Ty będziesz następna

2021-04-14
Data 1. wydania:
2018-06-12
Beata Słama

Trzyma w napięciu, niebanalna intryga, wartka akcja i ciężko odłożyć czytanie! Polecam!

Wątek dobry. Bohaterka jakaś taka nijaka. Poziom książki monotonny. Poznajemy przeszłość i teraźniejszość bohaterki, ale akcji nie znajdziemy. Akcja jest dopiero na samym końcu i tez bez dreszczyku emocji. Zdecydowanie został tutaj niewykorzystany potencjał na dobry thriller.

Moje pierwsze spotkanie z autorka uwazam za .srednio udane . Nie byla to zla ksoazka. Calosc działa sie na roznych przestrzeniach czasowych. Stopniowo poznajemy przeszlosc glownej bohaterki, oraz wydarzenia ktore doprowadziły do tragedii. Zakonczenia poniekąd sie domyślam. Nie było tu zawrotnych momentów . i chyba tego trochę brakowało. Calosc byla utrzymana na takim monotonnym poziomie. Niestety chyba dosc szybko zapomne o tej pozycji.

O jeny, od czego zacząć? Bardzo mnie wciągnęła ta historia. Momentami była zbyt wulgarna i brutalna, ale do przeżycia. Historia bardzo smutna i czytając, nie jedną łzę uroniłem. Sposób, w jaki przedstawione są wydarzenia, jest szczegółowy i bardzo działają na wyobraźnie. Jakbym tam był i towarzyszył bohaterce. Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło. Naprawdę polecam każdemu 🙂😁

Trochę dobra, trochę zła. I książka i główna bohaterka. Zamysł ciekawy, ukazanie seryjnego mordercy przez śledzenie historii jednej z jego ofiar (ale nie śmiertelnej) ale wykonaniu czegoś zabrakło. Zawsze kończę książkę która zaczęłam czytać, a do zakończenia tej zabierałam się parę razy. Finału można się domyślić dużo wcześniej. Niewykorzystany potencjał na dobry thriller psychologiczny.

„Ty będziesz następna” jest wciągającą pozycja z rodzaju thrillera, sensacji. Jest wszystko czego można oczekiwać - zbrodnia, tajemnica, przyjaźń, sekrety, kłamstwa… Rasowy kryminał. Pierwszy raz miałam styczność z tą autorką, ale myśle że sie polubimy. Książkę czytało sie bardzo miło i przyjemnie, wciągająca fabuła, trzymająca w napięciu do samego końca. Do samego końca również nie możemy być pewni zakończenia książki.
Polecam każdemu, kto lubuje sie w tym rodzaju książek!

Już pierwsze przeczytane strony postawiły mnie do pionu.
Co tu się dzieje?

"Widzisz, co chcesz zobaczyć, a nie to, co jest."

Poplątane z pomieszanym...

Autorka powoli rozwija nić intryg i tragedii. Nie pozwala przerwać chłonąć lektury, podkręcając fabułę tak by zmuszała do jednego podejścia czytelniczego.
Odkrywasz tajemnice, wiesz co i jak, a tu nagle bomba informacyjna.

Bohaterem jest kłamstwo.
Zaleciałość z przeszłości, która kładzie się cieniem na życiu bohaterów.
Jak długo można ukrywać tajemnice?
Czy wzięcie odpowiedzialności za popełniony czyn, zwalnia z poczucia winy?

Zbrodnia i kara po latach.
Ale czy odkupienie win?

Szaleńczy tematycznie thiller.
Akcja poprowadzona perfekcyjnie, trzyma w szponach ciekawości do epilogu.
Nie rozczarowała mnie ani jedna strona.
Trafne myśli i spostrzeżenia błyskotliwe dialogi.

Już pierwsze przeczytane strony postawiły mnie do pionu.
Co tu się dzieje?

"Widzisz, co chcesz zobaczyć, a nie to, co jest."

Poplątane z pomieszanym...

Odkrywasz tajemnice, wiesz co i jak, a tu nagle bomba...

Pewnego dnia najpopularniejsza dziewczyna w szkole - szesnastolenia Angela Wong - znika bez śladu. Nikt nie wie, co się z nią stało, ani jej najlepsza przyjaciółka Georgina Shaw, ani przyjaciel obu dziewczyn - Kaiser Brody.
Po czternastu latach szczątki Angeli zostają znalezione w lesie za domem, w którym mieszkała Geo. Okazuje się, że Angela była ofiarą Calvina Jamesa, nazywanego przez policję Dusicielem ze Sweetbay. Ten sam człowiek zamordował trzy inne kobiety.
Dla wszystkich Calvin James to potwór i psychopata, lecz dla Georginy to jej wielka, młodzieńcza miłość. W liceum Geo i Calvin byli parą, a ich związek był burzliwy, namiętny, a jednocześnie toksyczny i opierający się o przemoc.
Od czternastu lat Georgina znała prawdę o śmierci przyjaciółki, lecz nigdy nikomu o niej nie powiedziała. Wyjawiła ją dopiero, gdy została aresztowana i posłana do więzienia za współudział. Tam odsiedziała wyrok pięciu lat i wyszła na wolność.
Wszyscy myśleli, że cała prawda wyszła juz na jaw i sprawiedliwości stała się zadość, lecz pozostają jeszcze kilka skrzętnie skrywanych sekretów. Wkrótce okazuje się, że Calvin James zbiegł z więzienia, a niedługo potem zostają odnalezione poćwiartowane ciała kolejnych ofiar. Czy Dusiciel ze Sweetbay znowu grasuje, a może to jego naśladowca. Czy Georgina powinna zacząć się bać, że morderca chce do niej dotrzeć?
"Ty bedziesz następna" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Jennifer Hillier, ale z pewnością nie ostatnie.
Już niemal w pierwszym rozdziale dowiadujemy się wszystkiego i można by pomyśleć, że autorka już niczym nas nie zaskoczy, a książka będzie nudna. Wręcz odwrotnie! Powieść podzielona jest na pięć części, a każda zaskakuje coraz to nowymi informacjami. Autorka świetnie poprowadziła narrację i stworzyła bardzo ciekawych bohaterów. Książkę się wręcz chlonie i chce dojść do prawdy, a jednocześnie nie chce jej kończyć. Polecam! Moja ocena to 9/10.

Zaintrygował mnie opis na tylnej stronie,zresztą jak zawsze przy wyborze każdej kolejnej lektóry .Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się proste lecz z każdym następnym rozdziałem ujawniają się nowe tajemnice...Coraz mroczniejsze i bardziej brutalne niż moglibyśmy się spodziewać...Serdecznie polecam;)

Na półkach: , , , ,

Genialny thriller psychologiczny, bardzo mi się podobał. Wciągał od pierwszych stron i trzymał w napięciu do ostatniej.