Tysiąc odcieni bieli

Okładka książki Tysiąc odcieni bieli Agnieszka Kowalska-Bojar
Okładka książki Tysiąc odcieni bieli
Agnieszka Kowalska-Bojar Wydawnictwo: motylewnosie.pl literatura obyczajowa, romans
motylewnosie.pl
2024-03-21
2024-03-21
#pożadanie #toksyczna relacja #zależność #odmienne charaktery #obsesja

Nie była tragiczna, ale też nie do końca mi podeszła. Fabuła ciężka i dość obciążająca psychicznie, że tak to ujmę. Zdecydowanie nie mój klimat. Ta Autorka w moim odczuciu ma albo mega zabawne książki, albo mega zryte. Ta ewidentnie należy do tej drugiej grupy.

"Tysiąc odcieni bieli" Agnieszka Kowalska-Boraj
Wydawnictwo: motylewnosie.pl
Premiera: 21.o3.2o24

Agnieszka to spokojna dziewczyna. Za namową przyjaciółki zgodza się zagrać rolę płatnej towarzyszki pewnego mężczyzny. Jej klientem okazuje się Rafał, który proponuję jej również seks za pieniądze. Kobieta nie zgadza się na jego propozycje, jednak mężczyzna nie należy do osób które tolerują odmowę.
I zrobi wszystko aby zdobyć to co chce. Aga nie spodziewa się jak jej życie zmieni się od momentu poznania Rafała.

Czy po poznaniu Rafała życie Agi zmieni się na gorsze? Co zrobi mężczyzna aby przekonać Agnieszke do seksu z nim?

Część z was zapewne już wie, że Agnieszka Kowalska-Bojar należy do moich ulubionych autorek. Po jej książki sięgam w ciemno. Tym razem również tak było. Nie czytając opisu zaczęłam ją czytać.

Wiem, że po pani Agnieszce mogę spodziewać się wszystkiego i wiem równie, że nigdy się na niej nie zawiodłam. Więc z dużą ciekawością czekałam aż egzemplarz "Tysiąc odcieni bieli" trafi w moje ręce i będę mogła poznać stworzoną przez autorkę historię. Historię, która zwaliła mnie z nóg.

Ta książka jest tak emocjonalna, że ciężko jest mi to opisać. Zawiera w sobie tak wiele różnych emocji, iż na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Potraktujcie jednak ostrzeżenie, ktore infornuje, że książka jest zalecana dojrzałym czytelnikom na poważnie. Treść jest kontrowersyjna i z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu.

"Tysiąc odcieni bieli" to intrygująca i zaskakująca fabuła. Zawiera również ciekawe zwroty akcji. A bohaterowie zostali fantastycznie wykreowani. Agnieszka to zagubiona, niezdecydowana a Rafał to brutalny dupek, którego przez większą, jak i nie całą część książki miałam ochotę udusić. Jak można być takim potworem? Jak można jednocześnie kochać i poniżać kobiete swojego serca. Jak można być tak toksyczną osobą?

Relacja tej dwójki powodowała haos w mojej głowie. Nie rozumiałam jak mogą tak sie zachowywać w stosunku do siebie. Przez cały czas liczyłam, że ich historia zacznie się toczyć innym torem. Jednak takiego zakończenia tej książki się nie spodziewałam. Po przeczytaniu całej treści zbierałam szczękę z podłogi.

Jeśli jesteście ciekawi co tym razem stworzyła dla nas Pani Agnieszka to jak najszybciej siegnijcie po "Tysiąc odcieni bieli" jej autorstwa. Ja was bardzo do tego zachęcam a autorce i wydawnictwu dziękuję za egzemplarz do recenzji.

"Tysiąc odcieni bieli" Agnieszka Kowalska-Boraj
Wydawnictwo: motylewnosie.pl
Premiera: 21.o3.2o24

Agnieszka poznaje Rafała w bardzo nietypowych okolicznościach. Za namową koleżanki jako płatna towarzyszka udaje się na imprezę. Niespodziewanie mężczyzna proponuje jej seks za pieniądze. Oczywiście odrzuca jego ofertę jednak on wcale nie zamierza odpuścić. Pożądanie między nimi jest wielkie, a relacja toksyczna.
Rafał to wzór buty bezczelności i arogancji, a swoim zachowaniem i obsesją ściąga Agnieszkę do samego piekła.
Czy kobiecie uda się ocalić mroczną duszę Rafała?

