Zaginieni

Okładka książki Zaginieni Marcel Moss
Okładka książki Zaginieni
Marcel Moss Wydawnictwo: Filia Cykl: Echo (tom 2) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Echo (tom 2)
Mroczna strona
Filia
2022-02-09
2022-01-01
9788381958226
literatura polska zaginięcia zaginieni przemoc śledztwo policja detektyw zabójstwo morderstwo narkotyki przeszłość spisek manipulacja śmierć

Drugi tom serii „ Echo „
Tak samo dobry jak pierwszy !

Drugi tom serii „ Echo „
Tak samo dobry jak pierwszy !

9/10
Druga część serii Echo znowu zrobiła robotę. Historia kryminalna z dozą dramatu, brutalności, miłości i nadzieji w tle.
Kolejna część opowiada o Sandrze i Ignacym, którzy prowadzą Agencję Osób Zaginionych.

Tym razem zgłasza się do nich Jacek, który wychodzi z więzienia po 12 latach za gwałt na Gabrieli i morderstwo Rafała. Więzień cały czas utrzymuje, że został wrobiony i nie popełnić zarzucanego jemu czynu morderstwa. Detektywni starają się wyjaśnić okoliczności zaginięcia Rafała. Jednak nie jest to takie proste, cała wieś Mariupol coś wie ale nikt nie zamierza powiedzieć prawdy.

Natomiast zaginiona siostra głównej bohaterki, Lena, jest bliżej niż wszystkim się wydaje. Ale czy to napewno ona? Czy Sandrze tylko się to wydaje z tęsknoty i poczucia winy?

Za 2 tygodnie otrzymam kolejne dwie części owej serii i natychmiast wezmę się za ich czytanie.

9/10

Przeczytałam w mgnieniu oka, tak samo jak część pierwsza. Dużo się dzieje, mamy dynamiczną akcje od samego początku. Końcówka z niezłym plot twistem, spodziewałam się trochę innego zakończenia, ale się nie zawiodłam ani trochę! Zdecydowanie sięgnę po kolejny tom.

Jak czytać serię to od razu całą na raz.

Drugą częścią serii "Echo" jest książka pt. "Zaginieni", w której to w roku 2007 nad jeziorem spędzają romantyczny weekend Gabriela i Rafał. W nocy zostają napadnięci we własnym namiocie. Gdy dziewczyna odzyskuje przytomność, zauważa że Rafała nigdzie nie ma. Podejrzanym w tym zniknięciu jest narkoman Jacek, który miał konflikt z chłopakiem, a biwakował ze znajomymi nieopodal pary. Wkrótce mężczyzna zostaje uznany za winnego przez sąd za zabójstwo Rafała i ukrycie zwłok. Kilkanaście lat później, po odbyciu kary pozbawienia wolności, mężczyzna zgłasza się do Agencji Poszukiwań Osób Zaginionych "Echo". Klient uważa, że ktoś go wrobił a Rafał wciąż żyje. Igi wraz ze swoją wspólniczką Sandrą udają się do rodzinnej wsi Jacka. Rozmawiają ze sąsiadami, znajomymi, przyjaciółmi, dawnymi miłościami, ale nikt z nimi nie jest szczery. Czy parze detektywów uda się odnaleźć zaginionego sprzed kilkunastu lat chłopaka ? Czy odkryją prawdę co wydarzyło się nad jeziorem w tę feralną noc ?
Sandra zostaje wspólniczką Igiego w agencji. Detektywi wspólnie rozwiązują zagadki zaginięć osób. Pojawiają się również nowe informacje dotyczące zaginięcia Leny - młodszej siostry Sandry.

"Zaginieni" to druga część serii "Echo", która bardzo mi się podobała. Tajemnicze zaginięcia, sekrety oraz nieszczerzy ludzie, którzą wiedzą więcej niż mówią. Mam nadzieję, że kolejne części również będą tak dobre.

Jak czytać serię to od razu całą na raz.

Szybkie akcje, trochę zawiłe no i chciałabym się już rozstać ze Skorpionem, obawiam się że trzeci tom z jego udziałem przyćmi głównych bohaterów. Czas się przekonać

Póki co drugi tom jest równie dobry co pierwszy - zobaczymy jak kolejne. Dynamiczna akcja, fabuła trzyma w napięciu. Zdecydowanie polecam.

