Duchowny niepokorny: Rozmowy z księdzem Stanisławem Musiałem

Wydawnictwo: Świat Książki
83-247-0082-X
Snoopy

Za swoje głośno wyrażane poglądy ksiądz Stanisław Musiał, zmarły w 2004 roku jezuita, społecznik, publicysta i dziennikarz nie raz zbierał publiczne połajanki od zakonnych zwierzchników, narodowych fundamentalistów, a nawet samego księdza Prymasa. Opowiadał się za tolerancją, pojednaniem z Żydami, przeciw wojnie w Iraku... Był zaprzyjaźniony z autorami i często z nimi rozmawiał o swoim życiu, wierze i Kościele XXI wieku, który "zamiast o okrucieństwie aborcji mówiłby więcej o radości dawania nowego życia".

Betsy Pajest | 2016-02-12
Przeczytana: 2010 rok

Niedobrze zrobiona książka. Będzie lepsza. I czekam na nią tęsknie.

martin | 2016-04-17
Zydel | 2015-12-16