Sztuka spania i wstawania

978-83-7701-045-7
zdrowy sen
zdrowie, medycyna
Ryu

Gdyby ktoś zapytał Cię, co jest obecnie najdroższym towarem na świecie i za co ludzie oddaliby ostatnie swoje oszczędności, to prawdopodobnie pomyślisz o czymś materialnym: złoto, nieruchomości, akcje, obligacje itd. Nic z tych rzeczy. Najdroższym towarem, którego, co gorsza, nie można kupić, jest CZAS. Czasu nie możesz kupić bezpośrednio i jest to prawda, tylko czy nie prościej byłoby go po...

Czasu nie możesz kupić bezpośrednio i jest to prawda, tylko czy nie prościej byłoby go po prostu zdobyć? Za chwilę nie tylko dowiesz się, jak zyskać czas na realizację swoich planów, ale poznasz odpowiedź na pytanie:

Jak spać krócej, zyskiwać 4 godziny dziennie i tryskać energią przez resztę dnia?

źródło opisu: http://www.zlotemysli.pl/wybierznajlepsze,1/pub/sz...(?)

źródło okładki: http://www.zlotemysli.pl/wybierznajlepsze,1/pub/sz...»

Cezar Kolcz | 2018-05-26
Przeczytana: 25 maja 2018

Ciężko o tej książce powiedzieć czy jest dobra czy jest zła. Jest to pozycja ciekawa, lecz w pojedynczych momentach usypiająca (o ironio). Przykładem tych chwil są rozważania i opisy o falach mózgowych. Z drugiej jednak strony książka zawiera wiele ciekawych porad dotyczących snu - wartych wdrożenia i zapamiętania. Myślałem, że to będzie książka typu - autor zebrał podstawowe wiadomości o śnie i stworzył książkę - jednak o dziwo tak nie było. Porady są dość niespotykane i mało popularne - lecz wartościowe i poparte naukowo. Polecam.

Przeczytana: 23 lipca 2014

Dosc ciekawa publikacja na temat spania i wstawania. Autor przekonuje ze wystarczy nam 6,5 godziny snu aby czuc sie pelnym energii na caly dzien, bez potrzeby picia kawy, czy innych pobudzaczy. Podaje nam kilka wskazowek jak sie zrelaksowac, co zrobic gdy nie mozemy zasnac, opowiada o fazie snow i o zdrowym stylu zycia.
Przyznam szczerze ze od jutra postaram sie dostosowac do wskazowek autora co z tego wyniknie zobaczymy :)
Podoba mi sie ten motyw ze spiac 6,5 h dzinnie bede miala duzo wiecej czasu na wszystkie sprawy, bo jak wiemy czas ucieka i czesto zdajemy sobie sprawe ile jszcze mamy do zrobienia. Gdyby jednak wskazowki zadzialaly miala bym wiecej czasu na wszystko to by ulatwilo wiele spraw.

Sławomir | 2017-02-23
Przeczytana: 19 lutego 2017

Po przeczytaniu "Fenomenu Poranka" autorstwa Elroda Halla postanowiłem pójść w tym kierunku. Droga nie jest łatwa, wymaga systematyczności, rezygnacji z części snu, samozaparcia, wytrwałości i nieziemskiego uporu. Na swojej drodze znalazłem "Sztukę spania"

Po jej przeczytaniu i wdrożeniu kilku wartościowych rad postanowiłem, że podzielę się swoim przemyśleniami, spostrzeżeniami oraz wypracowanymi sposobami na walkę z "zamułą". Swego czasu spałem po 8-9h, zauważyłem, że nie starcza mi czasu na wiele rzeczy. Postanowiłem to zmienić, więc po przeczytaniu wyżej wymienionych książek pomiędzy mną i moim "głosem w głowie" zorganizowałem zawody, które nazwałem LAZY ASS CHALLENGE :) Od teraz sypiam 6 godzin (od 22.00 do 4.00 bez drzemek w ciągu dnia). Budzik ? nie używam, siłą uporu można wytrenować coś takiego jak zegar biologiczny. Godzina 4.10 (po wypiciu wody z cytryną i z imbirem lub kardamonem) modlitwa i wychodzę pobiegać. W połowie drogi zahaczam o plac do tzw. Street Workoutu,...