Ta książka z pewnością złamie niejedno serce i pozostanie w pamięci na bardzo długi czas. Nie potrafiłam przeczytać jej jednym tchem. Odkładałam i powracałam po czasie. Ogrom chusteczek obowiązkowy bo to co Agnieszka w niej zaserwowała jest niewyobrażalne.
Relacja panująca między bohaterami do zdrowych zdecydowanie nie należy . Agnieszka walczy ze swoimi słabościami, Rafał z kolei musi stawić czoła własnym demonom. Ona niewinna on poharatany przez życie. Mieszanka osobowości i charakterów.

Jaka jedna z nielicznych autorek Agnieszka Kowalska-Bojar potrafi wywołać pełną gamę emocji towarzyszącą podczas czytania jej książki. Momentami kocham autorkę a zaraz nienawidziłam. To co przeżywałam czytając "Tysiąc odcieni bieli" to istne apogeum. Historia pełna bólu i cierpienia, które wylewa się z kartek i ogarnia czytelnika. Już jak zauważyłam światełko w tunelu ono szybko zgasło.

Autorka zaznaczyła że książka jest dla osób pełnoletnich o mocnych nerwach. Miejcie to na uwadze sięgając po ta pozycję.

Rafał to wzór buty bezczelności i arogancji, a swoim...

🤍🌹 RECENZJA 🌹🤍

Kochani dziś przychodzę do was z książką, która rozwaliła mnie emocjonalnie pod każdym względem, a mowa o „Tysiąc odcieni bieli”.
Jest to historia o toksycznej, brutalnej i bolesnej relacji dwójki obcych sobie osób, która wywołuje masę wzruszeń i łez, jak było w moim przypadku.
Fabuła ze względu na mocną treść jest przeznaczona zdecydowanie dla czytelników ukończonych 18+. Jeśli jesteście zbyt wrażliwi, to dobrze się zastanówcie, póki po nią sięgniecie.
Z piórem autorki już miałam wcześniej do czynienia, ale muszę stwierdzić, że w takiej odsłonie to jeszcze nie. Autorka potrafi doprowadzić do łez swojego czytelnika, i to, co teraz dzieje się w mojej głowie nie da, się opisać słowami. Totalny rollercoaster. Po zamknięciu książki nie potrafiłam znaleźć sobie miejsca i nie mogłam przestać o niej myśleć.
W tej powieści nie zabraknie bólu, cierpienia, straty, brutalności, pożądania, obsesji, nadziei oraz przemocy fizycznej, jak i psychicznej.
Droga autorko moje serce po Pani książce rozsypało się na drobne kawałki. 💔
Co chwilę byłam zaskakiwana nowymi faktami, które sprawiały, że miałam ciarki na całym ciele.

Agnieszka poznaje Rafała w dość nietypowy sposób. Za namową koleżanki ma, zostać płatną towarzyszą na firmowej kolacji. Jakie zdziwienie będzie dla Agnieszki, kiedy mężczyzna zaproponuje jej seks za pieniądze. Kobieta pomimo zauroczenia nie zgadza się na tę propozycję, a Rafał nie daje za wygraną. Choć pożądanie między nimi jest, duże to ich relacja jest toksyczna i obsesyjna.
Czy Agnieszka zdoła wydostać Rafała z otchłani, w jakiej się znajduje?
A może to kobieta trafi do jego piekła?
Czy Rafał w końcu uświadomi sobie, że tą jedyną kobietą jest Agnieszka?
Jak się potoczy ich historia?

