Alter ego

Okładka książki Alter ego Anna Barczyk-Mews
Okładka książki Alter ego
Anna Barczyk-Mews Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Alter ego (Mews) (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Alter ego (Mews) (tom 1)
Novae Res
2021-11-29
2021-11-29
9788382195576

Fajna, ciekawa, trzymająca w napięciu, pełna akcji, wciągająca książka. Fajni bohaterowie, lekko się czyta. Z cyklu "z wszystkich niewydarzonych sytuacji, ta niewydarzyła się najbardziej" - książka trochę nierealna ale warta przeczytania 😁

Przebrnęłam przez tą część tylko dlatego, że kupiłam drugą i chciałam zapoznać się z fabułą pomimo to, że można czytać bez kolejności. Stwierdzam, że druga część o wiele lepiej napisana.

Recenzja booktoura

[…] Nawet gdy ci się wydaje, że to już koniec, zawsze warto czekać na coś dobrego, przełom nie pociąg, zjawi się nieoczekiwanie[…]

Q: Zgadzacie się z tym cytatem?

Ludmiła. Wspaniała kobieta, mająca na karku trzydzieści lat, ucząca się krav magii, wie, że może się sama obronić. Zakończyła nieudany związek i postanowiła spełnić się jako manager w klubie. Pewnego wieczorku poznaje przystojnego Zachara. Od tego momentu wszystko zaczyna się zmieniać, a Zachar ma tajemnicę. Co się stanie jak ona wyjdzie na jaw? Jak zareaguje Lutka? Tego musicie się sami przekonać.

Ta książka to istny diabeł wcielony🤣🤣wciąga od początkowych stron i nie pozwala skończyć. Autorka dała taki potężny rollercoaster emocji, że do tej pory się zbieram. Totalnie rozłożyła mnie na łopatki ze śmiechu, a prym wiódł tutaj nieoceniony, odważny, z charakterem ojciec naszej bohaterki. Oj ile łez wylałam przez niego to tylko ja wiem. Pokochałam tego staruszka. Ale to nie były tylko łzy ze śmiechu, ale też autorka sprawiła, że ogień trawił me ciało, włoski na ciele stawały dęba, a przyjemny prąd raził moje ciało. Były takie momenty również gdzie moje serce się zatrzymało, rozwaliło oraz oddech się wstrzymał. Natomiast droga autorko: tak się nie kończy książki!!! Oj nie

! Nie zgadzam się. I jak ja będę teraz żyła, nie wiedząc co dalej?😜

Podpisuje się obiema rękami pod tą pozycją. Jest niesamowita nie tylko ze względu na emocje, ale tez na tego wspaniałego pobocznego bohatera, który rozjaśni nawet twe pochmurne dni. Kocham tego człowieka. Polecam.

Recenzja booktoura

Q: Zgadzacie się z tym cytatem?

Ludmiła Batory "w życiu kieruje się tylko jedną zasadą -gdy możesz pomóc, zrób to, jeśli nie, to przynajmniej nie przeszkadzaj."

Dymitr Zachar Lebedev -syn syberyjskiego komandosa i polskiej prostytutki.
Gdy on "wkracza do akcji, szatan bierze urlop, żeby nie kłócić się o wpływy."

Czy tych dwoje mogło coś połączyć? Byli tak różni ale ponoć przeciwieństwa mają to do siebie, że się przyciągają. Tylko czy to było prawdziwe uczucie? Szczególnie ze strony Zachara?

