marisa 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 5 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-07 18:39:29
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
 
2018-09-27 15:17:34
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Odcienie magii (tom 1)
 
2018-09-27 13:16:55
Wypowiedział się w dyskusji: Jesienne zapowiedzi

Masz rację, ale coraz częściej myślę że pan Martin nawet nie zaczął pisać "Wichrów zimy" i nawet nie mamy się co łudzić.

więcej...
 
2018-09-26 19:40:54
Wypowiedział się w dyskusji: Jesienne zapowiedzi

Długo wyczekiwane to są "Wichry zimy" a nie tam jakiś "Ogień i krew" phi ;-)
Ale przeczytam, przeczytam!

więcej...
 
2018-09-26 09:24:27
Wypowiedział się w dyskusji: Najpierw książka, później film - zapowiedzi

"Ślepnąc od świateł" no już nie mogę się doczekać żeby zobaczyć co im z tego wyszło! mam nadzieję że będzie ok :-)

więcej...
 
2018-09-25 08:38:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam

Książka nie była zła, ale spodziewałam się czegoś ciekawszego. Główne postacie były po prostu nudnawe a przygotowania do skoku wlokły się niemiłosiernie. Sam napad też nie był jakoś szczególnie interesujący, a zakończenie niby oryginalne ale szczerze mówiąc czegoś się tam domyślałam. Generalnie mam wrażenie że wszystkiego tam było za mało. Jednym słowem ta książka była nijaka, a szkoda bo taki... Książka nie była zła, ale spodziewałam się czegoś ciekawszego. Główne postacie były po prostu nudnawe a przygotowania do skoku wlokły się niemiłosiernie. Sam napad też nie był jakoś szczególnie interesujący, a zakończenie niby oryginalne ale szczerze mówiąc czegoś się tam domyślałam. Generalnie mam wrażenie że wszystkiego tam było za mało. Jednym słowem ta książka była nijaka, a szkoda bo taki skok na kasę zasługuje na coś wielkiego a tu mieliśmy emocje jak przy napadzie na kiosk Ruchu.

pokaż więcej

 
2018-09-17 14:32:25
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
Cykl: Vernon Subutex (tom 3)
 
2018-09-08 18:27:01
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
Cykl: Vernon Subutex (tom 2)

Po długich poszukiwaniach Vernon zostaje odnaleziony, jest bezdomny, ranny, brudny i w kiepskiej kondycji psychicznej. Przy pomocy przyjaciół dochodzi powoli do siebie, ale okazuje się nie jest zainteresowany zmianą swojego życia, wręcz przeciwnie, teraz ulica jest jego domem. Brak ograniczeń i wolność sprawia że jest szczęśliwy, wokół niego tworzy się dziwna grupa którą łączy pewien sekret... Po długich poszukiwaniach Vernon zostaje odnaleziony, jest bezdomny, ranny, brudny i w kiepskiej kondycji psychicznej. Przy pomocy przyjaciół dochodzi powoli do siebie, ale okazuje się nie jest zainteresowany zmianą swojego życia, wręcz przeciwnie, teraz ulica jest jego domem. Brak ograniczeń i wolność sprawia że jest szczęśliwy, wokół niego tworzy się dziwna grupa którą łączy pewien sekret zdradzony przez Alexa, przyjaciela Vernona i gwiazdę rocka. Lecz jest jeszcze coś co sprawia że ludzie czują się szczęśliwi w jego towarzystwie, a tym czymś jest muzyka.
Świetna książka, przypomina że w życiu chodzi o coś więcej niż zarabianie pieniędzy. Wolność, przyjaźń, muzyka to jest coś że człowiek czuje się szczęśliwy.

