Cel

Karolina Wójciak Wydawnictwo: Karolina Wójciak kryminał, sensacja, thriller
Karolina Wójciak
2021-10-21
2021-10-21

Zaczyna się intrygująco, historia wciąga na całego, kibicujemy raz jednym, raz drugim bohaterom. Oglądamy zdarzenia z różnych perspektyw. Musiałam robić sobie przerwy w czytaniu, takie emocje we mnie rozbudzała. Jednak jak dla mnie, chyba za dużo plot twistów, za dużo różnych wątków chciała w książce zmieścić autorka. Niemniej jest to kawał dobrej rozrywki!

Pani Karolina Wójciak jak zawsze w formie! Solidna dziesiątka się więc należy :)Ta kobieta ciągle mnie zaskakuje. Skąd ona czerpie pomysły oraz inspiracje na tak ''nieodkładalne'' książki to nie mam pojęcia. nie mniej jednak zawsze z chęcią sięgam po jej dzieła ;) Polecam!

„Człowiek to takie stworzenie, które potrafi samo sobie stanąć na drodze, blokując szczęście”.

Marek jest samotnym ojcem uroczej dziewczynki. Znanym i szanowanym lekarzem. Zamożnym i poukładanym facetem przedkładającym dobro dziecka nad swoje własne szczęście. Po wielu namowach ze strony rodziny, dzięki aplikacji randkowej, w końcu poznaje intrygującą kobietę. Ich relacja szybko z płaszczyzny online przenosi się na realne życie. Wszystko wskazuje na to, że przed Markiem otworzył się zupełnie nowy, ekstremalny rozdział w jego życiu.. Czas, który zmieni wszystko.

Oliwia od dziecka pracuje w „rodzinnej firmie”. W lepkim biznesie okalającym sieć polityków, celebrytów i mafii, gdzie sekrety, skandale i przekręty mają piekielnie wysoką cenę. Oliwia jednak bardzo lubi swoją pracę, ekskluzywną rzeczywistość, adrenalinę działającą na nią jak narkotyk. Pewnego dnia okazuje się jednak, że jej wytrenowana pewność siebie może zaprowadzić ją nie tylko na salony, ale także w ślepy zaułek..

Te dwie zupełnie niezależne historie znajdą na chwilę wspólny mianownik. Tylko, że wynik działań każdej z tych osób będzie zupełnie inny.. bo każdy ma tu inny cel, ten bardziej lub mniej uświadomiony.

„Cel” to kolejny kompletnie nieprzewidywalny, pełen skrajnych emocji i wybuchowych zwrotów akcji thriller w autorskim stylu Karoliny Wójciak. Tym razem Autorka bierze na tapetę sposób postrzegania ludzi w społeczeństwie poprzez ich powierzchowność, pozycję, wygląd. Bez mydła udowadnia, jak bardzo pozory mylą. Ja dałam się nabrać i to nie raz.
Polecam.

Bardzo dobra książka. Bardzo dobrze się słuchało, ciekawi dobrze wykreowani bohaterowie, wciągająca fabuła, aż chce się wiedzieć co będzie dalej. Brawa dla autorki za połączenie wszystkich wątków zrobiła kawał dobrej roboty. Ja polecam;)))

To moje drugie spotkanie z autorką i nie zawiodłam się. Zwrot akcji jest, zaskoczenie jest. Dodając do tego przystępne pióro i wciągającą fabułę mamy całkiem niezłą lekturę na zimowy wieczór.

Rewelacyjna książka !!

Ogromne brawa dla autorki za tak wymyślną intrygę.
Właściwie od początku mamy podane na tacy kto jest dobry a kto zły, a tymczasem...

Dwie równolegle toczące się historie widziane oczami Oliwii i Marka.
Nic nie wskazuje, aby mogły się kiedyś te historie połączyć.
Luksusowa dziewczyna realizująca określone zlecenia i ortodonta - rozwodnik prowadzący własna klinikę.
Kto niby ma być tym tytułowym celem ?

Mimo zamieszkania w Kanadzie Karolina Wójciak doskonale orientuje się naszych realiach.
Fabuła stoi twardo na ziemi, postacie z krwi i kości a opisywane sytuacje, mam takie wrażenie, mogłyby wydarzyć się w rzeczywistości.

Świetny język, doskonały styl, bardzo dobrze scharakteryzowane sylwetki głównych i pobocznych postaci.

To moje drugie po 'Apce' spotkanie z Panią Karoliną i na pewno nie ostatnie.

Polecam !!

8/10.

Rewelacyjna książka !!

Ogromne brawa dla autorki za tak wymyślną intrygę.

Dwie równolegle toczące się historie widziane oczami Oliwii i Marka.
Nic nie wskazuje, aby mogły się kiedyś te historie połączyć.

Nie dałam rady. Wszystko jest nie tak, począwszy od tandetnej i pretensjonalnej okładki, przez okropne, sztuczne dialogi aż po absurdalną do granic fabułę. Długo walczyłam, bo gdzieś do połowy. Naprawdę jest dużo fajnych książek, szkoda czasu na tę.

Nic nie jest takie, jakie wydaje się być. To motto tej książki i chyba najtrafniej oddaje sens. Niezwykle irytowała mnie Oliwia pracująca w agencji swej matki, niszczącej seksem kariery polityków. Ujmował mnie Marek samotnie wychowujące córeczkę.

Na pewno jest tak jak Ci się wydaje? Koniec zaskakuje

Na pewno jest tak jak Ci się wydaje? Koniec zaskakuje

Mega! Dawno nie czytałam tak wciągających książek jak te Pani Karoliny! A czytam ich sporo - ta była 3 w tym tygodniu ;-) Dziękuję i biorę się za kolejną.

• Audiobooki

Karolina Wójciak Cel Zobacz więcej