"Alter ego" to jedna z lepszych książek jakie przeczytałam w tym roku! Już sama okładka urzekła mnie a to co jest w środku wow! Jestem zachwycona! Z wielką przyjemnością czytałam historię Ludmiły i Zachara. A wisienką na torcie okazał się ojciec dziewczyny i jego niesamowite poczucie humoru! Rety! Tu nie było cichego śmiania się w duchu! Te teksty niejednokrotnie powaliły mnie na kolana i powodowały głośne salwy śmiechu! I choć Zen mógłby być moim ojcem to uwielbiam gościa! Skradł moje serce i całe show! Muszę przyznać, że Zachar również był uroczy i choć był moment, że miałam ochotę udusić gościa gołymi rękoma to autorka sprytnie wybrnęła i wytłumaczyła jego postępowanie.
W tej książce bohaterowie są naprawdę świetnie wykreowani, do tego stopnia, że ciężko wybrać tego ulubionego. Zen, choć w tej części jest postacią drugoplanową no i ma już swoje lata to jestem pewna, że niejednej z Was skradnie serce! Mieć takiego gościa obok to lepsze niż wygrana w totka!

Może nie jest to typowo świąteczna/ zimowa historia ale to jak tu opisane są święta, przede wszystkim cudowna atmosfera w domu Ludmiły - chciałabym aby tak to wyglądało u mnie!

Jestem zachwycona książką!Świetna historia o miłości, rodzinie, stracie i nadziei na coś pięknego! A końcówka 😱💔 na szczęście jestem już po przeczytaniu drugiej części więc wiem co było dalej 😉

Dymitr Zachar Lebedev -syn syberyjskiego komandosa i polskiej prostytutki.
Gdy on "wkracza do akcji, szatan bierze urlop, żeby nie kłócić się o wpływy."

Jestem zachwycona książką i piórem Autorki. Wbrew wszystkiemu czego można sie spodziewać, jest to niesamowicie emocjonalna książka. Myślę, że ogromny wpływ na taki odbiór ma Rodzina Ludmiły. Jej Tato, ktory nie raz przyprawił mnie o atak śmiechu. Oraz jej Mama, wspaniała, mądra kobieta, którą poznajemy w nietypowy sposób.

Dla mnie to była książka na dwa wieczory. Nie mogłam i nie chciałam sie oderwać. Miłość, przyjaźń, strata, rodzina, trudne decyzje do podjęcia. Rozdarte serca. Rozstania i powroty. I zakończenie, ktore wywołało ścisk w żołądku i sprawiło, że z niecierpliwością czekam na drugi tom.

Aniu, jestem zachwycona Twoim piórem. Tym jak prowadzisz przez tą historię i tym jak bardzo tą historia mnie poruszyła ❤❤

Dla mnie to była książka na dwa wieczory. Nie...

Ludmiła Batory po trudnym rozstaniu z bezczelnym Bodziem ucieka do Gdańska. Musi zmienić otoczenie, bo w jej rodzinnej wsi ludzie gadają o ich związku. W mieście poznaje Zachara Lwowa, który oczarowuje ją od pierwszego spotkania. Ich relacja rozwija się błyskawicznie. Kobieta szybko przedstawia swojego wybranka tacie, Zenonowi, który jest tak wybitną postacią, że mogłabym przeczytać drugą książkę tylko o nim 😂

Równie szybko Miłka odkrywa, że Zachar w bagażu wozi broń. Kim jest mężczyzna? Po której stronie prawa stoi? Są dwie możliwości, ale póki co Ludka musi zaufać mu na słowo. Po poprzednim związku ma prawo być nieufna, bo została przez byłego potraktowana naprawdę podle. Zachar prosi o cierpliwość.

Sceny miłosne w książce są pięknie, subtelnie opisane a wyznania pełne żaru. Lwow porywa w wir uczuć. Ludmiła nie potrafi mu się oprzeć kiedy się spotykają, choć ma wątpliwości gdy są osobno.

Na drugim planie trwa obława na kryminalistę handlującego ludzkim towarem. Co wspólnego ma z nim Zachar?

Ludmiła tworzy z nim piękną parę, za to w duecie z ojcem jest niesamowicie zabawna i inteligentna. Matkę niestety pochowała parę lat wcześniej, ale na staruszka może zawsze liczyć.

Koniec jest niejednoznaczny, czekam na dalszy ciąg. Czytałam tę powieść o niewłaściwej porze roku, bo pod koniec opisane są święta Bożego Narodzenia i choć nie jest to słodka książka świąteczna to robi fajny klimat.

Książka napisana wspaniałym językiem, z humorem i świetną fabułą. Na pewno wyróżnia się na tle wielu oklepanych motywem książek np. szefa i podwładnej. Nie mogę się doczekać drugiej części, na szczęście, ukaże się już niebawem :)

Recenzja z Book Tour z książką
"Aler ego
Autorka
@ania_barczyk_mews
@wydawnictwo_novaeres
Oragnizowanego przez @uwielbiam_czytac bardzo dziękuję za możliwość udziału w Book Tour ❤️❤️

Bardzo ciekawa pozycja książkowa
Fajna fabuła , super bohaterzy . Znajdziemy w niej dużo humoru ,
Kochaj, jakby od tego zależało twoje życie.
Ludmiła, energiczna trzydziestolatka, adeptka krav magi, nie boi się nikogo i niczego. Po zakończeniu nieudanego związku postanawia zmienić otoczenie i przeprowadza się do Gdańska, gdzie zostaje menedżerką jednego z modnych klubów. To właśnie w swoim nowym miejscu pracy poznaje Rosjanina, Zachara Lwowa, który podaje się za łódzkiego biznesmena. Ale Ludmiła szybko wpada na trop jego prawdziwej tożsamości – wszystko wskazuje na to, że mężczyzna zamieszany jest w handel ludźmi. Rozum podpowiada, by trzymać się od niego z daleka, ale serce coraz mocniej popycha ją w kierunku silnych ramion i uwodzicielskich, granatowych oczu… Wkrótce Ludmiła będzie musiała odpowiedzieć sobie na pytanie: czy warto dać szansę miłości, nawet jeśli oznacza ona życie na granicy prawa?

Relacja głównych bohaterów jest mocno skomplikowana . Jest sporo akcji porachunki mafijne, tajne misje.gorace sceny . Książka jest pełna zaskakujących wydarzeń.
Napisana jest lekko i przyjemnie .
Polecam 💖

@ania_barczyk_mews
@wydawnictwo_novaeres

Bardzo ciekawa pozycja książkowa
Fajna fabuła , super bohaterzy . Znajdziemy w niej dużo humoru ,
Kochaj, jakby od tego zależało twoje życie.
Ludmiła, energiczna trzydziestolatka, adeptka...

Alter Ego to historia Ludmiły, która porzucona przez wydawać by się mogło miłość jej życia, postanawia zacząć nowe życie. Wyprowadza się do większego miasta, urządza sobie własne gniazdko, znajduje nową pracę i stara się czerpać z tego ile tylko może. W Końcu poznaje mężczyznę, który już od pierwszego spojrzenia intryguje ją i sprawia, że nie może przestać o niej myśleć. Przeżywają razem miłe chwile, romantyczne i spokojne, jednak również pełne emocji, czułości i namiętności. Okazuje się jednak że Miłka okazuje się środkiem do celu….
Książkę pochłonęłam dosyć szybko. Jest napisana lekkim i fajnym językiem. Ze względu na jednego z bohaterów(tu powiem że będzie o nim druga część) naprawdę można się uśmiać. Autorka bardzo obrazowo opisuje emocje bohaterów, ale również miejsca w których się znajdują. Bardzo podobały mi się opisy głównie opisy miejsc zamieszkania Ludmiły- dla kogoś z rozwiniętą mocno wyobraźnią to naprawdę raj, bo wszystko jest podane dosyć szczegółowe. Aż nie mogę się doczekać drugiej części:D

Dodatkowa gwiazdka za super humor jednego z bohaterów książki, niesamowicie uśmiałam się.....

• Polscy autorzy
  • Przeczytane 2022