Karty zła

Trzyma poziom,ale zakończenie zbyt lopatologiczne!

Trzyma poziom,ale zakończenie zbyt lopatologiczne!

Całkiem nieźle i szybko się słuchało (Filip Kosior jak zwykle niezawodny!),ale kilka kwestii wpływa na raczej przeciętną ocenę: niepotrzebne wg mnie nagromadzenie brutalnych szczegółów w opisach zbrodni, znowu "romans" głównej bohaterki ze współpracownikiem (w kolejnych częściach też tak będzie?),infantylne i banalne dialogi "zakochanych" bohaterów, wpleciony na siłę wątek lekarza-pedofila jako marne nawiązanie do poprzedniej części. Historia zasadniczo mi się podobała, więc sięgnę po kolejną część z serii, ale czytałam już lepsze opowieści.

Bardzo dobrze się to czytało. Szybka, wartka akcja, bez zbędnych wydłużeń i niepotrzebnych wtrąceń. Jedyne co mi nie do końca pasowało to zbyt szybko rozwijająca się relacja miłosna Pani komisarz. Samo wyjaśnienie tej zbrodni (jak do tego doszło i kto jest za to odpowiedzialny) też nieco naciągane, ale mimo wszystko bardzo mi się podobała.

31/52/2024

31/52/2024

Świetna rozrywka (dla mnie akurat w formie audiobooka).
Pierwsza część serii wydaje mi się bardziej nietuzinkowa pod względem tematyki. Ta jest nieco "oklepana", ale w fabule równie ciekawa i wciągająca.

Świetna rozrywka (dla mnie akurat w formie audiobooka).

Po zapoznaniu się z pierwszą częścią cyklu miałam nadzieję na coś bardzo dobrego i nie zawiodłam się. Kolejna kryminalna zagadka, którą ma rozwiązać Zuzanna, jest mocno zagmatwana, mimo że na pierwszy rzut oka sprawcę złapano praktycznie od razu. Powiązania między bohaterami są mocno splątane, a tropy mętne i trudne. Prawdziwi sprawcy uknuli naprawdę grubą i mistrzowską intrygę.

Dodatkowym atutem jest to, że autor pociągnął wątek z poprzedniego tomu, Zuzanna nie odpuściła poszukiwań lekarza odpowiedzialnego za pomoc w molestowaniu dzieci z domu dziecka.

Rozwija się też wątek życia osobistego Zuzanny, choć nie wybija się on na pierwszy plan i nie psuje przyjemności z lektury, za to lekko ją urozmaica. Książki wysłuchałam w formie audiobooka i zabieram się za kolejną część.

To druga pozycja Autora, po którą sięgnęłam. I tym razem się nie zawiodłam! Świetna zagadka kryminalna, dobrze zbudowane powiązania między postaciami i wydarzeniami, podobało mi się też dyskretne nawiązanie do poprzedniej części. Momentami śmieszna, chwilami przerażająca i często zaskakująca. A przy tym naprawdę bardzo realistyczna, ta historia naprawdę mogła się wydarzyć, nic nie jest przekoloryzowane. Na pewno sięgnę po kolejne książki.

Tom 1 serii z Zuzanną oceniłam słabiej, może dlatego, że wiedziałam jaki skok w pisaniu zrobi autor. Tutaj, tj tom 2 gwiazdeczka wyżej. Mariusz Kanios właśnie utwierdza mnie w przekonaniu, że co książka, to lepsza! Naprawdę dobra pozycja, mnie się podobało 😁
Przede mną tom 3 no i .... Szanowny Panie Mariuszu.... przeczytałam już wszystkie, haha zatem czekam 😘 stawiając poprzeczkę bardzo wysoko, bo wiem co Pan potrafi. Dziękuję 🥰

Świetna, wciągająca historia.

Świetna, wciągająca historia.

Kolejny świetny kryminał spod pióra Pana Kaniosa. Powieść jeszcze lepsza niż pierwsza część. Ciekawe, zaskakujące zakończenie. Takie książki po prostu z żalem, że to już koniec, odkłada się na półkę. Polecam.

• Audiobooki