Pocałunki pod jemiołą

Super fajne opowiadania. Czytało się z przyjemnością i ciekawością.

Super fajne opowiadania. Czytało się z przyjemnością i ciekawością.

🌲POCAŁUNKI POD JEMIOŁĄ🌲

Książka składa się z dziewięciu, krótkich opowiadań z motywem zimowym i tytułową jemiołą, każde napisane przez inną autorkę.
Cóż chyba żadna historia mi nie przypadła do gustu, chociaż czasami myślałam sobie, że gdyby nie było tych przeskoków i by były dłuższe to bym mogła się zachwycić.
Jest jedna, która najbardziej zapadła mi w pamięci. Z jednej strony trochę abstarkcyjna, a z drugiej można na nią spojrzeć z różnych stron.
Kinga i Michał młode, świeże małżeństwo zostają rozdzieleni. Chłopak ginie w wypadku. Kobieta nie może sobie poradzić z całą tą sytuacją jest w kiepskiej sytuacji psychicznej i próbuje popełnić samobójstwo, ratuje ją nie kto inny jak zmarły mąż.
Pomimo, że ta historia jest przewidywalna to chwyta za serce i na dłuuugo zostaje w pamięci.
Wszystkie powieści są krótkie i czyta się naprawdę szybko. Fajnie, że w każdej części pojawia się tytułowa jemioła.
Jest to książka, która nie wywoła w was wielu emocji, jednak myślę, że jest to dobry przerywnik przy świątecznych przygotowaniach.

Moja ocena :
⭐️⭐⭐️⭐️⭐️⭐️/10

🌲POCAŁUNKI POD JEMIOŁĄ🌲

Jest jedna, która najbardziej...

Po okładce i opisie z tyłu książki myślałam, że jest to lektura dla młodzieży, a na pierwszej stronie był opis seksu. Po ponownym spojrzeniu na okładkę jest tam "kobieca strona literatury"

Pierwsze opowiadanie zaczyna się od seksu. Drugie mocno naciągane, Michał wrócił z zaświatów żeby jego żona nie chciała do niego dołączyć i poinformować ją że urodzi ich dziecko. Wzruszyłam się. Trzecie opowiadanie trochę kiczowate ale fajne. Pozostaje jeszcze 6 różnych histori. 😉

Po kiepskim początku stwierdzam, że całkiem ciekawy zbiór opowiadań.

W każdym z opowiadań pojawia się również tytułowa jemioła.

świąteczna antologia, która swoimi historiami rozgrzewa mroźne wieczory i przenosi nas w świąteczny klimat. #pocałunkipodjemiołą, od @videograf.sa to zbiór opowiadań stworzonych przez dziewięć polskich autorek. @ewelina.nawara, @malgorzatafalkowska, @mariazdybska, @magdalenajarzabek_autorka, @agnieszka.n.wojciechowska, @kbgrabowska, @agnieszka.zawadka_autorka, @martamatulewicz.official, @agnieszka__zakrzewska wspólnymi siłami stworzyły znakomitą , klimatyczną i miłosną książkę, w której motywem przewodnim jest jemioła. Symboliczna, zielona roślinka, która w okresie świątecznym kojarzy się przede wszystkim z pocałunkami. Podobno pocałunek pod jemiołą w czasie świąt daje szczęście i miłość na kolejny rok. I tak też jest w historiach opisanych w tej książce. Każde z dziewięciu opowiadań w większym lub mniejszym stopniu wiąże się z pocałunkami pod jemiołą. Mamy tu wiele historii miłosnych, namiętnych i pięknych, ale również wzruszających i trudnych. Okres Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Niektórzy czekają na święta cały rok, a dla innych jest to bardzo komercyjne święto. Jednak w głębi serca każdy marzy, aby w tym czasie wydarzył się jakiś cud. I tak też się dzieje. Każdy z bohaterów przeżywa święta zupełnie inaczej, jednak na drodze każdego z nich staje osoba, która sprawia, że te święta stają się wyjątkowe. Pełne niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji. Tak naprawdę każde z tych opowiadań bardzo mi się podobało, ale jest jedno, które dogłębnie mnie wzruszyło i zawładnęło moim sercem. #świątecznaobietnica, autorstwa @kbgrabowska to najcudowniejsza i najbardziej wzruszająca opowieść w tej książce. Niesamowicie mnie oczarowała. Naprawdę jestem pod wrażeniem. Pozostałe historie również były genialne i jedyne w swoim rodzaju. Swiateczne opowiadania, pachnące swierkiem, pierniczkami i pomarańczą to idealna lektura na chwilę zapomnienia przed zbliżającymi się świętami. Gorąco polecam 🎀

🎄RECENZJA 🎄
"Pocałunki pod jemiołą"
Lubicie zbiory opowiadań???
Ja kocham mocno💞
Miałam już serię walentynkową, wakacyjną, mroczną a teraz przyszedł czas na świąteczną.

