Córka mordercy

Albatros
2022-02-09
2022-02-09
Xenia Wiśniewska

No wciągnęła mnie, czytało mi się ja szybko i nie mogłam się doczekać końca. Chyba spodziewałam się innego zakończenia, ale w sumie o to chodzi w thrillerach🙂 lubię książki Jenny.

Jak zwykle autorka trzyma opowieść w napięciu do samego końca....

Jak zwykle autorka trzyma opowieść w napięciu do samego końca....

jak uważałam do tej pory i właściwie cały czas uważam - Jenny Blackhurst pisze naprawdę dobre książki. co prawda dalej nie znalazłam od niej nic, co pobiłoby ,,Morderstwo na szlaku”, od którego zaczynałam swoją przygodę z jej twórczością, i która sprawiła, że właściwie mogę jej książki kupować w ciemno, jednak wciąż muszę powiedzieć, że jest to literatura bardzo wciągająca. z drugiej strony mam jednak ostatnio nieodparte wrażenie, że widać w książkach tej autorki pewien schemat, który pojawiał się w ostatnich 2 lub 3 pozycjach, po które sięgnęłam. i co dziwne, bo raczej nie powinno się łączyć, wydaje mi się, że Jenny Blackhurst ma trochę za dużo pomysłów na zwroty akcji. pod koniec tej książki ma się wrażenie, że dostaje się po twarzy wszystkim, co wymyśliła, nie do końca sprawdzając czy to się jakkolwiek łączy. jednocześnie sprawia to, że ostatnie około sto może 50 stron jest niesamowicie chaotyczne. niektóre wątki, które w normalnej sytuacji przy odpowiednim zaangażowaniu mogły by być podstawą osobnej książki są tu opisane dosłownie w 2 zdaniach. ta książka ma swoje dobre i złe strony, które właściwie się równoważą i sprawiają, że jest ona można powiedzieć przeciętna. całkiem przyjemna, ale raczej nie zapadnie na długo w pamięć.

Gdzie ona jest?

Kathryn wiedzie pseudożycie, w którym nie może się uporać z traumą z dzieciństwa. Gdy miała 5 lat zaginęła jej przyjaciółka Elsie a ojciec został oskarżony o jej zamordowanie, pomimo, że ciała nigdy nie znaleziono. Dziewczyna niestrudzenie odwiedza ojca, aby ten wyjawił jej miejsce, w którym spoczywa jej dawna przyjaciółka. Niestety bez rezultatu.

Gdy w 25 rocznicę zaginięcia Elsie w tym samym miejscu znika kolejna dziewczynka Kathryn postanawia pod nazwiskiem bratowej wrócić na wyspę i zrozumieć wszystko to co miało i obecnie ma miejsce. Akcja poszukiwawcza jest szeroko zakrojona. Dziewczynki szukają zarówno profesjonaliści, mieszkańcy, jak i przypadkowi ludzie.

Już pierwszej nocy po przybyciu Kathryn na wyspę ktoś wysuwa w jej kierunku groźby chcąc, aby ta jak najszybciej ją opuściła.

————

Lubię książki Blackhurst bo mimo, że nie są one doskonałymi thrillerami to czyta je się szybko i przyjemnie.

@jennyblackhurstauthor oddaje głos trzem narratorkom – Kathryn – tytułowej córce mordercy, Maggie – prowadzącej śledztwo obecnie zaginionej dziewczynki oraz śledczej Beth.
Każda z nich ma zupełnie inne spojrzenie na to się wydarzyło.

Oba zaginięcia ciągle się ze sobą przeplatają i są do siebie porównywane przez ww. kobiety i wszystkich wokół nich. Kathryn, która angażuje się w poszukiwania Abigail stale odkrywa nowe fakty związane z zaginięciem Elsie a tajemnice sprzed lat zaczynają powoli wypływać na światło dzienne…

Podoba mi się owiane tajemnicą zniknięcie Elsie, której ciała nie znaleziono przez 25 lat, domyślanie się co tak naprawdę tam się wydarzyło? Kto próbuje zastraszyć Kathryn? Czy Elsie nadal żyje skoro jej ciało nigdy nie zostało odnalezione?

Akcja rozwija się tu powoli, aby miarodajnie przyspieszać wraz z jej postępem i na samym końcu wykonać zwrot mający za zadanie wyrzucić nas z założeń, które przyjęliśmy.

Nie znajdziecie tu niczego odkrywczego, nic czego ktoś inny już by nie wymyślił, jednak Blackhurst ma dla mnie dar do prostego pisania przez co lekko czyta się książki przez nią napisane.

Gdzie ona jest?

Gdy w 25...

Długo wyczekiwana przeze mnie książka. Jak zawsze autorka nie zawiodła.

Długo wyczekiwana przeze mnie książka. Jak zawsze autorka nie zawiodła.

Kolejny rewelacyjny thriller psychologiczny wpisujący się w nurt gatunku domestic noir to powieść, która wprawi w zaskoczenie każdego czytelnika, książka po przeczytaniu której trzeba dać sobie czas na dystans i powrót do obiektywnego spojrzenia na świat.
Kathryn to 30 letnia kobieta, której ojciec odsiaduje wyrok w więzieniu za morderstwo jej przyjaciółki z dzieciństwa. Ojciec Katryn milczy, w czasie regularnych odwiedzin nie chce odpowiedzieć gdzie ukrył ciało uprowadzonej 5 letniej dziewczynki.
Nowe okoliczności sprawy w 25 rocznicę śmierci dziewczynki powodują , że Kathrin wraca na rodzinną wyspę, w rodzinne strony i włącza się w śledztwo.
Przerażająca i zaskakująca historia o życiu z piętnem zabójcy.

Dużo się tu dzieje,bardzo fajnie się czytało,świetny thriller psychologiczny autorki.

Ciekawa fabuła - dobrze się czyta. Polecam!

Ciekawa fabuła - dobrze się czyta. Polecam!

Co to była za książka!!!
No muszę przyznać, że takiego obrotu sprawy się nie spodziewałam. Może jestem mało wymagająca, ale muszę przyznać, że ta powieść była, jak dla mnie, genialna.
Przeżyłam dwa napięte dni czytając strona po stronie i emocje sięgały zenitu. Każdy wątek był domknięty, wszystko się na koniec wyjaśniło, a mnie ogarnął szok, w jaką niesamowitą przygodę zaprosiła mnie tym razem Jenny Blackhurst.
Świetna powieść, naprawdę świetna...

Co to była za książka!!!

Świetna książka, mroczna, tajemnicza świetnie się ją czyta. A gdy przestajesz to już zastanawiasz się co będzie dalej...

• Przeczytane w 2022
  • Audiobooki