Kot kontra Pies. Czyli dlaczego zwierzęta są lepsze od ludzi

Okładka książki Kot kontra Pies. Czyli dlaczego zwierzęta są lepsze od ludzi Pies Nierusz, Kot Nieteraz, Maciej Zaręba
Okładka książki Kot kontra Pies. Czyli dlaczego zwierzęta są lepsze od ludzi
Pies NieruszKot Nieteraz Wydawnictwo: Znak JednymSłowem satyra
satyra
Znak JednymSłowem
2021-10-13
2021-10-13
kot pies

Okładka książki Szkolne tablice matematyczno-fizyczne Janusz Grześkiewicz, Włodzimierz Władysław Romaniuk, Maciej Zaręba
Szkolne tablic... Janusz Grześkiewicz...

Nie wiem czy tutaj trzeba się jakoś bardzo rozpisywać. Książka jest rewelacyjna. Ubaw i śmiech do łez gwarantowany. Pozycja dobra za równo dla posiadaczy tych zwierząt jak i dla ich wielbicieli. Myślę że czytając ją można nie raz poczuć się tak jakby czytało się biografię swojego zwierzaka.

Trochę śmieszna. A trochę nudna.... jak życie z psem czy kotem. Co dzień to samo: jeśli kot to zrzucanie różnych przedmiotów z górnej półki, spanie w ciągu dnia, ewentualne polowanie w nocy. Jeśli pies to spacer z sikaniem i robieniem kupy, rzucanie i przynoszenie patyka i tzw. pilnowanie domu. Jeśli autorzy próbowali przekonać kogokolwiek o tym, że zwierzęta są lepsze od ludzi to im się to nie udało. Głównie dlatego, że próbowali zwierzęta "uczłowieczyć". Chyba nie na tym polega bycie lepszym od człowieka.

Tym razem widzimy świat nie tylko z perspektywy kota, ale też psa. Piesek jest przedstawiony jako ślepo zapatrzony w swoich państwa… półgłówek. Łatwo można go sobie wyobrazić- to poczciwy, wesoły psiak niewielkich rozmiarów z ogromnym serduchem, składający się głównie z futra i radości. Kot, jak to kot- wyniosły, niby taki samodzielny, niby lepszy od innych… ale też kocha swoich właścicieli i mizianko.
Najzabawniej było, kiedy autorzy przedstawiali te same wydarzenie z perspektywy obojga zwierzaków. Oczywiście książka jest urozmaicona zabawnymi komiksami. Fajna, lekka lektura.

Druga część książki o kocie Nieteraz i psie Nierusz również nie jest poradnikiem jak pierwsza. Jest to trochę powieść z rozdziałami , odrobinę pamiętnik z komiksowymi ilustracjami. Malunki w czarno-białej odsłonie okraszone zielenią i czerwienią.
Książka jest gruba ,okładka miękka.

Treść bardzo humorystyczna. Autor wykazał się doskonałą znajomością kocich i psich zwyczajów, ich codziennego trybu życia, tajników postępowania.
Nie ma tu wymądrzania się , ale zwykła codzienność i w dodatku trafna w dziesiątkę.
Można się pośmiać , aż za bardzo i dosyć często.
Chwilami wydaje mi się ,że widzę moje własne koty i psy.

Akcja toczy się w domu Adriana i Beaty z mieszkańcami takimi jak kot i pies.
Narratorem i ,,autorem’’ jest typowy kot internetowy rodem z memów, którego możemy spotkać na Instagramie lub Facebooku oraz świetny , pocieszny i bezgranicznie oddany swojemu państwu pies.

Kotek opowiada o swoich wzajemnych relacjach z Adrianem i Beatą oraz psem Nieruszem. To samo robi pies tylko w innym kontekście. Wypowiada się jak jemu z kolei się mieszka z państwem Buk oraz kotem Nieteraz. Obydwa zwierzątka dzielą się swoimi uwagami i spostrzeżeniami. Oczywiście jest to zupełnie inny punkt widzenia i kto właściwie ma rację? Komentarze kota i psa rozbawiają do łez lub histerycznego napadu śmiechu.

Kot pragnie przyporządkować sobie psa, skoro już w żaden sposób nie może się go pozbyć z domu na stałe. Pies próbuje zrozumieć zachowanie kota. Wzajemnie się obserwują ,czasem nawet zbyt dosłownie, co sprawia ,że występuje dużo zabawnych sytuacji.

Ilustracje doskonale dopełniają tekst i pomagają zrozumieć niektóre scenki.

