You Were Born Rich

poradniki
LifeSuccess Productions
2002-01-01
2002-01-01

“Something wonderful is happening.”
John Kanary
The Personal Coach
(str. 73)

"Dzisiaj pada deszcz."
Reminiscencja
Pisarka (recenzji na LC)

Książka poświęcona znanym i (ogranym już) technikom jak wizualizacja, wytrwałość w dążeniu do celu, poddawanie się nurtowi życia (wykluczając martwienie się o to, czego nam brakuje),potęga modlitwy (mogłabym się wykłócać, że to też należy do wizualizacji),prawo przyciągania, rozpoznanie różnicy między pragnieniem a myśleniem życzeniowym,

A wszystko to serwowane przez białego mężczyznę z wyższej(?) klasy średniej. Czemu akurat wspominam płeć i pochodzenie autora? Bo nie trzeba wielkiej głowy (wystarczy rozmowa z osobami nie-białymi, nie-mężczyznami, nie-z klasy średniej),żeby wiedzieć, że niektóre prezentowane przez autora oczywistości są albo całkowicie nieosiągalne dla kogoś mniej uprzywilejowanego, albo wymagają nieludzkiego nakładu pracy, aby dostać takie same wyniki.

Jeśli stosujesz się do metod w książce i one nie działają (bo być może nie masz przywileju związanego z pieniędzmi, kolorem skóry, płcią itd.) to zawsze autor może ci powiedzieć, że to dlatego, że ich *nie zrozumiałeś*. Takie ostrzeżenie przewija się w niemal każdym rozdziale. Przeczytaj ten rozdział uważnie, rzecze autor, i zrozum go dogłębnie, bo jeśli go nie zrozumiesz należycie, to wszystkie twoje wysiłki spełzną na niczym.
Akurat!

W wielu miejscach przykłady są dość wybiórczo stosowane, zawsze tak, by poprzeć tezę. Na przykład Edison i Ford - dali ludzkości wiele i zostali wynagrodzeni dostatkiem. Zgoda, ale co z tymi, którzy dali ludzkości równie wiele, a umarli w ubóstwie? Nie trzeba szukać daleko, od razu przychodzi na myśl Nikola Tesla, który dał ludzkości tyle samo (lub więcej),a Kosmos jakoś nie chciał go za życia wynagrodzić.

W innych miejscach przykłady na poparcie "uwierz, że będziesz miec pieniądze, a one pojawią się, gdy będziesz ich potrzebować" za każdym razem mają zdanie w rodzaju "nie będę was zanudzać szczegółami jak to się stało", gdy bohater_ka przykładu w końcu zdobywa pieniądze. A to jest jednak dla mnie kluczowe: JAK to się stało? Spadło z nieba w walizce? Wygrana na loterii? Czy może wypłata za ciężką pracę, pożyczka od przyjaciela (bez procentu i na gębę),czy może wychodzenie sobie zwrotu długu? Na ile to prawo przyciągania, a na ile stałoby się tak niezależnie od okoliczności?

Ach, jeszcze jedno! Prawie mi umknęło, bo wymagania co do tej książki mam tak nisko, że prawie na ziemi: żadne z badań na które powołuje się autor nie jest odnotowane w bibliografii, źródłach, ani niczym podobnym. Bo tych sekcji po prostu nie ma. Więc pozostaje zgadywać, czy "research done many years ago which investigated the lives of fighter pilots" rzeczywiście miał miejsce, czy autor wyciągnął poprawne wnioski z wyników badań, itd. itp.

Na plus za to książce zaliczam to, że rozdziały o bogu i modlitwie są napisane w taki sposób, że z łatwością można je dostosować do swojej denominacji, albo niektóre - z niewielkimi tylko zmianami - nawet do ateizmu.

Zastanawiam się na ile ta książka może być do polecenia. Może tym, którzy jeszcze nie liznęli niczego w kwestii wizualizacji, zmiany nastawienia do świata, wiary w siebie i przekonania co do mocy własnych czynów. Wtedy pewnie skorzystają na spojrzeniu Boba Proctora, żeby choć trochę uchyliły im się drzwi umysłu. Choć znowu, ci co bardziej sceptyczni, będą mieli podobne uwagi jak ja powyżej - na ile to "podejmowanie ryzyka" a na ile zwyczajne "stać mnie, żeby nie pracować pół roku". Na ile to prawo przyciągania, a na ile obracanie się wśród bogatych ludzi, bo rodzice posiadają firmę przynoszącą milionowe zyski. Tym bardziej, że niemal wszystkie przykłady pokazują ludzi, którzy doszli do majątku takim lub innym sposobem (w końcu tytuł zobowiązuje). A to, jak wszyscy z późnego kapitalizmu powinni być świadomi, rzadko kiedy dzieje się w próżni, spowodowane tylko wiarą i optymizmem przyszłego milionera ;)

“Something wonderful is happening.”
John Kanary
The Personal Coach
(str. 73)

"Dzisiaj pada deszcz."
Reminiscencja
Pisarka (recenzji na LC)

Jeśli ktoś czytał „potęgę podświadomości” lub książki Napoleona Hilla to tu niczego nowego i odkrywczego nie znajdzie.

