Kocham cię, mamo

Okładka książki Kocham cię, mamo Aleksandra Polańska
Okładka książki Kocham cię, mamo
Aleksandra Polańska Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Mroczna strona
Filia
2023-02-22
2023-02-22
literatura polska

Szukaj mnie

Córka Magdy, Klaudia, zaginęła 15 lat temu. Odtąd życie kobiety jest po prostu stagnacją, jest ciągłym oczekiwaniem na jakiekolwiek wieści o córce, nie chce przyjąć do wiadomości, że Klaudia już nigdy może nie wrócić. Dopóki nie usłyszy czegokolwiek na temat zaginięcia córki nigdy nie zazna spokoju. Kiedy pojawia się cień szansy, że córka żyje Magda robi wszystko by ją odnaleźć. I tak się właśnie dzieje, kobieta zaczyna prowadzić własne dochodzenie w tajemnicy przed mężem, gdy dochodzą ją słuchy, że Klaudia była widziana. Zwraca się z prośbą o pomoc do detektywa, który wcześniej zajmował się sprawą zaginięcia jej córki. Jednak Magda nie spodziewa się, co się wkrótce wydarzy...

Jest to thriller, który przedstawia do czego zdolna jest matka, by odzyskać dziecko. Jak długo jest w stanie nosić brzemię i ciężar straty a jednocześnie mając nieustanną nadzieję na odnalezienie córki. Bardzo dobrze napisana książka, dobrze poprowadzona fabuła. Czytając próbowałam przewidzieć zakończenie i miałam kilka rozwiązań, jednak pojawiały się tu plot twisty, których nie zdecydowanie się nie spodziewałam. Dobry thriller, który szybko się czyta ☺️

Książka dobra, ale nic poza tym. Historia trochę mało realna, postacie wyraziste, zabrakło czegoś co łączy ze sobą różne fakty. Czyta się przyjemnie, nie za długa, a zakończenie lekko zaskakujące.

Ciekawa historia . Czyta się bardzo szybko. Zakończenie mnie zaskoczyło.

Ciekawa historia . Czyta się bardzo szybko. Zakończenie mnie zaskoczyło.

Lubię dobre debiuty i z takim miałam okazję się zetknąć przy okazji czytania tej książki.

Magda siedzi w domu, nigdzie nie wychodzi, od 15 lat czeka na powrót córki, która pewnego wieczoru wyszła z domu idąc do koleżanki, nigdy tam nie dotarła, nie wiadomo co się z nią stało. Mąż Magdy pogodził się ze stratą córki, żyje, pracuje, chce by ich małżeństwo było takiej jak dawniej, niestety szanse na to są nikłe, żona nie daje sobie pomóc, zamyka się w swojej skorupie. Pewnego dnia kobietę odwiedza dzielnicowy, na dworcu widziano Klaudię, Magda na własną rękę rozpoczyna poszukiwania ufając tylko dziennikarzowi i nowej sąsiadce, czy słusznie? Wracając do sprawy sprzed lat może ściągnąć na siebie niebezpieczeństwo, zapomniane sekrety mogą ujrzeć światło dziennie, a prawda może okazać się bolesna.

Bardzo dobrze napisany thriller psychologiczny, wciąga i fascynuje od samego początku. Odczuwałam emocję Magdy jakbym sama nią była, w końcu straciła dziecko, nie wie co się stało, wszyscy przeszli nad tym do porządku dziennego a ona potrafi żyć tylko swoją stratą, nikt lepiej nie zrozumie kobiety, niż druga kobieta. Autorka dawkuje nam informację, wzbudzając ogrom emocji i budując napięcie, tu akcja nie pędzi, tu wszystko toczy się powoli, z rozmysłem. Obrazy jakie na początku podsuwała wyobraźnia w trakcie czytania zaczynały się zmieniać a prawda niekoniecznie była taka, jaką wydawała się na początku. Miałam swoje zdanie co do bohaterów, jednak w trakcie czytania zmieniłam o nich diametralnie zdanie, to było niesamowite.

Zakończenie mnie zaskoczyło, nie przewidziałabym takiego, ani przez chwilę, autorka tu bardzo mnie zaskoczyła.
Czekam na kolejna książkę autorki, tym debiutem postawiła sobie poprzeczkę bardzo wysoko, a Wam polecam całym serduchem „Kocham Cię, mamo”

Książka wciąga od pierwszych stron dzięki pomysłowi na fabułę. Sama historia jest smutna i pełna cierpienia. Autorka dobrze oddała emocje matki tęskniącej za zaginioną córką. W pewnym momencie nie wiedziałam co jest prawdą, a co wytworem jej wyobraźni, chciałam jak najszybciej dotrzeć do rozwiązania historii, które finalnie mnie zawiodło. Zakończenie wg mnie jest niestety słabe i nieprzekonywujące.

