeżenia na okładkach są z pewnością konieczne, ale nie oddają w pełni brutalności i kontrowersyjności zawartych historii. Podsumowując, seria "Psychole" - może być to eksploracja mrocznych zakątków ludzkiej psychiki, ale dla mnie tutaj została przekroczona granica akceptowalności literatury.
Przeczytałam te trzy tomy tylko dlatego, że miały fantastyczne recenzje i bardzo mnie one dziwią. Bardzo się cieszę, że nie kupiłam tej serii w wersji papierowej - bardzo bym żałowała wydanych pieniędzy na te książki. Przeczytałam je w ramach abonamentu na Legimi.
Uważam tę serię za najgorszą, jaka wpadła mi w ręce.
Takie na siłę doszukiwanie się zdolności do miłości u psychopaty - „psychola” uważam za niebezpieczne.
Książki są w pisane w grupę - literatura erotyczna i uważam to za duży błąd. Te pozycje nie mają nic wspólnego z dobrą literaturą erotyczną. Książka powinna sprawiać przyjemność, a nie wzbudzać niesmak.

Ciężka, ale bardzo dobra książka. Polecam

Ciężka, ale bardzo dobra książka. Polecam

Czy piekło, które sponsoruje rodzic własnemu dziecku, jest wystarczającym wytłumaczeniem jego makabrycznych uczynków w dorosłości. Myślę, że nie. Jesteśmy stworzeniami posiadającymi rozum z funkcją logicznego myślenia. Nawet jeśli taka osoba ma zburzone morale społeczne, to nie jest usprawiedliwiony. Czy więc zasługuje na rozgrzeszenie i wybaczenie?
Przed taką decyzją staje ponownie Kamila, tylko że tym razem na szali nie jest postawione jedynie jej życie.
Już z opisu wiemy, że jest to kontynuacja. Przeplatane są tu sytuacje z dzieciństwa i dorastania Nikolaja z czasem obecnym. Sceny tak makabryczne, że czytając przechodzą ciarki i góruje obrzydzenie.
Główny bohater z taką lekkością potrafi czynić zło, że w żaden sposób nie wywarł na mnie pozytywnego wrażenia. Nadal dziwię się jak Kamila mogła obdarzyć go cieplejszymi uczuciami.
Nie został moim książkowym mężem, nie zafascynował mnie, ale nie pominęłam ani jednego akapitu ciekawa końcówki.
Nie jest to książka dla każdego. Niezaprzeczalnie +18. Nie polecam czytać z pełnym żołądkiem.

Pssst, teraz czekam na Nevio.

Przed taką decyzją staje...

Ta książka z pewnością trzyma czytelnika w niepewności do samego końca. Historia Kamili i jej oprawcy Nikolaja jej oprawcy. Ta miłość nie jest ani lekka, ani przyjemna prawie do ostatniej strony...
Opowieść, która tak jak poprzednie części gwarantuje mocne wrażenia czytelnikowi. Dużo mocnych scen, które mogą wywołać dużo mieszanych odczuć, w tym sceny erotyczne. Znów porusza autorka tematy przemocy domowej i zachowań, które z pewnością nie mieszczą się w ramach zdrowych reakcji międzyludzkich. Jednak jest to napisane z dużym wyczuciem, a najważniejsze, że bohaterzy, których to dotyka odnajdują drogę odkupienia oraz szczęścia. Warto czasem przeczytać coś mocniejszego i ta książka świetnie się wpisuje do tej kategorii. Polecam.

No i w zasadzie to on chyba w końcu nie odzyskał tej pamięci... Chociaż czy to ważne? Tu autorka i tak przeszła samą siebie w torturach... Brr, nawet mnie zemdliło, fuj! Samo zakończenie mnie z kolei nieco rozczarowało... O ileż lepiej by było, gdyby zostało mu samo dziecko, którym musi się teraz zająć... A tu, z tego co zrozumiałam, Kamila jednak przeżyła... Jakoś nie bardzo mi tu pasuje to cukierkowe zakończenie, no ale niech będzie i tak ;)
Polecam!

