Oszukując Przeznaczenie - co rządzi Twoim losem

Okładka książki Oszukując Przeznaczenie - co rządzi Twoim losem Ruediger Dahlke
Okładka książki Oszukując Przeznaczenie - co rządzi Twoim losem
Ruediger Dahlke Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Die Schicksalsgesetze. Spielregeln fürs Leben - Resonanz, Polarität, Bewusstsein
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2012-01-01
2012-01-01
978-83-7377-520-6
praca zbiorowa
Przeznaczenie

Okładka książki Zwierzę odbiciem ludzkiej duszy. Jak zrozumieć siebie dzięki pupilowi Irmgard Baumgartner, Ruediger Dahlke
Zwierzę odbici... Irmgard Baumgartner...
Okładka książki Choroba Twoim przyjacielem - ulecz duszę, ulecz ciało Ruediger Dahlke, Dethlefsen Thorwald
Choroba Twoim ... Ruediger Dahlke, De...

Zbiór nieobciążających esejów, mnóstwo refleksji, technik, opowieści. Polecam wszystkim, lubiącym duchowe historie. Bardzo dobrze się to czytało, przez to, ze niemal anegdotyczny styl, można odchodzić i wracać, dosłownie w każdym akapicie nowa prawda. Ale całość - nie jest napisana poważnie.

„Każdy żyje w swoim świecie, Ten, kto chce go zmienić, musi zmienić także samego siebie.”
Ale czy można zmienić swoje przeznaczenie, czy można je oszukać? Na to pytanie odpowiada nam dr Dahlke, psychoterapeuta, lekarz specjalizujący się w terapiach naturalnych.

Polaryzacja, rezonans i świadomość – jak mają się do naszego życia? Oprócz ostatniego, do tej pory nie zdawałam sobie nawet sprawy z istnienia takich czynników jak dwa pierwsze, a okazuje się, że mają one znaczy wpływ na to, co dzieje się w naszym życiu. Ale czy kiedy bliżej je poznamy, będziemy w stanie zmienić swoje przeznaczenie, czy pomogą nam one zrozumieć lepiej, to dlaczego czasem podejmujemy takie a nie inne decyzje?

Początkowo ciężko było mi się odnaleźć w słowach autora, który już od samego początku zasypuje nas fachowymi terminami, zwrotami. Jednak w miarę czytania nie tylko się odnalazłam, ale wręcz nie mogłam się oderwać od lektury. W poszczególnych rozdziałach zostają nam przedstawione wszystkie trzy prawa, ale żeby nie była to sucha wiedza, autor zasypuje nas masą ciekawych cytatów, wynikami badań, czy zadaniami, które potwierdzają, to jak wiele tracimy, kiedy nie zwracamy uwagę, na to co nas otacza.

Jedna z ciekawszych zasad to zasada PARS-PRO-TOTO czyli część albo całość. To, że w każdej małej komórce zawarta jest informacja dotycząca całego człowieka, wie każdy z nas ze szkoły, ale czy wiecie, że w małżowinie usznej odzwierciedla się cały człowiek:

„Oszukując przeznaczenie” to niezwykle interesująca książka, która pokazuje nam jak ważne jest postrzeganie świata, że warto znać prawa nami rządzące, by nie dać sobą manipulować, by nie szukać winnych za nasze niepowodzenia.
„Im więcej rzeczy ktoś pojął, tym mniej narzeka” – dlatego zachęcam do lektury, bo czas w końcu zacząć rządzić swoim przeznaczeniem :)

Dla wszystkich tych którzy mają ochotę bliżej przyjrzeć się zjawiskom polaryzacji, rezonansu i świadomości, mam do wygrania jeden egzemplarz książki, od Wydawnictwa Studio Astropsychologii. Wystarczy w komentarzu wyrazić chęć posiadania książki do najbliższej soboty, a w niedzielę wylosuję i ogłoszę zwycięzcę :)

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co rządzi twoim losem? Czy np. to, że spotkałeś na ulicy znajomego, o którym myślałeś wczoraj, a dawno go nie widziałeś, to przypadek? Czy uważasz że to, co 'ciągnie' Cię do Twojej drugiej połówki może mieć jakieś wytłumaczenie? Otóż ja wiem, że tak, i zamierzam Ci to trochę przybliżyć. Ale wiadomo, nie aż tak jak książka...

Oszukując przeznaczenie to książka, dzięki której dowiemy się, że ' ciągnie swój do swego ' to taka sama prawda, jak i ' przeciwieństwa się przyciągają' ? Wszystko to, co rządzi naszym losem, to tak naprawdę prawa rezonansu i polaryzacji.

