Notatnik ks. Stanisława Musiała. Jezuita w wytartym swetrze

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Prywatny notatnik Ojca Stanisława Musiała publikowany w 5 rocznicę jego śmierciOdnaleziony po śmierci ojca Musiała notatnik zawierający jego krótkie zapiski z lat 1982 1989) oraz luźne pojedyncze z lat dziewięćdziesiątych. Główna część materiału powstała podczas pobytu księdza za granicą (Francja, Austria, Niemcy) w trakcie pracy nad nigdy nie ukończonym doktoratem.Tekst bardzo osobisty, prywatny, łączący sprawy codzienne, praktyczne, doczesne (wzmianki o podróżach, hotelach, cenach, bibliotekach, czytanych książkach, spotkanych ludziach) z tematyką duchową, religijną, mistyczną (m.in. zapis modlitewnych rozważań, towarzyszących im przeżyć), świadectwo tego, jak codzienność ojca Musiała naturalnie wypełniona była wiarą, modlitwą, religijnością. Rodzaj wewnętrznego autoportretu ojca Musiała.Tekst Notatnika wzbogacony o wypowiedzi wspomnieniowe o księdzu Musiale ojca Józefa Augustyna (znalazca Notatnika), wywiad z jego przyjacielem Bernardem Alterem benedyktynem z Góry Syjon, biogram oraz fotografie z archiwum księdza, skany Notatnika.

Betsy Pajest | 2016-02-12

Niedobrze, ze te prywatne notatki księdza zostały opublikowane. Ja się z tym nie zgadzałam, ale cóż ja tzw. maluczka. Ktoś chciał tym nazwiskiem oświetlić swą gasnącą sławę. nie polecam tych zapisków,niczego o Ojcu Musiale nie wnoszą. nie powinny być publikowane

Marek | 2012-04-09

Bardzo osobiste intymne zapiski. Czasami aż może głupio czytać.

martin | 2014-09-02
Na półkach: 2014, Przeczytane