Na samym początku chcę przestrzec, że ta książka nie jest dla wszystkich. Jeśli nie przerażają cię sceny przemocy, treści mocno kontrowersyjne, akty koprofilii, kazirodztwa i wulgaryzmy to możesz czytać, lecz na własną odpowiedzialność. Książka dla osób powyżej 18+.

Wczesne dzieciństwo Nikolaja nie należało do najlepszych. Jego ojciec pastwił się nad synem ( w bliskim tego słowa znaczeniu). Dziecko pewnego dnia nie wytrzymało i postanowiło dać upust swych emocji i zabił potwora oraz swojego oprawcę. O teraz jest bezlitosnym zabójcą, sadystą oraz psycholem. Pewnego dnia traci pamięć i nie pamięta pewnego okresu z swojego życia. Nie ma pojęcia jak to się stało i co wydarzyło się, że stracił pamięć. Jest w więzieniu, lecz jego przyjaciel pomaga mu i uwalnia go. Będąc na wolności poznaje kobietę, która prawdopodobnie wywróci jego świat do góry nogami. Lecz czy kobieta będzie z nim bezpieczna?

Fabuła książki już od pierwszych stron zaintrygowała a także wciągnęła mnie do niesamowitego świata. Niezwykła historia, która tak naprawdę porusza tak ważne problemy i skłania nas do refleksji. Najbardziej bałam się czytać sceny z dzieciństwa Nikolaja. To, co wydarzyło się trzydzieści dwa lata temu przez jego ojca to wszystko wpłynęło na jego psychikę i jak postępował, aby zagłuszyć swoje lęki i koszmary. To jak zabijał ludzi czytając, czułam zimny pot na plecach a strach, lęk, ale i także ciekawość, co będzie dalej nie opuszczało mnie do samego końca.

„Nikolaj” jest to prawdziwy rollercoaster a autorka tą powieścią doprowadza nas do białej gorączki. Teraz, kiedy przeczytałam tą lekturę już wiem, że każdą kolejną będę porównywała do tej. Ta publikacja jest dla mnie TOP 1 a wam, jeśli ktoś lubi tak mocne i niebezpieczne powieści to ta książka jest dla was.

Zacznę od ostrzeżenia, które znajduje się na początku książki. Aga otwarcie zwraca uwagę, że czytelnik sięga po nią na własną odpowiedzialność i nie jest przeznaczona dla czytelnika poniżej osiemnastego roku życia, ponieważ zawiera kontrowersyjne treści.

Nikolaja mieliśmy już okazję poznać w „Nie ten czas”. Gdzie dał mały pokaz swoich możliwości i umiejętności. Ten mężczyzna to psychol, sadysta, morderca, socjopata, ale jak każdy z nas ma historię, która wpłynęła na to kim się stał.

Uznany za zmarłego boryka się z utratą pamięci, stary przyjaciel chce go znów widzieć u swego boku, a gdzieś w Polsce jest kobieta, która rozpamiętuje to jak zagościł w jej sercu.

Teraz wracamy do podstaw, po raz kolejny poznajemy Nikolaja dzięki retrospekcjom, które sprawiają, że patrzymy na niego w bardziej przychylny sposób, choć nie da się zapomnieć jego postępowania. Autorka w rewelacyjny sposób pokazuje nam jego profil psychologiczny dzięki ukazanemu dzieciństwu i okresie nastoletnim.

Aga kolejny raz sprawia, że czytelnik zagłębiając się w historię doznaje szoku, złości się, czuje nawet obrzydzenie. Rewelacyjna kreacja bohaterów i dynamiczna akcja sprawiają że nawet skrajne emocje, które sprawiały że musiałam na chwile odłożyć książkę i wszystko przetrawić, nie pozwoliły mi na to, by nie doczytać jej do końca. Uwielbiam pióro autorki, rewelacyjnie odnajduje się w mocnych klimatach jak i delikatnych i humorystycznych.

Jeśli masz mocne nerwy i nie boisz się kontrowersji śmiało chwytaj po tą pozycje a nie zawiedziesz się.

❗❗❗Na początku dodam książka tylko dla ludzi pełnoletnich o mocnych nerwach.❗❗❗

Nikolaj od dziecka pamięta tylko ból i strach. To właśnie tamto życie ukształtowało go takim, jaki jest teraz. Bezwzględnym psychopatą, który bez mrugnięcia okiem zabija, gwałci i torturuje.
Na jego drodze stanie kobieta, dla której postanawia się zmienić jednak demony nie chcą odejść….