pokaż więcej

 
2018-08-26 18:33:13
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam

To książka o radzeniu sobie ze stratą, ale czasami strata jest tak duża że choćbyśmy nie wiadomo co robili to nic nie przynosi ani ukojenia ani zapomnienia. Główny bohater książki, Janek wybrał ucieczkę podczas której na swojej drodze spotyka ludzi tak samo nieszczęśliwych jak on którym próbuje pomóc. Niestety czasami chęć niesienia pomocy jest tak wielka że przysłania zdrowy rozsądek i efekt... To książka o radzeniu sobie ze stratą, ale czasami strata jest tak duża że choćbyśmy nie wiadomo co robili to nic nie przynosi ani ukojenia ani zapomnienia. Główny bohater książki, Janek wybrał ucieczkę podczas której na swojej drodze spotyka ludzi tak samo nieszczęśliwych jak on którym próbuje pomóc. Niestety czasami chęć niesienia pomocy jest tak wielka że przysłania zdrowy rozsądek i efekt jest zupełnie odwrotny od zamierzonego.Po półtorarocznej tułaczce dochodzi do wniosku że pora wracać i ponieść konsekwencje swoich czynów, ale i w tym przypadku nie postępuje uczciwie wobec swoich najbliższych zostawiając decyzję o swojej przyszłości w ich rękach.

pokaż więcej

 
2018-08-23 15:51:38

Trochę inaczej sobie wyobrażałam głównych bohaterów ale fajnie że postawili na nowe twarze. Jeżeli serial chociaż w połowie będzie tak dobry jak książka to zapowiada się hit :-)

więcej...
 
2018-08-19 16:36:35
Wypowiedział się w dyskusji: Książki na Instagramie

Pewnie suma zwala z nóg ;-)) a tak poważnie to może jestem naiwna ale moim zdaniem nie wszystko robi się dla pieniędzy, przynajmniej w moim przypadku tak jest.

więcej...
 
2018-08-15 13:44:15

Ja też nie przepadam za biografiami, przeczytałam dokładnie cztery i to osób które dla mnie osobiście są ważne. Nie wiem skąd wynika ten "opór" :-)

więcej...
 
2018-08-15 13:34:45
Wypowiedział się w dyskusji: Twój Simon

Ja najpierw przeczytałam książkę i jako że bardzo mi się podobała to postanowiłam obejrzeć film. Określenie "słodki" jest jak najbardziej trafne:-) Bardzo fajnie dobrana obsada, fajny klimat i ogólnie film jest pozytywny i optymistyczny. Także polecam nawet starszym widzom, bo ja mimo że szkołę mam już dawno za sobą bardzo dobrze się na nim bawiłam.

więcej...
 
2018-08-13 17:58:16
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
Cykl: Vernon Subutex (tom 1)

Głównym bohaterem książki jest Vernon, były właściciel sklepu z płytami który po zamknięciu biznesu nie może znaleźć pracy a może nawet jej zbytnio nie szuka, ma jeszcze trochę płyt więc sprzedaje je przez internet ale gotówka szybko się kończy a czynsz trzeba płacić. Z pomocą przychodzi uzależniona gwiazda rocka Alex, który co miesiąc opłaca Vernonowi mieszkanie. Niestety po jego śmierci nie... Głównym bohaterem książki jest Vernon, były właściciel sklepu z płytami który po zamknięciu biznesu nie może znaleźć pracy a może nawet jej zbytnio nie szuka, ma jeszcze trochę płyt więc sprzedaje je przez internet ale gotówka szybko się kończy a czynsz trzeba płacić. Z pomocą przychodzi uzależniona gwiazda rocka Alex, który co miesiąc opłaca Vernonowi mieszkanie. Niestety po jego śmierci nie jest w stanie go opłacić i w końcu ląduje na bruk. Na szczęście nasz sympatyczny wielbiciel muzyki jest dosyć lubiany i znajomi nie odmawiają mu pomocy. Okazuje się również że Alex zostawił mu kasety z pewnym wywiadem którym interesuje się kilka osób. Cóż z tego wyniknie? tego dowiemy się w następnym tomie :-)

pokaż więcej

 
2018-08-09 17:39:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam

Bardzo fajna, pozytywna książka i co najważniejsze ze szczęśliwym zakończeniem!
Tak powinno być w życiu: po okresie niepowodzeń i kiedy wszystko idzie nie tak, w końcu wszystko obraca się o 180 stopni i czujesz że będzie dobrze :-)

 
Moja biblioteczka
211 32 130
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (5)

Ulubieni autorzy (4)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (4)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd