Nie mów nikomu

Karolina Wójciak Wydawnictwo: Karolina Wójciak kryminał, sensacja, thriller
Karolina Wójciak
2022-11-17
2022-11-17

Jestem patriotką jeżeli chodzi o książki. Cieszę się, że jest co czytać na tym polu. Ciekawa pozycja. Kilka mylnych tropów, trochę powiązań, trochę grzebania w przeszłości. Generalnie na plus.

Książka przeczytana w mgnieniu oka! Bardzo dobra, wciągająca, ciekawe zwroty akcji. Polecam!

Bardzo dobra książka. Naprawdę warto się w nią zagłębić. Wciągająca opowieść, ciarki podczas czytania i chęć dowiedzenia się, co się wydarzy, i jak akcja zostanie poprowadzona.
Chyba polubimy się z Panią Karoliną.

Chyba polubimy się z Panią Karoliną.

Wszędzie po prostu ciary!!! Uwielbiam wszystko, co wychodzi spod pióra Karoliny. To jest rasowy kryminał z mega ciekawą fabułą. Oczywiście dla mnie najbardziej genialne jest to , że to co jest w tej książce, zmusza mnie do tropienia w swojej głowie swoich kierunków zbrodni, sensacji, powodów. Bohaterowie są elegancko osadzeni i intrygują swoimi osobowościami. Nie wiem skąd Karolina czerpiesz te charakterystyki postaci, ale robisz to obłędnie! Pełna satysfakcja i zaskoczenie. Nie odrywałam oczu od kolejnych kart sensacji i wiem, że czytelnicy, będą także zachwyceni, jak tylko zaczną czytać Nie mów nikomu.

Jak dla mnie mocna książka, nie tyle przez historię i fabułę, ale przez opis emocji bohaterów, które mocno oddziałują i przenikają do emocji czytelnika, o ile je zna i potrafi się w nie wczuć. A sama historia czasami przedstawia bardzo przykrą i negatywną stronę ludzkiej natury. Dobra pozycja.

Chyba nie powinnam czytac opini o ksiazce po jej przeczytaniu :D
Wczoraj jak konczylam sluchac audiobooka to mialam takie wow i ksiazka bardzo mi sie podobala, po przeczytaniu opinii zaczelam sie zastanawiac i podwazac moja opinie.
Margo- co to za denerwujaca postac. Mialam nia ochote potrzasnac. Zadufana w sobie, robiaca na pokaz rzeczy zona.
Kiedy dowiedziala sie o problemach meza to jedyna opcja wg niej byla ucieczka. Porownanie do glownej bohaterki Matni Piotrowskiego bardzo udane :D
Polubilam Zbyszka za jego podejscie do zony. Wydawal sie byc milym gosciem.
Koncowka bardzo mnie zaskoczyla ale nie wiem czy pozytywnie. Olaf niby taki prawy a tutaj takie cos.
Takze koniec koncow ksiazka dobra ale moglaby byc lepsza.

Chyba nie powinnam czytac opini o ksiazce po jej przeczytaniu :D
Kiedy dowiedziala sie o...

Dobry wątek zagadki z przeszłości, konstrukcja opowieści pokazana z perspektywy trójki bohaterów i ciekawie rozwiązany finał historii. Niestety o ile fabuła się broni, to postacie napisane są fatalnie, szczególnie Margot; której psychika jest kalką bohaterek Harleqinów. Całość sprawia wrażenie, jakby autorka nie mogła się zdecydować, czy pisze kryminał/thriller, czy raczej czytadło dla pensjonarek. Za fabułę 7, za bohaterów ledwie 2.

