Pragnę więcej

2022-02-09

Wyróżniona opinia i

Pragnę więcej

przeczytanych książek 1216 napisanych opinii 879

Wow, wow, wow. Krajewska umie w książki, a ta jest wyjątkowa. Krzywdą dla niej jest nazywanie jej erotykiem, bo w tej książce jest zdecydowanie coś więcej nic pospolite ruchanie. To książka dla kobiet i o kobietach. O dojrzewaniu, przeżywaniu wszystkich pierwszych razów, pierwszych miłości i zawodów uczuciowych. O poszukiwaniu. Pragnieniach i ich realizacji. O nierównościach. O zawiści i zazdrości. O szczerych uczuciach. Wielokrotnie się wzruszałam przy czytaniu i przeżywałam wszystko z bohaterkami. Niby książka osadzona jest w dawnym świecie pierwszych Słowian a jednak tematy są nadal aktualne. Pióro Krajewskiej jest lekkie, przez książkę się po prostu płynie. Autorka jest subtelna przez co wszystko co opisuje jest w dobrym guście, napisane z czułością, bardziej sensualnie niż erotycznie. Polecam ❤️

Moja ocena książki niestety mocno ucierpiała na tym, że nie wiedziałam, za co się biorę. Co jest tylko i wyłącznie moją winą. Urzeczona trylogią o Wilczej Dolinie chętnie sięgnęłam po kolejną książkę Marty Krajewskiej, licząc na historię w podobnym klimacie - pełną słowiańskich stworzeń i wierzeń. Nie spodziewałam się erotyku. I choć ta książka nie jest tylko nim, bo mamy tu również pięknie opowiedziane losy mieszkańców wioski, które nieustannie się ze sobą przeplatają i świetnie nakreślone relacje między bohaterami, to jednak liczba scen erotycznych mnie nieco przytłoczyła.

Nie twierdzę, że jest to książka zła, ale zabrakło mi w niej tego, za co Krajewską polubiłam - tym bardziej, że po wstępie liczyłam na więcej mamun i innych elementów z mitologii, a jest ich tu jak na lekarstwo. Wybitnie jest to przypadek "to nie ty jesteś problemem, tylko ja" - książka jest okej, ale ja nie jestem jej docelowym odbiorcą. Troszkę mi smutno, bo liczyłam na kolejny zachwyt.

Pragnę Więcej - Marta Krajewska
Czy ja sięgnęłam po romans? Bez namawiania, sama, z własnej woli?! Owszem! To totalnie nie mój gatunek, ale z Pragnę Więcej, to coś więcej niż tylko romans. To powrót do Wilczej Doliny, czyli do jednej z moich ukochanych trylogii fantasy. Marta Krajewska postanowiła napisać romans, z nutą erotyki, przedstawiający życie mieszkańców Wilczej Doliny. Nie znajdziecie tutaj motywów fantastycznych, oprócz kilku wspomnień o topielcach, czy historii dziecka uratowanego od mamun. Tutaj chodzi o relacje - damsko męskie, ale też przyjacielskie i rodzinne. Mamy tutaj dwie główne bohaterki, każda ma całkiem inny charakter i calkie inne życie. Nie raz się zaśmiałam, nie raz byłam wzruszona ze szczęścia bohaterów i nie raz płakałam przez ich bezradność i smutek. Myślę, że odebrałam tę powieść tak dobrze, właśnie przez to połączenie ze światem, do którego tęskniłam, trylogia Wilczej Doliny długo będzie w moim serduszku. Cudownie było wrócić do tej górskiej wioski!
Jeśli chodzi o erotykę, to nie była to książka wulgarna czy obleśna. Naprawdę dobrze się czytało, wszystkie erotyczne wątki były przemyślane i nie było ich wiele. Autorka porusza kwestię przyjemności kobiet, przemyca ważne refleksje dot. intymności, wstydu, orgazmu i.. jego braku.
Warto przeczytać, nawet jeśli nie przepadacie za romansami. A dla fanów Wilczej Doliny to pozycja OBOWIĄZKOWA!

Pragnę Więcej - Marta Krajewska

Sama autorka pisze ze przedstawiona swawolnos w książce jest niczym jednorożec w prawdzie historycznej ale jako czytadło inspirowane historią na dzień dzisiejszy jest ok

Jestem zachwycona tą książką! Polecam każdemu, połknęłam ją w kilka godzin. Wszystko dzieje się w Wilczej Dolinie, zwykłe codzienne życie prostych ludzi.

