Things We Do in the Dark

Jennifer Hillier Wydawnictwo: Minotaur Books kryminał, sensacja, thriller
Minotaur Books
2022-07-19
2022-07-19

Głównego wątku morderstwa mogłoby wcale nie być. Książka w ogóle, by na tym nie ucierpiała, a przez mylny opis myślałam, że mam do czynienia z kryminałem. Zaoszczędziłabym chociaż czas. Rozwiązanie zagadki mocno rozczarowywujace. Autorka chyba nie mogła wymyślić bardziej oklepanego motywu zbrodnii, przysięgam.

W zasadzie 6,5/10
To moja druga przygoda z tą autorką. Pierwsza nie należała do udanych, ta na szczęście dostarczyła mi więcej rozrywki.
Historia barwna, dość złożona, choć wszystko na końcu łączy się w całkiem logiczną całość.
Uważam, że sprawa śmierci męża-komika była zbyt często spychana na daleki plan, aż czasami miałam wrażenie, że autorka zapomniała o tym elemencie i sprawcą będzie ktoś totalnie od czapy. Na szczęście jednak całkiem dobrze poprowadziła ten wątek.
To, co mi się nie podobało, to opowiadanie czasami tej samej historii z kilku perspektyw, które tak naprawdę niczego nowego nie wnosiły. Uważam też, że przedstawianie wszystkich szczegółów z przeszłości głównej bohaterki było zbędne i nie dodawało wiele do całości historii.
Ta książka, podobnie jak "Ty będziesz następna", jest, moim zdaniem, bardziej dramatem niż thrillerem i jako dramat czyta się ją całkiem przyjemnie. Zdecydowanie nie ma nudy.

W zasadzie 6,5/10

Książkę zabrałem ze sobą jako "wakacyjną" lekturę. Spore rozczarowanie choć nie miałem jakoś szczególnie wygórowanych oczekiwań. Fabuła przewidywalna i mocno naciągana, a zakończeni naiwne i niewiarygodne. Pozycję można zaliczyć do gatunku harlequin (przewijający się wątek wiecznej miłości. Bohaterka po wielu latach dowiaduje się, że jej ukochany , zupełnie nieświadomy tej miłości, jednak w przeddzień ślubu z inną dziewczyną w ostatnie chwili wycofał się z niego... I tym podobne bzdurki). Raczej trudno zakwalifikować tę opowiastkę do thrillerów. Szkoda czasu.

Umęczyła mnie strasznie..... nie rozumiem tyłu dobrych ocen, dla mnie bardzo słaba książka. Dużo dłużyzn. Przewidywalna i mało autentyczna historia. Rozczarowałam sie

Naciągane zakończenie.

Naciągane zakończenie.

To się po prostu czyta samo! Świetna książka, trzyma w napięciu i jest napisana bardzo przyjemnym stylem.

To moje pierwsze spotkanie z piórem Autorki, ale już wiem że muszę nadrobić poprzednie...

Paris odzyskuje przytomność w łazience. Słyszy krzyk oraz słowa to ona go zabiła... W wannie leży jej martwy mąż, a ona w dłoni trzyma brzytwę. Zostaje zatrzymana i oskarżona o jego zabójstwo.
Cała społeczność uznała ją za winną... Ale czy to ona popełniła tą zbrodnie???

Paris jest tajemniczą postacią i z czasem poznajemy jej życie przed tym jak poznała Jimmego...
Co kryje się za jej przeszłością??? Dlaczego tak się obawia, że może wyjść ona na jaw???

Chcecie poznać te tajemnice? Uwierzcie mi chcecie 😁
Bardzo Was zachęcam do sięgnięcia po tą książkę no jest naprawdę super.

Wciągnęła mnie od samego początku i trzymała do końca... W pewnym momencie zorientowałam się, że Paris to... a ciiiii nic nie powiem, czytajcie 😁

Cała społeczność uznała ją za winną... Ale czy to ona popełniła tą zbrodnie???

Paris jest...

Bardzo dobra książka, niby thriller ale moim zdaniem morderstwo jest tu tylko pretekstem żeby opowiedzieć o czymś równie przerażającym i co często ma również nie odwracalne skutki, a mianowicie pedofilia i przemoc.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ten „thriller” może nie przypaść do gustu fanatykom gatunku, ale muszę przyznać, że zaciekawiła mnie ta książka na tyle, że mam chęć sięgnąć po inne tytuły tej autorki.

Oznaczenie tytułu jako „thriller” to ogromne nieporozumienie… To raczej dramat obyczajowy (zresztą mdły i bez zaskoczenia). Postacie nijakie, historia jakby już znana (i to nie z jednego tytułu).
Jedyny drobny plus? Szybko się czyta, ale bez większego zaangażowania.
Rozczarowałam się. Zresztą jak poprzednimi tytułami autorki.

Jedyny drobny plus? Szybko się czyta, ale bez większego zaangażowania.
Rozczarowałam się. Zresztą jak poprzednimi tytułami autorki.

• Przeczytane w 2023
  • Przeczytane 2023