Interesująca fabuła. Świadomość potrafi nam płatać figle.
Duży plus dla Joanny Domańskiej - mojej ulubionej lektorki.
Nikt tak jak ona nie potrafi modulować głosu 😊
Mistrzostwo świata ❤️

Interesująca fabuła. Świadomość potrafi nam płatać figle.
Duży plus dla Joanny Domańskiej - mojej ulubionej lektorki.
Nikt tak jak ona nie potrafi modulować głosu 😊
Mistrzostwo świata ❤️

Klaudia, córka Magdy zaginęła 15 lat temu. Główna bohaterkę przez te wszystkie lata żyje w przekonaniu, że jej córka żyje. Kobieta nie potrafi wrócić do normalnego życia, w przeciwieństwie do jej męża.

Po kilku latach od zaginięcia, mąż Klaudii decyduje o przeprowadzce do nowego domu. Ma nadzieję, że nowe miejsce pozytywnie wpłynie na Magdę. Niestety kobieta całymi dniami, albo leży w łóżku, albo wpatruje się w okno podglądając sąsiadów. Kupujac jedzenie z baru mlecznego, pragnie udowodnić mężowi, że wszystkie obowiązki wypełnia sama.

Wszystko się zmienia, kiedy Magdę odwiedza dzielnicowy i informuje ja, że jej córka była widziana na dworcu.. Kobieta postanawia, że nie będzie informować o tym męża o rozpoczyna swoje prywatne śledztwo.

Do czego doprowadzi zawziętość i pragnienie odnalezienia córki? Jakie sekrety powiązane są z zaginięciem Klaudii? Jak potoczy się prywatne śledztwo głównej bohaterki? Czy Magda odnajdzie córkę? Komu jeszcze grozi niebezpieczeństwo? Czy ta rodzina ma jeszcze szansę na spokojne o szczęśliwe życie?

"Kocham Cię Mamo" to rewelacyjny thriller psychologiczny! Fabuła jest tak skonstruowana, że czytałam rozdział za rozdziałem. Kiedy już przeczytałam cała książkę, to było mi smutno, że to już koniec 😥

Czytając te książkę, miałam różne scenariusze na zakończenie. Autorka tak mnie wodziła za nos, że żaden z moich scenariuszy nie był tym prawidłowym 🤷‍♀️

Mimo, ze ta książka to thriller, to spotykamy tu taki rollercoaster emocjonalny, że ja nie mam pytań...
Zaginięcia to bardzo trudny i bolesny temat. Niestety w dzisiejszych czasach mamy z nim do czynienia codziennie. Nie próbuje i nie chce wyobrażać sobie tego, co czuła główna bohaterka.

Osobiście uważam, że to pozycja, która na pewno warto przeczytać! Mamy tu ciągle napięcie, sekrety, zagadki, zmiany akcji, nieprzewidywalne zakończenie o cały wachlarz emocji.

Tematem ksiażki jest zaginięcie nastolatki.Po 15 latach od zaginięcia Klaudii, Magda jej matka , żyje dalej w niewiedzy o tym co stało się z jej córka. Czy żyje, gdzie może być. Kobieta nie może wyjść z marazmu w jaki popadła po zaginięciu córki. Jednak pewnego dnia, do drzwi puka policjant, który twierdzi,że jej córka była widziana ostatnio w bliskiej okolicy..W tym samym czasie do domu naprzeciwko Magdy wprowadza się młoda para..
Czy młoda sasiadka Klara, z która zaprzyjaźni się Magda, okaże się osoba godna zaufania? Kim jest dziennikarz, który pomaga zagubionej matce w rozwikłaniu zagadki zniknięcia córki?
Książka wciągnęła mnie od początku, momentami trochę zgrzytało mi opisie emocji Magdy, a samo zakończenie nie do końca mnie usatysfakcjonowało.tak trochę zostało otwarte aby czytelnik mógł sobie sam dopowiedzieć według własnego uznania, albo możliwe że będzie kontynuacja? Czy będzie dalszy ciąg tej historii czy autorka napisze zupełnie inna , z chęcią po nią sięgnę :)
Polecam:)

“(...) ludzkie losy są nieodgadnione, a przeszłość nie powinna podlegać ocenie.”
Liczyłam na dobrą lekturę, ale nie spodziewałam się tego, że to będzie tak wciągająca i zajmująca książka, która zapewniła mi dwa dni spędzone przy dobrej lekturze. Moje matczyne serce trzepotało.