Na wstępie przyznam, że książka do łatwych nie należy. Sprawiało mi czasem trudność czytanie jej, ponieważ bez znajomości fachowych terminów, tak naprawdę gubiłam się w tym wszystkim. Po pewnym czasie, zaczęłam jednak ją w pewien sposób rozumieć, co dało nawet dobre efekty. Również ze względu na to, że autor pisze o luźnych sprawach, wtłaczając pomiędzy nie ważne informacje, czytanie stawało się trudniejsze. Jednym może wydawać się, iż to dobrze - bo łatwiej się czyta. Mi zdecydowanie to przeszkadzało w skupianiu się, bo jak powszechnie wiadomo - jeśli jest coś luźniejszego, to już nie czyta się z taką ogromną uwagą jak tego, na czym trzeba się skupić żeby zrozumieć.

Niemniej jednak, książka sama w sobie jest ciekawa. Autor stara się nas nie zanudzać, i zapewne po to są te luźne teksty. Ponadto, gdzieniegdzie w książce znajdziemy ciekawe ilustracje. Możemy też zapoznać się z różnymi zestawieniami, statystykami, porównaniami... Jednym zdaniem? Nie da się nudzić.

Pisząc recenzję, zastanawiałam się, komu mogę polecić taką książkę. Więc... na pewno maniakom: osobom lubiącym tego typu rzeczy. Z pewnością też czytelnikom, którzy nie lubią się nudzić, i kochają dowiadywać się nowych rzeczy. Ta pozycja jest idealna, gdy mamy trochę więcej wolnego czasu, np. zbliżające się wakacje. I w dodatku myślę, że nie da się jej nie polubić... :)

Oszukując...

O Książce: Ruediger Dahlke jeden z najbardziej znanych autorytetów w dziedzinie duchowości i holistycznego zdrowia wprowadza Cię w arkana praw rządzących Twoim przeznaczeniem. Są one równie przewidywalne i pewne jak prawa fizyki, a ich znajomość może okazać się bardzo przydatna.

Prawa polaryzacji, rezonansu i świadomości to najważniejsze zasady kierujące życiem. To one określają rzeczywistość oraz oddziałują na różne obszary Twojego istnienia. Ich znajomość może przesądzić o sukcesie bądź porażce w każdym podejmowanym działaniu. Praktyczne zastosowanie tych reguł pomoże Ci nie tylko uniknąć cierpienia, lecz także wykorzystać swój pełen duchowy potencjał. Autor udowadnia istnienie praw dzięki odkryciom współczesnej fizyki i naukowym badaniom nad ludzkim mózgiem, a zawarte w książce ilustracje i ćwiczenia ułatwiają przyswoić opisane zasady.

„Każdy jest kowalem swojego losu” więc nie ma co zdawać się na przypadek tylko należy brać życie w swoje ręce. To Ty rządzisz swoim przeznaczeniem!

Książka jest typowym poradnikiem dotyczącym Przeznaczenia. W poradniku znajdziemy wiele rytuałów związanych z Oszukiwaniem Przeznaczenia takich jak np: Polaryzacja, Rezonans oraz te bardziej kontrowersyjne jak np: Synchronizacja...

Język autora jest bardzo interesujący książki nie czyta się jak poradnika ale bardziej jako rozmowę z z autorem lub lekarzem...

Oprawa graficzna jest świetna, piękna okładka oraz bogato zdobione strony oraz tytuły rozdziałów aż przyciągają do tego poradnika...

Podsumowując: Poradnik ten mogę polecić każdemu kogo interesuje sposób na Oszukanie Przeznaczenia, ponieważ znajdzie tu wiele ciekawych informacji...

Moja Ocena: 8/10

Powiem szczerze, że kiedy pierwszy raz przeczytałam tytuł i opis okładki, skojarzył mi się z filmem niskich lotów "Oszukać przeznaczeniem" którego jestem fanką. Doktora Dahlke znam już z poprzedniej książki, gdzie pokazał jak przez prosty język i świetne odniesienia potrafi przekazać swoją wiedzę i naprowadzić człowieka na dobry tor rozumowania by żył według swoich zasad. Tym zachęcona szybko zabrałam się za lekturę, której zawdzięczam miło spędzony czas na zadumie i analizie sił wyższych jak i swoich możliwości.

Jak z opisu książki wynika głównym celem jej jest zapoznanie nas z trzema najważniejszymi czynnikami które wpływają na nasze życie: polaryzacja, rezonans i świadomość, to prawa które zawsze pojawiają się w naszym życiu a o których istnieniu nie wiemy, lub nie interesujemy się. Dzięki tej książce dostajemy możliwość zapoznania się z nimi i zrozumienia poszczególnych faz naszej egzystencji.

Autor już od samego początku mówi nam, że to my kierujemy swoim losem, że wszystkie nasze osiągnięcia zależą tylko i wyłącznie o nas samych. Budzi to trochę kontrowersji - osoby wierzące nie zgadzają się z takimi stwierdzeniami mówiąc, że wszystko już wcześniej zostało zapisane a my tylko wykonujemy Boski plan stworzony indywidualnie dla każdej osoby. I jak tu się na coś zdecydować? Ja osobiście uważam, że po części autor ma rację i dzięki swoim wyborom które da się przewidzieć, bo w końcu kierują nami różne pobudki typu: marzenia, zainteresowania, wpływ ludzi dokonujemy decyzji które decydują o nas samych, z drugiej jednak strony jest jakaś siła która pcha nas w takim a nie innym kierunku, a której wytłumaczyć się nie da. Książkę można traktować jako ciekawy, jednak nic nie narzucający poradnik, który naprawdę jest wart uwagi.

