Jego wróg

Okładka książki Jego wróg Beata Majewska
Okładka książki Jego wróg
Beata Majewska Wydawnictwo: Miraż Cykl: Seria arabska (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Seria arabska (tom 3)
Miraż
2022-03-02
2022-03-02

Ciąg dalszy historii Izy. Czyta się dobrze, trudno pogodzić się z takim traktowaniem kobiet.

Nie wiem, gdzie te emocje, które przeżywali inni czytelnicy ale u mnie nic się nie działo. Relacja między Izą oraz Omarem zawiera wszystkie stereotypowe zachowania, które przypisuje się arabskim mężczyznom, a księciom już w szczególności. Ta historia jest przerysowana, oparta na strachu przed nieznaną kulturą i przemocy.

Bardzo, ale to bardzo płakałam przy tej części.
Nie sądziłam, że książę może okazać się aż tak bezduszny i apodyktyczny. Zdecydowanie czarny charakter tej serii.
Polecam przeczytać i sprawdzić na własnej skórze, czy was też wzruszy.

Bardzo, ale to bardzo płakałam przy tej części.
Polecam przeczytać i sprawdzić na własnej skórze, czy was też wzruszy.

Najbardziej wzruszająca i emocjonująca historia głównej bohaterki Izabelli. Dlaczego? Sami przeczytajcie warto. Ta część wg mnie jest najlepsza z trzech dotychczasowo przeczytanych. Sięgam po ostatnią część, bo jest parę niewyjaśnionych spraw, które mam nadzieję zostaną rozwiązane.

Ta część to petarda! Co tam się działo... Połowa wydaje się być niemożliwa nawet do wyobrażenia. Nawet nie chcę myśleć, że taka historia mogła mieć miejsce, że takie wydarzenia mogły się zdarzyć.
Ta kultura, ich obyczaje, prawa są dla mnie nie do przyjęcia...

Ta kultura, ich obyczaje, prawa są dla mnie nie do przyjęcia...

To właśnie w tej części znienawidziłam księcia. Był bezwzględny. Współczułam Izie. Kibicowałam jej z całych sił. Sceny przyprawiały o grozę. Szybko się czytało przez to, że ciągle się coś działo.

Kolejna książka z serii przeczytana przeze mnie. Jak i poprzedniczki, napisana w sposób łatwy do zrozumienia. Także i tę pozycję czyta się naprawdę przyjemnie.
Pozycja dobrze oddaje arabskie realia, za co szczerze szanuję autorkę.
Jestem bardzo ciekawa kolejnej książki z sagi, jak również „Sekretów Orientu”.
Szczerze polecam serię osobom zainteresowanym kulturą arabską!

Pozycja dobrze oddaje arabskie realia, za co szczerze szanuję autorkę.
Jestem bardzo ciekawa kolejnej książki z sagi, jak również „Sekretów Orientu”.
Szczerze polecam serię osobom zainteresowanym kulturą arabską!

🌺 "Jego wróg" autorstwa Beaty Majewskiej jest trzecim tomem "Serii arabskiej" opowiadającej dalsze losy Izabelli i Omara.

🌺 Izabella trafia do więzienia, gdzie doświadcza przemocy i poniżenia. Dzięki wstawiennictwu Omara kobieta zostaje uwolniona i wraca do Polski, gdzie spotyka Dawida, który oferuje jej pomoc i wsparcie. Izabella i Dawid zbliżają się do siebie, a kobieta zaczyna czuć się w końcu szczęśliwa.
Tylko czy to szczęście będzie trwało wiecznie?

Czy Omar zapomni o Izabelli i pozwoli jej zacząć nowe życie?
Czy kobieta odnajdzie szczęście u boku Dawida?

🌺 Bardzo lubię arabskie klimaty i książki o tej tematyce zawsze mnie interesowały, także ta seria była na mojej liście odkąd tylko się o niej dowiedziałam. Autorka ma bardzo lekkie pióro, a jej styl pisania naprawdę przypadł mi do gustu. Nie wiem jak pani Beata to robi, ale każda kolejna część jest lepsza od poprzedniej, emocje wręcz kipią, a pędząca dynamiczna akcja nie pozwala na nudę.
Nie mogę też nie wspomnieć o okładkach tej serii, które są przepiękne oraz zaprojektowane z dbałością o najmniejsze szczegóły. Idealnie do siebie pasują i są prawdziwą ozdobą mojej biblioteczki.
Bohaterowie zwłaszcza Omar budzą skrajne emocje, ale właśnie dlatego powinniśmy czytać takie książki, gdyż pokazują inną kulturę a jak wiemy w muzułumańskim świecie kobiety nie są traktowane na rowni z mężczyznami, także może być to przestrogą dla dziewczyn podróżujących po tych krajach.
Jeśli lubicie romanse i klimat bliskiego wschodu to ta seria musi się znaleźć w waszych rękach.