Magda od piętnastu lat boryka się ze stratą ukochanej jedynaczki. Pewnego dnia piętnastoletnia Klaudia zaginęła i od tego czasu nikt nie trafił na jej ślad.
Co jest gorsze? Znaleźć ciało córki, pochować ją, zamknąć pewien etap w życiu, lecz rozpaczać wciąż nad nieodwracalnością? Czy nie mając żadnych wieści, ani wiedzy o losach dziecka, żyć wciąż nadzieją, że kiedyś się odnajdzie?

Zrozpaczona matka każdego dnia czeka na powrót córki, nie traci nadziei na szczęśliwe zakończenie, ale pogrążając się w swej fiksacji oczekiwania odsuwa się od bliskich i znajomych. Nie wychodzi z domu, jest wycofana.
Tylko mąż trwa przy niej niezmiennie, ale jak długo jeszcze? Czy nie znajdzie pociechy w innych, bardziej otwartych na bliskość ramionach?

Ten marazm zostaje przerwany nieoczekiwaną wiadomością, że Klaudię widziano, że żyje i jest blisko.
Kobieta postanawia sama przeprowadzić śledztwo. Ma niejasne wrażenie, że nie może ufać nikomu, nawet mężowi, który pogodził się z utratą córki i pewnie dawno już ją pogrzebał. Magda zbiera się w sobie, zaczyna wychodzić z domu, szukać kontaktów z ludźmi, którzy mogliby być związani ze sprawą zaginięcia jej jedynaczki. Wciąż odbijając się od ściany i nie mogąc dotrzeć do prawdy, ze strzępków informacji rysuje się obraz zupełnie innej Klaudii, niż ten który zachowała w sercu. Mniej idealny.

To co zaczyna się przed nią odsłaniać robi się coraz bardziej niepokojące. A sekrety bardziej mroczne. W kim może znaleźć sprzymierzeńca, jeśli nie może ufać nawet przyjaciółce?
I czy można kogoś kochać za bardzo?

Wsiąkłam w tę historię. Zapadłam. Poziom utrzymywanego napięcia grał na moich emocjach.

Może zakończenie było lekko przekombinowane, wyjaśnienie też nie do końca realne, ale…? Kto wie…kto wie.
To w jakim stylu autorka postawiła przysłowiową kropkę nad “i” sprawia, że narody klękają. Ja mentalnie klęknęłam.
Sięgnijcie.

Kolejny świetny thriller w moich rękach.
Książka opowiada o losach małżeństwa Magdy i Marka których nastoletnia córka znika bez śladu 15 lat wcześniej. Kobieta popada w depresję jest na skraju wytrzymałości, tak naprawdę żyje z dnia na dzień. Zaniedbując przy tym siebie , dom i męża. On jednak bardzo ja kocha. Stara się jak może pomóc żonie odnaleźć się w nowej smutnej rzeczywistości. Znajduje nowy piekny dom i przeprowadzają się aby zacząć od nowa. Jednak czy to coś pomoże? Magda nadal nie ma siły wychodzić z domu. Powoli zachodzą w niej zmiany kiedy Marek wyraźnie daje jej znać, że on już tak dłużej nie może. Kobieta wie, że ppwoli lecz nieuchronnie jej małżeństwo dobiega końca. Wtedy dzieje się coś co daje jej iskierke nadzeji. Jej Klaudia, jej ukochana córka była widziana.
Zdesperowana kobieta w tajemnicy przed mężem postanawia na własną rękę wszcząć śledztwo. Poznaje dziennikarza Kacpra, który pomogą jej w poznaniu prawdy.
Magda nie jest świadoma, że ta prawda wcale nie będzie końcem wszystkiego. Może wrecz początkiem czegoś bardziej mrocznego niż się spodziewała? Jakie tajemnice pozna o swojej córce? Jakie sekrety ukrywa przed nią jej mąż? Co z tym wszytskim wspólnego mają nowi młodzi sąsiedzi z naprzeciwka?
Przyznam szczerze ,że to moje pierwsze spotkanie z @aleksandra_polanska_ig a jakże owocne. Jestem szczerze zaintrygowana fabułą i postaciami jakie wykreowała. Wartka i ciekawa akcja trzymała w ciągłym napięciu. Zakończenie było totalnym zaskoczeniem. A kiedy myślałam że już koniec... Autorka ostatnim zdaniem postawiła przysłowiową kropkę nad i.
Świetny thriller naszej polskiej autorki. Napewno sięgnę po kolejne tytuły.

Kolejny świetny thriller w moich rękach.

• Przeczytane 2023
  • Nie posiadam