Nie będę ukrywać, że chyba nikt tak już dawno nie zrobił złego wrażenia na mnie jak Rafał postać, która była wręcz odpychające, brutalna, sadystyczna, która czerpała przyjemność z cierpienia, które zadawał, wręcz chełpił się tym, a momentami i podniecał go fakt, że sprawia drugiej osobie ból. Jego osoba była odrażająca do tego stopnia, że miałam ochotę zrobić mu coś złego.
Z początku nawet zaczęłam rozumieć jego zachowanie i współczułam, mu jego przeszłości jednak w żaden sposób go to nie usprawiedliwia. Nie rozumiem, jak można być takim bydlakiem, chorym draniem bez uczyć.
Agnieszka, natomiast zafascynowana osobą mężczyzny, którego spotkała po raz pierwszy. Od samego początku pożądanie, które czuła przy Rafale się nasilało i nie umiała wyrzucić go z głowy. Pomimo że była poniżana, upokarzana przez niego na każdym kroku to Agnieszka widziała cień nadziei na przemianę i otworzenie serca Rafała. Zastanawiałam się kilkukrotnie, ile może, znieść obelg i krzywd kobieta „zaślepiona” tak wydaje mi się, że Agnieszka była ślepo zakochana w mężczyźnie, który za nic miał jej uczucia, i to, co ona czuła. Leciała do niego jak „ćma do ognia”.

Pewnie jeszcze sporo bym chciała tu napisać, ale nie chce zdradzać wam całej fabuły i tej przyjemności czytania.
Polecam wam przeczytać, ale koniecznie zaopatrzcie się w ogromne pudełko chusteczek. 😢

Dziękuję autorce za możliwość przeczytania jej
książki, której na pewno nie zapomnę. 🥹🤍

Taka refleksja ode mnie na koniec: okazujmy swoje uczucia osobie, którą kochamy, bo może czasem może być zbyt późno, aby to zrobić.

⭐ 9 /10

🤍🌹 RECENZJA 🌹🤍

🥀🥀🥀🥀 Recenzja 🥀🥀🥀🥀

Agnieszka Kowalska - Bojar " Tysiąc odcieni bieli "
@pisarz.babeczka

Wydawnictwo : Motylewnosie
@motylewnosie

🥀🥀🥀🥀🥀🥀🥀🥀🥀🥀🥀🥀

" Nie bądź jak ćma zwabiona w pułapkę światła lampy, bo jej żar sprawi, że szybko spłoniesz..."

"Tysiąc odcieni bieli" jest pełna intensywnych emocji i niezwykłych bohaterów..
Historia jest pełna napięcia, fascynacji i niebezpieczeństwa..
Autorka świetnie oddaje syndrom sztokholmski, radość z cierpienia, uzależnienie i tę niezłomną nadzieję, która trwa do samego końca..

Agnieszka i Rafał przeżywają burzliwą relację, która jest pełna toksyczności i obsesji.. Ich emocje wahają się między zauroczeniem a cierpieniem, a losy ich związku są niepewne..

Autorka ma niesamowity talent, żeby dotknąć naszych serc i dusz swoimi słowami.. Książka przenosi nas przez całą gamę uczuć - od nienawiści i bezduszności do wzruszenia i refleksji.. To jest właśnie to, co sprawia, że ta historia jest tak wyjątkowa i niezapomniana..

" Pragnęła tego wbrew zdrowemu rozsądkowi, na przekór wszystkiemu. Pragnęła tak bardzo, że była gotowa zaprzedać duszę i narazić się na złamanie serca.I to właśnie ta determinacja tak ją przeraziła..."

Na początku poznajemy Agnieszkę, która zgadza się na towarzyszenie Rafałowi podczas kolacji firmowej.. Wkrótce odkrywamy, że ich relacja staje się bardziej skomplikowana, gdy Rafał zaczyna odczuwać coś więcej niż tylko zwykłe zainteresowanie.. Agnieszka, choć początkowo zaskoczona, decyduje się odrzucić jego propozycję..

Jednak Rafał nie daje za wygraną i zaczyna coraz bardziej wkraczać w życie Agnieszki, wprowadzając chaos i namiętność.. Widzimy, jak Agnieszka staje w obliczu wewnętrznych konfliktów i emocji, próbując zrozumieć, co tak naprawdę czuje wobec Rafała.. Czy to tylko pożądanie czy coś głębszego?

Bohaterowie tej historii są niezwykle realistyczni i dobrze wykreowani.. Możemy Agnieszką i jej wewnętrznymi rozterkami oraz z Rafała, który walczy z własnymi demonami.. Autorka doskonale oddają ich emocje i stwarza napięcie, które trzyma nas w napięciu do samego końca..

Czy Agnieszka skruszy mur wokół serca Rafała?
Czy Agnieszka i Rafał znajdą swoje szczęście?
Czy będą w stanie pokonać swoje wewnętrzne demony?

🥀🥀🥀🥀 Recenzja 🥀🥀🥀🥀

Agnieszka Kowalska - Bojar " Tysiąc odcieni bieli "
@pisarz.babeczka

Wydawnictwo : Motylewnosie
@motylewnosie

🥀🥀🥀🥀🥀🥀🥀🥀🥀🥀🥀🥀

"Tysiąc odcieni bieli" jest pełna intensywnych emocji i niezwykłych bohaterów..
Historia jest pełna napięcia, fascynacji i...

Trzymałam się dzielnie do połowy książki. Później było już gorzej, a końcówka rozwaliła mnie totalnie. Nie mogłam przestać płakać, nie mogłam później zasnąć. Mój mąż nie wierzył mi, że książka mogła mnie tak wzruszyć i ciągle się dopytywał, co mi się stało. Jeszcze nigdy nie doświadczyłam tak ogromnej bezradności, złości i poczucia krzywdy czytając książkę. A wierzcie mi, że przeczytałam ich w swoim życiu ogrom. Ta książka mnie skrzywdziła. A raczej ja zrobiłam sobie to na własną odpowiedzialność, bo Aga mnie ostrzegała, że to smutna historia.

Smutna, to mało powiedziane...

Myślę, że nie znajdzie się czytelnik, któremu będzie obojętne, co w swojej głowie wymyśliła Agnieszka. To opowieść o manii wielości, ludzkiej krzywdzie, braku empatii, upodleniu człowieka ale również o wielkiej miłości, która jest w stanie znieść wszystko, by ocalić drugiego człowieka....

#PATRONATMEDIALNY

"Ból psychiczny zawsze zostawia większe blizny, niż uraz fizyczny." (K.N.)

⬇️

"Tysiąc odcieni bieli"
Autor: Agnieszka Kowalska-Bojar @pisarz.babeczka
Wydawnictwo: @motylewnosie

Agnieszka chcąc przeżyć przygodę życia, za namową przyjaciółki umawia się z biznesmenem jako dama do towarzystwa. Ma nadzieję na sympatyczny wieczór.

Rafał po traumach dzieciństwa, nie umie okazać miłości. Ból I upokorzenie, to jedyne uczucia, jakie przekazała mu matka.

Czy Agnieszce uda się pomóc mu w przegonieniu demonów przeszłości? A może, on jest jednym z nich?

Czy można wyobrazić sobie, jak wygląda piekło?
Mam różne wizje, ale większość jest związana z "ziemnymi" sprawami. Po przeczytaniu tej powieści, w mojej głowie zawisły nowe tego obrazy, które zostaną tam na zawsze. Nie usunę ich, bo się nie da.
Myślałam znaleźć tu płomienny romans, lecz otrzymałam coś zupełnie przeciwnego.
Jak dzieciństwo może wpłynąć na dalsze życie? Mówią, że "czym skorupka za młodu nasiąknie.." i to właśnie autorka nam chce przekazać tą pełną brutalności historią.
Bohaterowie są jak ogień I woda. On, człowiek pozbawiony skrupułów, rządny władzy i poddania, Ona to ucieleśnienie niewinności, dobra i piękna. Różnice nie mają znaczenia, gdy w grę wchodzą uczucia. Niestety często są one zgubne.
Ile może znieść człowiek?
Fizycznie, jestem pewna, że wiele, lecz psychika ma swoje granice.
Znajdziecie tu motyw syndromu sztokholmskiego, radość czerpaną z cierpienia, uzależnienie i nadzieję, która dosłownie umiera ostatnia.
Zakończenie wywołało lawinę łez. Nie wyobrażam sobie jednak, by mogłoby być ono inne.
Historia nieszablonowa, pełna nienawiści, bezduszności, bólu wzruszająca do granic. Autorka, emocjami nie tylko zmieli nas w maszynce, ale złamie nie tylko serce ale i duszę.

Książka nie jest dla każdego. Nie bez powodu ma ograniczenie wiekowe. Zastanówcie się, czy na pewno chcecie i jesteście gotowi poznać tą historię.

Ja polecam i dziękuję, że taka Książka powstała.

meggi.books

"Ból psychiczny zawsze zostawia większe blizny, niż uraz fizyczny." (K.N.)