[RECENZJA]
JEGO WRÓG
Autor: Beata Majewska
Wydawnictwo: MIRAŻ
Premiera: 02.03.2022
Tom 3: Seria Arabska

Seria Arabska od Beaty Majewskiej liczy cztery tomy. Przeczytałam już JEGO WYSOKOŚĆ i JEGO DRUGA ŻONA. Teraz jestem świeżo po lekturze trzeciego tomu czyli JEGO WRÓG.

WYBÓR JEST TRUDNY, A DECYZJA NALEŻY TYLKO DO NIEJ…

O ile pierwsza część nie wywołała u mnie wielkich fajerwerków, o tyle druga zaciekawiła mnie dużo bardziej, a finał mocno zaskoczył. Historia Izabelli od pięknej bajki, po złotą klatkę doprowadziła ją do… więzienia. Kobieta doświadczyła niewoli, była wielokrotnie poniżana, ale udało jej się przetrwać i wrócić do Polski, a wszystko dzięki Omarowi. Iza ma nadzieję, że sprawy związane z Jego Wysokością zostały raz na zawsze zamknięte. Sarnecka nie wie co ma ze sobą zrobić, ale najbardziej w świecie chce w końcu osiągnąć spokój. Los stawia na jej drodze nowego mężczyznę z którym zaczyna łączyć ją głębsza relacja. Okazuje się jednak, że książę al-Saud nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Iza wraca pod przymusem do kraju męża i musi podjąć bardzo trudną decyzję, która zaważy na całym jej życiu. Jakiego wyboru dokona kobieta? Czy będzie nadal z Omarem? Kim jest Jego Wróg? Czy madame będzie mogła jeszcze kiedykolwiek wrócić do Polski?

Co tu się wydarzyło! Zupełnie nie spodziewałam się takiego obrotu akcji. Emocję sięgnęły zenitu, a od książki trudno było się oderwać. Autorka zafundowała Czytelniczką prawdziwy rollercoaster emocji, gwarantowane szybsze bicie serca, strach, wzruszenie… . Po tej części już zupełnie inaczej postrzegam zarówno Omara jak i Izabelle, a przez to całą historię. Beata Majewska po raz kolejny przybliża arabską kulturę i zwyczaje panujące w krajach bliskiego wschodu. Osobie żyjącej w Europie trudno jest aż uwierzyć w wiele rzeczy. Większość zasad jest mocno skomplikowana, mam wrażenie, że tylko człowiek urodzony właśnie tam może je jakkolwiek zrozumieć i ich przestrzegać. Książka pełni nie tylko funkcję rozrywkową, ale ma również ostrzegać młode kobiety z krajów europejskich, by zanim postanowią związać się z mężczyzną z tamtych regionów wielokrotnie przemyślały swoją decyzję. Nie warto mieć złudnych nadziei na to, że nowy chłopak zmieni swoje zasady. Trzeba natomiast doceniać wolność jaką niesie nasza kultura i państwo. Cenić tą wartość i dbać o to by nigdy nie została ograniczona. Jestem ogromnie ciekawa co przyniesie część czwarta JEGO GŁOSEM, tym razem mamy również poznać bliżej stanowisko Omara.

[RECENZJA]
JEGO WRÓG
Autor: Beata Majewska
Wydawnictwo: MIRAŻ
Premiera: 02.03.2022
Tom 3: Seria Arabska

WYBÓR JEST TRUDNY, A DECYZJA NALEŻY TYLKO DO NIEJ…

O ile pierwsza część nie wywołała u mnie...

Przeczytałam książkę chyba na raz. Momentami odkładałam by ochłonąć i zabierałam się znowu za nią po chwili. Powtarzałam sobie "Oktawia, prolog! Pamiętaj o prologu". Ale nie dało się. Dusiłam się momentami łzami, przy jej modlitwie do Boga, nie widziałam już nic na oczy.
Ile człowiek poświęci czując śmierć za rogiem. Ile poświęci w imię miłości. Czytając tę część poczułam się, jakby autorka strzeliła nam w pysk z liścia🙈
Zaskakiwana byłam na każdym kroku. Nie zdawałam sobie sprawy z wielu rzeczy, które są tam praktykowane, doceniłam to co mam.
Musicie to przeczytać. Bajka zamieniła się w horror.

• Przeczytane 2022
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Jego wróg