Twoja anatomia. Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele

Okładka książki Twoja anatomia. Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele Adam Kay
Adam Kay Wydawnictwo: Insignis popularnonaukowa dziecięca

2 część lepsza ale ta też jest wspaniała ;>

2 część lepsza ale ta też jest wspaniała ;>

Super książka

Super książka

Bardzo mi sie podobała. Cudowne ilustracje! Fajna książka dla młodszych czytelników. Fajny styl pisania, zabawny :)

Polecam, bardzo zabawna a przy okazji można się sporo dowiedzieć

Polecam, bardzo zabawna a przy okazji można się sporo dowiedzieć

Tak, to jest tytuł. Nie wiem, jak brzmi w oryginale, bo nie patrzyłem, ale w polskiej wersji brzmi fajnie. Na bank przyciągnie dzieciaki, bo do nich jest głównie skierowany. Idealna książka, aby czytać przed snem, bo nic tak nie ukoi Twojego dziecka, jak opis smarków, rzygów, a przede wszystkim glutów z nosa. A tak na serio bardzo fajnie napisana książka dla dzieci o ludzkim ciele. Dużą robotę robią tutaj rysunki. Oczywiście wszystko w postaci karykatur i kreskówkowego stylu.
Obowiązkowo kupujemy w papierze. Ebook nie odda tego wszystkiego.

17/180/2024
Spodoba się każdemu dziecku. Bardzo często mowa jest w książce o kupie, smarkach, sikach, wosku z uszu, rzygach / wymiotach i tym podobnych. Pokażcie mi kilku(nasto)latka, który nie będzie się przy tych słowach zaśmiewał do łez (lub do sików...). Już wyrosłam w ekscytacji kupą w druku, ale przyznaję, uśmiałam się nie raz. Jak tu się nie śmiać, skoro autor uświadamia nam złośliwość losu polegającą na tym, że człowiekowi bakterie bioluminescencyjne mogą zafundować zatrucie pokarmowe, a ośmiornicy - całonocną dyskotekę? A jak podniosła mnie na duchu informacja, że "ochroniarze z układu odpornościowego nigdy się nie patyczkują"! I jeszcze wreszcie dowiedziałam się, na czym polega różnica między rezonansem a tomografem. Tomograf prześwietla promieniami jak rentgen, a rezonans wytwarza potężnymi magnesami pole magnetyczne. Jeśli macie w ciele jakieś metalowe elementy to zapaskudzicie rezonans jak was rozerwie na kawałki. Plus jest taki, że to nie wy będziecie sprzątać...
Jeśli ktoś potrzebuje patentu na zapamiętanie kości nadgarstka, to proszę bardzo: "Łódka płynie, Księżyc świeci, Trójgraniasty Groszek leci. Czworoboczna Większa z Mniejszą się zmówiły, Główkowatą na Haczyku powiesiły."
Dzieciom na pewno opadną szczęki (uwaga! jest to jedyna ruchoma kość czaszki!) na wieść, że długość wszystkich nici DNA w człowieku to stokrotność odległości między Ziemią a Słońcem oraz na wiele innych tego typu wieści. Wam, dorosłym, też opadną. Wiedzieliście, że średnio co pięć lat wymieniamy sobie cały szkielet kostny na nowy?
A na koniec: "Masz jeszcze jakieś pytania? (Jeśli tak, wróć do początku tej książki i przeczytaj ją jeszcze raz)".
A co autor ma do pieczarek, tego nie rozumiem do teraz...

17/180/2024

fajna książka o medycynie! dowiedziałem się z niej, że jak wyjdę na dwór z mokrymi włosami to się nie przeziębię!

Fantastyczna! Dla ciebie i Twojego dziecka. Napisana przez,ystepnym językiem i naprawdę dużą domieszką dobrego humoru. Świetnie się czyta. To nie tylko książka dla dzieci. Ksiazka jest dla każdego ciekawego świata a przede wszystkim każdego z nas. Idealna na prezent. Ale nie tylko.

Czasem jest zabawnie, czasem jest dosłownie, czasem zaskakująco, ale zawsze interesująco. Świetny pomysł na przystępne i utrzymujące uwagę młodszych czytelników sprzedanie wiedzy anatomicznej.

W zasadzie zainteresowanie wzbudzi także u dorosłych dzieci, które czytając tym mniejszym bawią się równie dobrze, a czasem nawet chyba lepiej.

Z czasem humor Autora zaczyna nużyć swą powtarzalnością, ale to mały zarzut wobec tej niezwykłej mocy i siły przekazu jakie płyną z tej opowieści.

Przekazać wiadomości medyczne, wartości anatomiczne w przystępny i zrozumiały sposób to sztuka, która udała się Kayowi. Dobrze, że ciekawostkom towarzyszą dowcipne ilustracje, które nie tylko ułatwiają zrozumienie poszczególnych faktów, ale także są dobrym przerywnikiem dla solidnej dawki wiedzy, jaka kryje się na poszczególnych stronach.

Nie ma co się rozpisywać o zaletach tej książki, trzeba po prostu do niej sięgnąć. Warto.

Z czasem humor Autora zaczyna nużyć...

śmieszna opowieść o ludzkim ciele

śmieszna opowieść o ludzkim ciele

• Popularnonaukowe
  • Dla dzieci

Adam Kay Twoja anatomia. Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele Zobacz więcej