„Trafiłam do piekła. Do piekła znacznie gorszego niż to, które znałam”

Czy uczucie do dziewczyny będzie silniejsze niż bestia, która w nim drzemie?

Aj co to była za książka, powiem Wam, że czytając opinie na jej temat miałam obawy przed sięgnięciem po nią.
Jednak moje obawy były bezpodstawne, książka zawiera treści kontrowersje, w niektórych mogą wywołać obrzydzenie, ale jeżeli ktoś lubi mocne klimaty myślę że odnajdzie się w tej historii.
Kto zna pióro Agi ten wie czego może się po niej spodziewać.
Trzeba pamiętać, że to jedynie fikcja literacka.
Książka czyta się dosłownie sama, przeczytanie zajęło mi aż cztery godziny.
Autorka w tej powieści nie szczędzi nam napięcia, zaskakujących zwrotów akcji, pikanterii i humoru chwilami sobie aż głośno śmiechłam a chwilami miałam ochotę udusić Nikolaja.
Zakończenie przewidywalne, ale to w ogóle mi nie przeszkadzało.

“ Nikolaj ” to książka, po którą sięgasz na własne ryzyko, ale jak już dasz wciągnąć się w wir wydarzeń nie odłożysz jej do ostatniej strony a emocje to totalny rollercoaster.

Polecam ❣️

❗❗❗Na początku dodam książka tylko dla ludzi pełnoletnich o mocnych nerwach.❗❗❗

🖤"Nikolaj" to nie jest kolejny słodki romans dla każdego. W tej ksiązce prym wiedzie bestialstwo i ból tańczące na zgliszczach wszelkich pozytywnych uczuć.

🖤W fascynującej opowieści pełnej emocji i chaosu, autorka prowadzi czytelnika przez labirynt ludzkich namiętności, ukazując najciemniejsze zakamarki duszy. Nikolaj, postać nieprzewidywalna i pełna okrucieństwa, oczarowuje i odpycha jednocześnie, budząc w czytelniku mieszane uczucia. Jego biseksualna natura stanowi jedynie tło dla rozpusty i bezwzględnego przelewu krwi, co tworzy niezwykłą grę fascynacji i odrazy.

W świecie pełnym retrospekcji, autorka rzuca światło na traumatyczne doświadczenia małego dziecka, które stało się zarzewiem dla potworności. Śmierć jednego oprawcy otwiera drzwi dla narodzin drugiego, ukazując bezlitosną rzeczywistość, której nie można ignorować.

W tym zakręconym tańcu między światem okrucieństwa a tajemniczym promykiem nadziei, czytelnik jest zapraszany do odkrywania niezwykłej siły, która zdołała nawet dosięgnąć Nikołaja. Drogi czytelniku pomimo obrzydzenia, które możesz poczuć czytaj by zgłębić tę nieobliczalną opowieść, która poruszy najgłębsze zakamarki ludzkiej psychiki i zmusi do zastanowienia się nad granicami dobra i zła.

W tej niezwykle intensywnej opowieści, pełnej bezwzględności, potęgi i brutalności, autorka zaprasza nas do odważnego eksplorowania zakamarków umysłu, który odważnie ujawnia wszystkie swoje grzeszne karty. To literackie wyzwanie, którego warto podjąć, jeśli pragniesz zgłębić mroczne zakamarki ludzkiej psychiki.

Nikolaj, postać niezwykle mocna i nieprzewidywalna, pozostanie w pamięci czytelnika na długo. Jego fascynujący umysł otwiera drzwi do niezwykłego świata, gdzie skrajne emocje i zawiłości ludzkiej natury tworzą fascynującą plątaninę równie niesamowitą co wręcz perwersyjnie odrażającą. Jeśli jesteś gotów na literacką podróż pełną wyzwań, ta opowieść nie zawiedzie, a Nikolaj stanie się niezapomnianym przewodnikiem Twojej literackiej podróży.

• Patronat
  • Agnieszka Kowalska-Bojar