Listy ks. Stanisława Musiała do rodziny

Wydawnictwo: WAM
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7505-542-9
Snoopy

Zainteresowanie życiem i dokonaniami Stanisława Musiała SJ zdaje się nieustannie wzrastać. Burzliwa dyskusja wokół jego osoby koncentruje się często na tych jego działaniach, które przez wielu były uważane za kontrowersyjne. Na plan drugi schodzi bogata osobowość: człowieka prowadzącego głębokie życie duchowe, przenikliwego intelektualisty, gorliwego kapłana wrażliwego na ludzką biedę. Bardzo...

Bardzo ważnym źródłem do pełniejszego poznania ojca Musiała jest jego bogata twórczość epistolarna. Dzięki listom, które o. Stanisław pisał do najbliższych, możemy poznać jego najbardziej prywatne oblicze, kochającego syna, czułego brata, oddanego przyjaciela.
Niniejszy tom zawiera kilkadziesiąt listów z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, z czasów studiów ojca Musiała w Warszawie i pobytu za granicą. Książkę zamyka esej autorstwa Zofii Zarębianki o duchowości ojca Stanisława oraz wspomnienia jego rodzonych sióstr - Marii Sułkowskiej i Barbary Twaróg.

Betsy Pajest | 2016-02-12
Przeczytana: 2010 rok

Listy pokazują jak wrażliwym i pięknym człowiekiem był ten wspaniały Jezuita. Kochał ludzi i pomagał im żyć. Także zaangażowany był w Genewie w spór o oświęcimski Karmel, ale to nie ta historia//

Miśka | 2014-09-17
| 2013-07-08