Pocałunki pod jemiołą to 9 opowiadań,które przeniosą Was w okres świąt.
Niestety nie podobały mi się wszystkie,ale kilka zdecydowanie sprawiło, że zatęskniłam za tym magicznem czasem

Na specjalne uznanie zasługuje opowiadanie @katarzynygrabowska ,które sprawiło, że poleciały mi łzy.
To opowieść o magicznej sile jaką daje nadzieja. I prawdziwa miłość, a także móc wybaczania i godzenia się z losem.

"Wigilijna E-randka" @magdalenajarzabek to z kolei opowiadanie, które mnie rozbawiło, ale w dobrym i wzruszającym tonie.Pokazuje,że czasami wystarczy krótka rozmowa i wyjaśnienie sobie spraw zamiast gdybanie i nic nic nie robienie.

"Grzeszny Mikołaj " @ewelinanawara to z kolei opowiadanie kipiące erotyzmem i chemią między bohaterami ,ukazujące, że Grzeszny Mikołaj może być tym jedynym.😉

"W tym roku świąt nie będzie " to opowiadanie pokazało mi,że święta nie muszą być idealne, nie musi być posprzątane na błysk, nie musi być 12 potraw.Ale musi być wspólny czas dla rodziny. Że wystarczy odłożyć na chwilę telefon,przytulić się do ukochanej osoby,wysłuchać córkę i syna, pobyć z mężem,zjeść makaron z ketchupem ale razem, siedząc przy stole w miłości I szczęściu.

To były opowiadania,które szczególne miejsce zajęły w mim sercu . Były piękne, takie prawdziwe...
A kiedy w święta spojrzę do góry i natknę się na jemiołę, to pocałuję swoją drugą połówkę uśmiechając się promiennie. 🥰😋

Polecam tę antologię z przyjemnością..

🎄RECENZJA 🎄
"Pocałunki pod jemiołą"
Lubicie zbiory opowiadań???
Ja kocham mocno💞

Pocałunki pod jemiołą to 9 opowiadań,które przeniosą Was w okres świąt.

Na specjalne uznanie...

Witam Serdecznie. Moi Drodzy. Cały czas mamy upalne lato, ale w sumie mogę Was przenieść, do historii, w których akcja toczy się zimą. Dlatego, ponieważ Ta Antologia też mi się spodobała. Zapraszam na Recenzję.

Autorki: Ewelina Nawara.
Małgorzata Falkowska, Maria Zdybska, Magdalena Jarząbek, Agnieszka Nikczyńska-Wojciechowska, Katarzyna Grabowska, Agnieszka Zawadka, Marta Matulewicz, Agnieszka Zakrzewska.
Tytuł: Pocałunki Pod Jemiołą.
Wydawnictwo: Videograf.

Tytuły kilku opowiadań to: Budka Miłości, Świąteczna Obietnica, Wigilijna E-Randka, Świąteczna Podróź, Grzeszny Mikołaj, W Tym Roku Świąt Nie Będzie, Święta Na Maderze, Urok, Prawda W Twoich Oczach.
Każde opowiadanie jest inne. Ciekawie się czytało. Dlatego, bo było romantycznie, erotycznie, a nawet z fantazją. Takie są Pocałunki Pod Jemiołą. W kominku ogień, który wydaje odgłosy, za oknem śnieg.
Wszystkie dziewięć opowiadań oceniam wysoko.

Oprócz tego wszystkim autorom, recenzentom i ludzi dobrej woli polecam czytać mojego e-booka. Link w bio. Zapraszam. 😯

Moja ocena to: 1000 /1000.
Książka liczy 384 strony.
Polecam i pozdrawiam Was Serdecznie. 😯

Autorki: Ewelina Nawara.

Jestem zaskoczona tą wysoką oceną, bo według mnie to bardzo kiepski zbiór opowiadań. Jedno opowiadanie, które jest niesamowite i chętnie przeczytałam bym je w pełnej wersji książkowej to historia czarownicy i zmiennokształtnego w opowiadaniu "Urok" Agnieszki Zawadki. Z pewnością będę rozglądać się za innymi książkami autorki. Jeszcze potencjał dla mnie miały historie od Katarzyny Grabowskiej i Marii Zdybskiej. Reszty już nie pamiętam.