Walu | 2018-09-30
Na półkach: Audiobook, Przeczytane
Przeczytana: 23 września 2018

Audiobook - miło się słucha, jeśli zaś chodzi o treść to warta uwagi. Mimo, iż wiele rzeczy zawartych w książce już wcześniej znałem to autor bardzo przyjemnie i w lekki sposób o nich opowiadał, co pozwoliło mi uporządkować uprzednio nabytą wiedzę.
Polecam traktować książkę raczej jako lekką pozycję do przesłuchania w formie audiobooka lub do poczytania w pociągu lub tramwaju, niż jako porządną pozycję naukową.

Lulu | 2015-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Krótka i lekka książka zawierająca kompendium wiedzy na temat snu.
Zawiera całkiem sporo praktycznych rad, jak polepszyć jakość naszego snu oraz uporać się z bezsennością i wiążącym się z nią stresem.
Rady warte zapamiętania i wdrożenia do swojego życia.

herbacianaania | 2014-08-23
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Słuchałam tej książki w wersji audiobooka i jedno jest pewne - jeszcze nie raz do niej wrócę! Zawiera wiele ciekawych i przydatnych informacji, które zdecydowanie mogą zwiększyć ilość czasu na rzeczy przyjemne, przy okazji wysypiając się i budząc z radością i energią. Już zaczęłam stosować się do rad, o których mówi Autor, wstaję o tej samej godzinie niezależnie, czy idę do pracy czy mam wolną niedzielę. Dużo wizualizuję. Nie przekonał mnie jak na razie dziennik snów, ale kto wie, czy przy kolejnym odtworzeniu, właśnie on nie będzie moim głównym motorem do działania...
Zdecydowanie warto przeczytać/przesłuchać i... zyskać więcej tak cennego czasu!

Tomekkot | 2017-11-11
Na półkach: Kognitywistyka, Przeczytane
Przeczytana: 22 maja 2017

Książka jest takim krótkim poradnikiem i zbiorem informacji odnośnie spania i nawyków z nią związanych. Zawarte jest sporo ciekawostek a ponadto prostych do wdrożenia zmian, które w życiu codziennym nam pomogą. Myślę, że od razu po lekturze tej krótkiej książki zrozumiemy swoje błędy które popełniamy odnośnie chodzenia spać i wysypiania się. Poleca również śpiochom. Momentami brakuje mi bardziej rozbudowanych opisów od strony psychologii oraz odniesień do konkretnych badań naukowych.

Missy | 2011-08-30

Dobry self-training dla ludzi, którzy mają problemy ze snem. Wiedzieliście, że sen można "zaprogramować" w taki sposób, że choćbyście mieli spać tylko 4 godziny to i tak się wyśpicie?

Wiele ciekawych porad. Serdecznie polecam :)

Oktaryna | 2012-09-23
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 23 września 2012

Broszurka zawierająca kilka niezbędnych faktów. Paru ciekawych rzeczy o śnie się dowiedziałam ale treść jest raczej powierzchowna. Można przekartkować.

Stanzzi | 2015-01-19
Na półkach: Przeczytane, 2015

Kilka dosyć prostych, znanych i (nie)lubianych trików, które pomogą nam uregulować swój sen. Niektóre przyjemne, inne wręcz niemożliwe do zrealizowania, ale zdeterminowanym do walki o efektywny nocny wypoczynek książka z pewnością się spodoba.

Napisana przystępnym językiem, czasem żartobliwie sprzedająca odkrycia amerykańskich naukowców sprzed prawie połowy wieku, czasem moralizatorska - nie ukrywam jednak, że po przeczytaniu połowy tej pozycji od razu lepiej mi się w nocy spało!

Ot, zbiór oczywistości w jednym tomie. Ale czasem warto przypomnieć sobie i o czymś, co niby wszyscy wiemy, ale jakoś lubimy zapominać.