Ty i cała reszta

Okładka książki Ty i cała reszta Roni Loren
Okładka książki Ty i cała reszta
Roni Loren Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) Cykl: Say Everything (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Say Everything (tom 1)
Yes & I Love You
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2021-09-29
2021-09-29
Ewa Kleszcz

Bardzo przyjemna, zgrabnie napisana opowieść. Spodobał mi się styl pisania autorki i pewnie sięgnę po kolejną część. Jak dla mnie trochę zbyt opisowe sceny seksu, a ostatnia scena miłosna zupełnie niepotrzebna, ale mimo to bardzo polecam.

Wszyscy znają Miz Poppy, tętniącą życiem recenzentkę, której teksty rozjaśniają nocne życie Nowego Orleanu. Ale nikt nie zna Hollyn, prawdziwej twarzy, która kryje się za energiczną dziennikarką... ani strachu, który trzyma ją w izolacji., Kiedy szef zmusza ją, by stanęła przed kamerą, bo w innym wypadku straci pracę, jest zmuszona szukać pomocy.

Lekka, przyjemna, wielokrotnie podczas czytania pojawia się uśmiech na twarzy ze względu na fajnych bohaterów, polecam.

Lekka, przyjemna,...

Książka z tych lekkich i przewidywalnych, ale w sam raz na poprawę nastroju, mająca swoje zalety. DUŻY plus za pokazanie zmagań z zespołem Tourette'a. Osobiście podobała mi się relacja między głównymi bohaterami, to jak wzajemnie się budowali, uczyli akceptacji i wiary w siebie, a to wszystko w całkowitej szczerości, otwartości i obustronnym zrozumieniu (mimo ich skrajnie różnych osobowości). Ku mojemu zaskoczeniu w książce padły też stwierdzenia/pytania, które sama słyszałam podczas psychoterapii, co czyni proces przemiany Hollyn bardziej autentycznym. Podsumowując - zabawna, lekka historia, z której jednak można wyciągnąć coś dla siebie.

Hollyn skrzętnie ukrywa swoją tożsamość pod pseudonimem, prowadząc popularnego bloga. Miz Poppy to charyzmatyczna, pełna energii recenzentka, tymczasem prawdziwa Hollyn ze strachu izoluje się przed otoczeniem. Wszystko zmienia się jednak, kiedy szef zmusza ją, by stanęła przed kamerą, w przeciwnym razie dziewczyna będzie zmuszona poszukać innej pracy.

Z pomocą przychodzi jej Jasper, początkujący aktor, który po odkryciu tożsamości Miz Poppy zyskuje okazję, by zwrócić na siebie uwagę mediów. Wystarczy, że pomoże Hollyn przezwyciężyć strach i nie pozwoli przy tym dojść do głosu własnym uczuciom.

Ależ to była wspaniała i szczera historia! ❤️

Hollyn czuje lęk przed kontaktami z ludźmi sądząc, że przez zespół Tourette'a będzie wyśmiewana. Żyjąc w ciągłym strachu zmaga się z atakami paniki, dlatego woli unikać towarzystwa. Duży plus dla autorki, której udało się stworzyć nieidealną, a po prostu ludzką bohaterkę z realnymi problemami, której nie da się nie lubić.

Jej pierwsze spotkanie z Jasperem nie przebiega zbyt pomyślnie, okazuje się jednak, że mężczyzna ani przez moment jej nie osądza. Choć jest lekkoduchem parzącym kawę, marzy o karierze aktorskiej. Kiedy udaje mu się namówić Hollyn na lekcje improwizacji nie spodziewa się, że do gry wejdą uczucia. Czy związek między tą dwójka jest w ogóle możliwy, skoro Jasper otwarcie deklaruje, że to kariera jest dla niego najważniejsza?

Relacja między głównymi bohaterami to jedna z najbardziej szczerych i uroczych, o jakich czytałam. Uwielbiam tę parę i to jak mocno się wspierają. Czarujący Jasper dmucha Hollyn w skrzydła, stając się jednocześnie jej buforem bezpieczeństwa. Jestem pod dużym wrażeniem, jak wielką przemianę przeszła ta dziewczyna, czytało się o tym fantastycznie!

Z pomocą przychodzi...

Hmmmm i w sumie na tym bym skończyła. Książka lekka, można powiedzieć, że wakacyjna.
Ludzie "inni", "chorzy" w codzienności spotykają się nie tylko z problemami "wszystkich" lecz także ze swoimi (wstydem, nieśmiałością, lękami). I właśnie ta książka poniekąd o tym stanowi. I wszystko zapowiadało się pięknie do czasu. W pewnym momencie książka staje się prostym erotykiem (to teraz takie modne). I tu postawię kropkę. Ogólnie nie polecam.