Super seria.

Super seria.

"Zaginieni" to mieszanka tajemnicy, napięcia i zaskakujących zwrotów akcji. Marcel Moss mistrzowsko buduje atmosferę niepewności i zagadki, prowadząc nas przez labirynt emocji i podejrzeń głównych bohaterów.

Akcja rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych – teraźniejszości i przeszłości, co dodaje historii głębi i dynamiki. Obserwując śledztwo Agencji Poszukiwań Osób Zaginionych „ECHO” w sprawie zaginięcia Rafała, czytelnik z wielkim zainteresowaniem próbuje rozwikłać zagadkę z przeszłości, która kryje klucz do rozwiązania tajemnicy.

Moss wciąga nas w wir emocji i wątpliwości bohaterów, prowadząc ich śladem przez zawiłe labirynty ludzkiej psychiki. Postacie są dobrze wykreowane, pełne sprzeczności i tajemnic, co sprawia, że są one nie tylko przedmiotem śledztwa, ale także zaskakujących odkryć na temat samego siebie.

"Zaginieni" Marcela Mossa to nie tylko świetnie skonstruowana fabuła i wciągająca akcja, ale także głęboka refleksja nad ludzką naturą i relacjami międzyludzkimi. Autor w sprytny sposób ukazuje, jak łatwo jest stracić zaufanie do innych, jak trudno jest odkryć prawdę w morzu kłamstw i ukrytych motywacji.

Jednym z największych atutów tej książki są z pewnością postacie, których psychologiczna złożoność i ewolucja w trakcie narracji sprawiają, że stają się one niemal żywymi istotami, z którymi czytelnik może się utożsamić lub przeciwstawić. Moss posługuje się subtelnymi szczegółami, by ukazać bogactwo ludzkich emocji i dylematów moralnych, co czyni tę powieść niezwykle angażującą dla czytelnika.

Ponadto autentyczność i dbałość o szczegóły w opisach miejsc i sytuacji sprawia, że czytelnik ma wrażenie, jakby przeniósł się bezpośrednio do świata przedstawionego, co dodatkowo wzmaga uczucie autentyczności i zaangażowania w historię.

"Zaginieni" to książka, która porusza nie tylko zagadkę kryminalną, ale także serca czytelników, skłaniając do refleksji nad wartością prawdy, zaufania i miłości. Marcel Moss stworzył dzieło, które z pewnością zadowoli fanów gatunku i zostanie na długo zapamiętane jako jedna z najlepszych kryminalnych powieści ostatnich lat.

Zakończenie powieści pozostawia czytelnika z satysfakcją, choć nie pozbawia go wciąż pewnych nierozwiązanych wątków, co dodaje smaczku i tajemniczości całości. "Zaginieni" to powieść, która wciąga od pierwszej strony i nie pozwala oderwać się aż do ostatniej kropki. Dla miłośników kryminałów i tajemniczych historii to lektura obowiązkowa.

Dużo bardziej wciągająca niż I część. W tej części autorka porusza problem przemocy domowej oraz przemocy psychicznej. Ukazuje jak trudne jest dorastanie z piętnem szkalowanego rodzica. Ciekawie zbudowana fabuła.
Wątki są kontynuacją I części.
Jest dużo zwrotów akcji. Kiedy już myślimy, że wiemy już wszystko okazuje się, że nie wiedzieliśmy nic. A to czego się dowiadujemy burzy wszystkie rozwiązania. Pod koniec książka nabiera zawrotnego tempa.

Wątki są kontynuacją I części.

JEDNI DOBROWOLNIE UKRYWAJĄ SIĘ PRZED ŚWIATEM. INNI NIE MAJĄ WYBORU…

Zakochani Gabriela i Rafał spędzają romantyczny weekend nad jeziorem. To miał być wyjazd, który pozwoli oderwać się od szarej rzeczywistości i trudnych relacji rodzinnych. Żadne z nich nie przypuszcza, że to będzie ich ostatni wspólny wyjazd. Ta noc na długo pozostanie w pamięci Gabrieli.

Zaginieni to kolejny to cyklu ECHO. Autor serwuje błyskawiczną akcję owianą tajemnicą, przekładaną z przeszłością. Mistrzowska intryga oraz spektakl manipulacji co czyni prawdziwą wybuchową mieszankę !

