Czarne i białe

Okładka książki Czarne i białe Liliana Więcek
Okładka książki Czarne i białe
Liliana Więcek Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Góralka i mafioso (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Góralka i mafioso (tom 1)
NieZwykłe
2021-11-17
2021-11-17
romans mafijny literatura polska Mafia Zakopane Góry

nawet fajna, chodz jak na moj gust chwilami za duzo opisow i rozwazań. Maja bardzo przezabwana, chodz chwilami tez z lekka infantylna. szkoda ze do reszty nie ma audio :/ bo na nockach w pracy bym z checia posluchala no ale trudno, bedsie czytane ;)

aaaa i z checią odstrzelilabym łeb ojcu Mai!!!!!

aaaa i z checią odstrzelilabym łeb ojcu Mai!!!!!

Suoer książka! Polecam

Suoer książka! Polecam

Super główna bohaterka.
Ciekawie pokazani górale, trochę mnie nawet przeraziło ich podejście do kobiet .
Książka fajnie napisana, tylko scena z koniem, smutna, przerażająca.
Polecam

Super główna bohaterka.
Książka fajnie napisana, tylko scena z koniem, smutna, przerażająca.
Polecam

🖤🤍RECENZJA 🤍🖤
"Czarne I białe "
Góralka I Mafioso #1
Liliana Więcek
#liliannawięcek

Czy wyobrażaliście sobie romans między rodowitą Góralką, a niebezpiecznym Mafioso???
Jak tylko zobaczyłam opis ,wiedziałam,że to chcę przeczytać na pewno.

Majka to kobieta ,która miała się urodzić chłopcem albo być całkowicie uległa ojcu.Niestety dla ojca dziewczyny tak się nie stało, nie dość, że kobieta się wykształciła ,to w dodatku jest w rodzinie czarną owcą. Nie zamierza żyć pod dyktando ojca i wychodzić za męża górala, którego On jej już wybrał.Jej babcia tak skończyła, matka I teraz bracia.

Kiedy więc po kolejnej kłótni z ojcem kobiecie zostaje odebrany pensjonat, który wyprowadziła na prostą i który dzięki niej świetnie prosperował,a dostaje w spadku stary rozpadający się budynek, z początku nie jest z tym zachwycona ale się nie poddaje.

W wyniku zbiegu okoliczności pod dach kobiety i jej przyjaciółki Renaty a zawita niee kto inny Jak mafioso ze swoją świtą z Florydy.

Michael to bezwzględny Gangster I jest najlepszy w tym co robi, nie ma taryfy ulgowej,jeśli ktoś musi zginąć to musi.
Stracił swoją ukochaną, po której nie potrafi pozbierać.
Gdy po latach w trakcie dokonywania zemsty zostaje ranny, i prawie przypłaca to życiem musi na jakiś czas odpocząć.
Trafia w do Zakopanego, gdzie w jego życiu zjawia się charakterna góralka,która trochę życia mu pokomplikuje..

Swoją drogą nie przypuszczałam, że górale mają taki ciężki żywot, o że mimo XXI wieku nadal są aranżowane małżeństwa. Nie cierpiałam strasznie ojca od Majki straszny tyran z tego górala był i Okropnie się czytało To co wygadywał, Niestety w niektórych momentach ciężko się ogarnia tą gwarę góralską po prostu musiałam się posiłkować tłumaczeniami ,które zostały zawarte w książce,a i tak było ciężko.Jeśli chodzi o całą historię to jest napisana rewelacyjnie,autorka miała świetny pomysł żeby połączyć dwa tak różne i odmienne światy No bo gdzie Mafia i gdzie górale ale jak widać udało się.
Końcówka książki spowodowała, że moje serce pękło na pół.
Scena z koniem mnie dobiła na maksa.
Z niecierpliwością sięgam po drugą część Bo przyszłość Majki i Michaela została wystawiona na ciężką próbę w zakończeniu

🖤🤍RECENZJA 🤍🖤
"Czarne I białe "
Góralka I Mafioso #1
Liliana Więcek
#liliannawięcek

Jak tylko zobaczyłam opis ,wiedziałam,że to chcę przeczytać na pewno.

Piękna piękna i jeszcze raz piękna ❤️

Piękna piękna i jeszcze raz piękna ❤️

Książka, po którą sięgnęła po wielu filmikach na tik toku. Przez pierwsze 70% zastanawiałam się po co ja ją w ogóle czytam. Zdecydowanie mogłaby być krótsza, ale... No właśnie mamy tutaj to "ale". Ostatnie 30% poleciałam za jednym zamachem. Ilość emocji jakie odczuwałam była masa,a zakończyłam z falą łez.

super książka o odważnej góralce i członku mafii; polecam

super książka o odważnej góralce i członku mafii; polecam

Ale fajna książka , ciężko się gwarę czytało ,ale poza tym super

Ale fajna książka , ciężko się gwarę czytało ,ale poza tym super

To, że jestem zaskoczona, to chyba mało powiedziane. Całkiem przypadkowo książka wpadła w moje ręce, z czego niezmiernie się cieszę. Taki niepozorny tytuł, a mieści w sobie rewelacyjną historię. Są charakterni górale, którzy nie uznają niesubordynacji. Wszystko zaplanowane, role rozdane, a tu nagle niespodzianka. W tą miejską sielankę wpadł niebezpieczny mafioso. Już wkrótce się okaże, że ich światy niewiele się różnią. W jednym i w drugim jest wiele niesprawiedliwości, złości, gniewu i rozlewu krwi.
Majka Goclon od zawsze była czarną owcą. W jej rodzinie prym wiedli mężczyźni, którzy kobiety traktowali jako towar , którego dla własnego zysku można sprzedać. Studiowała języki obce w Krakowie a powrót do Zakopanego był bolesnym doświadczeniem. Nie poddała się, nawet gdy ojciec wyrzucił ją do zaniedbanego pensjonatu. Za cel wyznaczała doprowadzenie Jagody do idealnego stanu, by godnie przyjmować turystów. Ojciec wyznaczył jej męża, sąsiada Marka, który był natrętnym,wrednym i niebezpiecznym człowiekiem.
Michael Adams zupełnym przypadkiem trafił do pensjonatu prowadzonego przez piękną góralkę. Za radą braci i przybranego ojca Pedro, wyjechał z Florydy,by odpocząć przed trudną akcją. Żył w mafijnym świecie,gdzie wróg czekał,by przejąć jego tereny. Musiał nabrać sił po niedawnym postrzale i odszukać przeciwników. Najpierw pozna zakopiańskie walory turystyczne.

Takiego połączenia się nie spodziewałam. Połącznie góralki z Zakopanego i mafiosa. Brawa za pomysłowość. Świetnie się czytało. Klimatu takiego góralskiego dodała gwara zakopiańska. Ojciec Mai okropnie działał mi na nerwy. Chciał sobie podporządkować córkę, jednak ona mimo wszystko dawało sobie radę. Wszystko zmienia przyjazd do jej pensjonatu niebezpiecznego mężczyzny z Florydy. Polubiłam od razu głównych bohaterów i kibicowałam im.

• Mafia
  • Romans