Będę wyjątkiem. Jednak dla mnie ta książka to masakra. Rozważam zostawienie jej gdzieś na przystanku incognito. Generalnie najważniejsza lekcja z tego? Nie kupuje się książek które są dodatkami do gazety. Opis na okładce zachęcający. Od razu wiadomo jak historia się skończy. Ale i tak wydaje się to luźna książka do poczytania na plaży. Niestety dla mnie fabuła gdzieś ginie między ciągłymi scenami seksu. Fajnie że są pokazywani bohaterowie z problemami i fobiami ale tutaj dla mnie nie ma konsekwencji. Mamy dziewczynę która na widok kolesia nie jest w stanie wydukać słowa by 40 stron dalej uprawiać z nim seks w miejscu publicznym...

Hollyn jest introwertyczką, ma ataki paniki oraz Zespół Tourette'a, ale jednak jest na tyle odważna aby poprosić obcego faceta żeby jej pomógł poprzez grę improwizacyjną bardziej się otworzyć na innych ludzi.

W pewnych sytuacjach utożsamiałam się z główną bohaterką, także jestem introwertyczką oraz boję się występów przed większą publicznością, więc wiem jak się czuła Hollyn w takich sytuacjach.

Jasper jest lekkoduchem, marzy mu się wielka kariera aktorska, ale na razie musi się skupić na dobry parzeniu kawy.
Wpada na pomysł otworzenia teatru, gdzie chce wystawiać razem ze swoją grupą gry improwizacyjne, aby rozkręcić biznes potrzebuję inwestorów i rozgłosu. Pomaga mu w tym Hollyn.

Podobała mi się książka, zwłaszcza relacja między Hollyn a Jasperem. Przemiany Hollyn jestem pod wrażeniem, Jasper jest jej buforem bezpieczeństwa i to jest ekstra.

Polecam Wam z całego serca.

Bohaterka książki "Ty i cała reszta", Hollyn, należy zdecydowanie do introwertyków. Hollyn cierpi na zespół Tourette'a i przez nieprzyjemne przeżycia z dzieciństwa, boi się wychodzić ze swojej strefy komfortu w obawie przed kolejnym atakiem paniki. W prawdziwym życiu unika spojrzeń i rozmów ze współpracownikami, natomiast w internecie zamienia się w Mizz Poppy, pełną życia i wigoru recenzentkę lokalnej sceny rozrywkowej.
Ale wiecie jak to mówią: każdy introwertyk potrzebuje swoje ekstrawertyka. I wtedy pojawia się Jasper! Całkowite przeciwieństwo Hollyn. Aktor teatru improwizacyjnego, dorosły, który w dzieciństwie zmagał się z ADHD, osoba niesamowicie otwarta. Uwaga książkary - mamy tutaj mały motyw fake dating ! 🤭
Książka bardzo przyjemna, lekka. Podobało mi się, że nie było w niej żadnych niedopowiedzeń pomiędzy bohaterami, byli ze sobą od początku szczerzy.
Ta książka jest też świetnym przykładem tego, że na okładce nie musi być facet z gołą klatą, żeby książka była pełna namiętności. Ja kompletnie nie byłam przygotowana na ten spice level!

Niewyróżniająca się niczym wśród obyczajówek i romansów, ale bardzo przyjemna.
Schematyczna, przewidywalna, ale jednocześnie niewulgarna i urocza.
Główni bohaterowie dają się lubić. Poboczni dopełniają całości.
Historia ma ręce i nogi.
Książka lekka, bezbolesna, idealna na lato lub jesienne wieczory.

Niewyróżniająca się niczym wśród obyczajówek i romansów, ale bardzo przyjemna.
Schematyczna, przewidywalna, ale jednocześnie niewulgarna i urocza.
Główni bohaterowie dają się lubić. Poboczni dopełniają całości.
Historia ma ręce i nogi.
Książka lekka, bezbolesna, idealna na lato lub jesienne wieczory.

Książka bardzo lekka, przyjemna, bez ciężkiej fabuły, taki przewidywalny romans, który wiadomo jak się zakończy. Dwoje bohaterów, każde z problemami i jakąś historią - piękna dziewczyna z tikami i przystojniak z rodzin zastępczych. Początkowo wydawało się, że dostaniemy emocjonalną ucztę, ale nie autorka bardziej się skupia na uczuciach do siebie Jaspera i Hollyn. Może to i dobrze :) polecam, jeśli ktoś ma ochotę na lekką powieść miłosną

• Romans