"Oszukując Przeznaczenie" to napisana lekkim i łatwym językiem lektura, która boga w cytaty znanych osób, bogato ozdobiona ilustracjami i świetnie wydana sprawia wrażenie książki, która wciąga nas w wir tajemniczości samych siebie i wszechświata. I tak właśnie jest. Podparta odkryciami z dziedziny fizyki i naukowymi badaniami przemawia do nas jasno i klarownie, jednak jak już wcześniej wspomniałam nie narzuca niczego. Uwierzymy czy nie, to nie ważne. I tak wzbudzi w nas ziarenko intrygi i skłoni do myślenia.

Polecam każdemu. Bez wyjątku. Mimo iż może się to wydawać nudnym i bzdurnym poradnikiem o niczym, tak naprawdę jest to przelana wiedza nie tylko autora ale i innych ludzi, z której wychodzą fakty. Do tego zawarte w nim ćwiczenia umilą czas i pozwolą bliżej poznać tajemnice przeznaczenia nie tylko nas samych ale i ludzi nam bliskich. Od podstaw zostajemy zaznajomieni z naszym losem, którym - jeśli będziemy naprawdę się starać, zawładniemy bez większych wahań.

Ocena: 5/6
larysa-recenzuje.blogspot.com

Kto z nas nie chciałby oszukać swojego przeznaczenia? Z historii o Edypie, a nawet z bajki o Śpiącej Królewnie wiemy, że jest to niewykonalne. Próbowali już tego nawet Starożytni, tworząc Wyrocznie i wykorzystując w tym celu kapłanów, jednak nic z tego. Jedyne, co możemy zrobić, to spróbować zrozumieć niektóre mechanizmy rządzące tym światem, i właśnie w tym może pomóc nam dzieło niemieckiego pisarza, Ruedgera Dahlika.

„Oszukując przeznaczenie. Co rządzi Twoim losem” jest zgrabnie wydaną książką, zaznajamiającą czytelnika z trzema najważniejszymi prawami, mającymi wpływ na nasze życie – prawem polaryzacji, rezonansu i świadomości. Jestem przekonana, że większość ludzi nie ma pojęcia, że to właśnie one decydują o naszym losie, jednak dzięki doktorowi Ruedigerowi Dahlke’owi każdy ma możliwość dokładnie je poznać i zrozumieć w poszczególnych strefach naszego życia.

Przyznam się, że nie przypominam sobie, żebym w całym moim krótkim życiu słyszała o tak dziwnych i tajemniczo brzmiących prawach, dlatego podejrzewam, że mały odsetek ludzi jest zaznajomiony z tym tematem. W związku z tym, do lektury podeszłam z ogromnym zapałem, który zaczął gwałtownie maleć w trakcie czytania wstępu. Początek książki, tzw. „wstęp”, na ogół nie wygląda tak, jak w przypadku tej pozycji. Odnosiłam wrażenie, że autor wrzuca czytelnika na głęboką wodę i jest on skierowany dla osób, które na temat owych praw wiedzą co nieco. Dopiero, gdy przeszłam do właściwej części książki wszystko zaczęło nabierać sensu.

Autor w każdym z rozdziałów zaznajamia czytelnika z poszczególnymi prawami. Do lepszego zobrazowania mechanizmu ich działania podaje przykłady, zarówno z chemii, fizyki, literatury, ale również z życia codziennego. Zaprezentowane przez niego fakty oraz informacje wzbudzają zainteresowanie czytelnika, a zamieszczone przykłady ćwiczeń uatrakcyjniają lekturę. Ciekawym dodatkiem są mieszczące się na tylnych stronach rysunki, będące odpowiednikami biało-czarnych ilustracji pojawiających się w trakcie lektury. Bardzo użytecznym, a zarazem przyjemnym elementem są również cytaty oraz stwierdzenia, widniejące po bokach poszczególnych stron.

„Oszukując przeznaczenie. Co rządzi Twoim losem” jest wiarygodnym źródłem informacji dla każdego, kto interesuje się poruszanymi w książce zagadnieniami i chciałby poszerzyć swoją wiedzę na ich temat. Język autora nie jest typowo naukowym wywodem, chociaż mało mu do tego nie brakuje. Sposób przekazania informacji w taki sposób sprawia, że nie jest to książka dla wszystkich, bo do zapoznania się z nią potrzeba czasu oraz skupienia.

• Z polecenia do kupienia ...
  • Duchowość, ezoteryka, New Age
  • Moje lektury obowiązkowe (pierwsze w kolejce do czytania)
  • Biblioteka apokaliptyczna (odsłaniająca tajemnice)
  • Popularnonaukowe, antologie i opracowania wszelakie
  • Różne

Dodaj cytat z książki Oszukując Przeznaczenie - co rządzi Twoim losem