Do podsumowania dla nas : pies czy kot lepszy?
A może nie powinniśmy porównywać , gdyż jeden i drugi jest przekochany.

Osobiście dla mnie psy i koty w liczbie mnogiej wśród szczęśliwej , kochającej się rodzinie z dziećmi.

Bardzo polecam!!!! Dla wszystkich kociarzy, psiarzy i wielbicieli wielkich ogarniaczy życia Pana Buka i Pani Bukowej.
Dawno tak się nie ubawiłam.

ps. A teraz pogrożę palcem autorowi! Nie wolno podawać jedzenia przeznaczonego dla ludzi psom i kotom.
Tu się powołam na scenkę z tresury, co to za przekupstwo psa kiełbasą?
Od tego są specjalne dla nich smakołyki ze sklepu zoologicznego.

Ale i tak 10 **********.

Książka jest gruba ,okładka miękka.

Do pośmiania się i zrelaksowania.

Do pośmiania się i zrelaksowania.

Książka typu komiks z krótkimi opowiadaniami o życiu i codziennych zmaganiach z opiekunami, czyli ludźmi. Jedne historyjki są opowiadane z perspektywy psa a inne z perspektywy kota. Jako zadeklarowana kociara chyba nie muszę mówić, że śmieszniejsze, ciekawsze rozkminki były po stronie kociej. Sama książka nie jest to czytania ani do wciągnięcia w historię. Śmieszne historyjki do przeczytania po kilka dziennie. Przyjemne, ale bez polotu.

Popłakałam się ze śmiechu. Idealna książka dla każdego

Popłakałam się ze śmiechu. Idealna książka dla każdego

Mam przed sobą bardzo humorystyczną książkę Kot kontra Pies czyli dlatego zwierzęta są lepsze od ludzi. Tym razem książkę popełnił nie ty kot Nieteraz ale również pies Nierusz.

Tytuł opowiada o wspólnej egzystencji tytułowych Kota i Psa. Ich próby docierania się, wzajemna rywalizacja czy wysiłki w wychowywaniu siebie na wzajem bawią i uczą. Jest to swietna odskocznia od poważniejszych książek i innych zajęć.

W książce mamy rozdziały poświęcone rozmysleniom na zmianę kota i psa, a także krótkie komiksy i ciekawe myśli. Najśmieszniejszym dla mnie elementem są strony gdzie myśli tytułowych bohaterów przeplatają się linijka po linijce.

Książkę czyta się szybko, fabuła (tak, tam jest fabuła!) wciąga, przygody głównych bohaterów bawią i umilają czas.

Myślę że nie tylko młodsi fani Pana Buka i Pani Bukowej będą się świetnie bawić. Dorośli czytelnicy też znajdą tu coś dla siebie.

Ta książka ma bawić i znakomicie spełnia swoją funkcję! Docenią ją szczególnie właściciele psów i kotów, bo zawiera masę "smaczków", które zauważą ich miłośnicy np. kot nie czuje smaku słodkiego, pies widzi tylko odcienie żółtego i niebieskiego. ;) Polecam!!

Darzę ogromną sympatią zarówno cykl "Wielki ogarniacz" z perypetiami pani Bukowej i pana Buka, jak i serię o przygodach ich zwierzaków.

"Kot kontra pies, czyli dlaczego zwierzęta są lepsze od ludzi" to zabawne historie widziane oczami tych najpopularniejszych zwierzaków domowych - a okazuje się, że te same zdarzenia mogą być diamentralnie inaczej odbierane przez dumnego kota i ekstrawertycznego psiaka 🙃

Jest to sympatyczne połączenie pamiętnikowych opowiastek oraz krótkich komiksów i wprost memicznych rysunków o charakterystycznej kresce. Bardzo do mnie trafia poczucie humoru autorów, które idealnie oddaje to, jak sobie mogłyby układać i tłumaczyć nasz świat ukochane zwierzęta. Kot jest melancholijnym indywidualistą o szlacheckim usposobieniu, pies to pełne optymizmu i pozytywnej energii żywe srebro.
Powiem szczerze, że w wielu sytuacjach odnalazłam echo własnych kotów 😆

To idealna, lekka lektura na jeden wieczór, którą czyta się błyskawicznie, a niekontrolowane napady chichotu są gwarantowane. Jeśli macie ochotę się odprężyć, a przy tym jesteście fanami czworonożnych milusińskich, to śmiało sięgnijcie po ten tytuł 😉

• Mam

Dodaj cytat z książki Kot kontra Pies. Czyli dlaczego zwierzęta są lepsze od ludzi