⬇️

"Tysiąc odcieni bieli"
Autor: Agnieszka Kowalska-Bojar @pisarz.babeczka
Wydawnictwo: @motylewnosie

Rafał po traumach dzieciństwa, nie umie...

Czytanie tej książki boli, nawet bardzo...
Ale i tak nie mogłam odłożyć jej nawet na chwilę...

TYSIĄC ODCIENI BIELI to zupełnie inne oblicze Agnieszki Kowalskiej-Bojar. To historia, która rozrywa serce i nie skleja go ponownie. To wyzierająca z kartek rozpacz i błaganie o miłość.
Jesteście gotowi, żeby to przeczytać?

Agnieszka na co dzień prowadzi małą piekarnię, ale gdy wisi nad nią możliwość jej utraty, za namową koleżanki udaje się na kolację firmową jako płatna towarzyszka. Tak właśnie poznaje Rafała, który bezpowrotnie zmieni jej życie.
On proponuje jej coś więcej za pieniądze. Ona nie chce się zgodzić. Niestety Rafał należy do mężczyzn, którzy się nie poddają. Gdy zaczyna coś do niej czuć, zatraca się odmętach swojego mroku.

TYSIĄC ODCIENI BIELI to opowieść o zależności pomiędzy dwojgiem ludzi. O nierozłącznej więzi, która zamiast dodawać sił, zdecydowanie je odbiera.

Gdy zaczęłam czytać, to nie mogłam przestać. Nie byłam w stanie odłożyć tej książki choć na moment, ponieważ historia Agnieszki i Rafała bezpowrotnie wdarła się do mojego serca i umysłu i nie chciałam utracić z niej choćby najmniejszego kawałeczka.
Nie sposób nie przeżywać tej opowieści i nie zastawiać się nad tym "co by było gdyby".
Nie jest to słodka opowieść ani przyjemny romans, dlatego też treść tej książki powinna dotrzeć jedynie do dojrzałych czytelników.

Czytanie tej książki boli, nawet bardzo...
Ale i tak nie mogłam odłożyć jej nawet na chwilę...

Jesteście gotowi, żeby to przeczytać?

Agnieszka na co dzień prowadzi małą piekarnię, ale gdy...

super; dawno nie miałam w rękach tak emocjonalnej książki; razem z naiwną romantycznie bohaterka płakała, śmiałam się i ją wyzywałam od najgłupszych i naiwniejszych kobiet na świecie, która slepo zauroczona i zqakochana w s...bez skrupułow i uczuć i któremu potrafiła wybaczyć całe zło;

Nad cukiernią Agnieszki zbierają się ciemne chmury - kamienice, w której się mieści ma przejąć krewny właścicielki. Za namową przyjaciółki kobieta zostaje jego płatną towarzyszką podczas firmowej kolacji. Rafał okazuje się wyjątkowo aroganckim mężczyzną, który dostaje wszystko, czego zapragnie. A teraz chce Agnieszki. Czy kobieta mu ulegnie? Przekonajcie się sami...
Książka zawiera ostrzeżenie, że jest dla czytelników 18+ - i nie jest ono tam dla ozdoby. To mocna książka, która doprowadzi do łez, wywoła wiele emocji, momentami obrzydzenie...
Bohaterowie... Agnieszka budzi sympatię, początkowo może też nieco politowania - swoją naiwnością i wiarą w drugiego człowieka. Potem głęboko jej współczujemy. Rafał - cóż ,mimo, że wiedziałam dlaczego stał się taki, jaki jest - nie potrafiłam wzbudzić w stosunku do niego cieplejszych uczuć. To jeden z tych bohaterów, którym nie życzy się dobrze. Cała historia podzielona jest na dwie części, ta druga jest zdecydowanie mocniejsza. Lubię sposób pisania Autorki, potrafi wciągnąć w historię I wykreować wyrazistych bohaterów. Tak jest i w tym przypadku. To smutna, mroczna opowieść, o obsesji, pożądaniu i emocjach. Bardzo poruszająca, kontrowersyjna i... nie dla każdego.
Na pewno zostanie na długo w pamięci. I daje do myślenia...

Książka...

• Literatura obyczajowa romans
  • 2024 Przeczytane
  • 0 0 inni polecają
  • Empik Go

Dodaj cytat z książki Tysiąc odcieni bieli