Jestem wielką fanką świątecznych klientów w książkach i zdecydowanie czekam cały rok, aby w odpowiednim momencie zacząć wprowadzać się we wspaniały, świąteczny klimat. Tak było i w tym roku.
Antologia "Pocałunki pod jemiołą" otwiera u mnie w tym roku sezon świątecznych klimatów i muszę przyznać szczerze, że to naprawdę udany początek tego wyjątkowego okresu!
Oby ta dobra passa trwała cały sezon!
Ostatnio coraz częściej i coraz chętniej sięgam po antologię, gdzie mogę poznać twórczość różnych autorów, historie nie są nadto rozbudowane i czyta się je bardzo szybko. Dokładnie tak było w tym przypadku. Poznałam twórczość wielu autorów, a w zasadzie autorek, gdzie większość z nich miałam przyjemność czytać po raz pierwszy. Jedne historię przypadku mi bardziej do gustu i wręcz pokochałam bohaterów, a obok innych przeszłam nieco bardziej obojętnie. Jednak w moim przypadku na wyróżnienie zasługuje historia Małgorzay Falkowskiej "Budka miłości", która wywołała we mnie wiele uśmiechu. Była to lekka i bardzo przyjemna historia zakochanych, których uczucie nie od razu połączyło. Chęć niesienia pomocy, która zbliża i łączy ludzi jest tutaj bardzo ważnym aspektem. Drugą wyróżniającą się historią jest "Świąteczna obietnica" Katarzyny Grabowskiej. Ta opowieść natomiast wprawiła mnie w nostalgiczny klimat, wywołała wiele wzruszeń i nie ukrywam, że podczas jej czytania zdarzyło mi się uronić łzę. Podczas czytania możemy również odczuć brak bliskich nam osób i ich wspomnieć, co czasem wywołuje radość, a czasem łzy. Brak bliskich przecież najbardziej odczuwalny jest właśnie w takim, wyjątkowym okresie.
Książka składa się na wspaniałe opowieści, które przypadną do gustu wszystkim tym, którzy lubią świąteczne klimaty. Ja podczas czytania bawiłam się naprawdę wyśmienicie i zdecydowanie poczułam świąteczny klimat, który już powoli zaczynam wprowadzać do swego domu!
Jeśli ktoś lubi świąteczne książki i chętnie sięga po antologię to zdecydowanie polecam połączenie tych dwóch atutów w książce "Pocałunki pod jemiołą"!

Oby ta dobra...

Tragedia, może ze dwa opowiadania były sensowne, jednak reszta była wręcz absurdalna.

Książka stanowi zbiór 9 opowiadań:
1) Małgorzata Falkowska „Budka miłości”. Rafał jest kapitanem drużyny pływackiej, a jednocześnie członkiem samorządu studenckiego. Pewnego dnia samorząd otrzymuje zadanie zebrania funduszy na leczenie dziewczyny chorej na ALS. Rafał wpada na pomysł stworzenia Budki miłości. Pomaga mu w tym przewodnicząca Adrianna, zwana przez niego Duśką.
2) Katarzyna Grabowska „Świąteczna obietnica”. Kinga i Michał dopiero co się pobrali a już niebawem zostają rozdzieleni. Michał ginie w wypadku samochodowym, z czym Kinga kompletnie nie może sobie poradzić. Ma swój plan. W wigilię chce dołączyć do swego ukochanego. Nagle zdarza się coś co nie miało prawa się zdarzyć, a co spowodowało, że Kinga odzyskała radość życia.
3) Magdalena Jarząbek „Wigilijna e-randka”. Wiki zostaje zaproszona przez przyjaciółkę na Wigilię. Odmawia jej, gdyż nie chce spotkać się z Piotrem, z którym połączył ja krótki wakacyjny romans. Postanawia umówić się na e-randkę.
4) Marta Matulewicz „Świąteczna podróż”. Ava w Boże Narodzenie ma lecieć do Wenecji. W samolocie spotyka Berniego.
5) Ewelina Nawara „Grzeszny Mikołaj”. Najlepsze przyjaciółki Iris – Stacy, Clara i Natasha, kupują jej na urodziny pokaz zespołu tanecznego Magic Mike. Początkowo niechętna Iris zgadza się na wypad i dobrze się bawi do momentu…. W jednym z tancerzy rozpoznaje przyjaciela brata Nathaniela, z którym nie miała kontaktu od lat.
6) Agnieszka Zakrzewska „W tym roku świąt nie będzie”.
Konstancja jest bardzo zapracowana. Przed wigilią poszczególni członkowie rodziny dostają przydział zadań do wykonania. Konstancja ma odebrać choinkę. W ten sposób poznaje Miłosza, chłopaka któremu niezbyt się układa.
7) Agnieszka Nikczyńska-Wojciechowska „Święta na Maderze”. Małżeństwo spędza Boże Narodzenie za granicą na Maderze.
8) Agnieszka Zawadka „Urok”. Astrid jest czarownicą. Pewnego dnia zjawia się u niej Samuel, któremu musi usunąć kulę.
9) Maria Zdybska „Prawda w twoich oczach”. Emma Fairfax przyjeżdża do domu na święta. Spotyka swego eks-chłopaka a zarazem przyjaciela Declana.

Jak to z opowieściami bywa jedne przypadły mi do gustu bardziej inne mniej. Zresztą widać to po moim wprowadzeniu.
Książkę oceniam na 6 pkt.

Książka stanowi zbiór 9 opowiadań:

• Świąteczne
  • Wydawnictwo Videograf
  • Przeczytane 2022

Dodaj cytat z książki Pocałunki pod jemiołą