Sztuka wzbogacania się

Wydawnictwo: Złote Myśli
The Science of Getting Rich

Bestseller z 1910 roku, od którego wszystko się zaczęło...Niezwykły film The Secret podbija Amerykę. Niedawno ukazała się również książka pod tym tytułem i błyskawicznie uzyskała status bestsellera... Miliony ludzi skorzystały już ze stosowania Sekretu w swoim życiu. Jak mówi Rhonda Byrne twórczyni filmu i książki, do ich stworzenia zainspirowała ją książka z 1910 roku... Jakaa Właśnie ta, o której przeczytasz na tej stronie Sztuka wzbogacania się (w oryginale The Science of Getting Rich ). Jakie sekrety ludzi bogatych przedstawia Wallace D. Wattles w Sztuce wzbogacania się a zobacz, jak uniwersalne i wciąż aktualne prawdy zawiera ta wydana w 1910 roku książka (poniżej znajdziesz kilka przykładów): Posiadanie pieniędzy i własności jest rezultatem pewnego schematu postępowania, ci, którzy postępują w Pewien Sposób celowo lub przez przypadek stają się bogaci, natomiast ci, których działania odbiegają od tego Pewnego Sposobu, pozostają biedni bez względu na to, jak ciężko pracują i jak bardzo są uzdolnieni. Jest prawem naturalnym, że podobne przyczyny zawsze wywołują podobne skutki, dlatego każdy mężczyzna lub kobieta, którzy nauczą się działać w pewien odpowiedni sposób, staną się nieodmiennie bogatymi . Musisz pozbyć się myśli o współzawodnictwie. Masz tworzyć, a nie konkurować o to, co już zostało stworzone. Nie musisz nic nikomu zabierać. Nie musisz być twardy i bezwzględny. Nie musisz posuwać się do oszustwa czy wykorzystywać innych. Nie musisz nikogo zmuszać, by pracował dla Ciebie za mniej niż zarabia obecnie . Nie musisz patrzeć z zazdrością na własność innych, nikt nie posiada tego, czego nie mógłbyś zdobyć sam, bez zabierania drugiemu czegokolwiek. Biedę można usunąć, ale nie poprzez zwiększanie liczby zamożnych ludzi, którzy myślą o biedzie, tylko poprzez zwiększanie liczby biednych ludzi, mających zamiar z wiarą stać się bogatymi. Biedni nie potrzebują dobroczynności, potrzebują inspiracji. Dobroczynność daje im tylko chleb, by utrzymać ich przy życiu, lub rozrywkę, by zapomnieli o ubóstwie na godzinę lub dwie, inspiracja natomiast sprawi, że podniosą się oni z biedy. Jeśli chcesz pomóc biednym, pokaż im, że mogą stać się bogaci, udowodnij to i sam stań się bogaty . Wielu ludzi może szydzić z pomysłu, że istnieje ścisła nauka o zdobywaniu bogactwa. Trzymając się przekonania, że zasoby bogactwa są ograniczone, będą oni nalegać, by instytucje rządowe i społeczne zostały zmienione, zanim ktokolwiek posiądzie wiedzę. Nie jest to jednak prawdą. To prawda, że rządy utrzymują masy w ubóstwie, ale dzieje się tak tylko dlatego, że masy nie działają i nie myślą w Pewien Sposób . Jeśli masy zaczną posuwać się naprzód, tak jak jest to wskazane w tej książce, to ani rządy, ani układy przemysłowe nie mogą ich powstrzymać, wszystkie układy muszą zostać zmodyfikowane, by zrobić miejsce dla postępu . Mężczyźni i kobiety praktykujący powyższe zasady z pewnością staną się bogaci, a ich bogactwo będzie wprost proporcjonalne do pewności ich wizji, stałości ich wiary i celu oraz siły ich wdzięczności kończy swoją książkę autor. Największą różnicą między bogatymi a biednymi jest ich sposób myślenia. To właśnie on decyduje o działaniu, jakie podejmują a działanie, jak wiemy, przesądza o rezultatach. Ta metafizyczna nieco książka pokaże Ci, jak myśleć, by przyciągać do siebie okazje i bogactwo. Odkryje przed Tobą sprawczą siłę Twoich myśli i da Ci wskazówki, jak ją najlepiej wykorzystać.

hienka7 | 2013-01-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 27 stycznia 2013

Chyba jedna z pierwszych książek dotycząca PP. Łatwo się czyta a zawarte jest w niej wszystko to co najważniejsze w PP: wizualizacja, wiara, wdzięczność, gotowość na przyjęcie bogactwa. Czekając na spełnienie naszych pragnień powinniśmy się wystrzegać wszelkich złych informacji, które mogłyby zakłócić obraz naszego pragnienia. Ważne jest też, żeby nie spocząć na laurach a wykonywać codzienne czynności najlepiej jak potrafimy i nigdy nie martwić się na zapas.

Kornel | 2014-02-16
Przeczytana: 20 maja 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka zdecydowanie nie dla każdego. Pisana dziwnym językiem, rzadko spotykanym. Nie przekazuje żadnej konkretnej wiedzy. Jej podstawa to wiara w siebie (poczucie, że osiągamy wielkie rzeczy mimo, że nie zrobiliśmy ani jednego kroku w tym kierunku), wizualizacje, afirmacje (to oczywiście ważne elementy ale tylko i wyłącznie wspierające ciężką pracę każdego dnia). Boje się jednak, że ludzie po przeczytaniu tej pozycji zapomną o najważniejszym czynniku sukcesu - działaniu mimo lęku a zamiast tego będą wizualizować swoje sukcesy i powtarzać w kółko afirmacje a to może zrobić z nich jedynie wariatów a nie ludzi sukcesu.

Marlena | 2016-01-03

Tę książkę powinien przeczytać każdy, kto interesuje się rozwojem osobistym. Jest to jeden z klasyków tego rodzaju literatury.

Można obecnie znaleźć przynajmniej kilka tłumaczeń tej publikacji (każda ma nieco inny tytuł) - ja znalazłam w sieci 2 darmowe tłumaczenia pełnej wersji (na tę książkę wygasły bowiem prawa autorskie).

Pozycja napisana jest nieco archaicznym językiem (co jest zrozumiałe zważywszy, że jej auto żył na przełomie XIX i XX w.), warto jednak wgłębić się w poszczególne zalecenia, które Wallace D. Wattles przekazał dla potomności i które czynią z niej naprawdę wartościową publikację. Ponadto, jeżeli interesujesz się rozwojem osobistym i prawem przyciągania, po prostu powinieneś ją poznać :)

książek: 2045

Spodziewałem się że będzie to praktyczna książka, taka jak P. T. Barnuma - Sztuka Zdobywania Pieniędzy, jednak to zwykłe bzdury. Ta książka może stać na półce razem z głupotami New Age, oraz jak przyciągać bogactwo dzięki Fang Shui.

Kiedy P. T. Barnum, mówi o oszczędzaniu, mądrym gospodarowaniu majątkiem, marketingu. To Wallace leje wodę głupotami.....

Ania Kęska | 2013-08-08
Przeczytana: lipiec 2013

Książka ma coś koło stu lat, a jest szczerą prawdą i ja się z tym co pisze autor zgadzam oraz identyfikuje. Sekret, prawo przyciągania i esencja która w każdej księdze religijnej zawsze jest taka sama niezachwiana WIARA. Warto, ale nie dla każdego.

Borys | 2016-11-12
Przeczytana: 2010 rok