💰🚀 Odblokuj swój potencjał bogactwa dzięki bestsellerowej książce "Urodziłeś się bogaty" Boba Proctora! 🌟

Sukces to nie tylko zdobycie tego, czego jeszcze nie posiadamy, ale przede wszystkim porządkowanie i wykorzystanie potencjału, który już drzemie w nas. Teraz możesz poznać wszystkie kluczowe zasady, które poprowadzą Cię do osiągnięcia wyjątkowej obfitości w każdym aspekcie życia! 💎💫

Międzynarodowy bestseller Boba Proctora, "Urodziłeś się bogaty", będzie Twoim przewodnikiem w fascynującej podróży ku bogactwu i sukcesowi. Odkryj, jak przyciągnąć do swojego życia więcej pieniędzy, stając się współtwórcą swojego przeznaczenia. W książce dowiesz się m.in.:
✔️ Jak wykorzystać Prawo przyciągania do przyciągania pozytywnych rezultatów
✔️ Jak tworzyć obrazy dobrobytu w swoim umyśle, które przerodzą się w sukces
✔️ Jak odnaleźć życiową obfitość i spełnienie

Bob Proctor jest żyjącym mistrzem i nauczycielem Prawa przyciągania, który odmienił życie tysięcy ludzi na całym świecie. Jego wiedza opiera się na dziedzictwie Andrew Carnegiego i inspiracji Napoleona Hilla. Teraz możesz zdobyć tę nieocenioną mądrość i odnieść sukces, o jakim zawsze marzyłeś. 🧠💰

Nie zwlekaj! Odkryj potencjał swojego umysłu i ucz się od najlepszego. Ta praktyczna książka pomoże Ci wyzwolić wewnętrzną moc do osiągnięcia swoich największych marzeń! 🌠📘 #UrodziłeśSięBogaty #BogactwoISukces #PrawoPrzyciągania #OdkryjSwojąMoc #PotencjałUmysłu #SekretSukcesu #BestsellerowaKsiążka #FilozofiaSukcesu #ZdobądźObfitość #WiedzaOFinansach #KsiążkaInspirująca #RozwijajSię #CzytajKsiążki #Zmieniżycie #LifeSuccessProductions #KsiążkaNaWakacje #KsiążkaNaSukces #ZbudujFortunę #NapoleonHill #AndrewCarnegie #BobProctor

O autorze usłyszałam czytając oczywiście słynny już Sekret. Przekopałam się przez naprawdę sporo podobnych pozycji dotyczących pozytywnego myślenia czy też myślenia we właściwy sposób, jednak nie do końca byłam przekonana co do zagadnień dotyczących pieniędzy. Bo to, że nie wystarczy zamknąć oczu i wyobrażać sobie siebie tarzającego się w banknotach to już wiedziałam. W tej książce znalazłam to, co nazwałabym po prostu takim podsumowaniem całości. Bob Proctor sprawia bardzo sympatyczne wrażenie a i słucha się go z przyjemnością.

Lanie wody, które idealnie kojarzy się z miłym starszym panem z okładki.
Mdłe historie bez wyraźnego końca, czy też morału.
Brak konkretów jak w chociażby "Bogaty Polak, biedny polak".
Przez pół książki, bo tyle przetrwałam, nie dowiedziałam się nic. Zauważyłam za to, że jest tak nudno, iż co chwilę się wyłączam i nie mam pojęcia co czytam, a to zdarza mi się niezwykle rzadko.
Dwie gwiazdki, a nie jedna, bo nie plótł totalnych bzdur, a tylko rzeczy nijakie i nikomu do szczęścia nieprzydatne. Ergo, autor nikomu nie szkodzi tą książką. Można spokojnie położyć w toalecie.
PS. Jednak mógłby zaszkodzić... zakupoholikom. Namawia do życia "tak, jakby się było bogatym", a tu nasuwa mi się zaraz obraz kobiet odkładających dwa lata na torebkę od projektanta zamiast samochód czy własne mieszkanie.

Lanie wody, które idealnie kojarzy się z miłym starszym panem z okładki.
Mdłe historie bez wyraźnego końca, czy też morału.
Brak konkretów jak w chociażby "Bogaty Polak, biedny polak".

Książka opowiada o wpływie myśli na nas, na nasze otoczenie i na wszystko co nas spotyka w życiu, czyli jak naszą myślą przyciągamy dobro, lub zło do naszego życia. Dobra książka i bardzo mądrze napisana, ale napisana bardzo ogólnie, trochę informacji o tym, raz o tamtym i nie czuć takiej w niej spójności. Oraz owszem jest parę praktycznych porad, ale które sobie trzeba samemu wychwycić i wynotować. Jak dla mnie dobra pozycja do wstępu w rozwój osobisty. Np do książki "Praktyczne metody osiągania sukcesów". Polecam "Urodziłeś się bogaty" jako audiobook raz wysłuchać. Potem jeszcze raz wysłuchać/przeczytać i wynotować z tego całego ogółu, który tam jest podany, ogólne zasady postępowania. I przejść do dalszych książek.

Bardzo lubię tą tematykę. Polecam.

Bardzo lubię tą tematykę. Polecam.

Jeżeli ktoś interesuje się taką tematyką to na pewno powinien przeczytać ta książke. Polecam

• Biznes