Zagubieni to kolejna świetna pozycja, która nie tylko dostarcza wielu emocji ale również pozostawia po sobie wiele przemyśleń nad ludzkim zachowaniem, postępowanie czy myśleniem. Autor świetnie kreuje postacie, które mają rozbudowane tło psychologiczne, a ich postępowanie jest logicznie wytłumaczone. Autor przeplata narracje swojej opowieść na dwóch płaszczyznach czasowych. Przeszłość związana z uprowadzoną Leną oraz zaginionym Rafałem oraz teraźniejszość w której Sandra i Igi prowadzą śledztwo w sprawie zaginionego Rafała, po którym ślad zaginął ponad 12 lat temu.

Tym razem do agencji poszukiwań osób zaginionych "ECHO zgłasza się osoba związana z wyjazdem wspomnianej pary. Jacek, który odsiedział w pełni wyrok za gwałt oraz w jego odczuciu za przypisane mu morderstwo. Początkowo sprawa wygląda abstrakcyjnie. Jednak po wstępnych ustaleniach śledczych z fundacji, pojawia się wiele nieścisłości. Zaczyna się pojawiać wiele pytań i pojawiają się sprzeczności. Z każdym dniem wychodzą na jaw fakty, które faktycznie sprawiają wrażenie, że Jacek nie jest odpowiedzialny za morderstwo. Po wstępnych rozmowach ze świadkami, którzy byli związani z feralnym dniem pojawia się wiele hipotez. Świadkowie manipulują swoimi zeznaniami, każdy przedstawia inną wersję wydarzeń. Co utrudnia dojście do prawdy. A ta jest szokująca.

Autor pomiędzy toczącym się śledztwem zabiera nas do wydarzeń z przeszłości kontynuując wątek z pierwszego tomu, dotyczący uprowadzenia siostry Sandry Milton. Skrupulatnie odkrywa po małym kawałku przeszłość Leny, która miała miejsce po ucieczce z rąk brutalnych oprawców.

"Z deszczu pod rynnę"

Oba wątki są bardzo ciekawe sposób ich narracji, bogate podłoże psychologiczne postaci i logiczne wyjaśnienie postępowania, które z początku może wydawać się irracjonalne. Jednak w odpowiednim momencie doczekamy się uzasadnienia podjętych decyzji przez bohaterów. Zapewnia to płynna linia chronologiczna, która w odpowiednich momentach przenosi nas do odpowiedniego punktu, który wiele wyjaśnia, ale również ukazuje nowe oblicza. W swojej opowieści porusza wiele tematów społecznych oraz takich które wykraczają po za normy społeczne. Brudny świat nielegalnych biznesów, narkotyki, niewolnictwo, prostytucja, sutenerstwo nielegalne walki to namiastka co serwuje Marcel Moss. Przedstawia świat oczami rekinów biznesu, dla których niecodzienna rozrywka staje się pasją, rozrywką, zabawą dostarczającym wysoki poziom adrenaliny, a dla biorących udział w tym przedstawieniu udręką i jedyną drogą do przetrwania. Świetnie wkomponowany przestępczy świat, który ma powiązania z prowadzonym śledztwem. Stopniowe odkrywanie kumuluje emocje, które na sam koniec spektakularnie wybuchają.

Drugi tom w moim odczuciu jest bardziej dynamiczny, intryga jest bardziej złożona. Mamy do czynienia ze zmową milczenia, która ma przykryć wiele pobocznych wydarzeń zarówno z przeszłości jak i aktualnych. Zarówno fakt, że sprawa dotyczy wydarzeń sprzed 12 lat automatycznie nadaje mocny akcent na przeszłość uczestników tragicznego wydarzenia. Wiele się wyjaśnia gdyż prowadzone śledztwo przez Sandrę i Ignacego powoduje , że autor odkrywa powoli kulisy uprowadzonej Leny. Dramatyczne zakończenie, którego się nie spodziewałem powoduje, że jak najszybciej musze sięgnąć po kolejny tom z cyklu.

JEDNI DOBROWOLNIE UKRYWAJĄ SIĘ PRZED ŚWIATEM. INNI NIE MAJĄ WYBORU…

Zaginieni to...

• Przeczytane 2022