Bardzo przyjemna książka, która poruszyła bardzo istotny problem. Było to pierwsze podejście autorki do erotyki, ale zdecydowanie jest to bardzo udane podejście. Wszystko opisane jest delikatnie i ze smakiem, nie miałam poczucia, że coś mi tutaj nie pasuje. Spojrzenie na Wilczą Dolinę zupełnie z innej perspektywy niż do tej pory było udanym posunięciem.
Nasi bohaterowie przykuwali uwagę i wzbudzali mnóstwo emocji. Zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Niektórzy bardzo mi się przypodobali i kibicowałam im całym sercem, inni wręcz odwrotnie, powinno się ich wygnać z wioski!
Momentami zastanawiałam się, gdzie to wszystko zmierza i dlaczego autorka poprowadziła akcję tak, a nie inaczej, czemu tak gnębi naszych bohaterów, ale na końcu musiałam przyznać jej rację i stwierdzić, że poprowadziła wszystko najlepiej, jak mogła.
Powieść jest urocza i ciepła.

Nasi bohaterowie...

Czarująca powieść o dorastaniu pełna namiętności, pasji i słowiańskich wierzeń. W Wilczej Dolinie życie toczy się spokojnym rytmem zgodnie z porami roku i starymi obyczajami. Poznajemy bohaterów, patrzymy jak dorastają, jakie targają nimi emocje, jak tradycja, sąsiedzkie niesnaski czy przyjaźnie wpływają na ich wybory i dalsze życie w Dolinie. Przyznam, iż jest to pierwsza powieść autorki, jaką miałam okazję przeczytać, ale na pewno nie ostatnia!

Marta Krajewska "Pragnę więcej", lit. obyczajowa, Wyd. Lipstick Books
⭐⭐⭐⭐/5
"Pragnę więcej" to moja pierwsza książka Marty Krajewskiej. Kiedyś urzekło mnie jej opowiadanie. "Pragnę więcej" to słowiańska erotyczna historia, której bohaterami jest społeczność Wilczej Doliny. Być może większości już znanej. To początkowo dzieci, a później młodzi dorośli, którzy postanawiają odkrywać swoje namiętne oblicze.

Głowną bohaterką jest Jaruna, która wkracza w dorosłość. Jej oczami widzimy jak z dziewczynki zmienia się w kobietę. Jak jej relacje z chłopcami się zmieniają i zaczyna odkrywać w sobie pożądanie. Chciałaby posiąść jednego z przyjaciół, jednak dla niej wybrany jest zupełnie kto inny. Następuje ślub, zbliżenie, a później po prostu życie. W międzyczasie poznajemy zwyczaje innych bohaterów, inne namiętności jedne bardziej rozbuchane drugie mniej, a wszystko to oplecione naturą.

W tej książce znalazło się trochę słowiańskich rytuałów zgodnych z wierzeniami. Autorka pokazała jak wybierało się i dlaczego dziewczętom męża już wtedy, gdy były dopiero co małymi podlotkami. "Pragnę więcej" to nie tylko erotyzm, ale również intrygi wśród kobiet. W tej książce nie znajdziecie brutalnych scen łóżkowych, seksu co druga stronę. Wbrew pozorom to nie będą zwierzęce uniesienia jak można myśleć w stosunku do naszych przodków. Jest subtelnie, magicznie, czasem bardzo namiętnie. Ale w głównej mierze jest bardzo emocjonalnie. I to właśnie przez te emocje, jakie towarzyszom bohaterom, ta książka wywarła na mnie bardzo pozytywny wydźwięk.

Z całą pewnością sięgnę po wcześniejsze powieści tej Autorki.

Marta Krajewska "Pragnę więcej", lit. obyczajowa, Wyd. Lipstick Books
⭐⭐⭐⭐/5

"Seks, erotyka, seksualność to jedynie fragment większej całości, jaką stanowi życie, ale trzeba przyznać, że dość istotny. Dla jednych to rzecz prosta, intuicyjna, dla innych zagadka, którą trzeba rozgryźć, by dostać nagrodę".
Książka przenosi czytelnika w dawne czasy, przybliża kulturę Słowian i pozwala odkryć punkty wspólne z teraźniejszością (wkraczanie w dorosłość, pierwsze zauroczenia, los kobiet i ich związki z mężczyznami, różne potrzeby kochanków, kwestia otwartości i zaufania w związku, relacje między kobietami, zazdrość, siła plotki). Seks to temat tabu, o którym mało kto umie mówić, a książka to taka lekcja życia. Czasy się zmieniły, jesteśmy bardziej wykształceni i świadomi potrzeb, ale nie każdy znajduje spełnienie i miłość. Często świadomie godzimy się na pół środki. Tymczasem wystarczy poznać samych siebie, własne potrzeby i przede wszystkim rozmawiać z partnerem.

Dobra książka z przeplataniem historii słowiańskiej.

Dobra książka z przeplataniem historii słowiańskiej.

• Romans