Skuteczna ochrona przed infekcjami i wirusami.

Okładka książki Skuteczna ochrona przed infekcjami i wirusami. Ruediger Dahlke
Okładka książki Skuteczna ochrona przed infekcjami i wirusami.
Ruediger Dahlke Wydawnictwo: Vital zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Vital
2022-01-28
2022-01-28
9788382720877

Okładka książki Zwierzę odbiciem ludzkiej duszy. Jak zrozumieć siebie dzięki pupilowi Irmgard Baumgartner, Ruediger Dahlke
Zwierzę odbici... Irmgard Baumgartner...
Okładka książki Choroba Twoim przyjacielem - ulecz duszę, ulecz ciało Ruediger Dahlke, Dethlefsen Thorwald
Choroba Twoim ... Ruediger Dahlke, De...

„Ostatecznie wszystko ma sens. Nawet to, co na pierwszy, a czasem nawet na drugi rzut oka wydaje się być pozbawione sensu.”

Ostatnie lata uświadomiły nam, jak mało odporni jesteśmy na choroby. O ile ze znanymi dolegliwościami potrafimy sobie poradzić, to w przypadku nieznanych przypadłości zdrowotnych nie potrafimy znaleźć skutecznej ochrony. Tymczasem silny organizm to jest z pewnością gwarancją, że wyjdziemy z niedyspozycji zdrowotnych bez szwanku. Widoczne to jest chociażby w przypadku pandemii koronowirusa, przy której to odporność organizmu maiła kluczowe znaczenie. Wprawdzie zostało stwierdzone koniec pandemii i możemy w końcu funkcjonować jak dawniej, ale to nie oznacza, że covid całkowicie nas opuścił. Wręcz przeciwnie, według naukowców, ta choroba pozostanie z nami podobnie jak grypa i inne wirusowe schorzenia, dlatego ważne jest, by zadbać o siebie, by nie obawiać się krążących w powietrzu wirusów. Swoje spojrzenie na to zagadnienie i wskazówki na przyszłość zawarł autor w swojej książce pt.: „Skuteczna ochrona przed infekcjami i wirusami”

Ruediger Dahlke jest uznanym na świecie lekarzem, psychoterapeutą, ekspertem w dziedzinie duchowości oraz propagatorem zdrowia i autorem wielu książek na ten temat. Ja miałam okazję poznać jego cztery publikacje, takie jak „Superodżywianie”, „Lecznicze głodówki dla każdego”, „Zwierzę odbiciem ludzkiej duszy” i „Oszukując przeznaczenie”. Każda z nich była ogromnie ciekawą lekturą dostarczającą mi mnóstwo ciekawych informacji o Wszechświecie, ale też o nas samych.

Jego najnowsza książka „Skuteczna ochrona przed infekcjami i wirusami” ukazała się w Niemczech w 2020 roku, a więc w czasie wzmożonych zachorowań na covid. Publikacja pozwala spojrzeć na ten problem z punktu widzenia niemieckiego społeczeństwa, ale opisane zagadnienia dotyczą całego świata. Publikacja liczy sobie nieco ponad 134 strony tekstu, ale autor zawarł w nim to, co najistotniejsze, be zbędnego rozpisywania się, więc publikację czyta się dosyć szybko. Swoją wiedzę, przemyślenia, wskazówki i porady zawarł w czterech częściach złożonych z kilku do kilkunastu rozdziałów, w których porusza ważne tematy, uświadamiając nam jak ważne jest zadbanie o własną odporność.

Część pierwsza ma charakter ogólny, gdyż autor nakreśla problem zdrowotny i znaczenie silnego organizmu dla utrzymania zdrowia. Wykazuje, jak ważne jest jego wzmacnianie nie tylko poprzez farmaceutyczne specyfiki i szczepionki, ale też, a nawet przede wszystkim dzięki środkom i praktykom zaczerpniętym z medycyny naturalnej, którą on propaguje od wielu lat. Przedstawia dowody na ich skuteczność przytaczając wyniki badań, ale też argumentuje, dlaczego warto skierować swoją uwagę na tę dziedzinę terapeutyczną. W części drugiej porusza temat koronowirusa, opisując, czym zwykła grypa różni się od choroby nazywanej oficjalnie COVID-19 i dlaczego jest ona tak niebezpieczna. W części trzeciej poznajemy m.in. test, który wykaże nam, jak mocny mamy organizm, test na siłę agresji i ogólnie pomaga przyjrzeć się kondycji naszego ciała. Porusza też zagadnienie dotyczące szczepień, ale też poczucia szczęścia w pokonywaniu choroby, które okazuje się ważnym elementem w utrzymaniu zdrowia. Uważa on, że szczęśliwym ludziom powodzi się lepiej, mają udane relacje partnerskie, międzyludzkie, potrafią poradzić sobie z każdym problemem. Część czwarta pokazuje, czego nauczył nas czas pandemii i jakie nauki powinniśmy wyciągnąć z tego doświadczenia. Przez całą książkę przewijają się tego rodzaju wskazówki dotyczące wzmacniania organizmu poprzez odpowiednie odżywianie, suplementację witamin, ważnych minerałów i właściwy styl życia.

„Zamiast narzekać na kwarantannę i dostrzegać w niej ograniczenie wolności, powinniśmy wieszczcie ochoczo pozwolić sobie na odpoczynek i zamiast na zewnątrz, zwrócić się do środka siebie.”

Pan Ruediger Dahlke odkrywa przed nami zalety ćwiczeń oddechowych, medytacji mindfulness, spacery na świeżym powietrzu i jak najczęstszego przebywania na łonie natury. Nie bez znaczenia jest oczywiście odpowiednie odżywianie i dostarczanie naszemu organizmowi odpowiednich składników odżywczych, więc zamieszcza listę produktów, wspierające naszą odporność, a w czasie choroby przyspieszają powrót do zdrowia oraz praktyczne porady, które podpowiadają, jak odnaleźć się w nowej, popandemicznej rzeczywistości i ale też kilka własnych refleksji na ten temat. Napisał tę książkę, by pokazać pewne rozwiązania, ale też dać nadzieję, że przy odpowiednim podejściu i postępowaniu jesteśmy w stanie wyposażyć nasze ciało w potężną broń, jaką jest odporność, ale też zdrowy rozsądek.

Egzemplarz książki otrzymałam od portalu Sztukater

Dodaj cytat z książki Skuteczna ochrona przed infekcjami i wirusami.