Margo i Natan wiodą dość szczęśliwe małżeńskie życie w Hiszpanii, gdzie oboje spełniają swoje kariery... do czasu gdy ich sielankę przerywa śmierć ojca Natana. Małżeństwo leci do Polski by załatwić sprawy związane z pochówkiem i pozostawioną nieruchomością. Na miejscu Margo dowiaduje się, że dom po teściu wygląda jak z typowego horroru. Gdyby tego było mało, zachowanie jej męża zmienia się diametralnie. Demony przeszłości prześladują mężczyznę i sprawiają, że zmienia on swoje oblicze. Natan próbuje utrzymać swoją przeszłość w tajemnicy przed żoną, ale Margo za wszelką cenę chce dowiedzieć się jakie wydarzenia z dzieciństwa tak wpłynęły na jej męża. Prawda okaże się okrutna...
Byłam autentycznie przejęta losem bohaterów czytając tę książkę. Motyw problemów małżeńskich okazał się całkiem ciekawy, mimo iż kojarzył mi się zwykle z czymś nudnym. Początkowo postać Natana była dla mnie niesamowicie irytująca, ale to za sprawą jego niezrozumiałego zachowania. Zaś bardzo polubiłam od samego początku postać Margo. Z biegiem akcji na jaw wychodzi coraz więcej mrocznych sekretów skrywanych dotąd przez mężczyznę, co zdecydowanie napawa czytelnika ciekawością. Historia dzieciństwa Natana bardzo mnie poruszyła. Byłam niesamowicie przejęta i zaskoczona czytając o tym co bohater przeżył będąc małym chłopcem. Książka napisana jest w dość prosty sposób i przystępnym językiem. Nie spodziewałam się po tej lekturze, że będzie skrywać w sobie tak zawiłą i trudną historię (oczywiście w pozytywnym znaczeniu).
Mroczny dom po zmarłym ojcu znajdujący się na odludziu budzi niesamowitą grozę, mimo iż motyw domu w kryminałach jest już dość utarty. Jestem pozytywnie zaskoczona tą lekturą. Nie miałam wobec tej książki dużych oczekiwań, a całkiem przyjemnie spędziłam z nią czas.

Cześć, moje Moliki kochane 🤎

Nie jestem pewna, czy powinnam w ogóle zaczynać tę recenzję w ten sposób, ponieważ zdaję sobie sprawę z tego, że słowo „uzależnienie" samo w sobie ma pejoratywny wydźwięk. Niemniej jednak doszłam do wniosku, iż prawdy nie ukryję — jestem uzależniona od emocji, które zawsze towarzyszą mi podczas lektury książek spod pióra Karoliny (a dodam, że przeczytałam ich już 8 i kolejną zaczynam 🙈). Sugerując się tytułem, nie muszę Wam chyba wspominać, że fabuła aż kipi od skrywanych tajemnic 🤫🤐Będzie się działo, oj będzie się działo...

Tytuł: „Nie mów nikomu"
Autorka: @karolina_wojciak_author
Wydawnictwo: @karolina_wojciak_author
Moja ocena: 10/10

Niegdyś pewien pisarz napisał: „Przeszłość jest jak cień — kiedy próbujesz jej uciec, zawsze cię dogania". To zdanie idealnie odnosi się do historii opowiedzianej w książce „Nie mów nikomu". Doskonale skrojony wątek z przeszłości dopadł i młode małżeństwo, Margo i Natana, którzy musieli zmierzyć się z dręczącymi demonami. Ich dotychczasowe sielankowe życie w Hiszpanii zostaje zakłócone przez nagłą śmierć teścia kobiety. Para wybrała się do Polski, aby załatwić wszelkie formalności związane z pogrzebem. I w tym momencie zaczyna się cały majdan. Co tam się wydarzyło? W głowie się nie mieści! Na miejscu para zastaje dom niczym z horroru, a na światło dzienne powoli wychodzą makabryczne tajemnice, które odsłaniają fakt, że Margo nie znała swojego męża tak dobrze, jak sądziła. Aby zagłębić i rozwikłać pojawiające się zagadki, muszą wrócić do początków ich znajomości, rozdrapując przy tym wiele bolesnych wspomnień. W międzyczasie poznajemy historię odważnego Zbyszka, policjanta, który prowadził spokojne życie, dopóki zbieg wydarzeń nie zmienił tej idylli na zawsze. Wątek Marcina, niewinnie skazanego na więzienie, wprowadza kolejny element do tej intrygującej historii.
Narracja z perspektywy czterech bohaterów przedstawia różne aspekty akcji — możemy poznać motywy ich działania, punkty widzenia, a także emocje, które nimi targały. Dwie linie czasowe prowadzone w 2022 roku i 1997 wdrażają ten wyczekiwany kontrast. Ja pozostaję pod wrażeniem. Dajcie się wciągnąć w tę intrygę i Wy!

Cześć, moje Moliki kochane 🤎

Fajnie napisana historia, dobrze się czyta, zmyślnie i klarownie rozpisane różne linie czasowe. Jedynym minusem są nielogiczne zachowania niektórych bohaterów, co trochę nagina wiarygodność historii.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2023